A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

Masta_J

Active member
Bez reklam
Panowie złożyłem mojego HTPC:
ZOTAC ZBOX nano AD10

33vesnt.jpg


OCZ Vertex 3 SATA III 60GB

el42mp.jpg


4 GB RAM

Jest ZBOX, jest impreza :popcorn::popcorn:

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
@Masta, nie daj się prosić i napisz coś więcej o swoim ładniutkim htpc.
Jaka jest konfiguracja sprzętowa i, w szczególności, oprogramowanie?
Działa to na pilota i jest user-friendly czy obsługa jak "komputera"?
Bardzo mi się wstępnie podoba.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Oprogramowanie zależy od Ciebie, można tam zainstalować praktycznie wszystko.
Ja miałem akurat licencję Windy 7 i to postawiłem na pierwszy strzał, na tym mam postawione XBMC, BOXEE i testuje TMT5.
Można postawić np. samo XMBC albo zrobić sobie multiboota, co komu pasuje.
Całość skumałem z Logitechem Harmony i jest bajka :bober:
Postaram się później opisać konfigurację pilota MCE bo dziad standardowo zawsze uruchamia Windows Media Center, które nawet fajnie wygląda ale odtwarza mało co.

Będę się jeszcze rozglądał za jakąś fajną mniejszą klawiaturką z trackballem, zapodam tutaj kilka propozycji później z prośbą o radę.

Sprzęt mieli wszystko co się tylko da, łącznie z pełnymi strukturami BluRay wraz z menu. Bitstreamuje HD Audio do ampli, odtwarzanie audio i video wspierane jest sprzętowo.

Urządzonko bardzo ładnie się prezentuje, wymiary to tylko 12,7 x 12,7 x 4,5 cm.

Z ciekawostek można urządzeniem także sterować np. telefonem po WiFi lub Bluetooth.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj śmiało, postaram się coś jeszcze napisać.

Pilot MCE:

hx3ipc.jpg


Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

TurboDymo

New member
Oprogramowanie zależy od Ciebie, można tam zainstalować praktycznie wszystko.
Ja miałem akurat licencję Windy 7 i to postawiłem na pierwszy strzał, na tym mam postawione XBMC, BOXEE i testuje TMT5.
Można postawić np. samo XMBC albo zrobić sobie multiboota, co komu pasuje.
Całość skumałem z Logitechem Harmony i jest bajka :bober:
Postaram się później opisać konfigurację pilota MCE bo dziad standardowo zawsze uruchamia Windows Media Center, które nawet fajnie wygląda ale odtwarza mało co.

Będę się jeszcze rozglądał za jakąś fajną mniejszą klawiaturką z trackballem, zapodam tutaj kilka propozycji później z prośbą o radę.

Sprzęt mieli wszystko co się tylko da, łącznie z pełnymi strukturami BluRay wraz z menu. Bitstreamuje HD Audio do ampli, odtwarzanie audio i video wspierane jest sprzętowo.

Urządzonko bardzo ładnie się prezentuje, wymiary to tylko 12,7 x 12,7 x 4,5 cm.

Z ciekawostek można urządzeniem także sterować np. telefonem po WiFi lub Bluetooth.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj śmiało, postaram się coś jeszcze napisać.

Pilot MCE:

hx3ipc.jpg


Pozdrawiam,


ładny ten HTPC ZOTAC ZBOX nano AD10 :)
ja "męczę" WD TV Live Hub na którego nie mogę narzekać... acz brakuje troszkę funkcjonalności PC'ta;) Dziewczyna ma siostrę za granica no i Skype by sie przydało, czasami Youtube w HD które na WD nie zawsze działa, jakieś serwisy VOD... a to chyba mi HTPC zapewni:)

Jeśli możesz podpowiedz ile zapłaciłeś za tego HTPC i gdzie kupiłeś>? Może sobie sprawię prezent zaraz na wiosnę....

p.s. i oczyść swą skrzynkę pocztową bo nic Tobie wysłać na priva nie można;)
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Testowałeś może jak tez ZBOX radzi sobie pod pod linuxem z XBMC (np.openelec), czy sprzętowa akceleracja AMD/ATI wideo działa bez problemów. Używam obecnie platformy ION, chciałbym wiedzieć jak wygląda to na AMD. Napisz też jak z głośnością tego ZBOX'a bo pudełko całkiem fajne.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Na razie tylko Windows i bardzo mi się to podoba, nie planuje na razie instalowania linuxa.
Akceleracja pod Windą oczywiście działa.
Urządzonko bardzo ciche, między innymi dlatego też instalowałem SSD zamiast HDD.

Pozdrawiam,
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Dzięki za inf. Jak będziesz miał ochotę na szybki test po linuxem polecam openelec, możesz zainstalować na pendrive.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Masz gdzieś jakiś opis krok po kroku?
Z dysku zewnętrznego w sumie mógłbym spróbować uruchomić.

Pozdrawiam,
 

ipsz

New member
HTPC raczej zapewnia wszystko co sobie zażyczysz,

Bardzo fajne urządzenie ze względu na małe wymiary i cichą pracę ale obawiałbym się słabego CPU i grafiki. Z drugiej strony kodeki są coraz lepsze i zakładając, że ma to być tylko odtwarzacz może się sprawdzić. Ale chcąc używać dodatkowych funkcji "upłynniających" obraz np w Splash Pro może być za mało mocy. Zwłaszcza w wysokich rozdzielczościach. Potestuj i napisz jak jest w praktyce. Nowe generacje procesorów potrafią zadziwić wydajnością.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sprzęt ma w zupełności wystarczająco mocy do tego do czego został stworzony, 50 GBajtowa struktura BD z dźwiękiem DTS HD MSTR AUDIO śmiga bez zająknięcia.

Pozdrawiam,
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Np. jak sobie radzi z mkv o dużym bitrate, czy działa tryb 24p (tutaj pewnie będzie wymiana dodatkowa konfiguracja xorg).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Największy bitrate jaki znalazłem w mkv to 14,4 mbit/s i do tego 1,5 mbit/s DTS i śmiga bez problemów.
Co do 24p to nie przełącza się ani w OpenElec ani z poziomu XBMC pod Windows.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pogrzebałem trochę i mam już 24p i pod Windą i pod linuxem :bober:
Pod windą opcja, o której piszesz jest domyślnie włączona ale trzeba włączyć jeszcze True Fullscreen.

Pod linuxem można sobie po prostu ustawić w OpenElec 1920x1080p24 ale opcja autoprzełączania również działa poprawnie.

Pozdrawiam,
 

dred1975

New member
Witam ja mam ZBOXHD-ID11 z dyskiem Seagate MomentusXT i 2GB ramu.Zainstalowana winda7 64bit ,testowałem tez XBMC ale darowałem go sobie wygodniej mi jest na winie7.Splash Player pozwala na bezproblemowe oglądanie filmów typu Mkv (mam filmy z bitrate siegajacym 35mb):)
 
Do góry