50pv350 vs 50pk350

digitalus

Banned
Musisz sam zdecydowac. Jesli zalezy Ci na dobrej jakosci kanalow sd to wybierz 42pt353. Jesli ogladasz glownie kanaly hd to 50pv350. Na pewno zauwazysz roznice bo napisales ze masz 37 calowa plazme.Wyzsza rozdzielczosc telewizora i dadatkowo wiekszy ekran to niestety gorsza jakosc obrazu sd.
zaraz wkleje znane przyklady.
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
http://omgili.com/newsgroups/pl/rec/kino-domowe/gv1k03b6u1nemesisnewsneostradapl.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic902824.html
 
Ostatnia edycja:

Optymistyk

New member
cena? gdzie? zakup LG 50pv350

Witam
Przeczytałem cały temat pomimo, że już na 99,99% jestem zdecydowany na zakup LG 50pv350.
Podstawowe pytanie dla osób trzymających ręke na pulsie:) gdzie na obecną chwile najtaniej dokonam zakupu razem z przywozem do domu ?
Rozeznałem temat i MediaM, EuroRTV itp odpadają z taką marżą.
Czyli sklepy interenetowe, ale tu mam problem bo w najbardziej popularnych brak (np. neo24, electro.pl).
Prosze o poradę o sprawdzone źródło.
 

wysio

Member
Bez reklam
Po co zadajesz to pytanie w dwóch tematach... Masz dalej temat "gdzie dobrze kupić". Telewizor, choć jest w ofercie bodajże dziewięć miesięcy, z dnia na dzień będzie coraz trudniejszy do zdobycia, gdyż weszła już nowa seria (droższa bo z 3D niestety).
 

mariachi

New member
Problem z jasnościa

Witam. Czy ktoś spotkał się z problemem automatycznego przyciemniania obrazu przy duzej ilości bieli na ekranie? Ja np kiedy włączam stronę www - np onet.pl na pełnym ekranie to biały robi się szary. Jednak w miarę jak zmniejszam okienko www to biel robi sie coraz bielsza- o co chodzi? czy to jakiś system oszczędzania energii w związku z tym, że biały ciągnie jej najwięcej? da się to wyłączyć? czy moze to wada mojego tv? moj tv to pv350
 

mariachi

New member
porównanie

Dodam jeszcze, że obraz owszem wygląda w tym tv naprawdę ładnie - szczególnie kolorystyka jest super. Biały jest naprawdę biały a nie szary (jedynie sytuacja w moim poprzedni poście kładzie na to cień). Jednak, żeby nie było tak całkiem pięknie - mój kolega ma samsunga lcd le40c650 i powiem wam, że jeśli chodzi o obraz to pv350 wysiada przy nim - tam podoba mi się o wiele bardziej i jest dużo płynniejszy niz w moim pv350.
 

wysio

Member
Bez reklam
Z tego co się orientuje, to oprócz czujnika zewnętrznego oświetlenia, nic więcej nie ma. W ciemnym pomieszczeniu może być coś takiego, że czym więcej bieli na ekranie, tym większa poświata i czujnik wtedy może dokonywać delikatnej korekty. Ale u Ciebie to chyba co innego... Na każdym profilu ustawień obrazu tak jest?

Ps. Co do samego obrazu to nie martw się. Można tak wszystko ustawić, że obraz będzie wspaniały - bo te fabryczne tryby są do niczego- , tylko trzeba umieć to zrobić. Ja póki co eksperymentuje i nie doszedłem jeszcze do perfekcji.
 

