Aster HDTV

jmahorow

New member
Witam, mam możliwość przejścia do Vectry za 89 miesięcznie pakiet Platynowy + 16 mb net (bez telefonu i komórki) Porównywałem ofertę kanałów HD Aster-Vectra. W Vectra nie ma mojego ulubionego History HD, ale za to jest TVP HD ;) Zresztą słyszałem, że w Wawie jakość kanałów HD pozostawia wiel do życzenia czy jest tak obecnie? Nie wiem :)
 
Ostatnia edycja:

betman

New member
Jak się rozwiązuje umowę z Aster z myślą o przejściu gdzieś indziej to oferują na ostatnią chwilę jakieś dobre promocje aby utrzymać klienta?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jakby co to w W-wie obsłużył mnie fajny handlowiec z Vectry, który nie tylko załatwił rozwiązanie umowy z Aster ale jeszcze oddał dekoder i modem do Astera (a kolejki u nich na godzinę stania). W dodatku teraz dają ponad miesiąc na próbę. Nie czekałem na upc bo bardziej kręci mnie Travel HD niż Polsaty Sport.
 

mykacz

New member
Cześć! Ja się właśnie zdecydowałem na podpisanie umowy z Asterem w ZG. Podzielę się kilkoma wrażeniami z przechodzenia na Aster i dotychczasowego użytkowania usług.

Wcześniej przez rok męczyłem z Internetem i tv w Dialogu. Początkowa fascynacja Dialogiem dość szybko obróciła się w zniechęcenie, żeby nie powiedzieć wrogość. Notoryczne braki sygnału, pikseloza w obrazie, wolny Internet, badziewny dekoder. Powiedziałem dość. Poszukiwałem oferty tv + net (jak najszybszy). Na osiedlu, gdzie pomieszkuję, w grę wchodził zatem albo Dialog (ale tv i net na starym łączu i nie dość szybko), albo Aster. Przekalkulowałem inne oferty internetu i telewizji osobno (np. platformy cyfrowe + net w Asterze). Na dłuższą metę nie kalkulowało się to cenowo. Miesięczny koszt byłby porównywalny do opłat w Asterze lub Dialogu, a trzeba przecież doliczyć opłaty za sprzęt, za instalację i dość niewygodne w moim przypadku ciągnięcie kabla przez całe mieszkanie. Dlatego zdecydowałem się na Astera. Umowa u przedstawiciela: opłaty miesięczne ciut korzystniejsze niż przy umowie w biurze obsługi. Dodatkowo obniżona opłata za instalację poszczególnych usług w sumie o połowę i na próbę pakiety HBO HD, C+ HD i Cinemax. Instalacja nastąpiła trzy dni po wizycie PH (w przypadku Dialogu trwało to 14 dni!).

Po kilku dniach mogę powiedzieć, że: Internet jest szybki (10/20 MB/s), konfiguracja routera i sieci bezprzewodowej była bezproblemowa; jakość tv o niebo lepsza niż w Dialogu (chociaż widać różnicę pomiędzy niektórymi kanałami); jakość kanałów HD bardzo ładna (bez dialogowej pikselozy lub efektu odświeżania, występującego w tle obrazu). Do TV podłączona i telewizja analogowa i cyfrowa.W razie czego zawsze coś się obejrzy (np. na wypadek ewentualnej awarii). Dekoder HD + PVR - jego obsługa jest intuicyjna, interfejs przyjazny, pilot rewelacyjny (można kierować nim w dowolnych kierunkach - trafi). Obeszło się bez analizowania instrukcji. Co ważne, wszystko działa bardzo szybko. Przełączanie kanałów bez znacznych opóźnień. Pilot do strzału skomunikował się z plazmą Panasa PV80. To co mi się nie podobała, to to, że Aster od razu chce kasować dodatkowo 8 zł/mc za pakiet zabezpieczający komputera. Zatem od razu przy instalacji trzeba podpisać oświadczenie, że nie chce się pakietu F-Secure i usunąć klucz licencyjny. Inaczej zobaczymy na fakturze większą kwotę niż byśmy się spodziewali. Na szczęście zarówno przedstawiciel, jak i technik uprzedzili o tym fakcie. Drugą małą wadą, jaką zauważyłem, to świecenie działającego dekodera w sumie 4 światełkami w oczy ;). Idzie przeżyć.

