Android TV 6.0

simonb

New member
Witam, mam pytanie.
Mam problem żeby zarejestrować pendrive jako dysk do nagrywania. Wkładam Pendrive 32 gb do slotu, z napisem HDD próbuje rejestrować i pokazuje się komunikat, że dysku nie udało się zarejestrować? Macie na to jakiś sposób?
Druga kwestia to jak wkładam pendrive z danymi typu zdjęcia, filmy to pokazuje się jak chce odtworzyć pendrive? Jak wyjdę z tej opcji to jak mam ponownie wejść na zawartość pendrive? Nigdzie w menu nie mogę go znaleźć jako dysk.
 

daromax101

New member
Czy działa wam przycisk NETFLIX , bo u mnie brak reakcji po aktualizacji.
Wcześniej miałem apkę pod tym przyciskiem APPSTARTER która zamieniała mi otwarcie mojej zdefiniowanej aplikacji np. YOUTUBE.
 

odoja

New member
Witam,

problem z aktualizacją nowego androida do 55xd9305. Wszystko niby poszło gładko, zainstalowało się (plik z pendrive ze strony sony) TV się zresetował, pojawia się znaczek SONY, kolejno zaczyna się pojawiać i formować nowe logo androida, TV tak jakby przełącza sygnał ,ponownie na formujące się logo i zawias...Od pół godziny robi to samo. TV nie da się wyłączyć , z pilota z TV, jedynie gniazdko...a jak podłącze do sieci robi to samo. Trzeba chyba dzwonić do SONY. :) Miał ktoś coś podobnego?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeden taki przypadek był.. a jak włożyłeś pena to od razu robiła Ci się aktualizacja czy najpierw tv ściągał sobie z pena, a dopiero później zaczął aktualizację? Użytkownikowi któremu to się stało zgłosić ma albo już zgłosił sprawę do serwisu ..(chyba że to Ty jesteś tym użytkownikiem, bo niku nie pamiętam, a jeśli nie to zgłaszaj do serwisu)
 
Ostatnia edycja:

seba842005

New member
Może warto spróbować:
Follow these steps to force a factory reset if there is a rocker switch to adjust the volume on the back of the TV.
Unplug the AC power cord.
Press and hold Vol - and Power buttons on the TV.
Reconnect the AC power cord.
Release the buttons after the Green Illumination LED light appears.
NOTES:
Once the Welcome setup screen appears, do a quick setup (use accept and skip).
If the Welcome setup screen does not appear, unplug the AC power cord and reconnect the AC power cord.
Perform the factory reset.
Using the supplied remote control, press the HOME button.
Select Settings.
Select Storage & reset.
Select Factory data reset.
Perform the setup at the Welcome screen.
NOTE: If the force factory reset did not resolve the issue, repeat the steps.
 

Damaranus

New member
Pomimo aktualizacji ja bym osobiście zrobił reset i wgrał aplikacje od nowa, bo zakładam że problem z przyciskiem Netflix wynika być może z problemów z samą aplikacją do jego podmianki.

co do pada i stanu gier, to jeśli się nie mylę, od kiedy Google oferuje integracje z Google Play czy tam Google Gry, to wszystko jest zapamiętywane tam. Ale ręki nie dam sobie za to uciąć czy tak jest faktycznie czy tylko cache aplikacji przechowuje informacje o postępach a Google Gry jedynie zbiera informacje o zdobytych punktach itp.

Zawsze możesz przez Es File Explorer (lub inny) zgrać sobie foldery z grami na pendrive co by potem awaryjnie przerzucić z nich pliki.
 

bogdanp71

New member
Witam,

problem z aktualizacją nowego androida do 55xd9305. Wszystko niby poszło gładko, zainstalowało się (plik z pendrive ze strony sony) TV się zresetował, pojawia się znaczek SONY, kolejno zaczyna się pojawiać i formować nowe logo androida, TV tak jakby przełącza sygnał ,ponownie na formujące się logo i zawias...Od pół godziny robi to samo. TV nie da się wyłączyć , z pilota z TV, jedynie gniazdko...a jak podłącze do sieci robi to samo. Trzeba chyba dzwonić do SONY. :) Miał ktoś coś podobnego?