Hillel

New member
Witam. Czy ktoś spotkał się z problemem automatycznego przyciemniania obrazu przy duzej ilości bieli na ekranie? Ja np kiedy włączam stronę www - np onet.pl na pełnym ekranie to biały robi się szary. Jednak w miarę jak zmniejszam okienko www to biel robi sie coraz bielsza- o co chodzi? czy to jakiś system oszczędzania energii w związku z tym, że biały ciągnie jej najwięcej? da się to wyłączyć? czy moze to wada mojego tv? moj tv to pv350

Nie da się tego wyłączyć. Telewizor ściemnia obraz żeby ograniczyć pobór mocy. I chodzi nie tyle o oszczędność, ale o możliwości sekcji zasilania. Każda plazma chyba tak ma.
 

lukbor2

New member
Ps. Co do samego obrazu to nie martw się. Można tak wszystko ustawić, że obraz będzie wspaniały - bo te fabryczne tryby są do niczego- , tylko trzeba umieć to zrobić. Ja póki co eksperymentuje i nie doszedłem jeszcze do perfekcji.

Ale jak już dojdziesz, to podzielisz się nastawami? ;-)

Ja natomiast mam inny problem, wczoraj podczas zwiększania kontrastu, biały nagle stał się różowy... Wszystko wróciło do normy dopiero po zmianie kanału. Czy ktoś z Was też tak miał? Czego to może być powodem?
 

mariachi

New member
Z tego co się orientuje, to oprócz czujnika zewnętrznego oświetlenia, nic więcej nie ma. W ciemnym pomieszczeniu może być coś takiego, że czym więcej bieli na ekranie, tym większa poświata i czujnik wtedy może dokonywać delikatnej korekty. Ale u Ciebie to chyba co innego... Na każdym profilu ustawień obrazu tak jest?

Ps. Co do samego obrazu to nie martw się. Można tak wszystko ustawić, że obraz będzie wspaniały - bo te fabryczne tryby są do niczego- , tylko trzeba umieć to zrobić. Ja póki co eksperymentuje i nie doszedłem jeszcze do perfekcji.

:) w takim razie jak ci się uda uzyskać coś fajnego, będę wdzięczny za szczegółowe podzielenie się ustawieniami :)
 

wysio

Member
Bez reklam
Póki co, w temacie o docieraniu lg 350 na bodaj drugiej stronie masz przyzwoite ustawienia, jakie podał simonK . Nie są to jeszcze ustawienia idealne, gdyż czarny jest zbyt mocny ( na obrazie kontrolnym szary kwadrat obok czarnego, też jest czarny), a zwiększenie jakości powoduje znaczne przejaskrawienie mocniej oświetlonych elementów - np twarz prezentera. Może jest to wina dynamicznego kontrastu, może czegoś innego... Będę Kombinował ;)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Witam

Przeczytalem wszystko i chcialem dopytac co z tym smużeniem w grach czy rowniez wystepuje?

W tym TV nie ma żadnego smużenia.

Jest jedna rzecz, która mnie niepokoi. Zauważyłem na matrycy 1 święcący piksel. Nie świeci on cały czas, a podczas odtwarzania kolorów czerwonych, różowych, pomarańczowych. Czy ta wada nadaje się na reklamację? Piksel ten widać tylko z bliskiej odległości, podczas oglądania filmu z 2-3m nie da się go zwyczajnie zauważyć dopiero z około 1m-1,5m skupiając się na obszarze występowania tego problemu można go zauważyć. Jak wspomniałem musi być wyświetlana odpowiednia paleta barw :)

Mam to samo tylko u mnie dwa piksele są skopane, i tylko na niebieskim kolorze to widać, jeden caly czas świeci na jasny czerwony a drogi na biało (chodź zależy jaki niebieski odcień jest). Oczywiście podczas normalnego oglądania praktycznie to nie przeszkadza no chyba ze w monecie niebieskiej planszy akurat spojrzymy w to miejsce, jednak wada jest. Ja na razie nie reklamuje bo boje się ze dostane jeszcze gorszy ekran niż ten co mam. Poczekam na końcówkę gwarancji i wtedy będę z nimi gadał.
 
