Aster HDTV

michaelius

New member
munkey napisał:
Nie wiem czy kolega zagląda do korespondencji Aster, ale na odwrocie ostatniego rachunku jest info, że pakiety HD będą w maju, a szczegóły przekażą wkrótce...

Wlasnie tez to dzisiaj dostalem ;) Czyli pewnie szczegoly beda za miesiac. Moze ACN poczuł zagrożony ogłoszeniem HD w UPC i postanowił uspokoic klientów żeby przez ten miesiac nie zwiali do konkurencji.
 

hubertc

New member
Peek napisał:
Ja napisałem do Aster tak:



JESZCZE RAZ BARDZO PROSZE O PRZEBUDZENIE SIE BO NASTEPSTWEM BEDZIE NASZE ROZSTANIE!!!

POZDRAWIAM

I co wy na to?

Niestety Aster nie jest firmą która dba o swoich stałych klientów.

Niedawno próbowałem dogadać się z konsultantem w celu podpisania jakiejś umowy, bo od jakiegoś czasu nie mam podpisanej żadnej terminowej, miałem nadzieję że zaproponują mi coś takiego jak na stronie www albo nawet lepiej!

Hehe no a okazało się że fajne promocje to dla nowych klientów, mi proponował coś tam taniej ale żadna rewelacja. Na moje pytanie o podpisanie nowej umowy oczywiście odradzał :))) - można rozwiązać i podpisać nową umowę w tym samym lokalu, lecz na inną osobę... to tak jakby ktoś był zainteresowany.

Jak tylko zaproponują ofertę HD, i nie będzie ona tragiczna to tak właśnie zrobię.
Jeśli będzie żałosna to cóż.. chyba na jakiegoś satelitę się trzeba przerzucić :/ a internet? Może Netia.?...
 

ra74

New member
ravel napisał:
Disiaj Aster przeszedł samego siebie. Zadzwoniła do mnie konsultantka z Aster z tekstem że miło jest jej mnie poinformować, iż z racji posiadania przeze mnie dekodera cyfrowego aktywuje mi dzisiaj trzy nowe programy filmowe takie bez reklam;). Już byłem pełen nadziei, że może jednak Aster zrobiła niespodziankę i wprowadza HD ale gdy spytałem pani jakie to programy powiedziała, że to zwykłe HBO :mrgreen: . Pytam więc jak to są nowe programy a ona na to, że może nie są nowe ale mają teraz o 4zł taniej więc bardzo się opłaca. Podziękowałem pani, oczywiście na pytanie o HD w Aster powiedziała, że nic nie wie.

Dziś zadzwoniła do mnie, porozmawiałem sobie uświadamiając ją że nie jestem dobrym klientem jak mi oznajmiła bo mam tv dopiero 3 miesiąc i dopiero co opłaciłem zaległy rachunek
de facto to dzwonią nie z Aster tylko z hbo, hd ma byc w maj/czerwiec, można też wziąc umowę na 6m-cy za 22.5zł, ja nawet na dłużej nie chciałbym bo z aster mam jeszcze 9 m-cy. Miesiąc i dwa miechy temu też mieli taką ofertę bo dzwoniłem i nie jest de facto żadna specjalna promocja, chociaż sam zastanawiam się tylko nie mam jeszcze porządnego tv
 

Peek

New member
Bez reklam
hubertc napisał:
Jak tylko zaproponują ofertę HD, i nie będzie ona tragiczna to tak właśnie zrobię.
Jeśli będzie żałosna to cóż.. chyba na jakiegoś satelitę się trzeba przerzucić :/ a internet? Może Netia.?...
Ja osobiście mam internet w sieci osiedlowej (ELNET-PLUS), jestem bardzo zadowolony.

Co do satelity to tez sie nad tym zastanawiałem, ale Aster jak i inne sieci kablowe ma kanały i od polsatu, i od N (TVN, moze wkrótce Nsport?), i od Cyfry+.

Oferta jako oferta programowa jest całkiem niezła (chociaż brak mi takich kanałow jak: National Geografic, Eurosport 2, Sportklub+ i polsat sport extra) tyle że po prostu, jeśli chodzi o technologie to niestety, ale platformy satelitarne beda zawsze o krok z przodu.

Na pocieszenie pozostaje to że wkrótce bedziemy mieli kanały HD od wszystkich platform satelitarnych, no i nie martwisz się czy za oknem śnieg, deszcz czy grad to odbiór jest zawsze dobry. Podobno też dekodery Kaon kupione przez Aster są naprawde dobrej jakości w przeciwieństwie do załosnych Motoroli...