Cześć Odoja;
Jakiś czas śledzę już różne fora odnośnie aktualizacji i Tobie prawdopodobnie przytrafił się tzw bootloop - zapętlenie rozruchu. Ludzie mieli tego typu problemy i oficjalną odpowiedź serwisu Sony daję poniżej:
1. Odłącz przewód zasilający od gniazda elektrycznego.
2. Naciśnij VOL- oraz przycisk zasilania/POWER na urządzeniu (panel telewizora) i przytrzymaj go.
3. Ponownie podłącz zasilanie, naciskaj klawisz VOL- i przycisk POWER na urządzeniu.
4. Dioda LED zmieni kolor na zielony po około 30 sekund.
5. Puść klawisze.
6. Telewizor uruchomi się ponownie 2 razy i przełączy do ekranu pierwszej konfiguracji.
7. Przejdź przez wstępną konfigurację, ale nie wyszukuj kanałów ani nie loguj do konta Google.
8. Gdy w menu głównym, pojawi się możliwość przejścia do Ustawień proszę wybierz Pamięć i resetowanie, następnie zatwierdź opcję Przywróć ustawienia fabryczne.
9. Wykonaj reset fabryczny, kiedy telewizor przejdzie do ekranu początkowego, proszę wypełnij konfigurację w pełny sposób (strojenie kanałów, logowanie do konta Google itp)."
Jeszcze raz dzięki za ustawienia. Stosuję tylko Twoje. Pozdrawiam
 

tomkas4

New member
U mnie problem po aktualizacji z pena, dźwięk jest i brak obrazu. Reset wg instrukcji nie pomaga. Zgłoszone do Sony, jeszcze nie wiedzą co i jak. TV KDL-43W756C
 

MichalTJE

New member
Wchodzisz na HOME/ustawienia/informacje/aktualizacja systemu. Z poziomu TV aktualizacja przynajnmiej u mnie jeszcze nie jest dostępna (będzie do 06.03). Ludzie na razie aktualizują z pena z pliku ściągniętego z strony SONY
:)... myślałem, że coś mnie ominęło...'ja nie ryzykuje z penem...
co więcej aktualizacje systemu daję na "NIE" coś się zapętla z systemem...
 
Ostatnia edycja:

MichalTJE

New member
Witam,

problem z aktualizacją nowego androida do 55xd9305. Wszystko niby poszło gładko, zainstalowało się (plik z pendrive ze strony sony) TV się zresetował, pojawia się znaczek SONY, kolejno zaczyna się pojawiać i formować nowe logo androida, TV tak jakby przełącza sygnał ,ponownie na formujące się logo i zawias...Od pół godziny robi to samo. TV nie da się wyłączyć , z pilota z TV, jedynie gniazdko...a jak podłącze do sieci robi to samo. Trzeba chyba dzwonić do SONY. :) Miał ktoś coś podobnego?

o Kurde!!! zauważyłem teraz , że @Odoja ma problem, jak ktoś wie i zna rozwiązanie,,,chłopak pomógł z ustawieniami/kalibracja obrazu nie jednemu TV w kraju... ja i wszyscy moi znajomi "Soniaki" jedziemy tylko na kalibracji @Odoja...
obiecuje, jutro zapytam bezpośrednio w Sony Center może ktoś coś...
dam Ci znaka na PW,,,
MB
 

koval44

Member
o Kurde!!! zauważyłem teraz , że @Odoja ma problem, jak ktoś wie i zna rozwiązanie,,,chłopak pomógł z ustawieniami/kalibracja obrazu nie jednemu TV w kraju... ja i wszyscy moi znajomi "Soniaki" jedziemy tylko na kalibracji @Odoja...
obiecuje, jutro zapytam bezpośrednio w Sony Center może ktoś coś...
dam Ci znaka na PW,,,
MB
Witam. Mógłbyś się podzielić tymi ustawieniami (kalibracja tv)? Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry