Auro-3D.

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie, nie wiem, czego się spodziewacie i pewnie Was rozczaruję, ale to nic odkrywczego i nic niezwykłego. Po prostu, przyłożyłem się i nie potraktowałem sprawy po macoszemu. Jedyna rzecz po kalibracji w którą można, a może nawet powinno się ingerować, to głośność poszczególnych kanałów. Tyle tylko, że teraz zrobiłem to na płytach „Lichtmond”, a nie jakichś sygnałach. Ogólnie chodzi o wyrównanie poziomów głośności między kolumnami przednimi, a tylnymi. Tym bardziej, że to Auro. Niby banał, a jednak. Audyssey ma tendencje do podbijania głośności na tylnych głośnikach. Nie raz się z tym spotkałem. Nie ma sensu się nad tym rozpisywać. Efekt, który teraz osiągnąłem jest zdecydowanie lepszy niż poprzednio. Tyle tylko, że trzeba by to wszystko jeszcze sprawdzić na innych wydawnictwach. Bo dużo zależy też od samej realizacji nagrań, o czym było, a z czym jest różnie. Bynajmniej teraz ”Lichtmond”, brzmi doskonale. Bez dwóch zdań – to wzorzec jakości dźwięku jak i realizacji. Niektórzy już się o tym mogli przekonać.

A swoją drogą widzę, że przez to wszystko Marantz, stał się obiektem pożądania. ;)
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Ja coś pokopałem w tym moim zamówieniu i dziś zrobiłem je od nowa, tak, że pojutrze będzie dopiero a pracy dużo teraz. To nie wiem kiedy go podłącze.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
No chlopaki dzis podlaczylem gorne sorroundy.
I wreszcie zaczely mi chodzic takze sorroundy w Auro. Tofalna konfiguracja. Troche recznych poprawek. Misialem wzmocnic efekt Auro w ustawieniach.
I jeszcze bede musial minimalnie przyciszyc sorroundy recznie ale. Pierwsze wrazenia:
Testy na upmixie. Kilka koncertow i filmow.
Iiiiiii coo ? I mile zaskoczenie. Przyjemne efekty jak dla upmixa.
Testy na demo Auro 3d. Ciekawie a z pewnoscia keoiej niz upmxi.
Czekam teraz jakis film nagrany w Auro.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jedyny film jaki mam i znam u nas, w PL, to „Pixels”. Ale Kolega mieszka na Wyspach, więc tam, może większy wybór?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Pewnie sie cos znajdzie. Filmy w Auro 3d wychodza od stycznia 2012. Na moje oko ze 100 dobrych produkcji jest.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Chyba Warcrafta sobie zamowie w Auro. Raz ze dobry film ktory chetnie obejrze jeszcze raz to bedzie cos na testy w Auro a tam jest dosc duzo scen akcji.
 

darekrocznik

New member
Ja dzisiaj w końcu skończyłem remont w salonie, mam nadzieję w weekend zrobię kalibrację i poszaleję. Jakie filmy oglądałeś w upmixie do Auro - z dobrymi efektami ?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No tak, jest już trochę tytułów na BD, lecz nie jest łatwo. Musimy pamiętać o jednym, dość istotnym szczególe – regionalizacja. Zdecydowana większość tych tytułów to region „A/1”, czyli obie Ameryki. Nas, interesuje region „B/2” - Europa, ewentualnie „FREE/0”. Chyba, że ktoś dysponuje multiregionalnym odtwarzaczem BD.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Standardowo puscilem kawalek Avatara, Helikopter w Ogniu, Hobbita, John Wick i troche bzdetow z HBO.
Ja mam free region BD.
 

RAF1977

Banned
Jadę dziś odebrać swojego.
Mam narazie tylko jedną parę głośników górnych z przodu ale może go podłącze pod taki układ. ..
Na próbę.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie wiem czemu ale bez tylnich gornych tylne dolne prawie wogole mi dzwieku nie wydawaly w Auro. 3 kalibracje robilem i nic. Dziwne. Jak podlaczylem gorne tylne to jakby daly moc zyciowa na dolne sorroundy hehe.
 

RAF1977

Banned
8c906d920a50b04f49cd56683a36ec45.jpg

Na strart.
 

RAF1977

Banned
Przywitała mnie sterta płyt po pracy. Między innymi lichtmond 3d☺.
Zona nie mogła się go doczekać trzeciej części.
 
Ostatnia edycja:
Do góry