Aster HDTV

pietrasbad

New member
Witam

Od jakiegos czasu ciesze sie HDTV w Aster :) Zazwyczaj nie mialem duzych wymagan odnosnie dzwieku, no ale postanowilem to zmienic. Zamierzam sie z zakupel zestawu glosnikow w formacie 5.1 i tu pojawiaja sie pierwsze pytania...

Czy w aster na kazdym programie jest odbierany dziek 5.1 ? Jezeli tak, to czy przy kazdym mozliwym sposiobie podlaczenia glosnikow z dekoderem ?

Geniusy nie maja wyjscia spdif ani hdmi, a jak czytalem na forum tylko tym mozna podpiac sie do dekodera aster aby miec 5.1 - prawda to ? :(

Tak precyzujac, mam cos takiego Dekoder HD Aster (linkow nie moge wklejac - mam za malo postow :/)

a chcialbym podlaczyc do tego cos takiego
Genius SW-HF5.1 4000


ale chyba nie da rady ? :(

geniusy mi sie strasznie podobaja, no i ta cena mnie rozwala bo za 300 mozna miec cos ladnie wygladajacego. przeszukiwalem tez allegro szukajac czegos z "nowsza technologia podlaczenia" ale to koszt rzedu 800+ zł.
 
Ostatnia edycja:

Rob231

New member
"geniusy mi sie strasznie podobaja, no i ta cena mnie rozwala bo za 300 mozna miec cos ladnie wygladajacego. przeszukiwalem tez allegro szukajac czegos z "nowsza technologia podlaczenia" ale to koszt rzedu 800+ zł.[/QUOTE]\"

Przykro mi stary:), ale zeby cieszyc sie dzwiekiem 5,1 w NIEKTORYCH kanalach i niektorych filmach w ASTER, Vectrze , UPC itd potrzebujesz:

1. Wzmaczniacz/amplituner, ktory dekoduje Dolby Digital 5,1 ( w ustawieniach dekodera nazywa sie to dzwiek AC3).

2. Kabel HDMI lub Cinch na obu koncach( przez tzw. SPDIF z tylu dekodera).

3. Glosniki cyfrowe lub taki zestaw do komputera, konsoli lub wlasnie Aster Dolby 2,0, 5,1.

http://cokupic.pl/produkt/Logitech-Z-5500?gclid=CNmo1ZC906gCFUsw3godHnDRhQ

4. Kable do polaczenia wszystkiego z ampli/wzmacniaczem lub masz kable w zestawie, jak wyzej.


To rozsadny zestaw , ale ciut drogi. Dekoduje dzwiek Dolby 5,1 i DTS 5,1( ma wejscia optyczne i SPDIF).

Mozesz tez znalezc jakis uzywany, taki dekoder dolby i DTS i podpiac pod niego np. 2 glosniki cyfrowe.

Tylko kilka kanalow nadaje dzwiek 5,1, w Canal + film np. trzeba przelaczyc sciezkie dzwiekowa w filmach( nie kazdym), by cieszyc sie dzwiekiem 5.1.

Pozdrawiam
 

pietrasbad

New member
Witam

Dzieki za informacje Rob231, jednak moj problem troszeczke sie zmodyfikowal :)

Zakupilem sobie kino domowe 5.1 Philips HTS3540, ktore posiada takie zlacza
Liczba złączy HDMI wejścia 0 , wyjścia 1
Liczba złączy USB 1
Liczba złączy EURO RGB 1
Liczba złączy komponentowych wejścia 0 , wyjścia 0
Liczba złączy kompozytowych wejścia 0 , wyjścia 1
Liczba złączy optycznych wejścia 0 , wyjścia 0
Złącze Ethernet (LAN) nie


I tu pojawia sie pytanie, kino domowe podlaczone jest z dekoderem za pomoca dwoch czinczy (nie wiem czy dobrze mowie, w kazdym badz razie kabel czerwony i bialy) , czy przy takowym podlaczeniu uzyskuje ten dzwiek cyfrowy 5.1 ??? Bede wdzieczny za wszelka pomoc, dekoder ktory posiadam to dekoder HD aster (bez nagrywarki).

Jestem w tym dosc ciemny, wiec jezeli ktos zechce mi odpowiedziec, to z gory dziekuje :)

pzdr.
 

Tomaszz

New member
Witam

Dzieki za informacje Rob231, jednak moj problem troszeczke sie zmodyfikowal :)

Zakupilem sobie kino domowe 5.1 Philips HTS3540, ktore posiada takie zlacza
Liczba złączy HDMI wejścia 0 , wyjścia 1
Liczba złączy USB 1
Liczba złączy EURO RGB 1
Liczba złączy komponentowych wejścia 0 , wyjścia 0
Liczba złączy kompozytowych wejścia 0 , wyjścia 1
Liczba złączy optycznych wejścia 0 , wyjścia 0
Złącze Ethernet (LAN) nie


I tu pojawia sie pytanie, kino domowe podlaczone jest z dekoderem za pomoca dwoch czinczy (nie wiem czy dobrze mowie, w kazdym badz razie kabel czerwony i bialy) , czy przy takowym podlaczeniu uzyskuje ten dzwiek cyfrowy 5.1 ??? Bede wdzieczny za wszelka pomoc, dekoder ktory posiadam to dekoder HD aster (bez nagrywarki).

Jestem w tym dosc ciemny, wiec jezeli ktos zechce mi odpowiedziec, to z gory dziekuje :)

pzdr.