PS: Podobno pomiędzy UPC i N prowadzone są rozmowy dotyczące Nsportu. Aster nie może przecież zostać z tyłu i mysle że Nsport wkrótce pojawi sie też w ofercie Aster.

Apeluje:
WSZYSCY ABONENCI ASTER WYSYLAJCIE DO ASTERA MAILE Z ZAPYTANIEM HD ORAZ O NSPORT (JESLI CHCECIE WSZYSTKIE MECZE LIGI MISTRZOW). MOZE WTEDY Z RACJI WPROWADZENIA HD PRZEZ UPC 27.03 PRACE NAD HD W ASTER ZOSTANA PRZYSPIESZONE!!!
 
Ostatnia edycja:

lbk

New member
Peek napisał:
Ja napisałem do Aster tak:
JESZCZE RAZ BARDZO PROSZE O PRZEBUDZENIE SIE BO NASTEPSTWEM BEDZIE NASZE ROZSTANIE!!!

POZDRAWIAM

I co wy na to?
taa... na pewno się przejmą...
hubertc napisał:
Niedawno próbowałem dogadać się z konsultantem w celu podpisania jakiejś umowy, bo od jakiegoś czasu nie mam podpisanej żadnej terminowej, miałem nadzieję że zaproponują mi coś takiego jak na stronie www albo nawet lepiej!
hmmm... widocznie zależy na kogo się trafi. Gdy brałem dekoder cyfrowy w zeszłym roku, miła Pani sama zaproponowała, że sprawdzi pod jakie promocje może może mnie "podciągnąć". Generalnie wyszło taniej niż płaciłem wcześniej (bez cyfrówki, HBO i C+) :eek:
Zobaczymy jak będzie w przypadku przejścia na HD...
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
lbk napisał:
taa... na pewno się przejmą...

Słuchaj, jak nie chcesz to nie pisz, ale gdyby nie tacy jak ja to HD pewnie byłoby
w przyszłym roku albo wogóle, bo jak nie bedziemy pisac do nich aby wreszcie sie obudzili a oni nie beda dawać HD to pouciekają im klienci.
 

Peek

New member
Bez reklam
Drogą eliminacji oraz oferty innych sieci kablowych wykorzystujących standard NDS wyłoniłem 3 dekodery Astera od Kaon, w standardzie NDS. Jest to informacja raczej pewna, bo spośród wszystkich dekoderów Kaona tylko 3 dekodery dla NDS są do DVB-C czyli sieci kablowych. Na poparcie tej tezy mam oferte jednej z skandynawskich sieci kablowych wykorzystującej NDS. tam dekodery sa takie same jak podaje. Oto one:

Dekoder HD PVR:
http://www.kaonmedia.net/eng/product/view.php?org_num=143

Dekoder cyfrowy PVR:
http://www.kaonmedia.net/eng/product/view.php?org_num=144&b_code=1

Dekoder cyfrowy:
http://www.kaonmedia.net/eng/product/view.php?org_num=124&b_code=1

Oferta jednej ze skandynawskich sieci kablowych, której dostawcą dekoderów jest tak jak w przypadku Aster, NDS wspólnie z Kaon:
http://www.get.no/web/produkt/digitalTV/Dekoderside

Jest to informacja nieoficjalna, ale w miarę pewna, bo tak jak wczesniej pisałem Kaon ma tylko 3 dekodery dla NDS do sieci kablowych. Są to akurat 3 rodzaje dekoderów jakie ma wprowadzić Aster.
 

ravel

Banned
Wczoraj złożyłem w Aster rezygnacje z usługi telewizji kablowej. Czas wypowiedzenia umowy to aż 45 dni więc mam trochę czasu na podjęcie decyzji a będzie w czym wybierać bo osiedlu mam do wyboru kablówki Aster, UPC i Spray.
 

Peek

New member
Bez reklam
To jestes szczęściarzem ( ja mam okablowany blok tylko przez Aster), ale jeżeli miałbym ci pomóc w wyborze to radziłbym:

ASTER:

-minusy:
Trzeba czekać do maja, nie wiadomo jaka będzie oferta programowa HD.

-plusy:
Dekodery Kaona są podobno znacznie wyzszej jakosci od podawanych przez UPC mediaboxów Philipsa i Thomsona. Nie wiem jak mają sie do Humaxa HDCI 2000 podawanego przez SPRAY, o którym opinie są swietne.

UPC:

-minusy:
Podobno (tak przynajmniej piszą na holenderskich stronach) słaba jakość dekoderów Philipsa i Thomsona. Dosyć, jeżeli nie bardzo wysoka cena za pakiety cyfrowe z HD i premium.

