Aliexpress

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdzie to można poniuchać i sprawdzić przed zakupem, bo przecież nie w ciemno? ;)
Na stronie są perfumy niszowe, to nie są popularne marki, a my tu o typowych PR, CK itp. a właśnie te są najczęściej podrabiane.
Z tego widać, ten gość zajmuje się zupełnie czymś innym.

Ok. Jest adres. Trzeba sprawdzić ;)
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Gdzie to można poniuchać i sprawdzić przed zakupem, bo przecież nie w ciemno? ;)
Na stronie są perfumy niszowe, to nie są popularne marki, a my tu o typowych PR, CK itp. a właśnie te są najczęściej podrabiane.
Z tego widać, ten gość zajmuje się zupełnie czymś innym.

Ok. Jest adres. Trzeba sprawdzić ;)

Możesz w tym sklepie kupić próbki. Polecam od całego serca Black Afgano. ;-)
Kobietki szaleją :D
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Tak, to przekonałeś mnie. Poważnie ;)
Zaglądnę na 100%.

Otworzyłeś swój rarytas? Bo to naprawdę perełka pośród perfum. Mam na myśli Givenchy Pi :grin:
Pisałeś ze masz w opakowaniu. Perełka , ( ale tylko EDP, żadne tam EDT, bo to różnica jak MERC vs Polonez), która już niedostępna nigdzie.Szczęściarzu , Ty :D;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cholera, tak czytam i się zastanawiam o czym Ty piszesz i mi się przypomniało ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/1086845-post61.html
Faktycznie mam lub miałem, tzn. nie wiem gdzie, bo nie widzę, jutro poszukam ew. zapytam, bo może zostało już sprezentowane. Ja się tym nie zajmuję.
To Ci się podoba? To czemu wcześniej nie pisałeś, wysłałbym w momencie.
Echh ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Cholera, tak czytam i się zastanawiam o czym Ty piszesz i mi się przypomniało ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/1086845-post61.html
Faktycznie mam lub miałem, tzn. nie wiem gdzie, bo nie widzę, jutro poszukam ew. zapytam, bo może zostało już sprezentowane. Ja się tym nie zajmuję.
To Ci się podoba? To czemu wcześniej nie pisałeś, wysłałbym w momencie.
Echh ;)

:D Nu nie, nie o to mi chodziło. Dziękuje , ale ja mam małą kolekcje perfum. Znam ten zapach, dla tego pytałem. Nikomu nie oddawaj tego Givenchy , to naprawdę perełka! :D Ale tylko ten , z paskiem na dole, EDP. Nie ten , co na foto z linku, bo to EDT , badziewie w świecie perfum. Czołem.:popcorn:
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
W innym temacie zostałem zaatakowany za to, że polecam aliexpress zamiast naszych krajowych sklepów.
No to wytłumaczę na przykładzie.
Muszę kupić do Raspberry 3 nakładkę, konwerter sygnału audio na coaxial.
U nas mogę kupić taką:
https://botland.com.pl/hifiberry-ka...rem-karta-dzwiekowa-do-raspberry-pi-32ba.html

Z przesyłką ponad 200zł.
Na ali mam taką:
https://www.aliexpress.com/item/Ras...lt&btsid=c16ea5c9-b791-41a3-ac4d-b7aaa232c371

Podobno jeszcze lepsza, ma np. czujnik do sterowania pilotem. To jest dokładnie to samo, zbudowane z tych samych elementów i działa pod tym samym oprogramowaniem.
Różni się głównie ceną, bo wychodzi z przesyłką około 55zł.
Czyli prawie 1/4 ceny w Polsce.
Teraz jasne dlaczego wolę aliexpress?
 

