A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

Ralf58

New member
Zrobiłem test dla Ciebie:

A teraz pytanie ode mnie - mam htpc opartego na brazosie i podłączonego do tv. Póki co nie mam amplitunera i zestawu głośników więc wszystko idzie przez głośniczki w plazmie. Czy jeśli kupiłbym porządną kartę dźwiękową i olał integrę to zyskam coś na dźwięku? Komp podłączony jest do TV przez HDMI jeśli to ma znaczenie. Jeśli tak to w którą kartę zainwestować z myślą o przyszłej rozbudowie zestawu?

Z drugiej strony moja płyta ma SPDIF - czy zatem będzie można puścić dźwięk cyfrowo do amplitunera? Podobno jak się puści dźwięk cyfrowo to jego 'obsługę' przejmuje amplituner i karta dźwiękowa nie ma znaczenia, jej znaczenie jest tylko przy przesyle analogowym?
 

Attachments

  • htpc.jpg
    htpc.jpg
    60,3 KB · Wyś: 509
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dziękuję Ci bardzo.
Tak czułem, że najniższe wartości będzie miał procesor i grafika, ale jeśli spokojnie ciągnie to obrazy płyt BD to nie ma się czym martwić.

Rozbudowa Twojego zestawu to właśnie amplituner i głośniki, moim zdaniem dołożenie karty nic nie poprawi a może jeszcze pogorszyć, nastręczyć dodatkowych problemów itp.

Pozdrawiam,
 

Ralf58

New member
Czyli tak jak napisałem za cały dźwięk odpowiadał będzie ampli?

I teraz czy taki amplituner podłączyć trzeba i do komputera i telewizora czy np tylko do telewizora?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
HTPC >>>>> HDMI >>>>> AMPLI >>>>> HDMI >>>>> TV

Ampli dobrze by było gdyby miał obsługę HD Audio.

Przy takiej konfiguracji poznasz swój komputer na nowo :popcorn:

Pozdrawiam,
 

Ralf58

New member
A tak z drugiej strony - a może da się tak wyposażyć htpc, żeby amplituner był zbędny? Są takie możliwości rozbudowy?
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Budowa HTPC od podstaw

Witam Panowie potrzebuje Waszej pomocy chcialbym zlozyc HTPC do 1500 zl nie znam sie za bardzo na tym dlatego prosze Was o pomoc. Zalezy mi glownie na tym zeby ogladac na nim filmy 3d. Chcialbym go podpiac pod plazme 50vt30. Obudowe chcialbym z wyswietlaczem myslalem nad nox live 2. Chcialbym tez ogladac na nim telewizje kablowa mam obecnie dekoder upc czy jest mozliwosc wlozenia karty z upc do htpc ? prosze o jakiej propozycje
 

Ralf58

New member
Proponuję:

Asus E35M1-M
Kingston 2x1GB 1333MHz CL9 DDR3
WD Scorpio Blue WD5000BEVT 500GB
Pioneer BLU-RAY BDR-S06XLB
PicoPSU 120W

Dysk możesz wziąć większy ale przy obecnych cenach bierz minimum i możesz sobie kiedyś dołożyć. PicoPSU spokojnie Ci to pociągnie więc nie musisz się pchać w duże zasilacze a będziesz miał wszystko pasywnie. Obudowa może być ta co podałeś, jedyny minus to to, że nie ma USB 3.0 na froncie. Do tego warto dorzucić jakiś czytnik (zawsze może się w htpc przydać) - np Samsung SFD-321F/T6UB, a do tego zamiast pełnej klawiatury i myszki IBM Lenovo N5901.

Powyższy zestaw w zupełności Ci wystarczy a dodatkowo będzie rozsądny cenowo. Co do tunera to nie podpowiem - nie jestem na bieżąco.
 

Ralf58

New member
Mam jeszcze pytanie do podłączenia - jak podłączyć dekoder kablówki SD? W sensie przez ampli czy bezpośrednio do tv? Jak przez ampli to jakim kablem (w ampli nie ma scart)?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli ampli ma jakiś w miarę upscaling to możesz podpiąć przez ampli.
Pytanie jaki to jest dekoder i jakie ma wyjścia?

Pozdrawiam,
 

Ralf58

New member
Dekoder jakiś najzwyklejszy, ma 2 euro i antenowe. Ampli jestem na etapie wyboru i będzie to albo:
- Onkyo tx309
- Pioneer VSX-521
- Denon 1312
 

Ralf58

New member

Pooch

New member
Witam
Mam dylemat odnośnie co podłączyć do TV. Posiadam LG 42LV5500 (wybrałem go dzięki forum), obsługuje DLNA, kabli mam na tony, więc podpięte to będzie po sieci. Bardzo przyjemnie działa obecnie Nero MediaHome na stacjonarnym PC. Myślałem żeby zakupić coś takiego : Terminal HP T5720 - Terminal HP T5720 1GHz 512/256 Win XP GWAR fVAT (1999726946) - Aukcje internetowe Allegro Można zainstalować XP oraz Nero MediaHomem, wgrać filmy z udostępnieniem w siecii postawić w kącie. Z drugiej strony znalazłem Ariva HDplayer 210, który również działa ciekawie. Generalnie - nie mogę się zdecydować - czy terminal czy jakiś hdplayer. Zależy mi, żeby był dostęp do plików z każdego komputera w sieci + oczywiście TV.
pozdrowienia przed Świąteczne
 

Ethar

New member
Według mnie jeśli ktoś ma wątpliwości czy kupić HTPC czy odtwarzacz to zdecydowanie powinien wybrać to drugie. Wątpliwości się nie ma, gdy się ma większe wymagania, potrzeby i oczekiwania.
A HTPC zazwyczaj jest bardziej problematyczny niż odtwarzacz - pomijaj jakieś egzotyczne chińskie wynalazki.
Mówię to z pełnym przekonaniem posiadając HTPC. :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Witam
Mam dylemat odnośnie co podłączyć do TV. Posiadam LG 42LV5500 (wybrałem go dzięki forum), obsługuje DLNA, kabli mam na tony, więc podpięte to będzie po sieci. Bardzo przyjemnie działa obecnie Nero MediaHome na stacjonarnym PC. Myślałem żeby zakupić coś takiego : Terminal HP T5720 - Terminal HP T5720 1GHz 512/256 Win XP GWAR fVAT (1999726946) - Aukcje internetowe Allegro Można zainstalować XP oraz Nero MediaHomem, wgrać filmy z udostępnieniem w siecii postawić w kącie. Z drugiej strony znalazłem Ariva HDplayer 210, który również działa ciekawie. Generalnie - nie mogę się zdecydować - czy terminal czy jakiś hdplayer. Zależy mi, żeby był dostęp do plików z każdego komputera w sieci + oczywiście TV.
pozdrowienia przed Świąteczne
Moim zdaniem ten terminal jest o wiele za słaby na zabawy z HD.

Pozdrawiam,
 

Pooch

New member
O takie porównania mi chodzi. W przypadku zakupu Terminala, chodziłoby tylko DLNA z Nero. No i wszystko dostępne z sieci. Mam gdzieś w domu płytę z CPU o podobnych MHz i zobacze. Odnośnie HDplayera, to co byłoby na dysku będzie widoczne w otoczeniu sieciowym?
 
Ostatnia edycja:
Do góry