47LM670s

tingens

New member
Witam
mam ten tv od ok 2 tyg... jeszcze go do końca nie rozpracowałem... ale chętnie odpowiem na pytania osób zainteresowanych tym modelem.
 

andy970

New member
Witam mam pytanie czy telewizor obsługuje dźwięk DTS przez usb i dlna oraz przepuszcza pełne 5.1 dts przez złącze optyczne
 

mistrzb

Member
Czy przeszkadzaja odbicia w codziennym uzytkowaniu, jak wyglada skalowanie SD, jak dziala konwersja 2d-3d, jaka jest jakosc wykonania tv?
 

tingens

New member
U... dużo tych pytań... będę się starał na nie odpowiadać sukcesywnie wieczorem, po uprzednim przetestowaniu...
Jest to mój pierwszy LCD więc nie wiem czy będę się potrafił odpowiednio odnieść do pytań związanych z jakością obrazu... będą to moje odczucia
Jak wspomniałem mam go od niedawna, więc od razu nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania.
Podłączyłem naziemną telewizję cyfrową i satelitarną FTA (chwilowo bez HD).
Z uwagi na to, że wcześniej miałem 29" CRTka to nie potrzebne mi były mkv'y... więc w tej chwili mam ich mało.
 

krecik_1981

New member
Hej ,może opisz ogólnie pierwsze odczucia na temat tego tv , na temat obrazu dźwięku , obrazu hd, sd, z blu ray , 3d, internet, funkcje, pilot, usb,jakie możliwości jak to hula, czy jesteś zadowolony, itp
 

tingens

New member
@andy970 chwilowo nie mam żadnego mkv z dts :(

@krecik_1981 poczytaj http://obywatelhd.pl/index.php/2012/04/04/telewizor-lg-lm670s-za-i-przeciw-test/

@jędrzejj 1957 podłączyłem cyfrową telewizję naziemną i satelitarną FTA (bez HD). Obraz SD z dalszej odległości jest OK, z bliska już nie tak fajnie (pixeloza), ale to też zależy od oglądanego programu. Wg mnie kiepskie są fabryczne ustawienia obrazu i trzeba się samemu pomęczyć żeby ustawić obraz do swoich wymagań - ja czekam aż pojawią się na necie jakieś ustawienia :).
Oglądając film w 3D mam wrażenie jakbym oglądał tv przez firankę (taki trochę przymglony)... a poziome linie zauważyłem dopiero jak się dokładnie przyjrzałem... szczególnie widać je na napisach początkowych w filmie, ale jak nie zwracasz na to uwagi to nie przeszkadza.
Oglądać w 3D najlepiej należy siedząc na wprost telewizora, a ekran powinien być mniej więcej na wysokości wzroku

@aphexmar
Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc skalowanie obrazu... ja u siebie mam ustawiony obraz 16:9 więc kanały nadające w 4:3 mi rozciąga do pełnego ekranu.
Sprawdziłem kilka divxów i wszystkie odczytał, ale zauważyłem, że niektóre mają czarne paski na górze i dole ekranu a niektóre są wyświetlane na całym ekranie. Na niektórych divxach jest zauważalny efekt klatkowania (divixy, które maja rozdzielczość 720 X___). Przeglądając filmy z napisami zauważyłem, że niektórych napisów txt nie wczytuje, natomiast jak już wczyta napisy to nie można ich zsynchronizować z filmem (w wolnej chwili sprawdzę dokładnie co i jak). Niby w tv jest jakaś opcja synchronizacji od -10 do 10 ale zmiana tych wartości niewiele się zdała.
Tv ma też możliwość ustawiania położenia napisów na różnej wysokości, zmianę wielkości czcionki (największa z nich jest BARDZO DUŻA), można też zmienić kolor napisów.
Pliki divx w formacie 4:3 pokazuje w ten sposób, że po lewej i prawej stronie widoczne są czarne pasy.

@mistrzb
Odbicia w TV są widoczne jedynie na ciemnym ekranie i jeżeli zajmiesz się oglądaniem filmu to nie zauważasz odbić, ale jak zaczynasz się przyglądać odbiciom to zawsze coś wypatrzysz :)
Staram się oglądać program w TV a nie patrzeć czy coś się odbija.
Odnośnie skalowania napisałem wyżej.
2D-3D działa... ale nie jest to efekt wychodzenia z ekranu a raczej efekt głębi... konwersji tej używałem raczej w celach testowych niż normalnego oglądania (jest w tv kilka opcji ustawienia parametrów 3D. Fabryczne: SPORT, KINO... i użytkownika). Więcej o tym przeczytasz klikając na link podany wyżej.
TV ma fajną ramkę ale jak się okazuje po bliższym przyjrzeniu jest to plastik a nie metal :)
ObywatelHD na swoim blogu o tym pisał.
Najbardziej wkurzyło mnie to, że aby odpiąć kabel zasilający od telewizora trzeba odkręcić z tyłu małą klapkę i wyciągnąć kabel z wtyku przymocowanego na płytce (chyba płycie głównej) - mi osobiście nie udało się wyjąć kabla, bo nie chciał wyjść a ja nie chciałem ciągnąć na siłę.
Bardzo fajny jest dołączony drugi pilot, który działa jak myszka :)

Super sprawą jest TimeShift, który cały czas buforuje to co oglądamy w TV naziemnej cyfrowej i SAT FTA (nie wiem jak to jest na płatnych platformach), tak że w każdej chwili możemy cofnąć się o 1,5h do tyłu, przewijać i pauzować. Można też nagrywać ... ale tej opcji jeszcze nie używałem.
Warunkiem nagrywania i buforowania jest podłączenie i sformatowanie dysku twardego, na infolinii powiedzieli że pendrive nie będzie działał a dysk musi być min 40gb (ja mam 80 ke). Dysku tego nie widać pod windowsem, ale w wolnej chwili odpalę ubuntu livecd i sprawdzę czy tam go widać.
 