Ostatnia edycja:

roziu20

New member
Witam
Czy macie, używacie podczas oglądania TV trybu orbiter ? Jeśli będę miał go ciagle wlaczonego to zaszkodzi to Tv ? I jeszcze jedno pytanko czy kolory w plazmach blakną ?
 

mariachi

New member
płynność obrazu na filmach

Hej ludzie. Jak w tym LG PV350 uzyskać płynność na filmach? Bo szczerze to jest to tragedia jednym słowem. Kolory wszystko pięknie, ale przy ruchu kamery to wzroku nie można skupić na żadnym detalu - dramat po prostu. Da sie to jakoś ustawic? Używam go podłączonego do kompa i nie wiem jakie odświeżanie ustawić? 60Hz, 50Hz? Czy może jakimś programem da się to "dopłynnić"? Help jeżeli ktoś wie jak :) na lcd u kolegi - c650 samsunga - wszystko chodzi płynnie, a ta cholerna plazma normalnie mnie do szału doprowadza...
 

wysio

Member
Bez reklam
Jeśli puszczasz obraz z komputera, ustaw największą możliwą częstotliwość odświeżania na karcie graficznej. Pewnie będzie to 50-60 hz. W ustawieniach obrazu telewizora powyłączaj wszelkie filtry typu wygładzanie krawędzi itp. One właśnie powodują taki niemiły efekt. U mnie na tym telewizorze obraz z komputera jest super.
 

mariachi

New member
no ja mam filtry powyłączane, ale płynność nadal jest strasznie kiepska - tak jak mówię - jakość obrazu jest rewelacyjna, ale na filmach przy ruchu kamery kompletnie nie można skupić wzroku na szczegółach. Częstotliwość na kompie mam 60Hz. Kartę grafiki radeon hd 4870 więc raczej za słaba nie jest. Z innej beczki - jak oni liczą to 600Hz co niby ten tv ma? :)
 

mariachi

New member
Jeśli puszczasz obraz z komputera, ustaw największą możliwą częstotliwość odświeżania na karcie graficznej. Pewnie będzie to 50-60 hz. W ustawieniach obrazu telewizora powyłączaj wszelkie filtry typu wygładzanie krawędzi itp. One właśnie powodują taki niemiły efekt. U mnie na tym telewizorze obraz z komputera jest super.

U ciebie płynność jest normalna? szczegóły dobrze widać przy ruchu kamery w każdym momencie? Jak masz poustawiany ten tv ? :) bo ja już siły na niego nie mam
 

mariachi

New member
ściągnąłem program splash hd pro ex 1.11.0 -tam jest ponoć opcja motion 2 ultra 1080, która ma poprawić płynność filmow - jak wrócę do domu to sprawdzę i powiem jak się sprawdza (ponoć trzeba mieć procek 4 rdzenie, ale w nowej wersji programy (1.11.0) ponoć można już dla 2 rdzeni to ustawić.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Hej ludzie. Jak w tym LG PV350 uzyskać płynność na filmach? Bo szczerze to jest to tragedia jednym słowem. Kolory wszystko pięknie, ale przy ruchu kamery to wzroku nie można skupić na żadnym detalu - dramat po prostu. Da sie to jakoś ustawic? Używam go podłączonego do kompa i nie wiem jakie odświeżanie ustawić? 60Hz, 50Hz? Czy może jakimś programem da się to "dopłynnić"? Help jeżeli ktoś wie jak :) na lcd u kolegi - c650 samsunga - wszystko chodzi płynnie, a ta cholerna plazma normalnie mnie do szału doprowadza...

Problem z płynnością wynika z faktu, że pewnie oglądasz filmy 24p (klatki na sekundę) przy odświeżaniu 50 lub 60 Hz. Taka konwersja powoduje właśnie judder, który objawia się np. w scenach gdzie kamera się regularnie przesuwa. Jeżeli komputer podłączony po hdmi to spróbuj z ustawieniem trybu 24 hz na wyjściu (1920x1080x24Hz). W innych przypadkach pozostaje programowa upłynnianie. W przypadku LCD kolegi aktywne są 'upłynniacze", które powodują tzw. efekt teatru telewizji, często z dodatkowymi artefaktami.
 
Do góry