Auro-3D.

RAF1977

Banned
Auro. Tak prosto z pudełka, to nie ma w żadnym.
Tylko Marantz i Denon , daje możliwość płatnej aktualizacji do Auro 3D.
Czym się różnią?
Dobre pytanie.
Może ktoś bardziej obeznany na nie odpowie...
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Czym się różni generalnie Auro od DTS X bo jedne AV mają auro a inne DTSX
Generalnie Auro 3d, Dolby Atmos i Dts X to sa nowe formaty w kinach domowych. Maja zagwarantowac nowe efekty dzwiekowe. Czyli poprostu byc po srodku calej akcji w dzwieku przestrzennym. Najstarszy jest Auro potem Dolby atmos. Najmlodszy Dts X. Roznia sie ustawieniem glosnikow i kazdy mowi ze jego system jest lepszy od drugiego.
Przykladowo na Marantzach sa wszystkie 3 dostepne takze mozna potestowac.
Aby odpowiedziec ktory system jest lepszy to troche ciezkie pytanie.
Trzeba by bylo miec dobrze ustawione glosniki do kazdego systemu wraz z syfitowymi ( czyli maxymalne opcje) i wtedy zrobic testy z materialem nagranym w danym systemie i upmixem i wtedy wyciagac wnioski.
Tylko problem ze nie ktorym osoba moze bardziej sie podobac jeden system a drugiemu jeszcze inny.
A w dodatku materialy dedykowane malymi kroczkami wychodza na swiat. A po Polsku to jeszcze wolniej.
 
Ostatnia edycja:

venomas200

New member
Bez reklam
Ja atmos mam u siebie a w zasadzie miałem bo AV szlak wczoraj trafił i zastanawiam się co dalej. Skłaniać się do Marantz Nr1606 wiem że słaby ale fronty i tak z integry byłby napędzane .
Teraz miałem Onkyo 636 i padło szybko i już chyba jie chce Onkyo.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Generalnie Auro 3d, Dolby Atmos i Dts X to sa nowe formaty w kinach domowych. Maja zagwarantowac nowe efekty dzwiekowe. Czyli poprostu byc po srodku calej akcji w dzwieku przestrzennym. Najstarszy jest Auro potem Dolby atmos. Najmlodszy Dts X. Roznia sie ustawieniem glosnikow i kazdy mowi ze jego system jest lepszy od drugiego.
Przykladowo na Marantzach sa wszystkie 3 dostepne takze mozna potestowac.
Ladnie to wyjasniles. Zupelnie jakby odpowiedziec na pytanie "Panie. Czym sie roznia te 2 samochody". -" No przecierz widac. Ten jest zielony, a ten bialy. A bialy jest starszy od zielonego. Ale nie ma to znaczenia, bo oba maja po 4 kola."
I racja!!!
Po co sobie zawracac glowe technikaliami? Wady, zalety, ograniczenia, czy istotne roznice...? Wazne ze wiesz ze glosniki podlacza sie kablem do ampa.



Zrobie to co przystalo na inteligentnego faceta i kulturalnie ci odpowiem bo poki co ty mnie obrazasz.
Szkoda mi czasu na ciebie.

U nas inteligentne chlopaki, jak napisza jakas nieprawde, to pisza przepraszam, ponylilem sie.

Chlopaki typowo w Auro po polsku chyba se 2 filmy sa. Nawet nie wiem. Po Angielsku filmy wychodza w Auro od 2012.

Otorz zwrocilem Ci uwage na to, ze filmy ze sciezka Auro 3d nie wychodza na BD od 2012, ale uznales , ze ani korekta, ani wyjasnienie jakie to filmy uzytkowicy forum przegapili, nam sie nie nalezy.
Byc moze przeceniasz troche te swoja inteligencje. Albo u Was mowia tak na cos innego ;)
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie.
Filmów w Auro jak kot napłakał, czy jak filmy z blu-ray ale np 7.1DTS HD MA czy z satelity 5.1 LUB 2.0 by były czy jest możliwość ustawienia "sztucznego Auro"
I czy faktycznie konfiguracja Atmos 7.1.4 lub 5.1.2 głośników nie będzie pasować do Auro??? Ponoć do Auro nie jest potrzebne aż 11 kolumn.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Spytaj sie Pana bubafat. On tu kipi inteligecja na temat wszystkiego to z pewnoscia wyjasni ci wszystko.
Choc poki co stara sie tylko mnie obrazac zamiast dodac cos do watku lub pytania kolegi up.
Co do komentarza up Panie bubafat. Pokaz mi gdzie napisalem ze filmy wychodza w Auro na Bd od 2012 ? Jesli ty tak zrozumiales to przepraszam ze wprowadzilem cie w blad.
 
Ostatnia edycja:
No i po wątku.

Tak to jest, gdy nie chce się czytać.

Kolego @BaliGdynia, to dla Ciebie. Auro-3D Upgrade
Dziękuję.
Z tego co na obrazku to wynika że można uzyskać, no dobra to mam odp.
Ok, a jak to się ma do kolumn. Jedni piszą że Auro z Atmosem nie będzie działać i trzeba przepinać, zmienić ustawienia. Ja nie mówię że Auro jest złe ale czy NA DZISIEJSZY DZIEŃ potrzebne???? Dopiero co Atmos i DTS X się pokazał a i tak filmów brak w Polsce w sklepach bo łącznie może z 15 tytułów to jak to się ma z Auro, jeszcze nie widziałem w Polsce blu-ray w formacie Auro.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No cóż. Gdyby Kolega czytał wątek…
A czy ktoś, kogoś, do czegoś namawia? Jak zwykle. Najwięcej problemów mają Ci, których temat nie dotyczy. A Atmos i Auro, to dwa różne światy. I trzeba opowiedzieć się, za jednym z nich. Mam jeden film pl -„Piksele”. Czy są inne? Nie wiem. Ale nie nastawiam się na filmy, lecz na muzykę i koncerty, bo to lubię.
 
Nie mówię że ktoś namawia bo każdy jest dorosły i wie co robi, ja tylko się zastanawiam czy NA DZIŚ to się przyda a może poczekać 12mc i MOŻE ubdate do Auro będzie darmowy, może będzie można wybierać w filmach i muzyce. Są koszta ogromne już 11.2 system czyli zakup kolumn, przewodów no i oczywiście amplituneta który też do tanich nie należy.
Auro jest stosunkowo nowym wynalazkiem i ciekawe czy się przyjmie. Czy prócz Denona i Marantza znajdziemy go gdzieś indziej??? Gdyby mnie było stać to tak chciał bym to....

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry