A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

Ethar

New member
Cena średnia. W tej cenie można złożyć samemu HTPC, który będzie miał nieco więcej przestrzeni na rozbudowę. Tak, jak kolega napisał. Dobra opcja dla ludzi, którzy nie lubią grzebać przy PC.
Też na początku miałem tylko jeden dysk, a potem zacząłem dodawać kolejne, bo szkoda było mi
się pozbywać ściągniętych seriali w HD i filmów w Full HD. Zresztą wiele oglądałem już po kilka razy. :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Z tego co widzę to chyba jest nawet ramka do zamocowania z tyłu telewizora, jeśli oczywiście nie zawiesiliśmy telewizora na ścianie. Pewno pasuje do standardowego układu VESA, więc powinno pasować do każdego telewizora, aczkolwiek trzeba to jeszcze sprawdzić w specyfikacji. Na pewno można zamontować na ścianie, bo w specyfikacji jest mowa o wallmount. Inna sprawa, że zawsze można znaleźć jakąś ramkę pośrednią, gdyby standardowa była za mała.
Tu nawet podpięli z tyłu monitora komputerowego:
http://twojepc.pl/graph0/news11/24709_5.jpg
Nie wiem czy telewizory powyżej powiedzmy 32" mają akurat taki standard, bo standardowo tam są otwory 400 mm x 200 mm lub 600 mm x 400 mm lub 800 mm x 400 mm i tylne ściany ekranów nie są podziurawione jak ser szwajcarski, więc do jakichś małych monitorków się to pewnie zamontuje ale do większych ekranów bez kombinacji się nie obejdzie.

Jeśli ktoś nie ma potrzeby "backupowania Internetu" tak, jak ja :D to po zamontowania dysku (2.5 cala) będzie to całkiem niezła opcja.
Dla 90% jak najbardziej wystarczająca. Jak komuś mało przestrzeni to zawsze może podpiąć jakiegoś zewnętrznego NASa przy pomocy portu ESATA lub LAN. No i fajnie, że są porty USB 3.0. Do tego zewnętrzny bezgłośny zasilacz, jak w laptopach. :)
Ja to rozumiem tak, że dysk w środku jest tylko na system, można sobie wrzucić jakiegoś SSD kilkadziesiąt GB a wszystko reszta siedzi albo właśnie na NASie albo na USB albo eSata.

Póki co jedyna wada to brak możliwości zamontowania napędu BD, poza napędami zewnętrznymi USB.
Niestety zewnętrzny napęd zawsze jest droższy. Sam posiadam zewnętrzny DVD i zapłaciłem za niego jak z zboże, kosztował prawie tyle co wewnętrzny napęd BD.
Mi akurat napęd BD nie jest potrzebny bo mam PS3 i dlatego właśnie skierowałem się w stronę tego urządzenia.

Pytanie też na jakieś zasadzie pilot - czy podczerwień czy radio. Nauczony doświadczeniami z czujnikami podczerwieni firmy iMon uważam, że czujnik radiowy to najlepsza alternatywa. Sam z tego powodu dokupiłem sobie taką klawiaturkę:
http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/19/67/52/62/1967526241
Olaboga, właśnie dojrzałem jak model na zdjęciu ma długi pazur przy najmniejszym placu. :D
Dla osób, które nie chcą się bawić w budowę własnego HTPC, opcja godna rozważenia. :)
No i najważniejsze pytanie - cena.
Tutaj i tak mam Logitecha Harmony więc podczerwień jak najbardziej mi pasuje, zresztą na upartego da się dokupić do Harmony też i odbiornik na radio.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

diuczysko

New member
Bez reklam
Cena średnia. W tej cenie można złożyć samemu HTPC, który będzie miał nieco więcej przestrzeni na rozbudowę. Tak, jak kolega napisał. Dobra opcja dla ludzi, którzy nie lubią grzebać przy PC.
Też na początku miałem tylko jeden dysk, a potem zacząłem dodawać kolejne, bo szkoda było mi
się pozbywać ściągniętych seriali w HD i filmów w Full HD. Zresztą wiele oglądałem już po kilka razy. :)

