Aster HDTV

4pac

New member
A jak jakość kanałów w Aster ma sie do jakości w C+/N?
Kolaga ma C+ i śrenio sie to prezentuje np na TVP.
Torche Aster sobie dużo życzy za cyfyzację, bo +20 pln w stosunku do analogu.... a ciekawszych programów raczej tam nie ma. No i leci to wszystko po SCARTcie w ostateczności ..(z tego co wyczytałem na forum)
Pytam sie czy brać dekoder od nich bo jak mają mieć HD to nie wiadomo jak z dotychczasowymi umowami będzie itp,itd..
thx
 

mosca

New member
Aster: W maju HDTV i dekodery nagrywające audycje bez reklam ŻRÓDŁO: www.media2.pl

Łukasz Roguski, 5 marca 2008, godz. 8:47
Już w maju operator sieci Aster rozpocznie oferowanie pakietu telewizji wysokiej rozdzielczości. W tym samym czasie klienci, którzy już mają dostęp do oferty cyfrowej operatora i będą chcieli korzystać z HDTV otrzymają nowe dekodery – dowiedziało się media2.pl

Wprowadzenie do oferty cyfrowej kanałów wysokiej rozdzielczości wiąże z koniecznością wymiany dekoderów u klientów – do tej pory Aster retransmitowała kanały cyfrowe w standardzie MPEG-2. Jest to jednak standard zbyt przestarzały aby opłacalne było transmitowanie kanałów HDTV. Dlatego do transmisji sygnałów telewizji wysokiej rozdzielczości wykorzystany będzie MPEG-4.

Aster wybrało rozwiązania firmy Kaon. Nowe dekodery cyfrowe oprócz [url/tag/HDTV]HDTV[/url] umożliwią korzystanie wideo na żądanie (VoD) i cyfrowego magnetowidu (PVR). Ciekawą funkcjonalnością, którą planuje wprowadzić Aster jest PVR z funkcją omijania reklam podczas nagrywania audycji. Taka funkcjonalność udostępniona zostanie w trzecim kwartale tego roku.

Nowe dekodery będą w pierwszej kolejno dostępne dla klientów, którzy kupią pakiety HD. - Dotychczasowe dekodery Motoroli będą nadal funkcjonowały u klientów, którzy już posiadają usługę telewizji cyfrowej w Aster. Będą one jednak sukcesywnie wymieniane w miarę zakupu przez abonentów bardziej zaawansowanych usług – mówi media2.pl Joanna Pasynkiewicz z zarządu Aster.

Kluczem do sukcesu każdej platformy cyfrowej jest zawartość. Jednak na razie trudno jest ocenić szanse Aster, ponieważ toczą się zaawansowane rozmowy z nadawcami.

- Nie możemy na razie podać dokładnie, ile kanałów zaoferujemy na początku. Ich liczba będzie jednak systematycznie rosnąć, choć jest to też uzależnione od wprowadzania HD przez samych nadawców. Cały czas prowadzimy rozmowy handlowe z nadawcami, są one jednak objęte klauzulą poufności. – tłumaczy media2.pl Joanna Pasynkiewicz.
 

michaelius

New member
Ja zauwazylem poprawe obrazu z tej motorolki nawet na moim 15 letnim kupowanym w pewexie 21" trintronie w stosunku do kabla zwyklego.

No i majac ograniczenie do 12 kanalow w telewizorze pelen dostep do kilkudziesieciu przez dekoder tez jest nie do pogardzenia :D

A HD zobacze co dadza i po ile. Jak bedzie Canal + sport w HD to wypieprzam z abonamentu HBO i biore to :D
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
do Wsiarz:

skoro nie oglądasz (pewnie założyłeś a priori że to syf-malaria), to skąd masz wiedzieć, że poziom ligi w PL podnosi się systematycznie w górę...
 

Wsiarz

New member
Hoodzielec napisał:
skoro nie oglądasz (pewnie założyłeś a priori że to syf-malaria), to skąd masz wiedzieć, że poziom ligi w PL podnosi się systematycznie w górę...

RZECZYWIŚCIE wystarczy spojrzeć na takie gwiazdy jak król strzelców Paweł Brożek ( ponizej 5 wystepow w reprezentacji) Roger Guerrero (Polak z krwi i kości) oraz na 40-letniego Brzęczka. spojrzcie sobie na ostatni ranking lig FIFY w którym Polska liga sklafyfikowana została nizej od LIBAŃSKIEJ i UZBEKISTAŃSKIEJ!!!

A zeby nie byc gołosłownym:
http://forum.sl24.pl/viewtopic.php?t=1624&sid=a928e27cce494b130441b6e6efdacad9
 

Holt_

New member
Bez reklam
Wsiarz napisał:
spojrzcie sobie na ostatni ranking lig FIFY w którym Polska liga sklafyfikowana została nizej od LIBAŃSKIEJ i UZBEKISTAŃSKIEJ!!!

A zeby nie byc gołosłownym:
http://forum.sl24.pl/viewtopic.php?t=1624&sid=a928e27cce494b130441b6e6efdacad9



nie weim jak można traktować poważnie rankingi, wg których najlepszym klubem na świecie jest Sewilla...myslę,ze trzeba być po prostu bardzo młodym :) Generalnie traktuj z wiekszym dystansem to co czytasz - jedna babka przeczytała na drzwiach "Mężczyźni', dopadła z wywieszonym językiem..a tam toaleta.

A co do wypowiedzi Hoodzielca - niestety, nei masz racji, on się nie podnosi, tylko wyrównuje - w dól.

Ale skończmy już ten offtop.
 

