A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

Ethar

New member
W specyfikacji jest mowa o funkcji NASa, pytanie tylko jakie protokoły wchodzą w grę.
Jeśli jest SMB to będziesz widział zamontowany w odtwarzaczu dysk w otoczeniu sieciowym.
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
mam parę dni urlopu i nasunął mi się jeden pomysł/jedno pytanie :)

mój htpc stoi na win7
ale mam jeszcze 2 lapki

i teraz pytanie :
jakim probramem można by było sterować tym komptem htpc z laptopów ?
tak by np film zapuszczać siedząc przy lapku - ale żeby całość była obsługiwana przez htpc ??
 

Ethar

New member
XBMC ma interfejs webowy, który umożliwia zdalne sterowanie, za pomocą domyślnej wtyczki webowej.
Przy czym domyślnie z tego co pamiętam jest wyłączona i działa na porcie 8080 i wymaga podania nazwy użytkownika i hasła.
Ponadto jest możliwość sterowania XBMC przez UPNP, aczkolwiek nigdy z tego nie korzystałem, więc szczegółów nie znam.
Ponadto są aplikacje pod iPhone i Androida umożliwiające zdalne sterowanie.
Z tego co pamiętam VLC też ma możliwość zdalnego sterowania przy pomocy webowego.
 
Ostatnia edycja:

Ethar

New member
Mały update w kontekście sterowania przez UPNP. Każdym odtwarzaczem, który wspiera UPNP da się sterować przy pomocy kontrolera UPNP, np tego:
Kinky
Przy czym to oprogramowanie jest dostępne na praktycznie platformy.
 

Pooch

New member
Testowałem usługę minidlna na routerze tp-link 1043 z wgranym openWRT. Dysk 2,5" na USB podpięty do routera. Nagrałem filmy, uruchomiłem usługę - na TV chodzą wszystkie filmy z napisami! Bez problemu działają .avi, .mp4. oraz mkv do 30GB pojemności. Procesor w routerze jest 400MHz i ma 32MB ramu. W terminalu można dorwać 1GHz i 512MB.
 

armi

New member
Bez reklam
pytanie za 100 pkt :)

czy jest możliwe żeby na laptopa wysyłać coś przez DLNA lub inny sposób przez WiFi ?
 

armi

New member
Bez reklam
'oryginalnego' ;P
ale co lepsze na jendnym kompie jest oki
a na drugim wywala :)

zainstalowalem mezzmo

teraz pytanie :) bo oczywiście mogę sobie oglądać biblioteki z jednego kompa na drugim

ale co i jak mam kliknąć by na jednym kompie włączyć film/piosenkę a uruchomiła się drugim :) - bo coś nie czaję tego wszystkiego
 
Do góry