Problem jest taki, że nie każdy chce mieć HTPC w formie dużego pudła. Sam posiadam Asrocka'a jak w podpisie i gdy kupowałem go dwa lata temu to w żaden sposób nie byłem w stanie taniej złożyć choćby nawet trochę większej konstrukcji na płycie ITX za podobne pieniądze. Przyzwoita obudowa ITX potrafi kosztować kilkaset złotych. Wbudowany dysk wystarcza, resztę materiałów można pociągnąć z NAS'a.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Cena średnia. W tej cenie można złożyć samemu HTPC, który będzie miał nieco więcej przestrzeni na rozbudowę. Tak, jak kolega napisał. Dobra opcja dla ludzi, którzy nie lubią grzebać przy PC.
Też na początku miałem tylko jeden dysk, a potem zacząłem dodawać kolejne, bo szkoda było mi
się pozbywać ściągniętych seriali w HD i filmów w Full HD. Zresztą wiele oglądałem już po kilka razy. :)
Tylko po co tutaj rozbudowywać dyski?
Po LANie do NASa i mam tyle przestrzeni ile potrzebuję. Jak zapragnę jeszcze więcej to kupuję większego NASa itd., panowie to jest player on nie musi mieć 100 TB w sobie.
Aktualnie mam odtwarzacz stacjonarny z dyskiem 3,5" 2 TB, podepnę to spokojnie do ZOTACa po USB 2.0, USB 3.0, eSata, schowam za szafkę i zapominam.

@jerry87
To jest wątek o HTPC więc podałem urządzenie które takim właśnie HTPC jest, w żadnym wypadku nie jest to żaden stacjonarny player.

Pozdrawiam,
 

jerry87

New member
Dla tych, którzy nie posiadają Blu-ray, i chcieliby wyposażyć htpc w niego - w ofercie zotaca znajdują się również tylko trochę większe opcje mini PC z wbudowanym Blu-Ray.
ZBOX Blu-ray AD03
Ten akurat nie posiada RAM ani HDD.
Wersja ZBOX Blu-ray AD03 PLUS ma wbudowany 250GB HDD i 2GB RAM (z jeszcze jednym wolnym slotem).
Oczywiście obydwa też oparte o AMD E-350 i HD 6310, podobnie jak nano.
Z tym że cena wersji PLUS (zwykłej nie znalazłem) wynosi nieco ponad 2k zł. Pewnie AD03 z dokupionym dyskiem i pamięcią wyszedłby taniej.
Co do ceny nano to małe sprostowanie - 1130zł to cena również za wersję bez dysku i pamięci, wersja plus kosztuje 1430zł. Nawet dorzucając do niej Blu-ray usb wychodzi coś około 1900zł, więc tylko niewiele mniej niż za AD03.
 

Ethar

New member
Przecież nikogo nie namawiam na montowanie samemu komputera w masywnej obudowie.:hmm:
Inna sprawa, że do takiego rozwiązania jak ten sprzęt w przypadku rozbudowy trzeba ponieść większe koszty. Bez względu czy rolę NASa pełni komputer typu dekstop czy też pełnoprawny NAS.
W ostatni przypadku trzeba mieć uruchomione dwa komputery, aby móc obejrzeć film z archiwum NASa. Mówiąc szczerze w swoim desktopie nawet nie mam żadnego klasycznego dysku twardego, bo ich szum mnie drażni.:grin:
Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, najważniejsze to zdefiniować swoje potrzeby i to nie tylko obecne, ale także potencjalne i wybrać to, co najlepiej je spełnia, ot co. :eek:k:

