Android TV 6.0

Kamillo4891

New member
nie możesz mieć żadnych "ścinek" na żadnej aplikacji dedykowanej dla urządzeń z Android. sprawdź opcje debugowania w aplikacji. po to są update abyś korzystał z najnowszych aplikacji.
proponuję również zerknąć na skina z jakiego korzystasz w Kodi.
za każdym razem "po grzebaniu" w aplikacji wymuszaj zamkniecie z poziomu ustawień w TV
wyczyść pamięć podręczną (kodi) z poziomu ustawień TV
ostatnia opcja kodi = przeprowadź instalacje od początku oczywiście mowa o '17.

Gdy tylko wyszła wersja 17 to po aktualizacji do niej wszystko śmigało pięknie, po jakimś czasie zaczęło przycinać.
Już robiłem wszystko to co napisałeś, czyściłem pamięć podręczną kodi, usuwałem i instalowałem od nowa, nawet resetowałem TV do ustawień fabrycznych i nic to nie pomagało.
Coś mnie podkusiło żeby zainstalować Kodi 16 i wszystko wróciło do normy, dziwna sprawa i trochę szkoda, bo tak jak napisałeś, że po to jest update żeby korzystać z najnowszych aplikacji.
 

MichalTJE

New member
Gdy tylko wyszła wersja 17 to po aktualizacji do niej wszystko śmigało pięknie, po jakimś czasie zaczęło przycinać.
Już robiłem wszystko to co napisałeś, czyściłem pamięć podręczną kodi, usuwałem i instalowałem od nowa, nawet resetowałem TV do ustawień fabrycznych i nic to nie pomagało.
Coś mnie podkusiło żeby zainstalować Kodi 16 i wszystko wróciło do normy, dziwna sprawa i trochę szkoda, bo tak jak napisałeś, że po to jest update żeby korzystać z najnowszych aplikacji.

... ja mam wersję Kodi 17.0 i nie zauważayłem żadnych ścinek u znajomego zrobiliśmy to co Tobie podałem i Kodi 17,0 zaczeło hulać... poprzednio te operacje przeprowadzilem u siebie.
zwróć uwagę na skina z Kodi...
proponuje Ci również zapytać usera @grisza_1982 z tego co czytam zjadł wszystkie rozumy więc na pewno Ci pomoże.
powodzenia.
M.
 

grisza_1982

New member
Proszę bardzo:
1) Kupić za 2 stówki RPi2 lub 3
2) Zainstalować OpenELEC lub LibreELEC
3) Zapomnieć o Kodi z Androida Sony, bo skończą się problemy z przycinaniem oraz nie załączaniem się upłynniacza ruchu.
 

Damaranus

New member
ale to Sony chwali się, że ich TV z Androidem daje praktycznie nieograniczone możliwości, a w rzeczywistości daje figę z makiem.


A jakie ma ograniczenia? Bo funkcje jakiejś aplikacji nie działają jak trzeba? To samo pytanie zadałem do Microsoftu dlaczego ich myszka Bluetooth nie działa z Windows 10 i cały czas rozłącza się. Hehe.

Sony pisze tak bo nie odpowiada za aplikacje zewnętrzne, ale nie oznacza to że nie przyjmie zgłoszenia celem sprawdzenia gdzie leży problem. Dobrze by było to zgłosić, byle nie u nas w PL. Jeśli chodzi o np. forum Sony Community, bo dawno nie miałem do czynienia z takimi ludźmi. Jest źle.
 

grisza_1982

New member
To nie do końca tak że pewne funkcje aplikacji zew. nie działają tak jak trzeba, tylko soft odpowiedzialny za prace TV nie radzi sobie w pewnych sytuacjach, np. podczas odtwarzania niektórych filmów z Kodi w FHD przestają działać funkcje wspomagania ruchu, mimo że niby wszystko jest załączone to nie działa i idzie natywnie tak jak w materiale wideo.
Sprawa była wielokrotnie zgłaszana na zagranicznych forach, i jak widać nikt się tym specjalnie nie przejął.

Do poprzedniego mojego wpisu mogę jeszcze dodać, że odtwarzając materiał w 3D z Maliny nie ma żadnych problemów z przełączeniem z poziomu pilota na obraz trójwymiarowy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mnie prawi etyle samo co zawsze a jedynie miałem problem z sama aktualizacją ale jakoś poszło.. za drugim razem..
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
U mnie w sumie był "goły", nie instalowałem żadnych apek (poza kodi) po ostatnim updatecie (ten z końcówka 384), może i stąd szybciej.
 

krishd

New member
Co może być problemem że tv sam się włączy. Zdarzyło się to już 3 razy o różnych porach. Pierwszy raz myślałem że to jakoś przypadkiem, ale drugi i trzeci to już nie przypadek raczej. Zdarzyło się to komuś. Zainstalowany jest 6.0 po za tym nie mam z nim problemów.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie dzisiaj zaciągnął aktualizacje z automatu , też po LAN-ie. Wszystko śmiga tak jak trzeba choć jakiś diametralnych zmian nie zauważyłem.
 

merx

New member
Co może być problemem że tv sam się włączy. Zdarzyło się to już 3 razy o różnych porach. Pierwszy raz myślałem że to jakoś przypadkiem, ale drugi i trzeci to już nie przypadek raczej. Zdarzyło się to komuś. Zainstalowany jest 6.0 po za tym nie mam z nim problemów.

Problemem jest właśnie 'szóstka'. Na forum sony kilka osób zgłosiło problem z samoczynnym restartem czy wyłączeniem tv.
 

Kodaria

New member
Witam,
Dziś zaktualizowałam tv - 50w807c.
Po aktualizacji tv nie wykrywa mi dysku usb, w każdym
Wejściu ta sama sytuacja. Dodam że klawiatura bezprzewodowa podłączona pod usb działa. toś ma podobny problem?
 
Ostatnia edycja:

kuku83

Member
Słuchajcie mam taki pytanie, nie wiem czy u Was też występuję takie zjawisko, ale wkurza mnie na Androidzie problem z tym, że zdarza co jakiś czas, że telewizor nie chce się włączyć ani pilotem ani guzikiem na tv, dopiero po kilkukrotnym naciskaniu na guzik lub po kilku minutach odczekania i ponownym włączeniu pilotem załączał się z restartem jakbym włączył go do sieci, występowało to u mnie zarówno na Androidzie 5 jak i teraz 6, myślałem, że aktualizacja to naprawi, niestety. Też to Wam się zdarza?
 
Do góry