50pv350 vs 50pk350

korkodyl

New member
Adamlop

Masz rację, to smużenie obrazu jest jedyną cechą 50PV350, do której trzeba się przyzwyczaić. Zdaje mi się, że niestety ale jest to ograniczenie wynikające z konstrukcji matrycy. Mam nadzieję, że się mylę. Gdyby to była kwestia tylko oprogramowania, to już naprawdę nie widziałbym kompletnie sensu dopłacania do droższych modeli telewizorów :)
Co jak co, 50PV350 poza tym smużeniem daje świetną jakość zarówno dźwięku jak i obrazu oraz wystarczającą ilość funkcji (pomijam sławetny problem lewego dolnego narożnika, no ale to akurat wada produkcyjna jest... chyba :) ).

Co do tego smużenia to mi ono przeszkadza TYLKO w filmach.
Co ciekawe ja zupełnie nie widzę tego w piłce czy tez np. w siatkówce(HD). Tutaj dla mnie obraz jest płynny! Po prostu doskonale sie ogląda.
 

Tumorca

New member
Zone najlepiej przekonac wlaczajac plazme powieszona na scianie . Jesli chodzi o smuzenie rowniez stwierdzam mecz pilki noznej , wyscigi motocyklowe i wszelkie blyskawiczne ruchy super ,a dlaczego w niektorych scenach filmowych to wystepuje poddaje sie. Sprawa transportu jest jasna , bron panie na lezaco ,raz sie udalo i ok ale prosze nie polecac tego typu przewozu.
 

mmaciejewski

New member
@kgr
Pytanie juz niemal obsesyjne...jak lewy dolny naroznik:)?
A teoria o upychaniu wadliwych tv do sklepow internetowych upada...jestem po serwisowej wymianie matrycy...wada dalej jest choc mniejsza:)
 

kgr

New member
witam.
narazie po kilku godzinach wczoraj nie stwierdziłem nic na matrycy.
obraz jest ok. z 5 metrów sd wygląda super.
jechał w aucie na leżąco i nic mu się nie stało.
dzisiaj jeszcze raz przyglądnę się matrycy i smużeniu
 

kgr

New member
co do we/wy z tyłu dwa scart i z boku a/v chinch, z tyłu jeszcze chyba gniazdo karty pcmcia jeszcze sprawdzę jak wrócę z pracy. macie też taki slot
 

hitachi

New member
Przyczyn smużenia podczas ruchu kamera z obrazu statycznego na ruchomy jest kilka.Pierwsza przyczyna to sygnał wyjściowy.Nagrywanie 24p obrazu to bardzo mało dla płynności dlatego dzieli się obraz na polówki(tzw 24i robi się to ze względu na mniej zajmowanego miejsca) i podwaja do 60i z tego co 5 klatkę się usuwa i wychodzi 50i. I taki "zły dla ruchu"sygnał jest transmitowany do telewizorów.A przeplot niestety wpływa na rozmycie szybkich obiektów.Druga sprawa to kompresja obrazu za pomocą np h.264 gdzie pierwszy plan jest szczegółowo zachowywany kosztem drugiego który ma mało szczegółów i w ruchu potęguje wrazenie rozmazania.Druga przyczyna rozmycia obrazu stoi po stronie telewizora.Nie radzą sobie z poprawa tego sygnału.Różne mechanizmy maja to polepszyć jak zwiększanie klatek do 100hz poprzez podwojenie klatek lub co kilka wyświetlaniem czarnych klatek.Niestety jest to tylko półśrodek i do końca nie eliminuje rozmazania.Trzeba tez pamiętać ze w ruchu matryca często nie wyświetla 1080 linii przy full hd a jedynie polowe lub 700-800 linii co przy sygnale z przeplotem jeszcze zmniejsza się o polowe.To wszystko wpływa na rozmycie obrazu.tylko najlepsze tv maja w szybkim ruchu 1080linii ale tez mimo tego obraz nie jest ostry. Tak wiec przyczyn rozmycia obrazu jest wiele a mechanizmy które maja temu przeciwdziałać są niestety nie doskonale.Polecam ten artyluk Co naprawdę potrafi współczesna technika TV , i inne.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Witam wszystkich, jako że jest to mój pierwszy post.
Jestem posiadaczem Pv350 od 2 miesięcy i tez mam problem z tym lewym dolnym rogiem, chodź nie przeszkadza on zbytnio, dodatkowo mam 2 "martwe" piksele nie świecące na niebiesko, jeden zablokowany na stale a drugi czasem "załapuje". Postanowiłem na razie nie reklamować TV jako ze matryca może zostać wymienione a problem z tego co czytam, pozostać.