Niestety wygląda na to, że Twój sprzęt nie jest w stanie zdekodować sygnału Dolby Digital z zewnętrznego źródła, mimo że sprzęt sam w sobie takowy dekoder posiada :(

Reasumując dźwięk cyfrowy 5.1 (Dolby Digital - AC3 - DD) uzyskasz tylko i wyłącznie odtwarzając płyty DVD na tym philipsie.
 

Smołek

New member
Mam do was pytanie
Mam od dłuższego czasu dekoder pvr astera i bardzo wkurza mnie że nie mogę go obsługiwać z pilota od amplitunera onkyo.
A nie mogę bo nie znam kodu urządzenia (próbowałem chyba wszystkie motorole i kaony)
może komuś się udało ustawić na pilocie od ampka lub tv sterowanie dekoderem?
 

chimsep

New member
Mam do was pytanie
Mam od dłuższego czasu dekoder pvr astera i bardzo wkurza mnie że nie mogę go obsługiwać z pilota od amplitunera onkyo.
A nie mogę bo nie znam kodu urządzenia (próbowałem chyba wszystkie motorole i kaony)
może komuś się udało ustawić na pilocie od ampka lub tv sterowanie dekoderem?
Podpinam sie.Tez mam ten problem.
 

martinc

New member
Witam,

Kończy mi się umowa w Aster i nie wiem co robić. Czy negocjować jej przedłużenie, przejść do UPC (jakby UPC miało Eurosport HD, to bym się nie zastanawiał), czy czekać na ostateczne przejęcie Astera przez UPC ? 2 lata temu Aster miał b. fajną ofertę i od tego czasu praktycznie stoi w miejscu (a nawet zabrali 1 kanał HD). Jakość Internetu czy TV moim zdaniem w Asterze jest b. dobra, ale co z tego, jak oferta uboga. Co byście mogli doradzić ?
 

melon100

New member
Też kończy mi się umowa z końcem lipca .Jeśli warunki będą odpowiednie ( umowa na 12 mieś i internet + Pakiet BasicPLUS z HD kwota do 100 zł to zostanę .Jeśli nie to DVB-T i czekam na promocję w n TV .
Wypowiedzenie złożone czekam na ruch z strony Aster .A internet faktycznie stabilny i dobrej jakości ale za 40 zł mogę mieć symetryczne 2 Mbps co mi zupełnie wystarczy .
Daj znać co wynegocjowałeś z BOK .
 

szymon247

New member
Najlepsze co Aster moze dac na chwile obecna w Warszawie to pakiet HD z dekoderem z nagrywarką i internet Twoj swiat za 120/130zł i to w najbardziej sprzyjających warunkach (konkurencja w bloku, najwyzszy krok negocjacji) i to przy nowej umowie(!) gdyz przy przedluzaniu nigdy nie moga dac tak samo dobrej oferty co jest totalna porazka.
Ja tydzien temu przeszedłem z Aster do Vectry, która za 84,90 daje pelen pakiet hd i internet 24mb. Trochę żałuje, bo jakość jest znacznie gorsza i mimo, że mam więcej kanałów HD to kompresja zabija jakość obrazu. Internet również znacznie mniej stabilny.

Drugi raz raczej bym nie przechodził z Aster na Vectre, w razie gdyby ktoś miał podobny dylemat. Różnica cenowa (ok 50%) w moim odczuciu odpowiada mniej więcej różnicy w jakości.
 
Ostatnia edycja:

jaskol

New member
Też kończy mi się umowa z końcem lipca .Jeśli warunki będą odpowiednie ( umowa na 12 mieś i internet + Pakiet BasicPLUS z HD kwota do 100 zł to zostanę .Jeśli nie to DVB-T i czekam na promocję w n TV .

U mnie tez konczy sie umowa.
Teraz na 24 miesiecy zaproponowali mi TwojDom + Pakiet BasicPLUS z HD za 130 zł
Zastanawiam sie jeszcze

Jak oceniacie działanie PVR - ile godzin w HD mozna nagrac na dysku ?
 

melon100

New member
Czyli nie zaproponowali nic !! Ulotka Aster :
TV- 76 prog+ nagrywarka + 6HD
internet 20Mb/s za 120 zł . A Tobie proponują 130 zł żenada .
Ja rezygnuję czekam aż UPC ich przejmie i zrobią promocję ,albo wezmę n-Tv .
 

betman

New member
Jak to jest z tym TVN24, jedynie na tym kanale nie mam dzwięku? Jakiś błąd techniczny z moim dekoderem czy to jakieś przepychanki pomiędzy Asterem a ITI? :)
 

martinc

New member
Ja przedłużyłem z nimi umowę. Za 163 zł dostałem: Basic+, HD Pack, C+ HD, Polsat Sport HD, Discovery HD oraz Twój Świat (20Mb/s). Więc chyba nie jest źle. Zostałem u nich głównie przez b. dobrą jakość kablówki i Internetu. W Asterze kuleje głownie TV HD. Rozmawiałem z ich pracownikiem i dobrze z tego zdają sobie sprawę. W związku ze sprzedażą Astera po prostu nie inwestują w rozwój pakietów. Po zakończeniu transakcji z UPC powinno być tylko lepiej.
 

Jawosz

Member
Moi drodzy ;-) Konczy mi sie umowa z aster i mysle nad przeskokiem na inna platforme bo ceny "promocji" dla stałych klijentow sa poprostu skandaliczne.
Mam do wyboru Vectre i UPC ... Co polecacie?
 

gongol

New member
Miałem w Aster pakiet cyfrowy z pakietem HD i HBO. Od roku mam "n-kę". Po wielu latach w Aster zaproponowano mi rabat w wysokości 5zł.
Gdy Pani w BOK mówił o rabacie mało z krzesła nie spadłem.
 
Do góry