50pv350 vs 50pk350

Mad_MAX

New member
Witajcie

Mam do Was pytanie , bo zaczynam się przymierzać do zmiany TV , aktualnie od prawie 6 lat mam plazmę LG 42PC1RR , ogólnie jestem zadowolony , jedyne co mnie przez cały czas denerwuje w niej to straszne buczenie , zwłaszcza na jasnych kolorach , reszta jest ok.
No i zacząłem się zastanawiać właśnie nad plazmą 50" tą PV350 , będzie to godny następca mojej 42" ??

Niechciałbym wydać więcej jak 2500zł.

z góry dziękuję za porady.
 

bigxlx

New member
Te kilka lat to przepasc - sam sie przekonasz ze technika odjechala ostro do przodu, a na dodatek patrzac na opinie roznych uzytkownikow - buczenia w LG jest najmniej prawdopodobne.
 

garob

New member
Witam,

Obserwuje ten watek juz od dluzszego czasu gdyz nosze sie z zamiarem zakupu wlasnie tego tv. W zwiazku z tym mam dwa pytania do obecnych uzytkownikow LG 50PV350:

Jezeli ktos ma mozliwosc i moglby sprawdzic czy smuzenie, o ktorym ostatnio wspominacie jest widoczne np. podczas meczu ligi angielskiej na CANAL+ (oczywiscie chodzi mi o mecz w HD). Wiem ze obraz z ligi angielskiej w CANAL+ SPORT HD powala i nie chcialbym zeby ten efekt byl psuty przez wspomniane "smuzenie".

I druga sprawa, czy powyzszy efekt "smuzenia" jest widoczny w grach na PS3 ? Chodzi o gry, w ktorych czasami trzeba szybko wykonac jakis ruch np. obrot itp. (np gry FPS czy FPP).

Dziekuje z gory za odpowiedzi.
 

roziu20

New member
Witam
Również jestem posiadaczem tego telewizora (50pv350). Czy wasz TV również nie widzi, nie czyta napisów .txt, dodam że niektóre napisy widzi(txt) czyta wszystko pięknie a w niektórych filmach to tak jak by w ogóle nie było napisów na pendrivie.Problem znika jak przekonwertuje napisy z txt na srt. Mam najnowsze firmware z ruskiej strony. Napisy mają zawsze taką samą nazwę jak film. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

korkodyl

New member
Witam
Również jestem posiadaczem tego telewizora (50pv350). Czy wasz TV również nie widzi, nie czyta napisów .txt, dodam że niektóre napisy widzi(txt) czyta wszystko pięknie a w niektórych filmach to tak jak by w ogóle nie było napisów na pendrivie.Problem znika jak przekonwertuje napisy z txt na srt. Mam najnowsze firmware z ruskiej strony. Napisy mają zawsze taką samą nazwę jak film. Z góry dzięki za odpowiedź.

Mam to samo.
Do tego coraz wiecej nowych filmow hd po prostu nie odpala :(
W ciagu tygodnia trafilem juz z 10 :(
 

cactusek

New member
Bez reklam
Od kodeków, co jakis czas wychodzą nowe a tv ich po prostu nie rozpoznaje, może nowsze softy pomoga o ile producent będzie chciał sie bawić w takie update'y.
 

bigxlx

New member
Witam
Również jestem posiadaczem tego telewizora (50pv350). Czy wasz TV również nie widzi, nie czyta napisów .txt, dodam że niektóre napisy widzi(txt) czyta wszystko pięknie a w niektórych filmach to tak jak by w ogóle nie było napisów na pendrivie.Problem znika jak przekonwertuje napisy z txt na srt. Mam najnowsze firmware z ruskiej strony. Napisy mają zawsze taką samą nazwę jak film. Z góry dzięki za odpowiedź.

Zanim zaczniecie narzekac otworzcie plik z napisami i zobaczcie ze nie trzymaja one standardu LG wymienionego w instrukcji (rozszerzenie TXT to nie wszystko), tak wiec ewidentnie wymagaja przekonwertowania

Subtitle Workshop 4 Beta 4 - VideoHelp.com Downloads
 

szczytt

New member
Znalazłem najnowszy firmware do 50PV350.

niestety nie mogę cytować linków (są na 13 stronie teg wątku)

Napiszcie jakie dostrzegacie zmiany po wgraniu najnowszej wersji.

Każdy ponosi pełną odpowiedzialność za wgranie nowego firmware!
Robisz to na własne ryzyko!

Witam,

Wgrałem ten soft na 50pv250 i działa bez problemu.