BTW. Jak na mój gust to ZBOXy są za drogie. Są tańsze i ciekawsze alternatywy.
Albo Dune HD Max dla wygodnych, leniwych i laików albo budowa własnym sumptem dla ludzi o większych potrzebach, wiedzy i zacięciu. Jedno i drugie wyjdzie taniej.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przecież nikogo nie namawiam na montowanie samemu komputera w masywnej obudowie.:hmm:
Inna sprawa, że do takiego rozwiązania jak ten sprzęt w przypadku rozbudowy trzeba ponieść większe koszty. Bez względu czy rolę NASa pełni komputer typu dekstop czy też pełnoprawny NAS.
W ostatni przypadku trzeba mieć uruchomione dwa komputery, aby móc obejrzeć film z archiwum NASa.
Jakie koszty?
Jakie dwa komputery? Mam uruchomionego ZBOXa i NASa, jeśli zboxa nazwiemy komputerem to tylko ten komputer musi być włączony tak samo jak i włączony musi być stacjonarny player żeby z niego coś obejrzeć.
NAS w najprostszym przypadku to może być obudowa do dysku twardego z portem ethernet, oczywiście NAS musi być włączony, taka jego rola, że ma być włączony, zresztą aktualnie jak chcę odtworzyć coś z NASa na stacjonarnym playerze to też NAS musi być włączony.
Na upartego z tego zboxa można zrobić NASa, mamy 4x USB i 1x eSata, w sumie podłączamy 5 dysków 3,5" po 3 TB każdy i do środka wkładamy 1 TB 2,5", w sumie 16 GB ;-)

Mówiąc szczerze w swoim desktopie nawet nie mam żadnego klasycznego dysku twardego, bo ich szum mnie drażni.:grin:
Ja uważam podobnie i marzy mi się SSD to środka zboxa :)

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, najważniejsze to zdefiniować swoje potrzeby i to nie tylko obecne, ale także potencjalne i wybrać to, co najlepiej je spełnia, ot co. :eek:k:
Zgadzam się w 100%. Tylko wiesz jak to jest z człowiekiem, musi sobie a czasami przy okazji innym udowodnić, że dany sprzęt te potrzeby spełnia ;-)

BTW. Jak na mój gust to ZBOXy są za drogie. Są tańsze i ciekawsze alternatywy.
Albo Dune HD Max dla wygodnych, leniwych i laików albo budowa własnym sumptem dla ludzi o większych potrzebach, wiedzy i zacięciu. Jedno i drugie wyjdzie taniej.
Obracamy się tutaj w temacie HTPC także na tym się może skupmy więc Dune'a odrzucamy, jaką alternatywę byś widział i za ile?
Pytam całkiem poważnie bo jestem ciągle PRZED i mądrego miło posłuchać.

Nawet zastanawiam się czy nie wrócić do Xtreamera Ultra bo jeśli jest on w stanie poprawnie rozkodować strumień DTS HD MA czy Dolby TrueHD i przesłać to jako wielokanałowe LPCM do ampli to w zasadzie zwisa mi, że zamiast DTS HD MSTR zobaczę na wyświetlaczu amplitunera PCM.

Pozdrawiam,
 

Vaderus

New member
Bez reklam
....

Nawet zastanawiam się czy nie wrócić do Xtreamera Ultra bo jeśli jest on w stanie poprawnie rozkodować strumień DTS HD MA czy Dolby TrueHD i przesłać to jako wielokanałowe LPCM do ampli to w zasadzie zwisa mi, że zamiast DTS HD MSTR zobaczę na wyświetlaczu amplitunera PCM.

Pozdrawiam,

Może to ktoś potwierdzić, bo brzmi zachęcająco?
 

Jarmal

New member
Osoby zainteresowane gotowym komputerem mini-mini na Brazosie nadmieniam, że jest jeszcze Foxconn nt-a3500, wg ceneo od 825 zł bez ramu i dysku. Bardziej dostępny niż zboxy. Zbox nano ma dla mnie dwa felery. Jeden nie ma wyjścia spdif i według materiałów jakie znalazłem na sieci jest dość głośny, pewnie ze względu na rozmiar. Foxconn zato podobie jak Zbox (nie nano) nie ma podczerwieni.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Brzydki ten Foxconn jak noc, wygląda jak tani router ;-)
Spdif to w czasach HD audio niestety przeżytek mało komu potrzebny, za to podczerwień to podstawa dla sprzętu, który pretenduje do bycia domowym media playerem HTPC.

[EDIT]
Panowie pośrednio dzięki Jarmalowi znalazłem małą kopalnię wiedzy o HTPC czy też Mini PC:
Mini PC (HTPC) - testy, recenzje, opinie


Nie wiem jak Wy ale ja zaczynam kopać ;-)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Ronin79

New member
Mówiąc szczerze w swoim desktopie nawet nie mam żadnego klasycznego dysku twardego, bo ich szum mnie drażni.:grin:

Nie popadajmy w skrajności. Mam do tv podpiętego przenośnego WD Elements 1,5TB i jakoś nie słyszę go, a o tym, że pracuje informuje mnie dioda na obudowie. Chyba, że oglądacie filny bez głosu z uchem przytkniętym do dysku. Kiedyś twardziele dawały głośno znać, że pracują a teraz to raczej się nie zdarza.
 
