47LM670s

hot

New member
Witam,

Pozostając w temacie: jak wyprowadzić z tego TV dzwięk do ampli? Czy mimo kabla włożonego w mini-jack można mieć dźwięk przez głośniki TV?
 

rychu

New member
Jak się podłącza do wyjścia słuchawkowego to dźwięk z głośników TV znika.
TV ma wyjście optyczne, wiec lepiej nim podłączyć amplituner.
 

stochastic

New member
Witam.

Czytałem Was dość długo zanim podjąłem decyzję o zakupie tv. Ostatecznie wczoraj razem z bratem zakupiliśmy po sztuce LG 42 LM 670 S. Piękny panel.
Miałbym jednak kilka pytań. Wchodząc w youtube nie z aplikacji, tylko z przeglądarki, nie mogę dać na pełen ekran (full screen). Gdy klikam odpowiedni guzik niby włącza się pełen ekran, bo wyskakuje okienko (press escape to exit full screen mode), ale nie przełącza się na pełen ekran. Nie da się, czy jak to jest?
Poza tym youtube dziwnie się zachowuje, raz przycina, raz ładuje, raz nie, czasem full hd 1080 p idzie ładnie, czasem muli.
Są jakieś programy blokujące reklamy?

Kolejne pytanie odnośnie ustawień. Nie mogłem się nigdzie doszukać jakiś ciekawych ustawień i kalibracji telewizora, prócz ty ch ze strony 15 tego wątku. Może ktoś da swoje, sprawdzone i dobre ustawienia dla tego telewizora?

Tak w moim, jak i brata panelu nie zauważyliśmy cloudingu, przynajmniej takiego, który można zauważyć bez namiętnego wpatrywania się w czarne tło z sześcianem LG w ciemnym pomieszczeniu wieczorem. Z tego powodu jestem bardzo zadowolony. To też determinowało decyzję o tym, iż nie zdecydowałem się na rozmiar 47".

Podpowiedzcie proszę o tych ustawieniach i youtube.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Wchodząc w youtube nie z aplikacji, tylko z przeglądarki, nie mogę dać na pełen ekran (full screen). Gdy klikam odpowiedni guzik niby włącza się pełen ekran, bo wyskakuje okienko (press escape to exit full screen mode), ale nie przełącza się na pełen ekran. Nie da się, czy jak to jest?
Po to właśnie stworzono aplikację YouTube. Dlaczego nie chcesz z niej korzystać?
 

stochastic

New member
Po to właśnie stworzono aplikację YouTube. Dlaczego nie chcesz z niej korzystać?
Nie, że nie chcę, tylko jestem zwyczajnie przyzwyczajony do pełnego youtube, bo bardzo często używam, jestem aktywnym użytkownikiem. Jeśli pełna (pełno funkcjonalna) przeglądarka, to dlaczego mam korzystać z aplikacji, a nie pełnego YT?

Mam nowe pytanie, a zarazem problem. Otóż jest w necie strona typu ekino.tv. Wchodzę tam, odpalam film, klikam i lawiruję pomiędzy reklamami, gdy już jestem z momencie, że film mi się zaczyna ładować (streaming z netu), to gdy nie ruszę pilotem jest ok, a gdy tylko nim ruszę, pojawi się kursor, to wywala przeglądarkę, resetuje się tłumacząc to brakiem pamięci. Co to za bubel?
 

xadamus

New member
pytanie

Witam. Poniewaz biję sie z myslą kupna tego TV mam pytanie o obslugiwane formaty wideo .mkv, avi, mpeg itp. Czego nie obsluguje ten TV a inne oblsługują (np DTS)? Mam troche filmow .mkv 3d lub 2D i zastanawiam sie czy beda poprawnie odtwarzane przez ten TV. Czy sa jakiej problemy, klopoty cy wszystko sie pieknie odtwarza i czy nie bedzie trudne jest dla przecietnego (np. kobiety ;) slabo zaawansowanej w operowaniu systemami pilków) wybrac i uruchomic film z dystku zewntrznego podpietego do usb ?
Czy np. taki dysk zasilany z USB a podpiety na stale jest wlaczany tylko w razie potrzeby (tzn. wybrania jako zrodla dysku zewnetrznego) czy jest uruchamiany przy kazdym wlaczeniu TV ?
 

MCR

New member
Pytanie do użytkowników - kiki testował niższy model i pojawiło się sporo zastrzeżeń co do płynności ruchu. Zaobserwowaliście ten problem w codziennym użytkowaniu? Mam ogromny dylemat związany z 47lm660/670 i Philipsem 47pfl6007. 1000zł różnicy daje do myślenia :)
 

kompozyt1

New member
rada

Witam!