Ostatnia edycja:

tingens

New member
Witam ponownie

Właśnie zawiesiłem ten tv na ścianie bokiem do okna (wcześniej stał na nóżce ok 50 cm od ściany, pomiędzy oknami), ustawiłem tryb obrazu na "inteligentny sensor" i coraz bardziej jestem zadowolony z odbioru kanałów SD... można powiedzieć, że odbiór jest prawie idealny. Oglądam tv z ok 3m. Przy wcześniejszym ustawieniu telewizora miałem małe zastrzeżenia co do odbioru kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, ale przy obecnym ustawieniu obraz jest naprawdę OK.
Nie wiem co wpłynęło na ten stan... czy to że tv wisi na ścianie i nie jest doświetlony z tylu, czy może to ustawienie automatycznego dostosowywanie się do jasności otoczenia (wcześniej miałem tryb standardowy).

Udało mi się też wyjąć wtyczkę kabla zasilającego (o której pisałem we wcześniejszym poście) i teraz mogę spokojnie schować kabel w ścianie.

Zauważyłem również, że nie czyta niektórych divxów (chyba tych starszych)... jak będę miał więcej czasu to opiszę dokładnie jakich.

Przetestowałem też parę mkv'ów ... i wszystkie odczytał i podawał audio AC3 na wzmacniacz przez złącze optyczne. Daje również radę z formatem mkv 3D SBS mini-HD.1080p.

Nie wiem jak się zachowuje z plikiem mkv z osobnymi napisami i mkv z dts (nie mam takich plików).

Pozdrawiam
 

tingens

New member
@Pfk a jak u Ciebie odtwarza divx'y z napisami?... bo ja nie mogę dojść ładu... czasem mi czyta napisy txt ale nie są zsynchronizowane z filmem a czasem nie wczytuje plików z napisami
 

Pfk

New member
@Pfk a jak u Ciebie odtwarza divx'y z napisami?... bo ja nie mogę dojść ładu... czasem mi czyta napisy txt ale nie są zsynchronizowane z filmem a czasem nie wczytuje plików z napisami

Musisz przekonwertować napisy na 25fps bodajże albo na 23,976. Pobaw się tym ustawieniem, bo jak tego nie skonfigurujesz dobrze to napisy im dalej w las tym bardziej się rozjadą. Napisy muszą pewnie być w jednym katalogu z filmem lub mieć taką samą nazwę pliku jak plik wideo. Pobawię się najwyżej jutro to Ci powiem co i jak, pracuję w LG ale niestety jeszcze nie mam LM670:) Czaję się niemiłosiernie, bo moja 40-stka jest już trochę za mała:) LM670-660 to naprawdę dobre modele, w których są pokładane duże nadzieje w tym roku:) Cała seria Cinema Screen Design...czyli od właśnie tych modeli w górę to priorytet dla LG i mała szpilka wbita w dumę Samsunga:) Polski rynek wyjątkowo mocno jest zdominowany przez "niebieskich" (marketingowo miażdżą nakładami finansowymi na sklepach, oddziaływaniem na sprzedawców + ilością ludzi tam pracujących) ale w tym roku LG będzie miało czym powalczyć o klienta:)
 

electro69

New member
Witam ;]
Już praktycznie jestem zdecydowany na zakup tego modelu LG LM 660s/670S miałem kupować LW570S ale dobrze że poczekałem ;] tylko mam jeszcze pytanie zwłaszcza do użytkownika @Pfk jeśli pracujesz w LG to może znasz odpowiedź na pytanie dlaczego jeszcze nie ma w sprzedaży modeli 42 calowych trochę to dziwne co jest tego powodem ? ;] ... i drugie pytanie (ponieważ nie ma go u mnie w mieście jeszcze w sklepach) chodzi mi o samą jakość wykonania tego telewizora a zwłaszcza tą "szklaną powłokę" ekranu czy wszystko jest dobrze "sklejone" nic nie odstaje (bo gdzieś już na forum użytkownik pisał w sumie chodziło wtedy o inny model z nowej serii że są jakieś problemy z tą osłoną panelu że się "wgina" do środka) ... z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
 

tingens

New member
@electro69
Ta osłona matrycy jest chyba plastikowa, u mnie nie jest powyginana, ale jak nacisnę palcem na brzegu ekranu to widać jak osłona się delikatnie ugina.
Powiesiłem tv na ścianie bokiem do okna (okno jest jakieś 1,5 m od ściany a tv wisi jakieś 4 m od okna) i bałem się, że będzie się wszystko odbijało... ale nie jest tak źle... nie powiem, że się nic nie dobija, bo bym skłamał... ale jak się siedzi na przeciwko telewizora lub z boku telewizora bliżej okna to odbicia są prawie niewidoczne (jak się człowiek przyjrzy to na czarnym tle widać).
Ale teraz na rynku trudno spotkać tv bez odbijającej matrycy.

@Pfk
Mam pytanie... zauważyłem, że jak oglądam mecz, gdzie jest dużo trawy to widzę na ekranie na zielonym tle (prawie niezauważalne), takie pionowe ciemniejsze wąskie smugi (bardziej widoczne u dołu ekranu).
Czy to jest wina mojego tv, czy wszystkie lcd maja taka przypadłość ?
 
Do góry