50pv350 vs 50pk350

mariachi

New member
Problem z płynnością wynika z faktu, że pewnie oglądasz filmy 24p (klatki na sekundę) przy odświeżaniu 50 lub 60 Hz. Taka konwersja powoduje właśnie judder, który objawia się np. w scenach gdzie kamera się regularnie przesuwa. Jeżeli komputer podłączony po hdmi to spróbuj z ustawieniem trybu 24 hz na wyjściu (1920x1080x24Hz). W innych przypadkach pozostaje programowa upłynnianie. W przypadku LCD kolegi aktywne są 'upłynniacze", które powodują tzw. efekt teatru telewizji, często z dodatkowymi artefaktami.

hmm przy 24Hz odświeżania płynność będzie lepsza? nie będzie to bardziej mrugało? Sprawdzę jak wrócę z pracy. Dzięki za poradę.
 

wysio

Member
Bez reklam
Zainstaluj sobie odtwarzacz o nazwie Pot Player. Jest wersja 32 oraz 64 bitowa w polskiej wersji językowej. Dużo odtwarzaczy testowałem i ten wpadł zdecydowanie najlepiej. Najlepiej sobie radzi z BR i wszelkimi plikami w HD czy full HD, oraz zwykłymi. Jest tam właśnie taka opcja, która daje bodaj 48 klatki na sekundę (nie pamiętam dokładnie, bo też jestem w pracy). Na komputerze obraz aż "pływa", ale na telewizorze ogląda się tak bardzo dobrze.
Jak byś sobie nie mógł poradzić, to daj znać na pw to ci prześle ustawienia tego odtwarzacza.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
To już zależy od twoich predyspozycji, ja nie trawię tego upłynniania.Widzę często w sklepach i u znajomych jak to nienaturalnie wygląda, w samsungach widać wręcz przycięcia obrazu gdy system nie daje rady. Dla mnie tryb 24p wystarcza.
 

mariachi

New member
dzięki wszystkim za porady :) coś sobie dzisiaj w domu pokombinuje. Mam jeszcze pytanie co do tych filtrów na przewody, które były z tv w paczce - wiem, że to głupie, ale gdzie to pozakładać i co to daje? Są dwa większe i jeden mniejszy z tego co pamiętam :)
 

wysio

Member
Bez reklam
To już zależy od twoich predyspozycji, ja nie trawię tego upłynniania.Widzę często w sklepach i u znajomych jak to nienaturalnie wygląda, w samsungach widać wręcz przycięcia obrazu gdy system nie daje rady. Dla mnie tryb 24p wystarcza.

Na monitorze komputera też mi to przeszkadza (22 cale full HD) ale na ekranie telewizora już to działa dużo przyjemniej. Po krótkiej chwili w ogóle tego nie widać - jakby wzrok się przyzwyczajał.





dzięki wszystkim za porady :) coś sobie dzisiaj w domu pokombinuje. Mam jeszcze pytanie co do tych filtrów na przewody, które były z tv w paczce - wiem, że to głupie, ale gdzie to pozakładać i co to daje? Są dwa większe i jeden mniejszy z tego co pamiętam :)

Filtry zakładasz na przewody - dwa na kabel HDMI a większe na zasilający. Ma to usuwać ewentualne zakłócenia, jakie może wytwarzać telewizor na przewód, który się w jego pobliżu znajduje. Chyba nic nie przekręciłem. Szczegóły masz w instrukcji. Ja tego u siebie nie zakładałem, bo nie widzę takiej potrzeby.
Ustawienia wyśle do 20-tej. ;)
 

mariachi

New member
Jeszcze was trochę pomęczę pytaniami - co do tego potplayera - on pewnie uzyskuje to 48kl/s na zasadzie interpolacji, a z tego co wiem jest to dość obciążające dla procesora. 720p jeszcze pewnie nie tak bardzo ale 1080p już dosyć dosyć. Nie orientuje się nikt czy 2 rdzenie wystarczą do "płynnego" odtwarzania 1080p? Dodam, że mój procesor to intel core2duo e8400 3GHz. Pozdrawiam
 

mariachi

New member
Przetestowałem poprawianie płynności w potplayer i splash hd i jest tak jak mówil tu jeden z kolegów - wygląda to sztucznie. Jest coś nienaturalnego w ruchach aktorów - ruszają się jak charlie chaplin, albo jakby chodzili na wstecznym lekko przyspieszonym :)Więc wybór między płynnością a naturalnością. Ja chyba wybieram naturalność a brak idealnej płynności na razie muszę przeżyć. Trudno.
 

