Aster HDTV

qura12

Member
Bez reklam
Gollum napisał:
@qura12
a ile kanałów hd znasz?
N-ka ma ile?
CP ma ile?
C+ ma ile?
z hotbirda coś jeszcze znajdziesz w HD?
z astry fta ile?

Tych kanałów rzeczywiście jest niewiele. Nie oszukujmy się Polska jeszcze przez 5 lat nie będzie HD, bo to co mają zamiar wypuszczać, to po prostu swoje kanały flagowe (TVNHd, PolsatHD), a nie hity z satelity, czy z kablówek amerykańskich.
Teraz da się zaobserwować, że każda platforma cyfrowa ma w swojej ofercie kanały hd na wyłączność, trudno zatem będzie znaleźć coś, co kablówka będzie w stanie wynegocjować za "niewielkie" pieniądze.
Jak zapewne wiesz (lub nie) koszt włączenia kanału do oferty nie jest równy 0, więc aby mieć w swojej ofercie coś ciekawego lub w hd, też trzeba na to wysupłać grosza. A z drugiej strony, gdyby zaoferowali Ci ESPN-HD, ABC-HD, SKYSPORTSHD po 15zł za kanał, to pewnie byłby lament, że za drogo.
Osobiście mam aster, osobiście jestem z zielonej i jakoś nie marudzę, bo jednocześnie siedzę w platformach cyfrowych i wiem, że aster gwarantuje spokój i brak nerwów. Zakup sobie dekoder CP i pakiet fam+hbo, będziesz miec 2 kanały hd, dekoder który moze odmowic posłuszeństwa, sygnał, który może zaniknąć, uprawnienia na kanały, które mogą spaść i do tego tylko 1 tv / 1 dekoder /1 abo
w asterze analogowym mam 2x tv + 1x pc i placę "grosze", a do tego perspektywę taką, że aster też wprowadzi hd i to "po kabelku".
nie ma co marudzić.
nie znajdziemy oferty skrojonej na miarę, bo takich nie ma.
Jak byś nie zauważył ja nie nażekam tylko powtarzam to co powiedział mi monter ;] BTW Jeżeli mówisz że masz lipny dekoder od CP to chyba nie wiesz co to znaczy Motorola... W środę "próbowałem" oglądać You Can Dance na TVN, jakość na cyfrowej duzo lepsza niż na analogu ale za to co 2-3 min skakał obraz i dźwięk a po jakimś czasie całkiem zgasł mi obraz (został sam dźwięk, tak na pocieszenie;p), dobra wkurzyłem się, wyłączyłem dekoder i zaczęłem oglądać na analogu. W trakcie reklam spróbowałem jeszcze raz na dekoderze i co się okazało? A mianowicie że po 5 min całkiem się zawiesił (tym razem nie było dźwięku "gratis"...). Od tego czasu panel pojawiający sie przy zmianie kanału miga a na obrazie czasami pojawiają się czarne paski (tylko tak mignie raz kiedyś). Z niecierpliwością czekam na wymiane dekoderów na coś normalnego... Już nie obchodzi mnie to czy będzie HD czy nie tylko żeby dali jakiś ludzki dekoder a nie taki który można jedynie obrzucać wyzwiskami...
 

mosca

New member
Na kanale Aster - info w Krakowie jest już informacja o nowych pakietach telewizji HD dostępnych od maja 2008!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z tego powodu już od 21.04.2008 zmieniają częstotliwości niektórych kanałów. Napisali, że na stronie www.krakow.aster.pl można znależć szczegółowe informacje ale oczywiście nic nie ma.

No nic widać, że jak UPC na dobre weszło w HD to Aster nie mógł pozostać w tyle. Po prostu jeżeli Aster wszedłby z ofertą HD dopiero we wrześniu straciłby wielu klientów, którzy chcą w HD oglądnąć Olimpiadę (Eurosport HD) oraz Euro 2008 (Polsat Sport HD)
 

Peek

New member
Bez reklam
mosca napisał:
Na kanale Aster - info w Krakowie jest już informacja o nowych pakietach telewizji HD dostępnych od maja 2008!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jestem abonentem z Warszawy. A co jest w tej informacji??
 

mrowkapj

New member
Aster HD

Matko,
Coś to krwawo idzie z tym HD. Nigdzie żadnej informacji, nawet na rachunku kwietniowym cisza. Ja się wacham czy zakupić n-kę, czy czekac na tego astera. A tu cisza jak makiem zasiał! Chyba nie zdążą w maju. A daliby przynajmniej jakiś sneak peek :confused:
 

Peek

New member
Bez reklam
mrowkapj napisał:
Coś to krwawo idzie z tym HD. Nigdzie żadnej informacji, nawet na rachunku kwietniowym cisza. Ja się wacham czy zakupić n-kę, czy czekac na tego astera. A tu cisza jak makiem zasiał! Chyba nie zdążą w maju. A daliby przynajmniej jakiś sneak peek :confused:

Na infolinii dowiedziałem się ze 1 maja HD bedzie juz dostępne w sprzedaży.