Nawet zastanawiam się czy nie wrócić do Xtreamera Ultra bo jeśli jest on w stanie poprawnie rozkodować strumień DTS HD MA czy Dolby TrueHD i przesłać to jako wielokanałowe LPCM do ampli to w zasadzie zwisa mi, że zamiast DTS HD MSTR zobaczę na wyświetlaczu amplitunera PCM.

Pozdrawiam,

Właśnie o tym pisałem wcześniej i raczej pytałem bo nie jestem specem w audio.Moja płyta główna : Asus AT5IONT-I to prawie to samo co jest na Xtreamer Ultra ...jak widzę niestety układ audio jest nieco inny więc mogą być różnice niestety na korzyść Xtreamera nowszy układ: ALC 892 (Xtreamer) ALC 887 ( Asus). Jak pisałem wcześniej sprawdziłem przykładowe pliki audio ze stronki openELEC-a i wszystlie prawidłowo są odtwarzane TrueHD / DTS HD MSTR itd itp ! więc pytałem w czym tkwi problem ...niestety nie otrzymałem odpowiedzi jedynie epitet .... < ci ignoranci w sprawach audio > :grin: ... to jest forum więc może ktoś wytłumaczy czy jest jednak duża różnica i jak to można stwierdzić ? Bo może tylko jak napisano wyżej problem tkwi w napisie na amplitunerze ......i w głowach niektórych userów :grin: ....no jeśli to aż taka różnica jak MP3 a płytką CD audio to spoko ...ale osobiście w to wątpię
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jesteś ignorantem, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Przykład ignoranctwa w najczystszej postaci dajesz tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/72036-a-moze-htpc-4.html#post715034

Gdybyś miał jeszcze wszystko spięte po HDMI to by było o czym z Tobą rozmawiać a tak znowu powtarzasz te same bzdury a Ethar już Ci przecież tłumaczył o co chodzi. Czego z tego nie rozumiesz?
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/72036-a-moze-htpc-4.html#post715020
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/72036-a-moze-htpc-4.html#post715131

Czytałeś w ogóle linki, które daliśmy z Etharem odnoszące się do opisu HD Audio?


Sprawa jest generalnie banalnie prosta, chodzi o przepustowość obu połączeń.
Po SPDIF pójdzie max 1510 kb/s czyli 1,5 mbit/s i na tym koniec a to pozwala na przesłanie tylko dźwięku w formacie AC3 Dolby Digital 5.1 48 kHz (dla tego formatu max to 640 kb/s czyli 0,64 mbit/s) oraz DTS 5.1 48 kHz gdzie max to właśnie 1510 kb/s.
Już tutaj gołym okiem widać, że na sam dźwięk dla DTSa mamy w porównaniu do AC3 prawie 2,5 raza większą przepustowość przy obsłudze 6 kanałów (5.1).

Dochodząc do sedna sprawy HDMI przenosi zarówno video jak i audio, przepustowość max dla samego audio to prawie 37 mbit/s!
Obecne formaty HD audio nawet całej tej przepustowości nie wykorzystują i tak dla DTS HD Master Audio max to 24,5 mbit/s, dla Dolby Digital TrueHD to 18,6 mbit/s a dla dźwięku nieskompresowanego LPCM to 27,6 mbit/s. Częstotliwość próbkowania to max 96 kHz przy 8 kanałach i 192 kHz przy 6 kanałach.

Dla takich jak Ty postarano się by nowe formaty HD audio zawierały rdzeń formatów poprzednich dla wstecznej zgodności i tak DTS HD Master Audio (24,5 mbit/s) zawiera rdzeń samego DTSa (1,5 mbit/s) a Dolby Digital TrueHD (18,6 mbit/s) zawiera rdzeń samego DD5.1 (0,64 mbit/s) i Ty słyszysz po SPDIF tylko stare rdzenie (AC3 i DTS mają już prawie 20 lat) i nic więcej, cała reszta niesamowicie bogatej ścieżki dźwiękowej przechodzi Ci koło nosa.