-plusy:
Dobre programy HD z różnych dziedzin ( jeżeli nie najlepsza to jedna z najlepszych ofert programowych HD). Dla mnie jako dla fana sportu C+ Sport HD:cool:

SPRAY:

-minusy:
Tylko 2 kanały HD, z czego jeden (moim zdaniem) mało ciekawy, mam na mysli VooM HD. Brak C+ HD i HBO HD w pakiecie premium.

-plusy:
Jeden z najlepszych dekoderów na rynku, czyli Humax HDCI 2000 z możliwością m.in. zmiany kolejności kanałów na dekoderze i wyświelaczem z nazwami kanałów (na tą chwile taki wyświetlacz oferuje tylko n'ka w swoim recorderze, ale to platforma satelitarna)

Osobiście skoro masz 45 dni wypowiedzenia poczekałbym na ofertę Astera, bo podobno dekodery Kaona są tez bardzo dobre jakościowo a oferta HD bedzie pewnie lepsza niż w przypadku Spray'a bo Aster musi byc konkurencyjny w stosunku do UPC więc Canalów+ i HBO w HD spodziewałbym się na pewno. Sądze też że skoro UPC ma National Geografic HD to Aster da Discovery HD. Ale jeżeli zalezy Ci na czasie to weź UPC chociaż w wielu filmikach na youtube pokazane jest jak tną się ich dekodery, to na ta chwile ich oferta HD jest najlepsza. Spray to na razie młoda siec i mysle że do wojny Aster-UPC dołączy się dopiero za pare lat, ale jedno trzeba im przyznać, za Humaxa duzy plus!
 

lbk

New member
Peek napisał:
Słuchaj, jak nie chcesz to nie pisz, ale gdyby nie tacy jak ja to HD pewnie byłoby
w przyszłym roku albo wogóle.
czyli, jak rozumiem, bombardujesz ich już parę latek... w takim razie dziękuję.
Ponieważ nie mam tyle szczęścia co ravel i jestem skazany na Astera, głupa szantażem robić z siebie nie będę ;)
 

ravel

Banned
lbk napisał:
czyli, jak rozumiem, bombardujesz ich już parę latek... w takim razie dziękuję.
Ponieważ nie mam tyle szczęścia co ravel i jestem skazany na Astera, głupa szantażem robić z siebie nie będę ;)
A może warto? Dzisiaj zadzwoniła do mnie konsultantka z Aster z ofertą zmniejszenia opłat za telewizję kablową w sumie o 20zł. Powiedziałem jej, że poczekam na oferte HD (już mówią, że będzie w maju a nie do końca roku ;) ) i wtedy podejmę decyzję :p . Mam czas do 12 maja więc myślę, że wiele do tej pory się wyjaśni.
 
Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
Był dzisiaj u mnie monter żeby założyć mi cyfrowke z astera (i to pudło motoroli...) to zapytałem go o HD w Asterze (Zielona Góra) i powiedział mi tyle że żeby było HD to najpierw muszą być kanały w HD.... Moim zdaniem bardzo wymijająca odpowiedź i myślę że HD na pewno będzie tylko jeszcze nie wiadomo jakie kanały i za ile będą w ofercie
 

hubertc

New member
Dzisiaj, całkiem niedawno był u mnie koleś z Astera. Proponował podpisać umowę terminową żeby zmniejszyć opłaty, założyć telefon itp.

Na pytanie o kanały HD stwierdził że wg niego to ruszy coś nie wcześniej niż w czerwcu. Wspomniał też, że będzie pewnie sporo kosztować.

Jednak na 90% o tv w HD w asterze wie on mniej niż my - czytelnicy tego forum :]
 

qura12

Member
Bez reklam
też właśnie miałem takie wrażenie że ci monterzy za przeproszeniem gówno się znają... jak spytałem czy bedę miał bez żadnego problemu dźwięk przez amplituner (dekoder<=euro=>tv<=chinch=>amplituner) zaczął coś kombinować ze musze kupić kabel euro-chinch i podłączyć bezpośrednio do ampa, a wyszystko gra oczywiście podłączone przez tv ;p
 

Peek

New member
Bez reklam
Wszystkie ważniejze wydarzenia sportowe z Polsatu Sport zostaną przeniesione do Polsatu Sport Extra a w Aster takiego nie ma... Na pytanie o Nsport odpowiedziano mi że nie są prowadzone takie rozmowy. Mało tego! Nic sie nie mówi o poszerzeniu oferty cyfrowej jak to miało mniejsce w UPC!!! Coś mi sie wydaje że trzeba pomyśleć o jakiejś misce.