Oprogramowanie mam wgrane te najnowsze z ruskiej stronki, model z kwietnia 2011 złożony w Polsce.

Mam natomiast jeszcze inny problem który nie wiem czy sie nie pojawił po aktualizacji oprogramowania. Mam podłączona kablówkę i używam modułu Ci. Problem polega na tym ze niektóre programy podczas przełączania się nie rozkodowują wygląda to tak ze przełączam na kanał czekam czekam, i nagle wyskakuje logo LG i "program kodowany" - przełączam na następny program który mi się rozkodowuje i gdy wracam do tamtego tez nagle działa. Problemy są tez ze zmiana ścieżek dźwiękowych w programach, gdy zmieniam niektóre programy nagle zaczynają być zakodowane. Będę zgłaszał ten problem do operatora bo nie wiem czy wina nie lezy po ich stronie, ale wspominam tu o tym bo wydaje mi sie ze zaczęło się to po zmianie oprogramowania.

Co do tego smużenia, to mam wrażenie ze to nie o smużenie wam chodzi tylko o tzw. "judder" z którego eliminacji niegdyś słynął Philips ze swoim Pixel Plusem (a raczej jego częścią czyli "Digital Natural Motion"). Przy tak dużych przekatnych faktycznie moze to byc meczace (ja swoj TV ogladam z odleglosci 1,8M). Tylko TV z systemami (Takimi jak następca Pixel Plusa, Perfect Pixel HD) poprawy ruchu obrazu nie maja tego "naturalnego" problemu. LG też taki system posiada oczywiście nasz model nie ma go zaimplementowanego.
 
Ostatnia edycja:

Tumorca

New member
Witam wszystkich ponownie

Z radością oświadczam ,iż pospiesznie oskarżyliśmy nasze modele LG o smużenie , drganie ,zamazywanie obrazu w ruchu .
Miałem okazje przetestować panasonika szanownego szwagra o symbolu TX-P50GT30 (o cenie nie wspomnę ) z pochylona głową muszę przeprosić moją plazmę 50PZ250 ,ponieważ wszystkie efekty uważane przeze mnie za wadę lub niedociągnięcia technologiczne producenta w identycznej wielkości o ile nie wiekszej występują w w/w modelu TX-P50GT30.
Podsumowując : drgania i zamazania obrazów dynamicznych (producent TX-P50GT30 deklaruje rozdzielczość obrazu ruchomego na 1080 linii) są wieksze niż w LG , panasonic znacznie głośniej mruczy i szumi szczególnie na jasnych obrazach , obraz SD zdecydowanie lepszy na plaźmie Lg
Jedyną rzeczą która wypada na plus TX-P50GT30 to zredukowane odbicia ekranu (choć szału nie ma)
i pytanie ,czy warto zapłacić średnio 2 tysiące wiecej... to juz każdy sam powinien przeanalizować.
Temat "smużenia" i utraty ostrości w szybkim przesuwaniu całej sceny z mojej strony uważam za zamknięty , dostrzegając identyczne- większe efekty w dużo droższym modelu i w dodatku innego producenta prędko wyleczyłem się z narzekań.:)
 

mmaciejewski

New member
Ja korzystam z tego sensora...generalnie dziala ok, czasem tylko nieco sie gubi jak mam wlaczona boczna lampe ze sciemniaczem w pokoju, ktora swieci w sufit. Sensor potrafi wtedy minimalnie rozjasniac i przyciemniac obraz (raz jasnosc ustawia na 72 po czym zmienia na 76 procent i tak w kolko zmienia te wartosci co jakis czas:)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ja używam tylko przy oglądaniu kablówki, u mnie nie wariuje w nocy i pochmurny dzień jest na 62%. Przy zapalonym świetle w pokoju jest 70% a w słoneczny dzien jest chyba 82% czy jakoś tak.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Witam wszystkich ponownie

Z radością oświadczam ,iż pospiesznie oskarżyliśmy nasze modele LG o smużenie , drganie ,zamazywanie obrazu w ruchu .