Pozdrawiam,
 
O i to jest prawidłowa odpowiedź :D ...szkoda tylko że znowu z epitetem eeehhh ...( trzeba was ciągnąć za język ?) czasem się opłaca he he :D Nikt nie zna się na wszystkim super a ja już do geniuszy nie należę ale chyba po to jest forum by pytać bardziej obeznanych w temacie ..odsyłanie do stronek i to jeszcze po angielsku nie jest zbyt pomocne :eek:k: . To naprawdę zniechęca do zgłębiania tematu a już te epitety sory ale dzięki za takie info !... Nic ... jednak spróbuje pobawić się i wyciągnąć coś więcej z mojej płytki przez HDMI ... jak się uda to dam znać . Jak zobaczę na ampli to twoje LPCM przez HDMI to może będę happy tylko czy aby na pewno ? usłyszę ten wasz prawdziwy dźwięk ? i czy wkońcu
.... cała reszta niesamowicie bogatej ścieżki dźwiękowej nie przejdzie mi koło nosa .. a może ucha .... może jakieś pierdnięcie motyla :D ........ dalej w to wątpię ale to moje ignoranta zdanie ! :D
Pozdrawiam !..... wszystkich " enteligentnych" bufonów a w szczególności : Masta_J :D

Ps. ...cytat :
.....Opisuję po prostu Twoje zachowanie, to co widzę......
Ja też obserwuje Twoje zachowanie na forum ...więc opiszę .... twierdzenie Twoje o kimś że jest ignorantem ...na forum gdzie się tak naprawdę dopiero uczymy lub zdobywamy wiedzę od innych jest moim zdaniem przykładem chamstwa w czystej postaci ..a ty jesteś tego przykładem !...ale w etykę się tu nie bawimy to forum HD :fool:
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja tego nie uważam za epitet w takim znaczeniu jak Ty, epitet to by był gdybym nazwał Cię np. idiotą czy debilem (a od tego jestem daleki!).
Opisuję po prostu Twoje zachowanie, to co widzę.

Próbuj uzyskać dźwięk po HDMI bo moim zdaniem warto.

Większą dynamikę dźwięku można usłyszeć już między DTSem a AC3 a tam różnica w przepustowości wynosi "tylko" około 2,5.
Zauważ, że w przypadku DTS HD a DTS to już jest ponad 16 razy!! a przy DD TrueHD a DD to jest 29 razy większa przepustowość!!

Oczywiście dźwięku nie da się po prostu policzyć ale RÓŻNICA JEST!!

[EDIT]
Ps. ...cytat :
.....Opisuję po prostu Twoje zachowanie, to co widzę......
Ja też obserwuje Twoje zachowanie na forum ...więc opiszę .... twierdzenie Twoje o kimś że jest ignorantem ...na forum gdzie się tak naprawdę dopiero uczymy lub zdobywamy wiedzę od innych jest moim zdaniem przykładem chamstwa w czystej postaci ..a ty jesteś tego przykładem !...ale w etykę się tu nie bawimy to forum HD :fool:
Ale Ty się nie uczysz jak Ci się nie wyłoży na tacy, Twoje zdobywanie wiedzy polega na tym, że przeczytasz to co ja napiszę - to jest właśnie ignoranctwo i do tego opowiadasz bzdury.
Wyjeżdżasz na innych, którzy znają się 100 razy lepiej niż Ty na tym wszystkim vide Twoje zachowanie wobec Ethara, co innego gdybyś nie cwaniakował i kozaczył, dokształcił się i przeprosił ale NIE bo jesteś przecież IGNORANTEM!

