Aster HDTV

poel

New member
Jakość cyfrowego kanału TLC

Witam,

Astera mam podłączonego przez dekoder Kaon w wersji z nagrywarką. Zauważyłem że kanał TLC (na innych tego efektu nie zauważyłem) nadawany jest z różnym stopniem kompresji - są dni kiedy wygląda w porządku, a są dni kiedy przez artefakty kompresji nie można tego oglądać.

Też macie ten problem?

Ponadto na kanałach SD (na HD tak bardzo nie rzuca się to w oczy, ale może to dlatego że bloki pikseli są mniejsze) bardzo widoczna jest pikselizacja (w porównaniu do n-ki na zwykłym nboxie zainstalowanej u mojego ojca to niebo a ziemia). Sprawdzałem na dwóch różnych kablach HDMI - bez zmian.

Czy z moją instalacją coś może być nie tak, czy Aster po prostu tak ma?

Pozdrawiam
 

poel

New member
Przebojów z dekoderem Kaon w wersji HD ciąg dalszy - czy też doświadczacie nagłego zanikania obrazu i fonii? Na dwie-trzy sekundy ekran robi się czarny, zanika fonia, potem wszystko wraca do normy. We wrześniu październiku i listopadzie zdarzało się to bardzo często, teraz incydentalnie.
 

Andrew150

New member
poel - u mnie się to wcale nie zdarza.
Jedyna przypadłość Kaona z PVR (u mnie) to to, że trzeba go co kilka tygodni zresetować "na twardo", czyli wyłączyć od prądu, bo coś mu się pieprzy i nie zawsze nagra zaprogramowany program.
Po resecie wszystko wraca do normy, ale to chyba normalka - w końcu to jest poniekąd rodzaj komputera, a z kompem pewnie każdy ma jakieś problemy...
 

kupon70

New member
Cud w Aster

Na kanale 708 pojawił się bez zapowiedzi kanał "Czwórka Polskie Radio"
To bardzo nieoczekiwana i niezapowiedziana nowość od kiedyś tam.
Kanał dostępny w ofercie cyfrowej.
A za LUXE HD nic.
Aster Kraków.
 

jss

New member
Czy da się sprawdzić jak aster przesyła sygnał kanałów HD ?

Można złapać sygnał cyfrowy na telewizorach z DVB-C

Częstotliwość 666 MHz
przepływność 6952 KSym/s (1 Sym=8 bit więc daje to teoretycznie 54 Mb/s)
modulacja 256 QAM

odkodowana Czwórka PR , TVP1. i TVP2. reszta kodowana ale dostępne EPG na wszystkich programach.
 

kupon70

New member
Można złapać sygnał cyfrowy na telewizorach z DVB-C

Częstotliwość 666 MHz
przepływność 6952 KSym/s (1 Sym=8 bit więc daje to teoretycznie 54 Mb/s)
modulacja 256 QAM

odkodowana Czwórka PR , TVP1. i TVP2. reszta kodowana ale dostępne EPG na wszystkich programach.
Jeszcze dodam o TV Biznes i Aster info odkodowanym.
Aster Kraków.
 

ArtiW

New member
Aster nie będzie się, nie wiadomo jak, zmieniał dla Abonenta, ponieważ już niedługo brand i firma znikną z rynku. Przecież to już nie jest Aster...
 

kupon70

New member
Aster nie będzie się, nie wiadomo jak, zmieniał dla Abonenta, ponieważ już niedługo brand i firma znikną z rynku. Przecież to już nie jest Aster...
Sam sobie przeczysz! Przecież jak nie istnieje to po co za niedługo znikne jego brand i się nie wiadomo jak zmieniał? Zastanów się co piszesz.Rachunki jak narazię płace aster a nie upc!
 

ArtiW

New member
Sam sobie przeczysz! Przecież jak nie istnieje to po co za niedługo znikne jego brand i się nie wiadomo jak zmieniał? Zastanów się co piszesz.Rachunki jak narazię płace aster a nie upc!

