47LM670s

electro69

New member
Z tymi pionowymi paskami/smugami podczas oglądania meczu to ciekawy problem ponieważ to już nie pierwsza osoba o tym pisze to samo działo się w poprzednich seriach (lw570s czy lw5500) myślałem że ten problem zostanie już rozwiązany w nowych modelach :/ ... tak naprawdę z tego co użytkownicy pisali w postach na forum do końca nie udało się tego wyjaśnić dlaczego tak się dzieje czy konieczny jest serwis czy po prostu już "tak musi być" ... pomagać podobno miała zmiana tzn. wyłączenie niektórych "ulepszaczy" telewizora chyba m.in. redukcji zakłóceń mpeg ... mam nadzieje że rzeczywiście ktoś kompetentny w końcu wypowie się na ten temat co jest tego przyczyną.
 

koalaa

New member
@Tigens - zainteresowała mnie funkcja 3dWorld - mozliwość oglądania w 3d ciekawych materiałów z różnych dziedzin m.in. dokumentalne i inne. Prosba, abyś opisał, jak to działa - mnie np. interesują galerie malarstwa, podróże po świecie, filmy przyrodnicze, wędrówki po muzeach, czy mozna zajrzeć do jakiegos muzeum, pochodzić np. po świątyni buddyjskiej w Japonii, lub piramidzie egipskiej. Własnie ze względu na funkcję 3dWorld zamierzam kupić ten tv zamiast plazmy Panasonika. Ale chciałabym najpierw się upewnić, że warto :)
 

Kris_99

New member
A wiec odnośnie materiałów 3D World- jest tak że Tv 3D smart podaej CI na tacy gotowe linki do kilku plików z materiałami 3D. To nie jest tak że masz dowolność wyboru. Po prostu jest kilka zakładek w 3D World jak np.Aquarium 3D, Świat baniek mydlanych, kilka wizytówek miast w 3D, Świat Magii w 3D, sport w 3D. Ale sa to po prostu gotowe filmiki (ilość różna w zależności od kategorii) które mozesz oglądać każdej chwili wybierając opcje HOME. Póki co technologia rozwojowa wiec TV LG udostępnia kilka tylko zakładek z max 30 filmikami jedna. Nie mniej jednak naprawde fajna sprawa.
W zakłądce polskiej sa dotępne np. Yotube, picassa, google maps, ipla, weather( w sumie ok 10) ale myśle że kiedy to sie poprawi.

Dołączyłem sie do tematu poniewaz równiez stałęm sie osobistym testerem tego modelu (47 LM670S) 02.04.2012 r. Pytajcie równiez postaram sie udzielić konkretnych odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

electro69

New member
Jeśli możesz @Kris 99 odpowiedz na kilka pytań ;]
1. Sprawdź to co pisał @tingens czy podczas oglądania meczu piłkarskiego na zielonej trawie widać pionowe paski/smugi na ekranie ?
2. Czy opcja Trumotion jest aktywna czy można zmieniać w niej opcje bo na zagranicznych forach pisze że jest zablokowana ?
3. Jak z podświetleniem matrycy czy jest równomierne ?
4. Jak z kanałami SD obraz w porządku ?
5. Czy w zestawie była nakładka 3D na okulary korekcyjne i szmatka do czyszczenia panelu ?
6. Czy łatwa w czyszczeniu jest ta powłoka panelu telewizora (czy nie zostają jakieś smugi itp.) ?
7. I najważniejsze ... Czy jeszcze raz jakbyś miał możliwość kupiłbyś go ? ;]
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kris_99

New member
1. Sprawdź to co pisał @tingens czy podczas oglądania meczu piłkarskiego na zielonej trawie widać pionowe paski/smugi na ekranie ?
Kris99 - nie dostrzegłem, ale sprawdze dokładnie w wolnej chwili i dam znać ..

2. Czy opcja Trumotion jest aktywna czy można zmieniać w niej opcje bo na zagranicznych forach pisze że jest zablokowana ?
Kris99 - NIe ma mozliwosci regulacji

3. Jak z podświetleniem matrycy czy jest równomierne ?
Kris99 - wydaje mi sie że jest równomierne choc jak odpala sie TV i pojawia sie logo LG na czarnym tle można dostrzec duszki. Nie wiem czy jest to związane z logotypem (moze to jest taki jpg na cały ekran) ale w normalnym oglądaniu czarny ekran jest raczej równomiernie podświetlony

4. Jak z kanałami SD obraz w porządku ?
Powiem tak, posiadajac TV z sygnałem słabym SD nie kupowałbym takiego rozmiaru jak 47". Zbyt małą rozdzielczość i słaby sygnał na takim gigancie jest widoczny. Ja mam dekoder Tv "N" i obrazy HD chodzą rewelacyjnie. Ale mam tez podpiety sygnał kablówki (biore od nich internet i zostało pare kanałów SD) sygnał SD w tym size widać wszystko co złe.