borsmaciej

New member
Na aliexpress można wiele rzeczy dostać taniej. Ze chinskie nie zawsze znaczy ze gorsze. Wiele produktów dostępnych na allegro jest też sprowadzonych z chin i po dodanej marzy wystawionych na polskich stronach. Jeśli można zaoszczędzić to ja nie widze w tym problemu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niezłe jaja.
Kilka tygodni temu skusiłem się na zakup SACD.
Przyszły, ale oczywiście podróbki, błędy napisów na okładce, widać, że płyty drukowane na domowej drukarce, a odtwarzacz oczywiście widzi je jako zwykłe CD, nie SACD a jedna w jednej nawet nie da się przeskakiwać utworów.
Napisałem do gościa, pal licho w jakim stopniu dyplomatycznie, ale chyba mało, skoro po wymianie dwóch korespondencji zgodził się oddać kasę i bym zatrzymał płyty, bo odsyłanie na jego koszt jest nieopłacalne z Polski
Pytanie jak to teraz zrobić?
- absolutnie nie mam ochoty podawać mu nr konta, wszystkie transakcje realizowane są przez serwisy płatnicze. Czy on w takim razie ma jeszcze jakąś możliwość odesłania mi kwoty poprzez taki serwis
- czy powinienem mu podać jakiegoś PayPala, itp.?

Czy ktoś z Was miał już do czynienia z takimi zwrotami
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja już dostałem zwrot z ali za nieterminową dostawę.
Nic nie musiałem podawać. Ali samo odesłało kasę na kartę z której otrzymało płatność. Sprzedający nie otrzyma kasy od serwisu dopóki Ty nie potwierdzisz, że dostałeś towar i wszystko jest O.K.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
pamiętam opisywany przez ciebie przypadek. Tu sytuacja jest inna.
1) w opisywanym Twoim przypadku dostałeś towar zgodny z opisem, tyle, że po gwarantowanym terminie. Tu serwis Ali przelewa Ci kasę i we własnym systemie rozlicza się ze sprzedawcą.
2) jeśli towar dostajesz w terminie, ale jest on niewłaściwy w pierwszej kolejności dogadujesz się ze sprzedawcą. Zazwyczaj zwraca jakaś część. Jeśli się nie dogadacie dopiero interweniuje Ali lub obsmarowujesz jego profil
tak jest to opisane tu:
BuyerProtection
Niestety w moim przypadku nie aktywne są wszelkie formy kontaktu z Ali. Gdy chcę to zrobić, wyskakuje komunikat, że przed upływem terminu dostarczenia nie mogę otworzyć nowego tematu sporu.
Jednak boję się, że po upływie terminu Ali stwierdzi, że wszystko jest OK i zamknie sprawę.
Tak jak napisałem wyżej, gość przystał na moje warunki i właściwie sporu nie ma, tylko co ja mam teraz robić, on sam przeleje mi kwotę? Będzie wiedzieć? Czy najpierw na Ali? Jak mam się skontaktować z administracją Ali skoro nie mogę przed upływem terminu?
Czy mam czekać? Nie wiesz jak to dalej wygląda?
teraz żałuję, bo mogłem poczekać i napisać, że nie dostałem towaru.
 