korkodyl

New member
Przetestowałem poprawianie płynności w potplayer i splash hd i jest tak jak mówil tu jeden z kolegów - wygląda to sztucznie. Jest coś nienaturalnego w ruchach aktorów - ruszają się jak charlie chaplin, albo jakby chodzili na wstecznym lekko przyspieszonym :)Więc wybór między płynnością a naturalnością. Ja chyba wybieram naturalność a brak idealnej płynności na razie muszę przeżyć. Trudno.

Ja przerabialem ten temat od razu po zakupie. Prawda jest taka ze na tym telewizorze efekt braku plynnosci jest bardzo widoczny. Szczegolnie przy filmach z pendrive jest czasem po prostu nie do zaakceptowania niestety :shock:
 

garob

New member
No to widze ze w temacie tego telewizora pojawiaja sie bardzo rozbiezne opinie. Niektorzy go zachwalaja pod niebiosa i przyrownuja do o wiele drozszych telewizorow innych firm a inni pisza, ze obraz w filmach jest nie do zaakceptowania. I badz tu czlowieku madry :)
 

mariachi

New member
No to widze ze w temacie tego telewizora pojawiaja sie bardzo rozbiezne opinie. Niektorzy go zachwalaja pod niebiosa i przyrownuja do o wiele drozszych telewizorow innych firm a inni pisza, ze obraz w filmach jest nie do zaakceptowania. I badz tu czlowieku madry :)

Wszystko zależy, czego się oczekuje od tv - kolory są wg mnie bez porównania lepsze niż np na lcd-kach w tej cenie. Poza tym nie ma szans na 50" tv lcd za ~2000PLN, a mi akurat bardzo na rozmiarze zależało. Dla mnie jedynym mankamentem tego tv jest właśnie brak możliwości skupienia się na szczegółach podczas szybszych ruchów kamery, co męczy wzrok. Niby mówi się, że jest to brak płynności, ale to nie do końca o to chodzi - obraz przewija się płynnie, tylko że nie widać dokładnie szczegółów podczas tego przewijania. Na filmach SD (Dvdrip i inne takie), obraz tak nie męczy i jest wg mnie dużo lepiej, ale HD już wypada gorzej. Cały czas odnoszę się tu do oglądania przez PC połączony przez kabel HDMI - odtwarzacza z tv nie używam, bo jest po prostu kiepski - odtwarza co drugi film. Może miałem pecha, ale albo nie działa wcale, albo długo się włącza, albo nie ma dźwięku. Mi to nie przeszkadza bo tak jak pisałem, używam podłączony do kompa, ale jeżeli ktoś chce używać tv tylko z wbudowanym odtwarzaczem - odradzam. Dla ludzi, których te wady odstraszyły - polecam w tej samej półce cenowej samsunga LE40C650. Odtwarzacz jest duuużo lepszy - właściwie z 1 na 100 zdarzyło się, żebym nie odtworzył filmu (rodzice mają ten model). Drugim plusem jest dobry system płynności obrazu w HD - nie ma tej sztuczności co na PV350 przy użyciu programowego upłynniania. Minusy to mniejszy rozmiar i minimalnie gorsze kolory. Co kto lubi. Mam nadzieję, że komuś pomogło to w decyzji :)
 

wysio

Member
Bez reklam
Coś u Ciebie jest nie tak. Obejrzałem już sporo filmów w HD bądź full HD puszczonych z komputera i nic takiego u siebie nie zauważyłem. Tak samo dobrze jest z pamięci zewnętrznej. Dobry materiał w dobrej jakości naprawdę robi wrażenie. Kwestia tylko jest taka, żeby plik miał wysoki birate. Samo to, że jest 720o, czy 1080p to jeszcze nic nie znaczy. Może tu jest u ciebie pies pogrzebany? Poza tym nie miałem u siebie jeszce przypadku, żeby telewizor nie odtworzył jakoś filmu z usb. Jedynie nie odtwarza dźwięku dts, ale to już było wiele razy poruszane. Oczywiście nie ma co wychwalać pod niebiosa, ale w konkretnej cenie,a nawet ciut większej nie dostaniemy nic lepszego.
Ps. W którymś z tematów dawałem link do strony z testem słabszej wersji i wpadł bardzo dobrze.
 

mariachi

New member
Coś u Ciebie jest nie tak. Obejrzałem już sporo filmów w HD bądź full HD puszczonych z komputera i nic takiego u siebie nie zauważyłem. Tak samo dobrze jest z pamięci zewnętrznej. Dobry materiał w dobrej jakości naprawdę robi wrażenie. Kwestia tylko jest taka, żeby plik miał wysoki birate. Samo to, że jest 720o, czy 1080p to jeszcze nic nie znaczy. Może tu jest u ciebie pies pogrzebany? Poza tym nie miałem u siebie jeszce przypadku, żeby telewizor nie odtworzył jakoś filmu z usb. Jedynie nie odtwarza dźwięku dts, ale to już było wiele razy poruszane. Oczywiście nie ma co wychwalać pod niebiosa, ale w konkretnej cenie,a nawet ciut większej nie dostaniemy nic lepszego.
Ps. W którymś z tematów dawałem link do strony z testem słabszej wersji i wpadł bardzo dobrze.

No może i tak, nie wiem. W każdym razie to nie jest tak, że nie da się oglądać, obraz jest naprawdę ładny, ale niedosyt zostaje - miałeś mi podrzucić ustawienia do potplayera :) czekam z niecierpliwością i pozdrawiam. PS. Jaki bitrate jest wystarczający? Ostatnio oglądałęm dwa filmy - 1 miał 720p i bitrate okolo 4500kbps i 1080p 8500kbps - to za mało?
 
Ostatnia edycja:

Tumorca

New member
Widze Panowie ,ze walkujecie temat plynnosci , z ktorego zdazylem sie wyleczyc . Problem wystepuje przy malej ilosci klatek na kazdym tv , nawet ctr ,lecz byly to male ekrany i nie rzucalo sie to w oczy . Druga sprawa jest to ,ze jak chorobliwie na cos zaczniemy sie gapic to i jeden wypalony pikel z 2 milionow do szalu doprowadzi. Nie za takie pieniadze ludzie telewizorki kupowali i judder mieli... Zrob doswiadczenie i zacznij wpatrywac sie uparcie w kineskopowca ,a zobaczysz ze znajdziesz wszystkie wady , ktorymi obciazasz plazme. Jedynie dlatego widzimy kazda drobnostke w nowej zabawce, bo po wydaniu kasy wymagamy...-czasami zbyt wiele.
 

mariachi

New member
Przetestowałem trochę opcji w potplayer i faktycznie płynność w miarę sensowną uzyskałem, ale pojawił się nowy problem - kwadraty na teksturach w czasie ruchu - kolega Wysio miał wysłać mi wczoraj swoje ustawienia, bo nie wiem jak się tego pozbyć. :)
 

Tumorca

New member
och ten serwis

Czy pamiętacie Państwo temat ''zaciemnionego ,lewego narożnika?" ,dzwoniłem , pisałem i ''masz pan pewnie tam brudne usłyszałem" -jest to tak minimalne ,ze zakonczyłem boje ,ale udawanie Greka wyśmienite na info... . Wybaczcie ,że wciskam się tu z innym tematem ,ale czasami polityka serwisu..., infolinii itd doprowadza mnie do szału. Kupiłem okulary sztuk dwie AG-S250 (migawkowe) zarówno jedne jak i drugie posiadają czujnik ruchu ,ktory (wyłącza okulary w przypadku 10 minutowego bezruchu) działa w upośledzony sposób ,tzn wyłącza je mimo działania na nosie! Na niemieckich forach ,aż głośno od przekleństw ,że potrafią wyłaczyć sie ,gdyż minimalne ruchy głowy źle interpretuje wspomniany czujnik . Ta sama śpiewka : ruszać głową podczas oglądania ....-chyba jak gitarzysta na koncercie. Wpakowałem się z innym tematem (plazma 50PZ250 - matryce mamy te same ) ,ale serwis czyta ,odpisuje ,instrukcje cytuje ,zaprasza ponownie ,tylko po co ? Czy macie podobne doświadczenia ,a może ja jestem odmieńcem :)
 
Do góry