Aliexpress

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak zakupie cos przez aplikacje na androida, to jak moge zaplacic za zakupy? Tylko majac karte kredytowa?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie tylko ciebie zaskoczyli, paczka ze szwajcarki z hifiberry tez w tempie pioruna dostalem.

Poczta polska chyba zainwestowala w teleportacje.

Ale fakt, z chin to szacun.

Gdzie Szwajcaria, gdzie Chiny:)

Uruchomiłeś playera na malinie?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Gdzie Szwajcaria, gdzie Chiny:)

Uruchomiłeś playera na malinie?

Prawie.
Nie moge Wifi spiac, na zwyklym rasbianie dziala wifi a jak wgralem volumio to z cholere nie chce sie polaczyc.

Bubble serwer wgrany i skonfigurowany.
Na androida apka Linn Kazo

Straszna lipa ze volumio nie ma w sobie plugina do tidala. Pisza na glownej stronie ze lada moment bedzie ale, zobaczymy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja miałem moodeAudio.
volumio jest trochę ,, napompowane'' moim zdaniem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
ModeAudio instalacja bardziej skomplikowana... no ale jak nie poradze sobie z Wifi to bede musial probowac.

ModeAudio tez laczy sie z tidalem poprzez Bubble?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kupiłem córce piórnik za 6 zł z darmową przesyłką z Chin. Niedowierzałem, że wyślą bo przecież sam list więcej kosztuje, a jednak po 10-ciu tygodniach doszło...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja nie używałem tidala, ale chyba nie trzeba bubble na moode.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kupiłem córce piórnik za 6 zł z darmową przesyłką z Chin. Niedowierzałem, że wyślą bo przecież sam list więcej kosztuje, a jednak po 10-ciu tygodniach doszło...
Ja już kupowałem jakieś elementy za pół dolca i też z darmową przesyłką przychodziły.

A tak na przyszłość. Popatrz jaki jest gwarantowany okres dostawy jak coś kupujesz. Rzadko jest on dłuższy niż 60 dni. Jeśli zaś coś dostajesz po gwarantowanym okresie dostawy i ten fakt zgłosisz na aliexpress, to dostaniesz zwrot całej kwoty zakupu i towar jest Twój.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kurna... w jaki sposob unikacie cla?
Dostalem paczuszke z taka oto niespodzianka z Urzedu Celnego.




Czy to wina ze paczka przyszla UPS-em?

Jeszcze 3 paczki do mnie ida i kurna za kazda clo placic...
 

cezary69

New member
Bez reklam
Wybieraj takich sprzedawców, którzy wysyłają towary z magazynów w Europie i wtedy urząd celny się nie przyczepi :) albo wybieraj przesyłkę, która jest też wysyłana z Europy. Jeśli w śledzeniu przesyłek poczty polskiej kraj nadania są chiny no to niestety jest duże prawdopodobieństwo, że skończy na cle. Jest ryzyko jest zabawa ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
1300zl. (4 kamery i 2 switche)
Clo 170zl
Wysylka UPS - darmowa
Allexpress

Mam jeszcze druga taka sama paczke od innego sprzedawcy wyslana Aliexpress standard shipping ale kurna przewidywany czas dostawy to kwiecien.

No i jeszcze mam inne paczki wyslane za pomoca China Post Registered Air Mail. Tez kurna dwa miesiace paczka

Zobaczymy jakie mam szczescie i w ilu paczkach zaplace clo xD
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jutro sprawdze co za papiery tam sa dokladnie (wartosc, clo, podatek) bo nie mam przy sobie a nie ja odbieralem przesylke.

UPS-em fajnie szybko przyszlo ale slyszalem ze ups i dhl zawsze daja paczki do oclenia.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ci co mają temat ogarnięty to puszczają przez UK. Idzie 3-4 dni dłużej, ale zawsze bez cła. Najpierw tak kupiłem coś za 8500 zł a teraz za 1440 (niebieski Mi6)
 

cezary69

New member
Bez reklam
lolo2
Ważna jest wartość podana na opakowaniu przez majfrenda.
U mnie to skąd jest nadawana nie ma żadnego znaczenia. Natomiast zawsze przez zakupem pytam skośnego jaką wartość zadeklaruje. I zaznaczam, żeby pisał te 20 USD jako normalną wartość zakupu a nie żaden prezent. I nigdy VAT-u nie płaciłem.
Cła też nie.
Dla jasności sytuacji napisz czy płaciłeś cło czy VAT i jaką wartość na paczce wpisał sprzedawca?
Bo te 170zł jakoś do wartości nie pasuje.

Różnie z tym bywa podawaniem sumy. Kupiłem lampke do roweru kosztowała 120$ na paczce zadeklarowane 20$ a na cle nie pracują łosie ;) mają programy do sprawdzenia wartości towaru i po ptakach było cło... drugim razem była jeszcze droższa lampka ponad 200$ ale wysłana bezpośrednio z Holandii i bez problemu :)
 
Do góry