Rzeczywiście chyba jest czarniejsza czerń ale może się zasugerowałem opiniami innych.

Pozdrawiam,

szczytt
 

Tumorca

New member
Czy ktoś spotkał się z takimi objawami ? (50PZ250)
Bywa ,że po wyłączeniu plazmy pilotem (power), tv wyłączą się w dziwny sposób, zapali się czerwona lampka czuwania ,ekran czarny ,a po chwili lampka zgaśnie i ekran robi śię ciemnoszary. I tu jest mój problem ,gdyż zadnym sposobem nie można ''wybudzić "tv z tego stanu ,ani pilotem, ani przyciskami na panelu tv - jedynie pomaga wyjęcie wtyczki z gniazdka sieciowego i powtórne właczenie. Dodam ,że nie zauważyłem tego zjawiska wyłączając Tv ,gdy zródłem sygnału była antena naziemna ( koblówki nie posiadam ) Problem moim zdaniem występuję ,gdy wyłaczając Tv ,wyłaczam prawie jednocześnie dekoder (sagecom DSI 87 cyfra +) podłaczony poprzez HDMI> Zatem pytanie z mojej strony jest następujące ,czy dekoder może zawieszać odbiornik TV po złaczu HDMI ,a może wyłaczając z ''anteny ''nazmienej jeszczę nigdy na takie zjawisko nie trafiłem i zawieszanie jest winą ustarki telewizora? Dodam iż dokonałem restartu fabrycznego i nadal zdarza się problem. Proszę o podpowiedzi :)
 

tdx

New member
Bez reklam
tak może...winę tutaj ponosi pewnie HDCP TV nie może się dogadać z dekoderem...
Wina może być kabla HDMI....
Możesz spróbować też zaktualizować oprogramowanie TV
 

Qbaas

New member
Czy ktoś spotkał się z takimi objawami ? (50PZ250)
Bywa ,że po wyłączeniu plazmy pilotem (power), tv wyłączą się w dziwny sposób, zapali się czerwona lampka czuwania ,ekran czarny ,a po chwili lampka zgaśnie i ekran robi śię ciemnoszary. I tu jest mój problem ,gdyż zadnym sposobem nie można ''wybudzić "tv z tego stanu ,ani pilotem, ani przyciskami na panelu tv - jedynie pomaga wyjęcie wtyczki z gniazdka sieciowego i powtórne właczenie. Dodam ,że nie zauważyłem tego zjawiska wyłączając Tv ,gdy zródłem sygnału była antena naziemna ( koblówki nie posiadam ) Problem moim zdaniem występuję ,gdy wyłaczając Tv ,wyłaczam prawie jednocześnie dekoder (sagecom DSI 87 cyfra +) podłaczony poprzez HDMI> Zatem pytanie z mojej strony jest następujące ,czy dekoder może zawieszać odbiornik TV po złaczu HDMI ,a może wyłaczając z ''anteny ''nazmienej jeszczę nigdy na takie zjawisko nie trafiłem i zawieszanie jest winą ustarki telewizora? Dodam iż dokonałem restartu fabrycznego i nadal zdarza się problem. Proszę o podpowiedzi :)

Aktualizowałeś już TV?

Jeżeli nie, to wgraj nowy firmware zgodnie z instrukcją.

SERIA PZ!
SW version 3.41.13.11
LG 50PZ250 Firmware

SERIA PV!
SW version 3.41.12.11
LG 50PV350 Firmware

Instrukcja aktualizacji oprogramowania:
http://www.lg.com/lgecs.downloadFil...&FILE_NAME=KRSWD000003381-b1-a2.pdf&TC=DwnCmd

Każdy ponosi pełną odpowiedzialność za wgranie nowego firmware!
Robisz to na własne ryzyko!
 
Ostatnia edycja:

kgr

New member
Witajcie

Mam do Was pytanie , bo zaczynam się przymierzać do zmiany TV , aktualnie od prawie 6 lat mam plazmę LG 42PC1RR , ogólnie jestem zadowolony , jedyne co mnie przez cały czas denerwuje w niej to straszne buczenie , zwłaszcza na jasnych kolorach , reszta jest ok.
No i zacząłem się zastanawiać właśnie nad plazmą 50" tą PV350 , będzie to godny następca mojej 42" ??

Niechciałbym wydać więcej jak 2500zł.

z góry dziękuję za porady.

mam tę 50"-tkę. jest super. kupuj ale w sklepie. sprawdź ją sobie. warto dopłacić za to 100
 
Do góry