Od 3 tygodni zastanawiam się nad nowym TV!
Wybór padł na początku na LG LM670 47'', ale jak zawsze pojawiają się pytania niepewności...większy mniejszy ekran itd.
Dlatego aby rozwiać moje bóle mam pytania, czy coś drgnęło w sprawie matryc(jakość z którą większość miała problemy podczas oglądania np. meczów piłki kopanej), jak wygląda sprawa aktualizacji Smart TV czy pojawiają się nowe appki...

I jeszcze jedno czy zamontowana matryca po lekkim wciśnięciu ugina się!!!! na krawędziach - taką przypadłość wczoraj wyszukałem na modelu 42 i 47'' w mediaexpert, boję się że jak go powieszę na ścianę wypadnie mi matryca :popcorn:

Po głowie chodzi mi jeszcze Sony 46XH750 , Panasonic TX-L47ET5E no i jest jeszcze Toshiba 47VL963 a dokładając LG bądź tu mądry!!:smile:
 

mielnia

New member
Jak wyeksportować listę kanałów z tego TV na pendrive?
Znam jeden sposób na wejście do INSTALLATION MENU i tam można wyeksportować listę kanałów z tego TV na pendrive.Trzeba wejść w menu serwisowe IN START i nacisnąć na pilocie SETTINGS i to wszystko
 
Ostatnia edycja:

tingens

New member
@mielnia a jak wejść w to INSTALLATION MENU :) ?

EDIT:

znalazłem coś takiego... jak będę wieczorem w domu to oblookam
http://openlgtv.org***/wiki/index.php/Hidden_service_modes_/_menus
 
Ostatnia edycja:

Del1979

New member
Witam. Poniewaz biję sie z myslą kupna tego TV mam pytanie o obslugiwane formaty wideo .mkv, avi, mpeg itp. Czego nie obsluguje ten TV a inne oblsługują (np DTS)? Mam troche filmow .mkv 3d lub 2D i zastanawiam sie czy beda poprawnie odtwarzane przez ten TV. Czy sa jakiej problemy, klopoty cy wszystko sie pieknie odtwarza i czy nie bedzie trudne jest dla przecietnego (np. kobiety ;) slabo zaawansowanej w operowaniu systemami pilków) wybrac i uruchomic film z dystku zewntrznego podpietego do usb ?
Czy np. taki dysk zasilany z USB a podpiety na stale jest wlaczany tylko w razie potrzeby (tzn. wybrania jako zrodla dysku zewnetrznego) czy jest uruchamiany przy kazdym wlaczeniu TV ?

Dysk jest uruchamiany automatycznie przy wlaczeniu tv, Ja oglądam osobiscie przez DLNA za pomocą Media Playera ( udostepniam biblioteki), otwiera niemal wszystko, wyjątek stanowią starsze filmy ale to raczej problem z dzwiekiem, zdażył mi się chyba jeden taki przypadek
Oglądałem juz Transformersow ostatnich w 3d, Avatara w 2d i 3d, mkv czyta bez problemu z dts itp
 

Del1979

New member
ja mam z kolei pytanie co do napisów, mam wielkie problemy z synchronizacja napisow do filmu, na pc te same napisy dzialaja bez zarzutu, strimuje filmy przez DLNA za pomocą media playera, nie ma zadnego problemu nawet z mkv 3d, za to napisy to jakas masakra, albo się spózniają albo są za szybko, probowalem je przestawiac w opcjach wyswietlania w TV o sekundę lub dwie w rózne strony ale nie zdaje to egzaminu. Napisy sa w formacie txt, jakies sugestie?
 

mielnia

New member
Tak jak w modelu LW żeby dostać się do menu serwisowego najlepiej kupić pilota uniwersalnego ONE FOR ALL URC-3920 koszt 40zł zaprogramować go na LG kod 11423 i dalej poniżej EZ-Adjust = 00018
IN-Start = 00019
POWER-TYLKO = 00014
IN-Stop = 00015

Naciśnij przycisk urządzenia (TV, VCR, SAT, CD, AUD lub DVD).
Wciśnij i przytrzymaj klawisz MAGIC aż klawisze urządzenia miga dwa razy (klucz urządzenia miga raz potem dwa razy).
Naciśnij przycisk 9 9 4. Klucz urządzenia mignie dwa razy.
Naciśnij raz klawisz MAGIC.
Wpisz (5-cyfrowy) kod EFC (patrz wyżej)
Naciśnij klawisz, do którego funkcja zostanie przydzielony. Klucz urządzenia mignie dwa razy. A tutaj są inne sposoby Access hidden service menus / modes - Openlgtv
 
Do góry