Nie jestem typem osoby, która podpisuje umowy aby przy najbliższej okazji szukać sposobu na ich rozwiązanie. Nikt ze znajomych, kto jest w Asterze, nie odradzał tego operatora. Wszyscy z nich sobie chwalą i jakość i niezawodność usług, przynajmniej w moim mieście. To ja narzekałem na Dialog non stop, chociaż początkowo byłem nim zachwycony (no cóż, to była moja pierwsza telewizja cyfrowa). Dlatego teraz trochę spokojniej podchodzę o Astera. Jeśli jakość Astera będzie stała lub wyższa (w wyniku połączenia z UPC), a usługi świadczone bezproblemowo to będzie super. Oferta programowa Astera, jak na razie, dla mnie jest odpowiednia. I tak ciężko będzie oglądać wszystko, to się w niej znajduje, więc ewentualne kopanie się o dodatkowe pakiety jest dla mnie bezcelowe. I nie muszę się zastanawiać, czy jak wybiorę "n" czy C+ to będę miał kanały Polsatu lub TVP Sport lub odwrotnie. No i Internet wreszcie naprawdę szybki. Na razie jest na plus i mam nadzieję, że tak pozostanie. Gdyby coś się zmieniło lub na wypadek dalszych uwag, podzielę się z Wami. Dzięki za doczytanie do końca. Pozdrawiam.

P.S. Trochę irytuje mnie jeszcze kolejność kanałów w dekoderze Astera. Ale to wymaga przyzwyczajenia, poza tym rozwiązaniem jest stworzenie listy ulubionych kanałów.
 
Ostatnia edycja:

kupon70

New member
Klienci sieci Aster, którzy chcieli obejrzeć walkę Tomasza Adamka, obeszli się smakiem. Albo przenieśli do internetu na nielegalną transmisję.


Gdy w sobotę ok. 22.00 zaczynała się transmisja bokserskiej gali, Aster zakodował niemiecki kanał RTL. "Sygnał jest niedostępny z przyczyn leżących po stronie nadawcy oraz właścicieli praw do transmisji gali" - głosił komunikat. W internecie się zagotowało, bo jeszcze w piątek na infolinii Astera klienci nie mogli się dowiedzieć, czy RTL będzie zablokowany, czy nie. "Dziękuję ci bardzo Aster/Za to, że jesteście niekompetentni/Za to, że nie daliście nikomu wyboru" - napisał na blogu Antyweb Grzegorz Marczak. Dodając, że skończył "na oglądaniu walki przed monitorem ze słabej jakości streamingu".

W Polsce żadna stacja telewizyjna nie wykupiła praw do transmisji, fani boksu musieli za nią zapłacić. Z polskim komentarzem kosztowała ok. 40 zł, oferował ją m.in. Cyfrowy Polsat, Cyfra+, UPC czy Vectra. Aster - nie. Ale była furtka, by ci, którzy mają dostęp do RTL, walkę obejrzeli po niemiecku, nie płacąc.




O sprawie głośno zrobiło się w sierpniu, gdy prawnicy organizatorów walki zażądali od polskich operatorów zablokowania RTL. Tłumaczyli, że transmisja naruszy przepisy m.in. o ochronie dóbr osobistych [bokserów] i prawo autorskie. Z tym nie zgodziła się ani Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, ani Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Podkreślając, że operator bez zgody nadawcy nie ma prawa wprowadzać zmian w programie. Prawnicy podważali zasadność żądań, a RTL tłumaczył, że nie wymaga od operatorów blokowania.

Dlaczego Aster sygnał zablokował? Wczoraj nie udało nam się wczoraj skontaktować z nikim ze spółki.