D

Deleted member 121090

Guest
pamiętam opisywany przez ciebie przypadek. Tu sytuacja jest inna.
1) w opisywanym Twoim przypadku dostałeś towar zgodny z opisem, tyle, że po gwarantowanym terminie. Tu serwis Ali przelewa Ci kasę i we własnym systemie rozlicza się ze sprzedawcą.
2) jeśli towar dostajesz w terminie, ale jest on niewłaściwy w pierwszej kolejności dogadujesz się ze sprzedawcą. Zazwyczaj zwraca jakaś część. Jeśli się nie dogadacie dopiero interweniuje Ali lub obsmarowujesz jego profil
tak jest to opisane tu:
BuyerProtection
Niestety w moim przypadku nie aktywne są wszelkie formy kontaktu z Ali. Gdy chcę to zrobić, wyskakuje komunikat, że przed upływem terminu dostarczenia nie mogę otworzyć nowego tematu sporu.
Jednak boję się, że po upływie terminu Ali stwierdzi, że wszystko jest OK i zamknie sprawę.
Tak jak napisałem wyżej, gość przystał na moje warunki i właściwie sporu nie ma, tylko co ja mam teraz robić, on sam przeleje mi kwotę? Będzie wiedzieć? Czy najpierw na Ali? Jak mam się skontaktować z administracją Ali skoro nie mogę przed upływem terminu?
Czy mam czekać? Nie wiesz jak to dalej wygląda?
teraz żałuję, bo mogłem poczekać i napisać, że nie dostałem towaru.
A ty już mu wystawiłeś ,,komentarz''?
Jeśli nie, to zawsze przecież możesz otworzyć spór. I wtedy Ali interweniuje.
Ostatnio kupowałem panel do suba. I miałem niewłaściwą informację, że niby już do mnie dotarł a wcale go nie było. Panel wrócił do sprzedawcy z powodu jakiegoś błędu na paczce i w śledzeniu przesyłki niby był dostarczony:) Sprzedawca wysłał go po raz kolejny. Tylko, że śledzenie tego nie uwzględniało. On mnie zapewniał, że wszystko jest O.K. Ale otworzyłem spór i też Ali interweniowało i sprawdziło ponowną przesyłkę. Poprosili mnie, żebym poczekał do dnia..... i paczka dojdzie. jak nie to zwrot kasy. I oczywiście dotarła, więc spór zamknąłem. Ale wydaje mi się, że zawsze spór możesz otworzyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wystawiłem mu jeszcze komentarza, bo wstrzymywałem się czy go obsmarować czy nie. Mam przecież całą korespondencję na serwerach Ali jako ewentualny dowód, gdzie gość przystał na moje warunki.

Po prostu nie wiem jak teraz sprawić by gość oddał obiecaną kasę; Czy ja mam zrobić krok (jeśli tak to co konkretnie?), czy gość (niby nie powinienem się martwić, ale jednak), czy Ali (jak to zgłosić)?
 
D

Deleted member 121090

Guest
No ja zgłaszałem problem Ali jak wiesz i oni bezproblemowo pomagali w rozwiązaniu problemu.
Otwierasz spór nie po to żeby do czegoś zmusić sprzedającego, ale żeby ali ze swojej strony przypilnowało zwrotu kasy. U mnie działało.
Musisz w żądaniu napisać, że towar jest niezgodny z zamówieniem i żądasz zwrotu kwoty zakupu. Jak jeszcze sprzedający się na to zgadza to nie będzie najmniejszego problemu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Widzisz, dziś "Open Dispute" działa i jest aktywne.
Jeszcze wczoraj nie mogłem tego zrobić. Być może sprzedawca to umożliwił (?)
Powinno być OK. Trzeba dołączyć max 3 foto lub (i) 1 video jako dowód roszczeń :) jutro się cyknie i wstawi.
Mam wrażenie, że Ali ma o wiele lepszy program ochronny niż np. Allegro...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No i załatwione. Wszystko zakończone z przyjęciem. Mam czekać na zwrot.
Tak powinno być wszędzie. Teraz już nie można powiedzieć, że jesteśmy za Afryką, ale za Azją także...
Dzięki za pomoc!


EDIT; Kasa już na koncie.
Żeby tak nasze serwisy działały....
 
Ostatnia edycja:

japish911

New member
Ja kupuje często gęsto, zwłaszcza jakieś cebulki za kilka centów. Niestety często nie przychodzą ale ze zwrotem pieniędzy nigdy nie ma problemów. Asortyment? Od elektroniki, po zabawki, biżuterię i odzież. Wszystko to samo co można u nas w sklepach zobaczyć tylko w ciut zmienionym pudełku i dużo taniej :p
 

makus3

Member
jak zamawialem jakies ciuchy czy cos w tym stylu to bylo ok tylko trzeba czekac troche raz zamowilem telefon przyszedl a za drugim razem inny telefon i musialem clo zaplacic :/ roznie to bywa z elektronika podobno 1 na 10 paczek urzad celny obczaja pewnie na moja trafilo wtedy ale ogolnie to ok zawsze towar dochodzi
 
Do góry