Sam takiemu Etharowi strasznie zalecałeś poczytać i poszukać w necie i potem wyciągać wnioski a sam jesteś najlepszym przykładem ignoranctwa w tej dziedzinie nawet jak Ci się linki poda na tacy!
Linki są po angielsku? Czyli z tym też sobie nie radzisz? Przetłumaczyć sobie strony nie umiesz głupim google translate nawet?
Jak Ci już Ethar pokazał, że nic nie wiesz to nagle się okazało, że cytuję: "...tak naprawdę nigdy to nie było mi potrzebne ....".
I co się potem dziwić, że wypisujesz bzdury podobne do tych:
"Wynika z tego że to zupełna lipa z tym twierdzeniem o ION -e ... a także o SPDIF !!!"
Nie masz kompletnie wiedzy w tym temacie a wypowiadasz się, że osobiście wątpisz w to co piszą inni. Na jakiej podstawie?! Przecież wiedzy nie masz...

I już prędzej to można nazwać bezczelnym chamstwem niż moje wytknięcie Tobie tego kim po prostu na prawdę jesteś!

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
No niestety jesteś bezczelnym chamem i przykładów nie muszę tu zamieszczać strata czasu !. A ty nawet tego nie dostrzegasz WOW ... może jakaś lekcja etyki bo na komputerach chyba się znasz ? choć to tylko chyba :D Powtarzam jesteś chamem do kwadratu a czy robisz to co robisz i z jakiego powodu np. w jakiejś wyimaginownej obronie kolegi Ethara nic tu nie ma do rzeczy . Pozostańmy przy swoim bo dalsza wymiana zdań nie ma sensu ....ja ignorant TY.... CHAM DO KWADRATU :D:D:D :fool:
I jakbyś się nie bronił ...." to król pozostał nagi" :D

Ps. Tak na przyszłość radzę jeśli nie chcesz pomagać innym na forum ... i jeśli to sprawia Ci aż tak wielki trud że musisz obrażać ...to daj sobie spokój !.. po co się męczyć ? Inni też pewnie z przyjemnością będą pytać bez obawy o ...że tak powiem zjebke ! sory za to ostatnie słowo :grin: w końcu moderatorem ani adminem nie jesteś na tym forum ! .Wolał bym nie dostać żadnej odpowiedzi i poszukać w necie niż ......ją niestety dostać ale z epitetem ignorant ! I już koniec z dyskusją Masta J. ..i basta !
Ps. choć może dla forum to i lepiej ? ...więcej odwiedzających , zainteresowanie się zwiększy ...choćby tym tematem i potyczką słowną dwóch.... zaciekłych userów he he he :D :D :eek:k:
Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Po prostu w rozmowie z Etharem pokazałeś kim naprawdę jesteś i do tego tylko Ethar był mi tutaj potrzebny, nikogo nie bronię przy tej okazji.
Gdybyś tylko Ty dostrzegał jakim ignorantem jesteś... a tak przyganiał kocioł garnkowi...
W wiedzę Ethara też wątpiłeś więc nie dziwi, że wątpisz w moją, zresztą całkowicie mi to zwisa co sądzi o mnie ktoś taki jak Ty.
Poza tym ja nikogo nie obrażam tylko opisuję Twoje zachowanie, to kim pokazałeś, że jesteś - jeśli tutaj chcesz mieć do kogoś pretensje to tylko do siebie :D
Gdybyś nie dostał żadnej odpowiedzi to do tej pory byś nie wiedział co to jest HD audio, już pokazałeś jak sam chłoniesz wiedzę z netu...

Pozdrawiam,
 
WOW ten koleś jest naprawdę niereformowalny :D ... Mam prośbę do moderatora żeby pousuwał te nasze wypociny i przytyki bo to niema sensu ...a ten wątek o HTPC jest naprawdę potrzebny ! Sam mam forum i wiem że dla sprawnego działania takie pyskówki są bezsensu ...i zabijają wątek ! Przydał by się moderator ...choćby miał wywalić jednego z nas :D
Sory że przyczyniłem się do tego ...spadam!
Pozdrawiam!
Ps. pozdrawiam CHAMA : Masta_J! .... sory nie moglem się opanować :)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ok, zgadzam się.
Czas skończyć z reformowalnymi ignorantami i wrócić z powrotem do tematu.

Mam prośbę, nie wiem czy komuś będzie się chciało, żeby zrobić z Windowsa 7 na Waszych HTPC screena z Indeksu wydajności systemu Windows.

Ciekaw jestem co jest wąskim gardłem w Waszych konfiguracjach i czy w ogóle są takowe ;-)

Dziękuję i pozdrawiam,
 
Do góry