- Co do zasady, gdy operator zablokuje dostęp do programu z pakietu, za który płaci klient, narusza umowę - uważa adwokat Karol Petryk z kancelarii Goźlińska, Staszewska-Lisiak i Wspólnicy. Dodaje, że klient może zażądać zaprzestania kodowania programu, ale też rekompensaty. - Np. obniżenia kwoty abonamentu za dany miesiąc - mówi. Jak to miałoby wyglądać w praktyce, jednak nie wiadomo. Zwykle za przerwę w usłudze (np. dostępie do telewizji czy internetu), klientom odlicza się proporcjonalnie - jeden dzień przerwy, płacisz 1/30 abonamentu mniej. Petryk zastrzega jednak, że przypadek Astera i to, co mogą klienci (np. rozwiązać terminową umowę bez kary umownej), trzeba by oceniać na podstawie ich umów z operatorem.

Źródło wyborcza.biz
 

ha5en1

New member
Jak to jest z tym TVN24, jedynie na tym kanale nie mam dzwięku? Jakiś błąd techniczny z moim dekoderem czy to jakieś przepychanki pomiędzy Asterem a ITI? :)

W międzyczasie kolega betman ustalił przyczynę braku dźwięku na TVN24 w Asterze i przekazał mi tę cenną informację - publikuję tu, bo innym też się przyda (sam też trafiłem do jego posta z googla):

problem pojawia się, gdy w ustawieniach dekodera wybierzemy 'język oryginalny' jako domyślny. To ustawienie nie działa tylko dla TVN24, więc jeżeli chcemy oglądać filmy bez lektora i wybierzemy to właśnie ustawienie, to każdorazowo włączając TVN24 musimy żółtym przyciskiem wybrać język polski - wtedy usłyszymy dźwięk.
 

actchris

New member
Witam.

Nie wiecie może jakie są koszty dobrania do pakietu TV Basic + NET + Tel dekodera PRV HD ?? bo na stronie czytam i nie mogę załapać :) cena abo rozumiem ale czy biorą coś za podłączenie, wypożyczenie dekodera itp ?? rodzice marudzą że analog wygląda jak w czasie zamieci (jakość aster) i chętnie bym im brał dekoder.
Druga sprawa , jak wygląda sprawa dwóch dekoderów w dwóch osobnych pokojach, jakiś pakiet multiroom ???
 

actchris

New member
Ok już wiem, na obecną sytuację nie mają dekoderów do 2 stycznia jak połączą się z UPC. Do tego czasu trzeba czekać :)
Cena obecna to +23zł do abonamentu za dekoder bez nagrywarki + 70 zł za instalację.
 

mcc666

New member
Witam,

mam pakiet hd od Astera. Niestety ten dekoder to jest jakaś porażka. Czy można podłączyć bezpośrednio do TV Samsung wyposażonego w tuner dvb-s2?

Pzw,
MCC
 

zen28

New member
Porażką jest cisco od upc. Przeniosłem się z astera, więc mam porównanie. Kaon z nagrywarką to cudo w porównaniu z cisco
 

mcc666

New member
Probuje sterowac tym Kaonem z Bose i to jakis dramat, Musze wyeliminowac ten dekoder i podlaczyc bezposrednio do TV. Czy komus to sie udalo? Cos trzeba dodatkowo dokupic?

Pzw,
MCC
 

Jawosz

Member
Pytanko czy dekoder Kaon posiada w pilocie jakaś kombinację discrete off oraz on - tzn możliwość wyłączenia / właczenia ale nie naciskając przycisku power?
 
Ostatnia edycja:

Smołek

New member
Jakość aster od stycznia

Mam aster z hd pvr od 2 lat i czy wam również od stycznia czyli od momentu przejęcia astera przez upc (mniej więcej w momencie zwiększenia prętkości do 20MB w Twój Trzeci Świat) pogorszyła się jakość usług?
Dokładniej mówiąc zaobserwowałem następujące objawy:
Dekoder z pvr zaczął pokazywać w miejscu opisów programów "brak" lub opisy są błędne i aktualizują się po jakimś czasie.
Przewijanie w tył praktycznie przestało działać -i w momencie wciśnięcia play obraz"wisi"
 

timbot

New member
Bez reklam
nie chce tworzyc teorii spiskowych, ale mam dokladnie to samo co Ty ostatnio.... myslalem, ze pora na formatke dysku, ale moze jednak to cos u nich a nie u nas....
 
Do góry