65oled856 ruch na jasnym obrazie

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Ja osobiście mam ustawione ulepszacze na max ,i nie mam żadnych
problemów przy szybkich scenach, nie wiem co to jest efekt opery mudlanej:)
ustawiłem pod siebie i dla mnie jest super.
Sprawdzałem na Sonic the hedging na Netflix
jest tam mega dużo szybkich scen zero artefaktów czy innych problemów i nie jest to kreskówka.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Akurat wspominany Squid Game pokazuje co innego, ale próbuj . Pobaw się ustawieniami upłynniania. Zacznij od wyłączonych. Mam sporo wolnego czasu to znajdę jakiś film na Netflix, który pokaże w czym rzecz z tymi artefaktami.
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja osobiście mam ustawione ulepszacze na max ,i nie mam żadnych
problemów przy szybkich scenach, nie wiem co to jest efekt opery mudlanej:)
ustawiłem pod siebie i dla mnie jest super.
Sprawdzałem na Sonic the hedging na Netflix
jest tam mega dużo szybkich scen zero artefaktów czy innych problemów i nie jest to kreskówka.

No właśnie ten ruch jak jest ustawiony za duży , to obraz wyglada jak teatr telewizji lub „tajemnice miłości „ ;-) lub opera mydlana , zobacz np film na netflix armia złodzieji w różnych trybach .
Myślałem ze tak ma być bo to 4K i oled ale jednak chyba nie ;-)
Ale to pewnie tez kwestia co kto lubi .
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poza tym cholera człowiek jak za dużo ma opcji to wariuje .:fool:
Im mnie wie tez lepiej nie szuka dziura w całym ;-)
Powinien włączyć i tyle i oglądać a nie szperać :p
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Poza tym cholera człowiek jak za dużo ma opcji to wariuje .:fool:
Im mnie wie tez lepiej nie szuka dziura w całym ;-)
Powinien włączyć i tyle i oglądać a nie szperać :p

Bez napinki :D TV jest bardzo dobry. Obraz bez zarzutów, ale ma też swoje mankamenty. Taki urok technologi, że trzeba czasem troszkę w tych ustawieniach pogmyrać. :popcorn:
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ja osobiście mam ustawione ulepszacze na max ,i nie mam żadnych
problemów przy szybkich scenach, nie wiem co to jest efekt opery mudlanej:)
ustawiłem pod siebie i dla mnie jest super.
Sprawdzałem na Sonic the hedging na Netflix
jest tam mega dużo szybkich scen zero artefaktów czy innych problemów i nie jest to kreskówka.

To kolega niech sobie odpali "Czerwona nota" tak od 9 minuty. Chodzi o sceny walki na rusztowaniu.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Sprawdziłem na różnych ustawieniach ruchu , minimalne artefakty na film i płynny , ledwo
zauważalne na osobiste trzeba naprawdę szukać dziury w całym żeby na to zwracać uwagę mi to kompletnie nie przeszkadza :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Sprawdziłem na różnych ustawieniach ruchu , minimalne artefakty na film i płynny , ledwo
zauważalne na osobiste trzeba naprawdę szukać dziury w całym żeby na to zwracać uwagę mi to kompletnie nie przeszkadza :)

Brawo ty :hihi:
Czyli jednak artefakty są. U mnie na "film" jest ok. Na osobistych tylko na minimum i może na średnich jest ok.
Na standard i płynne już są i dla mnie nieakceptowalne. Może inaczej postrzegamy ruch, albo jednak jest jakaś różnica między modelami, które posiadamy. Zobacz też co masz w trybie Osobisty ustawione w PNM i PCM. Jeżeli jest minimum to ok. Wtdy artefakty nie są widoczne.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Na maxa dużo lepiej przy najmniej dla mnie sprawdzałem. Czy ten ruch osobisty gdzieś się ustawia ?Czy tak się nazywa i już.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mamy różne modele więc pod tymi samymi nazwami ustawień pewnie kryją się inne wartości. Nie ma co bić piany. Byłoby lepiej gdyby w osobistych ustawieniach płynności ruchu zamiast min średnio i max był suwak.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Czy mógłby odezwać się ktoś kto ma model 855 lub 856 żeby porównać ustawienia i zweryfikować 1:1 spostrzeżenia jak powyżej ?
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czerwona nota od 9 minuty , na ruch i wyłączony jest Ok , jak w kinie żadnych artefaktów myśle se jakość jak na plazmie , przy włączonym osobisty jest tez Ok choć efekt opery mydlanej lub gry komputerowym czasem się pojawia , natomiast na standard już jest bardzo widoczny .
Czy o to chodziło ?
Aha ustawiony obraz Ai na Dolby Vision ciemny
 
Do góry