Jeżeli chodzi o HD to bedzie w Maju a HD PVR w Październiku. Na satkurierze jeszcze w Grudniu czytałem artykuł że do końca 2008 C+ HD pojawi się w UPC, Multimedii i Kablowej Vectrze. I tym razem o Asterze nic sie nie mówi...
 

lbk

New member
Wsiarz napisał:
NSPORT!!! Jeśli Aster nie zdecyduje sie tez wprowadzić tego kanału to UPC zmiazdzy go. 7 Kanałów HD!!! Tego nie ma w zadnej platformie satelitarnej!! A do tego jeszcze polsat sport extra oraz Discovery HD i NG HD RAZEM!!!
(...)
Sam jestem abonentem Astera i oczywiście nie chciałbym zeby tak sie stało ale oferta UPC jest naprawde GENIALNA!!!

Z cennika UPC cena tez mi wyszła GENIALNA: 180 zł za full pakiet. Faktycznie - miazga...:confused:

... analogową dają gratis ;)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Ha mam nowe informacje!!!

Na media2.pl napisali że Euro 2008 bedzie tylko w Polsacie, ale to juz wiemy od dawna. Teraz dowiedziałem się że Polsat uruchomi swój sygnał HD dla 3 sieci kablowych czyli: ASTER, upc i Multimedia Polska. Coś się jednak rusza i chyba juz wiemy jaki program HD bedzie na pewno, bo Polsat ma tylko jeden kanał HD...:cool:

Szykują się ME i F1 w HD bez wywieszania miski:
http://media2.pl/media/35479-euro2008-wylacznie-w-polsacie.html
 
Ostatnia edycja:

Gollum

New member
@qura12
a ile kanałów hd znasz?
N-ka ma ile?
CP ma ile?
C+ ma ile?
z hotbirda coś jeszcze znajdziesz w HD?
z astry fta ile?

Tych kanałów rzeczywiście jest niewiele. Nie oszukujmy się Polska jeszcze przez 5 lat nie będzie HD, bo to co mają zamiar wypuszczać, to po prostu swoje kanały flagowe (TVNHd, PolsatHD), a nie hity z satelity, czy z kablówek amerykańskich.
Teraz da się zaobserwować, że każda platforma cyfrowa ma w swojej ofercie kanały hd na wyłączność, trudno zatem będzie znaleźć coś, co kablówka będzie w stanie wynegocjować za "niewielkie" pieniądze.
Jak zapewne wiesz (lub nie) koszt włączenia kanału do oferty nie jest równy 0, więc aby mieć w swojej ofercie coś ciekawego lub w hd, też trzeba na to wysupłać grosza. A z drugiej strony, gdyby zaoferowali Ci ESPN-HD, ABC-HD, SKYSPORTSHD po 15zł za kanał, to pewnie byłby lament, że za drogo.
Osobiście mam aster, osobiście jestem z zielonej i jakoś nie marudzę, bo jednocześnie siedzę w platformach cyfrowych i wiem, że aster gwarantuje spokój i brak nerwów. Zakup sobie dekoder CP i pakiet fam+hbo, będziesz miec 2 kanały hd, dekoder który moze odmowic posłuszeństwa, sygnał, który może zaniknąć, uprawnienia na kanały, które mogą spaść i do tego tylko 1 tv / 1 dekoder /1 abo
w asterze analogowym mam 2x tv + 1x pc i placę "grosze", a do tego perspektywę taką, że aster też wprowadzi hd i to "po kabelku".
nie ma co marudzić.
nie znajdziemy oferty skrojonej na miarę, bo takich nie ma.
 

Peek

New member
Bez reklam
Cena ceną drogi kolego, ale w UPC na infolinii już trąbią ze w maju będzie Nsport,
C+ HD ma właściwie juz każda kablówka z tych co oferują HD (oprócz Spraya) a Aster musi byc konkurencyjne więc do C+ HD musi dodać cos ekstra żeby nie przegrać z upc. moim zdaniem bedzie to jeszcze jeden sportowy kanał HD np albo to co da UPC czyli Nsport albo Polsat sport HD. Jakby nie patrzeć już prawie każda platforma cyfrowa daje HD do kabla (oprócz Polsatu). A z tym HD na wyłączność to przesadzasz bo to było 2 lata temu jak HD wchodziło na polski rynek. Teraz już kablówki dają programy z platform cyfrowych np. C+ HD czy Nsport zapowiadany do UPC na Maj.
 
Do góry