5. Czy w zestawie była nakładka 3D na okulary korekcyjne i szmatka do czyszczenia panelu ?
Kris99- Tak jest szmatka, sa 4 szt okularów 3D + nakładka na korekcyjne okulary.

6. Czy łatwa w czyszczeniu jest ta powłoka panelu telewizora (czy nie zostają jakieś smugi itp.) ?
Kris99- to jest tak jak z oknem. Jeśli potrafisz umyć je dobrze nie bedzie smug. Uwazam że różnica pomiedzy oknem a TV jest taka że okno jest brudzone b. z zewnątrz bo ma kontak z deszczem i kurzem. Panel TV nie brudzi sie bardzo. A ew kurz czy palce nie stanowią problemu przy czyszczeniu. Oczywiscie najlepiej stosować środki do LED-LCD- płyny które nie pozostawiają śladów jak smugi itd

7. I najważniejsze ... Czy jeszcze raz jakbyś miał możliwość kupiłbyś go ? ;]
Kris99 - ZDECYDOWANIE TAK !!!!!!

Dodam że posiada wbudowane technologie które umozłiwiwaja wysylanie na TV obrazów , filmów itd Z internetem łąćze sie bez przewodowo, SMART TV to dobra stroan rozwoju nowoczesnej telewizji, 3D nie meczy wzroku i nie ma efektu migotania obrazu, Design przerasta takie marki jak PAnasonic, SONY czy Sharp. Myśle, że ten model to świetna "karta przetargowa" LG w elekteronicznym świecie mediów. Firma inwestuje w nowe techologie i jak widać wygrywa wszytsko. STare dobre marki jak wspomniane wyzej stanęły w miejscu, liczą że nazwa SONY itd dalej przyciągnie a tu ZONK. To jest tak samo jak z samochodami Hyundai, kiedy nikt by tego nie kupił a teraz patzrcie - i30, i40 , Veloster. Korea z całym szacunkiem ale wywalczyła sobie juz miano lidera w rróżnych dziedzinach życia i w TV również.
POzdrawiam
Kris_99
 

koalaa

New member
@Kris - dzięki, każde info odnosnie 3dWorld jest dla mnie bardzo cenne. Mam nadzieję, że tych materiałów będzie coraz więcej. Gdyby była dowolność wyboru, to już marzenie.
Rozumiem, że musze mieć dostęp do internetu. A czy bedzie odbierać 3dW gdy podepnę internet bezprzewodowy-czytaj modem jak do laptopa (może to głupie pytanie, ale nigdy tego nie próbowałam robić odnośnie tv).
Jeszcze jedno - niezaleznie od 3d i od rodzaju tv, jest podobno jakaś funkcja w necie, gdzie mogę sobie zwiedzać rózne miejsca na świecie. Czy to jest może "google earth" czy coś innego ?
 

Kris_99

New member
@Kris - dzięki, każde info odnosnie 3dWorld jest dla mnie bardzo cenne. Mam nadzieję, że tych materiałów będzie coraz więcej. Gdyby była dowolność wyboru, to już marzenie.
Rozumiem, że musze mieć dostęp do internetu. A czy bedzie odbierać 3dW gdy podepnę internet bezprzewodowy-czytaj modem jak do laptopa (może to głupie pytanie, ale nigdy tego nie próbowałam robić odnośnie tv).
Jeszcze jedno - niezaleznie od 3d i od rodzaju tv, jest podobno jakaś funkcja w necie, gdzie mogę sobie zwiedzać rózne miejsca na świecie. Czy to jest może "google earth" czy coś innego ?

1) Tak musisz mieć dostep do internetu

2) TV ma wbudowany Wifi wiec łączysz go z modemem na 2 sposoby albo LAN (kabelkiem) albo bbezprzewodowo (jest do tego wbudowany konfigurator sieci) - ja mam właśnie bezprzewodowo. Oczywiscie że tego nei próbowałeś bo wcześniej ta technologia nie była popularna i chyba zbyt droga. Teraz TV to juz prawie jak komputer, tyle narzedzi co daje ten model - to naprawde "meksyk". Jets cos fajnego jak Picture Wizard. Czyli kreator obrazu, sam ustawiasz za pomoca prostego oporogramowania obraz w TV krok po kroku. Nie musisz korzystac z drogich firm ktore profesjonalnie ustawiaja odbiorniki. Sorry długo by o tym pisać .... :)