Widzę, że nie orientujesz się w tym co dzieje się na rynku.
W sensie formalnym to nadal jest Aster (w moim poprzednim poście był to skrót myślowy). Zmienił się jednak właściciel. Volvo nie zmieniło brandu, ale właściciela...
W przypadku Astera zmiana właściciela najprawdopodobniej oznaczać będzie zmianę brandu. Rachunki dopiero wtedy będą wystawiane przez inną firmę.
 

kupon70

New member
Widzę, że nie orientujesz się w tym co dzieje się na rynku.
W sensie formalnym to nadal jest Aster (w moim poprzednim poście był to skrót myślowy). Zmienił się jednak właściciel. Volvo nie zmieniło brandu, ale właściciela...
W przypadku Astera zmiana właściciela najprawdopodobniej oznaczać będzie zmianę brandu. Rachunki dopiero wtedy będą wystawiane przez inną firmę.


cyt"UPC nie wyklucza kolejnych przejęć
Łukasz Szewczyk, 15 stycznia 2011, godz. 22:00

W pierwszym półroczu 2011 roku dojdzie do finalizacji przejęcia sieci Aster przez UPC Polska, jeśli UOKiK wyrazi zgodę na konsolidację. Właściciele UPC Polska nie wykluczają kolejnych przejęć w Polsce. Co z konkurencją?
Na początku grudnia 2010 roku Liberty Global, właściciel UPC Polska, poinformował o podpisaniu umowy przejęcia sieć Aster, warszawskiego operatora kablowego. Dzięki przejęciu UPC wzmocni swoją pozycję w Warszawie i Krakowie oraz wejdzie do Zielonej Góry. Jednak przede wszystkim UPC rozpoczyna konsolidację rynku kablowego. Szef UPC Polska nie wyklucza kolejnych przejęć w naszym kraju.

- Firma - matka UPC, bierze aktywny udział w procesie konsolidacji europejskiej branży kablowej, czego potwierdzeniem są ostatnie transakcje w Polsce i Niemczech. Liberty Global, jako wieloletni inwestor branżowy będzie nadal monitorować branżę i analizować możliwości, jakie się pojawią, w tym na polskim rynku - zapowiada w miesięczniku Telekabel Simon Boyd, prezes UPC Polska.

Informacja o przejęciu Aster przez UPC wywołała komentarze wśród internautów, którzy obawiają się podwyżki cen. Szef UPC Polska powołując się na przykłady z rynków europejskich jest zdania, że mimo konsolidacji rynku kablowego konkurencyjność ofert wciąż będzie rosła.- Konkurencji na pewno nie zabraknie: o klientów telewizji, internetu i telefonu zabiegają zarówno operatorzy kablowi, jak i mobilni, platformy satelitarne, operator narodowy i alternatywni, dostawcy IPTV - dodaje Simon Boyd. Zaznacza jednak, że cena przestała być kluczowym wyznacznikiem oferty.

Czy UPC zastąpi markę Aster? Na razie, do czasu finalizacji, operator nie chce wypowiadać się na ten temat planów w tym zakresie. Jednak niemal jest pewne, że operator będzie dążył do ujednolicenia oferty oraz marki. Na razie w lakonicznych komunikatach prasowych UPC przekonuje, że konsolidacji wpłynie pozytywnie dla klientów, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnych usług. Być może dzięki przejęciu UPC powiększy swoją ofertę m.in. o usługi telefonii komórkowej, które od dawna oferuje Aster."

źródło media2.pl

Proponuje dokładnie przeczytać pierwsze zdanie.
Do czasu wydania opinii przez UOKiK na razie jest Aster.(nie tylko brand)

Tutaj troszkę świeższy artykuł
W branży telewizji kablowej szykują się przejęcia | rp.pl

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jmahorow

New member
Jaka jakość kanałów HD. Jak działają wam kanały HD w Wawie? Wg. mnie jedynie National Geographic HD, Nat Geo Wild HD działają z dobrą jakością, TVN HD to dżuma, pikseloza czasami. Czy ktoś posiada Discovery Showcase i ile to kosztuje. Z niewiadomej przyczyny ten kanał jest dodatkowo płatny. (ile?)
 
Do góry