W rachunku nic sie nie znalazło bo 1 maja ma wystartować kampania reklamowa Astera (reklamy w tv, billboardy itp.)

Ja bym zaczekał na Astera bo w N'ce tylko Liga mistrzów a w Asterze już mówi się o Polsacie Sport HD na Euro (link podałem wcześniej)
 

qura12

Member
Bez reklam
mrowkapj napisał:
Matko,
Coś to krwawo idzie z tym HD. Nigdzie żadnej informacji, nawet na rachunku kwietniowym cisza. Ja się wacham czy zakupić n-kę, czy czekac na tego astera. A tu cisza jak makiem zasiał! Chyba nie zdążą w maju. A daliby przynajmniej jakiś sneak peek :confused:
ja wraz z rachunkiem kwietniowym dostałem ulotke na której jest napis "Już wkrótce HD" czy coś takiego ;] Ale na samym rachunku czy jego okolicach nic nie było ;p
 

bluray

Banned
też czekam na ofertę ASTER HD.
Jest pewne, że negocjować będą ( dostawcami sygnału HD) do ostatniej chwili i ieszcze dłużej.
Więc nie ma co liczyć na wcześniejsze info.
Na 100% napiszą : wkrótce kolejne, nowe kanały HD.
Ciekawe czy będą mieli tuner DVB-C z PVR ?
Można zatem pozgadywać:
- NG HD
- EUROSPORT HD
- DISCOVERY HD
- BBC HD
- POLSAT SPORT HD/POLSAT SPORT EXTRA HD
- POLSAT HD
- C+ HD
- C+ SPORT HD
Przy takim zestawie N-ka zatonie w W-wie.

to jest minimum wg. mnie.
- MGM HD raczej nie ( a szkoda bo to najlepszy kanał HD z uwagi na bogactwo oferty)
- NSport HD 100% nie
 

Peek

New member
Bez reklam
Moje typy na HD w Asterze:

-Discovery HD
(W Asterze nigdy nie było NG ani w cyfrze, ani w analogu)

-EUROSPORT HD

-POLSAT SPORT/POLSAT SPORT EXTRA HD
(dałem link, w którym jest, ze Polsat najprawdopodobniej udostępni swój sygnał HD dla Astera, UPC i MP)

-C+ Film HD (pakiet C+)

-C+ Sport HD (pakiet C+)

-HBO HD (pakiet HBO)

-POLSAT lub TVN HD (to raczej musi się pojawić)

-History Channel HD ( bo niedawno pojawiła się jego wersja cyfrowa zamiast Viasat History w Asterze)

Może wkrótce:

-Nsport HD
(objektywnie patrząc to nie opłacało by sie go oddawać N'ce, ale przecież Polsat i Cyfra+ już dały swoje kanały sportowe do kabla, a poza tym ze względu na Lige Mistrzów ten program byłby przeze mnie mile widziany nawet w nowym pakiecie Premium np. pakiecie Nsport:) )

Na pewno nie:

-MGM HD
(tego kanału N'ka chyba nikomu nie odda)

-BBC HD
(ponieważ w tej chwili w Aster nie ma ani jednego kanału z tej paczki choćby w cyfrowej wersji)

W tej chwili UPC ma 3 kanały w pakiecie cyfrowym, a nastepne 3 w Premium.

Według moich przwidywań Aster może mieć nawet 4 lub 5 kanałow w pakiecie cyfrowym aby przebić UPC w Warszawie, no i również 3 kanały w pakietach Premium.
 
Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
Moje typy co do kanałów HD to:
Polsat Sport HD/Polstat Spori Extra HD - 100%
History Channel HD - 100%
Canal + Film HD - 90%
Canal + Sport HD - 90%
Eurosport HD - 80%
Discovery HD - 80%
HBO HD - 80%
Polsat HD - 70%

Gdyby Aster dogadał się z n mielibyśmy TVN HD i nSport ;]
 

4pac

New member
Chyba zbyt optymistycznie podchodzicie do tematu. Chociażby z tym ps extra. Teraz Aster nie ma nawet tego kanału w SD.....
 

4pac

New member
National Geografic też nie ma w SD.
Ja życzę Astrowi jak najlepszej oferty bo możliwe, że sam wykupie u nich abonament...
NO ale jakby był HG HD i Disc HD to byłoby super
 

qura12

Member
Bez reklam
4pac napisał:
Chyba zbyt optymistycznie podchodzicie do tematu. Chociażby z tym ps extra. Teraz Aster nie ma nawet tego kanału w SD.....
no z tym sport extra to moze rzeczywiście troche przesadziłem ale zwykły polsat sport HD na 100% będzie ;]
 

mosca

New member
Powiem szczerze, że pierwsze słysze żeby Polsat Sport Extra miał być nadawany w HD.
Poza tym wydaje mi się, że Aster będzie zmuszony nabyć ten kanał przed EURO 2008 inaczej straci wielu klientów (niestety tylko na Polsat Sport Extra będzie można zobaczyć wszystkie spotkania). Natomiast Polsat po wpadce negocjacyjnej z TVP nie powinien robić problemów - muszą sprzedać swoje kanały jak największej liczbie podmiotów inaczej wtopią masę kasy. Dlatego myślę, że obie spółki dojdą do porozumienia i będziemy mogli zasiąść przed telewizorem z Polsatem Sport Extra jeszcze w maju.
 

Peek

New member
Bez reklam
HA!!!
Dzwoniłem dziś kolejny raz na infolinie Astera i widocznie mieli już dość moich regularnych apeli, bo w końcu dowiedziałem się czegoś konkretnego o HD!!!!!!!!!!

1. BEDZIE 6 KANALOW!!! INFORMACJA PEWNA!!!
nie wiem czy razem z kanałami premium (C+, HBO) czy w samym Basicu Plus (ale to chyba mało realne), wiem też że będzie różna tematyka kanałów HD.

2. CENA 35-40 ZL!!! INFORMACJA PEWNA!!!
wydaje mi się, ze o tyle zmieni się cena Basicu Plus, bo ceny pakietów Premium raczej się nie zmieniają.

3. KTO BEDZIE CHCIAŁ BEDZIE MÓGŁ WYMIENIC DEKODER OD REKI!!! INFORMACJA PEWNA!!!
nie bedzie trzeba czekać do ewentualnego końca umowy z Asterem.

4. SPRZEDAZ RUSZY NA POCZATKU MAJA!!! INFORMACJA PEWNA!!!

Wszystkie informacje są pewne świezo z działu marketingu TAK POWIEDZIAL PAN NA INFOLINII.
 

qura12

Member
Bez reklam
Peek napisał:
HA!!!

1. BEDZIE 6 KANALOW!!! INFORMACJA PEWNA!!!
nie wiem czy razem z kanałami premium (C+, HBO) czy w samym Basicu Plus (ale to chyba mało realne), wiem też że będzie różna tematyka kanałów HD.

2. CENA 35-40 ZL!!! INFORMACJA PEWNA!!!
wydaje mi się, ze o tyle zmieni się cena Basicu Plus, bo ceny pakietów Premium raczej się nie zmieniają.
Jeżeli do 6(bardzo optymistyczne 6...) kanałów HD trzeba będzie dopłacać 40 zeta to w sumie bardzo dużo... Na pewno dojdzie do tego opłata za wynajem dekodera z 20 zeta czyli razem 60... Jakoś mi się to nie widzi... A jeżeli chodzi o wymiane dokoderów to czy zwykłe dekodery też będą wymieniane? Tzn czy będą nowe dekodery dla osób nie mających HD, bo mam dośc tej Motoroli...
 

Peek

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o dekodery to należy zgłosić chęć wymiany bo beda nowe dekodery cyfrowe i cyfrowe PVR bez HD. A jeżeli chodzi o cene to przewidziana jest 1 razowa opłata aktywacyjna za dekoder jak to jest z motorolą.
 

qura12

Member
Bez reklam
No chyba coś nie tak jak z Motorolą bo ja nie płaciłem żadnej opłaty aktywacyjnej tylko płace chyba 3 zł za wynajem...
 
Do góry