Android TV 6.0

grisza_1982

New member
Ja w zgrywanie softu na USB nie chcę się bawić, skoro TV do neta podłączony, tylko póki co wyświetla komunikat że oprogramowanie aktualne, a mam Androida 5.
Najbardziej ciekawi mnie czy Kodi będzie działać płynnie jak np. na malinie. Póki co na antku 5 jest sieczka.
 
Ostatnia edycja:

Mumox

New member
Póki co nie zauważyłem żadnej różnicy na kodi, ani na plus, ani na minus, ale zobaczymy po dłuższym używaniu.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
 

grisza_1982

New member
Czyli póki co zostaje na Androidzie 5, bo w sumie u mnie poza Kodi działa OK.
Ogólnie menu w kodi działa sprawnie, bez jakichkolwiek lagów, ale niestety po załączeniu materiału 1080p, widać ewidentny brak płynności obrazu.
Sprzęt za 200zł tj. RPi2 w tandemie z Openelec z płynnością nie ma absolutnie żadnych problemów, a tu TV za grube tysiące nie potrafią wyświetlić prawidłowo obrazu w FHD.
 
Ostatnia edycja:

grisza_1982

New member
Abstrahując od tego co się dzieje na TV Sony, globalnie uwzględniając większość platform to Kodi 17 jest dużo lepiej dopracowane niżeli wersja 16.
 

milekp

New member
A ja po aktualizacji 65w855c mam lekko irytujący problem.
Pojawiło mi się w ustawieniach nowe źródło sygnału a mianowicie "strumieniowe przesyłanie danych", wcześniej tego nie było i nie jestem pewien czy to ma jakiś związek z problemem.
Włączając teraz TV pojawia mi się program telewizyjny, który oglądałem ostatnio lecz po kilku sekundach włączają mi się z automatu "propozycje filmów google play". Jak jestem podpięty do sieci pojawiają się zajawki tych filmów, jeśli offline to szary ekran. Muszę wtedy przyciskiem home wybrać poprawne źródło sygnału, czyli w moim przypadku "cyfrowy" (kablówka) lub wcisnąć kafelek "oglądaj TV". Wiecie może jak to cholerstwo wyłączyć?
W ustawieniach TV mam ustawione, że przycisk TV wybiera źródło cyfrowe, wyłączyłem też proces w androidzie "filmy google play" - nic nie dało a TV jakby widocznie zamulał. W opcjach tego strumieniowego przesyłu próbowałem też odłączyć wskazane tam "filmy google play" i nic...
Za pomoc z góry dziękuję.
 

logimen

New member
U mnie Kodi 17 na Andku 5 działało płynnie, ale filmy działały jak chciały, tylko niektóre.
Są takie, które działają płynnie, a pewne po prostu przycinają non stop albo brak płynności. Jakby było z 20fps. Pomgało trochę włączenie/wyłączenie kodowania sprzętowego, ale to też nie do końca rozwiązywało problem.
Na Andku 6 jeszcze nie testowałem, dziś to zrobię.
 

ewaldus

New member
Jeśli nie chce się zaktualizować z pena, to włożyć pana do wejścia i zrestartowac TV. Pójdzie aktualizacja od strzału.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

simonbl

New member
U mnie po aktualizacji pad z ps4 zaczął zamulac tak, ze nie da się grać. Macie na to jakieś rozwiązanie?

Podejrzewam ze problem jest związany z bluetooth. Na kablu jest ok.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

grisza_1982

New member
U mnie Kodi 17 na Andku 5 działało płynnie, ale filmy działały jak chciały, tylko niektóre.
Są takie, które działają płynnie, a pewne po prostu przycinają non stop albo brak płynności. Jakby było z 20fps. Pomgało trochę włączenie/wyłączenie kodowania sprzętowego, ale to też nie do końca rozwiązywało problem.
Na Andku 6 jeszcze nie testowałem, dziś to zrobię.

Jak potestujesz to daj znać, bo to jedyna rzeczy która może wymusić na mnie aktualizację do 6-tki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pierwszy raz i ja mam problem bo pokazuje mi jak włożę pena czy chce go otworzyć jako zdjęcia , filmy i coś tam jeszcze a zawsze z automatu pobierał :) śmiech na sali i zawsze ten sam pen używam do tych operacji .. więc pen jest ok.. a tv jak wejdę, a aktualizację pokazuje że ma aktualną..
 
Do góry