Dziwne masz wnioski... Przecież twój Lg nie przestał smużyć tylko dlatego że Panasonic też smuży :)
Ogólnie PV350 i PZ250 widziałem tylko w sklepie ale smużenie wydaje mi się dużo wieksze niż na Panasach choć oczywiście w nich też jest pewien efekt rozmywania sie obrazu w ruchu. Zresztą piszą w wielu testach tegorocznych Panasów, że te plazmy nie radza sobie z ruchomym obrazem. Tak czy siak w LG mi to bardziej przeszkadzało przez te kilka minut ogladania meczu w MediaMarkt. To troche wynika z tego że ogladamy coraz wieksze ekrany z coraz mniejszej odległości i więcej wad sie dostrzega.
Chyba najlepszy w tym roku obraz w ruchu generuje Samsung.
 

Tumorca

New member
Dziwne masz wnioski... Przecież twój Lg nie przestał smużyć tylko dlatego że Panasonic też smuży :)
Ogólnie PV350 i PZ250 widziałem tylko w sklepie ale smużenie wydaje mi się dużo wieksze niż na Panasach choć oczywiście w nich też jest pewien efekt rozmywania sie obrazu w ruchu. Zresztą piszą w wielu testach tegorocznych Panasów, że te plazmy nie radza sobie z ruchomym obrazem. Tak czy siak w LG mi to bardziej przeszkadzało przez te kilka minut ogladania meczu w MediaMarkt. To troche wynika z tego że ogladamy coraz wieksze ekrany z coraz mniejszej odległości i więcej wad sie dostrzega.
Chyba najlepszy w tym roku obraz w ruchu generuje Samsung.

Widzę ,że nie tylko moją plazmę powinienem przeprosić ,ale także szanownego znawce tematu smużenia plazm na podstawie wizyty w MM ,a także poprawnego wnioskowania...
Szanowny Panie , ja nie uważam ,że moja plazma wyświetla idealny obraz w ruchu ,ale zauważyłem to samo na wysokim modelu panasonica.
To drogi Panie nie oznacza ,że niepowołanego efektu nie ma ,ale oznacza pewne ograniczenia i trzeba się z tym pogodzić na dzień dzisiejszy.
Zazdroszczę wprawnego oka i tak trafnych wniosków po chwili oglądania ( ja dużo więcej czasu potrzebowałem na moje wnioski )
Przyznam ,że w mojej plaźmie nigdy nie występuje opisywane zjawisko podczas meczu ,wiec ubolewam i liczę na kolejne trafne spostrzeżenia (może przy okazji kolejnej ,chwilowej wizyty w MM)
Wcześniej został opisany w bardzo trafny sposób problem 24 klatek itd...powtarzam, żadnego smużenia nie powiduje mecz ,ani wszelkie wyścigi. Dobranoc
 

korkodyl

New member
Dzięki Qbaas. Soft wgrałem. Wszystko w porządku. Rzeczywiście w menu czasu pojawiła się opcja auto wstrzymania (wył.; 4, 6 lub 8 godz.) Poziom czerni wydaje się być wyższy, czy też niższy według nomenklatury LG- czerń jest bardziej czarna :) Ale to tylko moja subiektywna ocena. Poza tym żadnych różnic nie dostrzegam. Oczywiście magiczny trójkącik w lewym dolnym narożniku matrycy nie raczył zniknąć :)

Tez zaktualizowalem firmware i kurde JEST czarniej :)
No musieli cos zamieszac bo chyba wszystkim sie nie wydaje :mrgreen:
 
Do góry