3) Masz wbudowany internet z któego mozesz korzystac jak w kompie tzn jest tutaj przegladarka z miejscem na adres itd .A pilot Magic Remote słuzy jak myszka w kompie wiec klikasz c chesz i nawigujesz. Google Earth jest w menu HOME- czyli aplikacji TV Smart - pisałem wyzej ze jest kilka widget-ów polskich. Zwiedzać to moze duze słowo ale mapki widać z budynkami - no tak jak w kompie. ALe do muzeum tutaj nie wleziesz :) wiec wszytskiego nie da sie zwiedzić !!!!
 

tingens

New member
Nie udało mi się dopalić sterowania tv za pomocą androida, czy któremuś z kolegów się to udało?
Próbowałem za pomocą programów LG TV Remote i LG Remote, ale te aplikacje chyba nie wspierają tego modelu.
Czy jest może jakiś inny program, za pomocą którego mógłbym sterować tv przez sieć ?
 

darrek4

New member
Dzięki Kris za obszerne odpowiedzi.

A czy masz możliwość wypróbowania go pod kątem gier konsolowych (input lag). ?
Są duże rozbieżności w tym temacie.

Pozd.
 

electro69

New member
Kris 99 również dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.
Dziwna sprawa z tym Trumotion ciekawe czy to już będzie tak na stałe fabrycznie zablokowana opcja czy po prostu jest jakiś błąd i w kolejnych aktualizacjach oprogramowania odblokują Trumotion przecież to nie jest model z niskiej półki cenowej żeby taka opcja była blokowana.
 

kamil1405

New member
ELO!
Moje pytanie odnosnie tego modelu to cena. Proszę aby pare osób napisało w jakiej cenie one są w ich miejscowościach bo w mojej tj Suwałki 5500tyś zł to chyba duzo?
 

Kris_99

New member
Dzięki Kris za obszerne odpowiedzi.

A czy masz możliwość wypróbowania go pod kątem gier konsolowych (input lag). ?
Są duże rozbieżności w tym temacie.

Pozd.

NIe niestety jeszcze nie zakupiłem córce (6 lat) playstation ani Xboxa - póki co więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Choc w testach czytałem że poprawiono ten element i w modelach nie występuje efekt input lag.
 

Kris_99

New member
ELO!
Moje pytanie odnosnie tego modelu to cena. Proszę aby pare osób napisało w jakiej cenie one są w ich miejscowościach bo w mojej tj Suwałki 5500tyś zł to chyba duzo?

Ja zakupiłem go przez neta w sklepie neo24.pl dn 02.04.2012 za cene 4999zł. Kilka dni póxniej cena modelu na witrynei sklepu wyn. 5299 zł. Oczywiscie transport gratis
 

Kris_99

New member
Jeśli możesz @Kris 99 odpowiedz na kilka pytań ;]
1. Sprawdź to co pisał @tingens czy podczas oglądania meczu piłkarskiego na zielonej trawie widać pionowe paski/smugi na ekranie ?

I jeszcze na to pytanie miałem odpowiedzieć. A wieć wydaj mi sie że coś takiego widać o czym piszesz. MOze nie sa to smugi ale jak sie wpatrzysz to widać co jak efekt brudnej szyby. Choc jak mówie jak by nie autosugestia to pewnie bym tego nie zauwazył. To wyglada jak pionowe pasy 2-3 - a efekt to tak jak by ktos wczesniej przetarł ekran brudna szmata i zostawił takie pasy. Pasy widoczne sa tylko w szybkim ruchu a w żadnym innym momencie nie !!!! Mam wyłączony wyciszanie szumów mpeg (ktos wczesniej mówił że moze ten efekt pochodzi z tyc wąłśnie sprzetowych dopalaczy obrazu) . Ogólnie jak mówię efekt mało widoczny ale zasugerowaliscie mi to wiec sprawdziłem. Obraz pochodził z TV nsport HD a wiec idealny !!!!
A więc z pełna stanowczoscia zapewne jest to jakaś wada sprzetowa LED-a. Cóż dodać. Wracajac do ostatniego pytania - DALEJ BYM GO KUPIŁ !!!! obraz żyleta a w HD- miód na serce !!!
POzdrawiam
 

Kris_99

New member
No i jeszcze słowo "ojca prowadzącego". Szukajac właściwego odbiornika taknałęm sie na strone testera który jako I-szy miałgo w rękach i świetnie opisał wady i zalety odbiornika. Jeśli chcecie wiedziec więcej polecam z całą stanowczością stronę :
Telewizor LG LM670S – za i przeciw [test] | Obywatel HD

OBYWATELAHD. Prosty i rzeczowy sposób na test ww odbiornika. Sa tez informacje o input lagu który jak opisuje autor testu wychdozi tylko przy konwersji gry z 2D na 3D - normalnie go nie ma !!!! itd POELCAM poczytajcie. Oczywiscie dalej sluze pomocą ale z pewnością wpsomniany wyzej test rozwieje dużo waszych wątpliwości !!!
POzdrówko
 
Do góry