Wsiarz

New member
http://media2.pl/media/34552-telewizja-cyfrowa-upc-co-zaoferuje-operator.html

NSPORT!!! Jeśli Aster nie zdecyduje sie tez wprowadzić tego kanału to UPC zmiazdzy go. 7 Kanałów HD!!! Tego nie ma w zadnej platformie satelitarnej!! A do tego jeszcze polsat sport extra oraz Discovery HD i NG HD RAZEM!!!

Zobaczymy co pokaże Aster, ale jezeli wyskoczą tylko z C+ HD no to klientami Astera zostaną tylko stare dziady z pakietem Antena...

Sam jestem abonentem Astera i oczywiście nie chciałbym zeby tak sie stało ale oferta UPC jest naprawde GENIALNA!!!

Ciekawe co beda sobą reprezentować dekodery UPC (wybrali THOMSONA i PHILIPSA) w stosunku do Astera ( tu wybór padł na KAON)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie chcę nic mówić, ale stary będzie każdy z nas. A dziadów zostaw Mickiewiczowi lub b. prezydentowi Warszawy. Trochę umiaru naprawdę nie zaszkodzi.

ArtS :)
 

Wsiarz

New member
michaelius napisał:
Akurat z tego co UPC daje w HD to do ogladania nadaje sie glownie C+ HD ;)

Tak na co dzień to zgoda, ale przeciez w Nsporcie są wszystkie mecze ligi mistrzów na żywo!!! W dzien rzeczywiście chyba tam nic nie ma jakby spojrzec na program. Ale nie wiem czy Discovery HD Albo NG HD nie byłyby ciekawe. Chociażby dlatego ze ta ostrość tak przyciąga wzrok:). Wielbicielem filmboxu nie jestem. Myśle że polsat sport i eurosport HD na pewno dadzą tez do Astera bo Aster ma ich programy w wersji cyfrowej. TVN HD po jakims czasie pewnie też bedzie.

Ale jedyna zagadka pozostaje ten Nsport. Nie dawno jeszcze iało go nie byc w żadnej sieci kablowej. Jednak jest mała nadzieja... bo przeciez Aster musi jakos konkurowac wiec mysle że tez wykupią prawa do tego programu.
 

hubertc

New member
ravel napisał:
....i informuje uparcie, że HDTV będzie do końca roku :mrgreen:
Żenada, czas chyba zrezygnować z Aster i przenieść się do konkurencji.


O jak ja bym chciał się do konkurencji przenieść!!

Lecz co zrobić jeśli UPC w moim budynku nie oferuje swoich usług?? (osiedle obok - tam już jest)
Nie ma rady, pozostaje poczekać i zapewne wziąć to co aster zaproponuje...
 

ravel

Banned
Disiaj Aster przeszedł samego siebie. Zadzwoniła do mnie konsultantka z Aster z tekstem że miło jest jej mnie poinformować, iż z racji posiadania przeze mnie dekodera cyfrowego aktywuje mi dzisiaj trzy nowe programy filmowe takie bez reklam;). Już byłem pełen nadziei, że może jednak Aster zrobiła niespodziankę i wprowadza HD ale gdy spytałem pani jakie to programy powiedziała, że to zwykłe HBO :mrgreen: . Pytam więc jak to są nowe programy a ona na to, że może nie są nowe ale mają teraz o 4zł taniej więc bardzo się opłaca. Podziękowałem pani, oczywiście na pytanie o HD w Aster powiedziała, że nic nie wie.
Teraz mam pytanie czy Aster nie robi w ten sposób ludzi w konia tzn. nie informuje ich, że jest to płatny pakiet programów bo jestem pewien, ze jeśli nie spytał bym o ich nazwę to informacji bym tej nie dostał i liczy na to ,że potem ktoś nie zwróci uwagi na wyższe rachunki. Może ktoś spotkał się juz z taką praktyką ze strony Aster City?
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja napisałem do Aster tak:

Witam
Jestem abonentem Aster od 9 lat ( to chyba długo ). Na różnych forach śledze opinie na temat wprowadzenia usługi telewizji wyskokiej rozdzielczości - HD. Jak wynika z informacji zamieszczonych w internecie Aster prawdopodobnie nie zamierza wprowadzić takiej usługi. Prawdopodobnie oszukuje swoich abonentów ( na infolinii pani zdziwiona i jak twierdzi nic nie wie na temat wprowadzenia HD) . Konkurencja jest daleko, daleko z przodu ( nie mówie tylko tylko o sieciach satelitarnych, ale także o kablowych które mają juz w swojej ofercie taką usługe np. UPC i Multimedia Polska). Jak państwo wiedzą obecnie kupuje sie tylko i wyłącznie telewizory LCD, które sa przystosowane do sygnału o wysokiej rozdzielczości - i co maja zrobic abonenci którzy korzystaja z usług Astera. PROSZE SIE PRZEBUDZIC, BO ZAMIAST ZYSKOW BEDA PANSTWO TRACILI KLIENTOW ( a zaznaczam że za pakiety: Basic, Basic Plus i C+ płace tyle co w sieciach satelitarnych ZA PEłNA OFERTE PROGRAMOWA!!!)

JESZCZE RAZ BARDZO PROSZE O PRZEBUDZENIE SIE BO NASTEPSTWEM BEDZIE NASZE ROZSTANIE!!!

POZDRAWIAM

I co wy na to?
 

munkey

New member
Nie wiem czy kolega zagląda do korespondencji Aster, ale na odwrocie ostatniego rachunku jest info, że pakiety HD będą w maju, a szczegóły przekażą wkrótce...
 
Do góry