Android TV 6.0

krishd

New member
Dziś mi pobrał nową aktualizację 6.0 Wcześniej też miałem 6.0 tylko pewnie starsze. Zobaczymy czy teraz sam się będzie włączał.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Słuchajcie mam taki pytanie, nie wiem czy u Was też występuję takie zjawisko, ale wkurza mnie na Androidzie problem z tym, że zdarza co jakiś czas, że telewizor nie chce się włączyć ani pilotem ani guzikiem na tv, dopiero po kilkukrotnym naciskaniu na guzik lub po kilku minutach odczekania i ponownym włączeniu pilotem załączał się z restartem jakbym włączył go do sieci, występowało to u mnie zarówno na Androidzie 5 jak i teraz 6, myślałem, że aktualizacja to naprawi, niestety. Też to Wam się zdarza?

Nie chcę Cię martwić ale przy 5 tce to tutaj ja nigdzie ie wyczytałem żeby ktoś miał problemy.. i teraz przy 6-tce też masz to może coś z tv jest nie tak..
 

kuku83

Member
Tylko, jak to teraz rozwiązać, chodzi mi tu o gwarancję, zgłoszę im ten problem, telewizor zabiorą, stwierdzą że u nich jest ok. i tak nic nie zrobią, bynajmniej tak mi się wydaję. Ewentualnie mogę jeszcze zrobić taki numer, żeby przy następnej okazji nagrać tą usterkę, a dokładnie jak nie da się włączyć telewizora czy to pilotem, czy to z pozycji telewizora, może wtedy byłby to w moim przypadku mocniejszy argument, jeśli chodzi o rzetelne podejście do naprawy gwarancyjnej ?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Witam,
Dziś zaktualizowałam tv - 50w807c.
Po aktualizacji tv nie wykrywa mi dysku usb, w każdym
Wejściu ta sama sytuacja. Dodam że klawiatura bezprzewodowa podłączona pod usb działa. toś ma podobny problem?

Spróbuj przywrócić TV do ustawień fabrycznych.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko, jak to teraz rozwiązać, chodzi mi tu o gwarancję, zgłoszę im ten problem, telewizor zabiorą, stwierdzą że u nich jest ok. i tak nic nie zrobią, bynajmniej tak mi się wydaję. Ewentualnie mogę jeszcze zrobić taki numer, żeby przy następnej okazji nagrać tą usterkę, a dokładnie jak nie da się włączyć telewizora czy to pilotem, czy to z pozycji telewizora, może wtedy byłby to w moim przypadku mocniejszy argument, jeśli chodzi o rzetelne podejście do naprawy gwarancyjnej ?

Tak czy siak będziesz musiał nagrać usterkę.. i im przesłać..
 

grisza_1982

New member
Słuchajcie mam taki pytanie, nie wiem czy u Was też występuję takie zjawisko, ale wkurza mnie na Androidzie problem z tym, że zdarza co jakiś czas, że telewizor nie chce się włączyć ani pilotem ani guzikiem na tv, dopiero po kilkukrotnym naciskaniu na guzik lub po kilku minutach odczekania i ponownym włączeniu pilotem załączał się z restartem jakbym włączył go do sieci, występowało to u mnie zarówno na Androidzie 5 jak i teraz 6, myślałem, że aktualizacja to naprawi, niestety. Też to Wam się zdarza?

Dokładnie to samo mi się zdarza, przez pół roku użytkowania tak z 5-10 razy.
Przeważnie załącza się po kilku, kilkunastu sekundach, ale ostatnim razem dopiero wyłączenie od sieci i ponowne załączenie pomogło. Podczas tej zwiechy TV na nic nie reaguje, z przycisków z tyłu TV też nie da racy załączyć, dioda pod napisem SONY też nie świeci.
 

kuku83

Member
No to nie tylko ja mam taki problem.
Jeśli następnym razem będę miał taką sytuację nagram to na telefon, aby mieć podstawę do naprawy gwarancyjnej i aby nie myśleli, że wyssałem to sobie z palca.
 

MichalTJE

New member
Cześć mam prośbę
czy mógłby ktoś sprawdzić...
po update do A_6.0 straciłem możliwość uruchomienia TV w trybie 3D w aplikacji np Kodi... w A_5.0 obejscie było takie że tryb 3D uruchamiało sie z pobranej apki TVSony z pilota wirtualnego... na tą chwile to nie działa... czy tylko u mnie ?
dajcie zanka
TV = 65 XD9305
dzięki
M.
 

rl0infeck

New member
Cześć mam prośbę
czy mógłby ktoś sprawdzić...
po update do A_6.0 straciłem możliwość uruchomienia TV w trybie 3D w aplikacji np Kodi... w A_5.0 obejscie było takie że tryb 3D uruchamiało sie z pobranej apki TVSony z pilota wirtualnego... na tą chwile to nie działa... czy tylko u mnie ?
dajcie zanka
TV = 65 XD9305
dzięki
M.



Niestety to znany problem i w 6.0 Sony zablokowało całkowicie to obejście :-(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

grisza_1982

New member
No i mój Soniak przeszedł na androida 6.
Niestety upłynniacz ciągle nie działa w Kodi tak jak powinien.

MichalTJE,

postaw Kodi np. na RPi2 - wszystko idzie płynie a 3D załączysz z poziomu normalnego pilota.
 

gulki81

New member
Robaczki, posiadam Sony 55W809C. Przez Sony Sync mam zesparowanego polsatowskiego Evobox'a z telewizorem. Do tej pory uruchamiałem tv pilotem od Evobox'a i od razu załączał się Cyfrowy Polsat, a po aktualizacji do Andka 6 po uruchomieniu tv pilotem od Evobox'a wpierw załącza mi się telewizja naziemna i dopiero po chwili przełącza się na Cyfrowy Polsat. Też tak macie?
 

RadzioZ

New member
Witam! Przepraszam - jestem nowy i nie wiem czy było to już poruszane ale czy spotkał się ktoś już z czymś takim jak pogorszenie jakości obrazu w sony kdl55w809c po aktualizacji androida?jeżeli tak to proszę o jakąś pomoc. z góry dzięki
 

tomwega

Member
A może byś sprecyzowal na czym polega pogorszenie jakości obrazu według Ciebie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

RadzioZ

New member
Nie jestem fachowcem wiec opisze swoimi slowami-gorsza rozdzielczosc, pojawiajace sie piksele przy ruchu, obraz jakby ziarnisty-bez wzgledu na zrodlo obrazu. Przed aktualizacja obraz zyleta-teraz az zal patrzec:(

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
 
Do góry