47LM670s

dawram

New member
Jednak na liście wspieranych modeli 660S nie występuje :)

I tutaj mamy przykład, że 660 od 670 nie różni się oprogramowaniem bo:z 660 wgrasz oprogramowanie do 670 i na odwrót, twój tv jednoznacznie wykryje zgodne oprogramowanie co potwierdza, że LG błędnie informuje w załączniku o braku kompatybilności 660, natomiast z modeli wyższych już nie.
 

Adamson_PL_

New member
I tutaj mamy przykład, że 660 od 670 nie różni się oprogramowaniem bo:z 660 wgrasz oprogramowanie do 670 i na odwrót, twój tv jednoznacznie wykryje zgodne oprogramowanie co potwierdza, że LG błędnie informuje w załączniku o braku kompatybilności 660, natomiast z modeli wyższych już nie.

LG ma bajzel na swojej stronie - 660S wg strony nie ma żadnego udpate'u :(
Wkurzający jest zresztą sam fakt że nie ma listy poprawek/zmian do nowego firmware.
 

dawram

New member
LG ma bajzel na swojej stronie - 660S wg strony nie ma żadnego udpate'u :(
Wkurzający jest zresztą sam fakt że nie ma listy poprawek/zmian do nowego firmware.

Fakt mają duży bajzel, ale to my użytkownicy powinniśmy wymieniać się uwagami, spostrzeżeniami oraz ciekawymi stronami o naszych modelach tak jak to czynią na zagranicznych forach.Tak więc czy jest osoba która pobrała nowe firmware i ma coś do wniesienia do tematu!?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Racja że strona LG to ; bajzel; którego nie potrafią od dłuższego czasu opanować. Swoją drogą to wczoraj do lm 760s była wersja 03.03.55 , a dzisiaj jest na stronie 03.03.56 . Co przez dobę się zmieniło oprócz numeracji?
 

marjos

Member
Może ktoś sprawdzić czy jest już dla Polski wsparcie HbbTv? Ja mam przestawiony kraj na Niemcy i nie chce mi się dostrajać od nowa programów żeby to sprawdzić :). Z góry dziękuję za info.
 

zenon wierta

New member
Może ktoś sprawdzić czy jest już dla Polski wsparcie HbbTv? Ja mam przestawiony kraj na Niemcy i nie chce mi się dostrajać od nowa programów żeby to sprawdzić :). Z góry dziękuję za info.

Wczoraj sprawdzalem na tej wersji 55 i nic sie pod tym wzgledem nie zmienilo. Tej nowszej aktualizacji juz mi sie nie chce wgrywac
 

Duris

New member
Panowie, przyjechał 47LM660S do mnie. Pierwsze wrażenie po odpaleniu: niezbyt zadowalająca jakość kanałów z DVB-T, zarówno TVP1 i 2 w HD, jak i pozostałych. Kanały HD z Cyfry+ też jakieś inne niż na 40'" Samsungu LE40C650, którego na chwile obecna już żałuję że zmieniłem.

Teraz zacząłem pobierać oprogramowanie bo TV miał 03.03.26 a wykrył 03.03.50 (ciekawe czemu nie wykrywa nowszego). Może to coś zmieni. Podpowiedźcie co jeszcze zmienić i ustawić.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
6. jak w końcu z tą czernią jest clouding?
Mam od piątku 55LM670S i mogę powiedzieć tylko jedno - jestem załamany może nie tyle czernią, co nierównomiernością podświetlenia matrycy. Przejrzałem cały ten wątek i inne miejsca w poszukiwaniu opinii osób, które miałyby ten sam problem, ale widzę takich głosów. Zastanawiam się więc, czy to ja tak źle trafiłem z matrycą, czy problem tkwi w innym spojrzeniu na temat. Jak to więc wygląda z mojego punktu widzenia?

Ogólnie mogę powiedzieć, że telewizor jest cud miód orzeszki praktycznie pod każdym względem. Co więcej, głębia czerni mnie satysfakcjonuje. Kolory, płynność ruchu - to wszystko jest ok. Zresztą ilość parametrów i pamięci nastawień, naprawdę pozwala dostosować obraz do własnych potrzeb.

Wszystko gra do momentu, gdy za oknem zaczyna się ściemniać, bo sedno sprawy leży w wieczornym oglądaniu filmów. Gdy na ekranie pojawiają się ciemne sekwencje, a w pokoju gaśnie światło, na ekranie pojawia się mix szarości i jasnych plam. Wygląda to tak, jakby ktoś bez ładu i składu porozmieszczał na obwodzie matrycy w przypadkowych odległościach ledowe latarki. Jedynym lekarstwem na tą dolegliwość jest wyzerowanie podświetlenia. Tyle że wtedy ekran jest już na tyle ciemny, że prawie nic na nim nie widać. Ustawiając poziom podświetlenia w okolicach 10 da się już coś na ekranie zobaczyć, ale wtedy spod krawędzi ekranu zaczynają wyłazić białe podświetlenia. Nie tego się spodziewałem po TV za 6.500 zł.
 

Speedstar

New member
Z tymi TV to jak w loterii trochę raz trafisz a raz nie, mój też nie jest idealny jeśli chodzi o podświetlenie no i co tu mówić więcej ale jak dla mnie mam u siebie DSE (Dirty Screen Effect) pisałem o swoim Tv już tu trochę na forum znajdziesz moje opinie.
 

Duris

New member
Panowie, to i ja dorzuce słów kilka o moim 47LM660S.

Przyjechał w piątek (nie żebym był przesądny, ale wiem że piątki złego początki), po odpaleniu i wyszukaniu kanałów DVB-T ... zdziwienie i rozczarowanie. Obraz gorzej niż fatalny, jedynie do 3D ze źródła nie było się do czego przyczepić. Mając porównanie do Samsunga LE40C650 (LCD) sam już nie wiedziałem, czy LEDy tak mają, czy ten model taki jest. Więc dorwałem innego LEDa, aby looknąć na obraz i ... też załamka (choć właścicielowi obraz się podobał). 3 dni zajęło mi jakie takie ustawianie tego TV, ale w niedziele wieczorem zostałem bohaterem w swoim domu jak Pan Adam, który położył podłogę z Leroy Merlin. Wczoraj bohaterem w moim domu został użytkownik tego forum RHJG, który w innym wątku podał mi ustawienia obrazu. Są one jak najbardziej OK.

Jeżeli chodzi o clouding (czyli potocznie chmurki na ciemnym) to o dziwo w moim egzemplarzu on nie występuje. Jakbym nie szukał ich w całkowicie ciemnym pokoju, na czarnym to nie znajde :) Tu plus. Ale żeby nie było super hurra to jest ... banding. Zauważalny na jasnych kolorach, w szczególności na transmisji meczów piłki nożnej oraz jak oglądałem program Cejrowskiego, gdzie był pokazany błękit nieba. Nie jest może mega wielki, ale ja go widziałem (zapewne dlatego że na forum wyczytałem aby zwrocić na niego uwagę). Moja małżonka nie widziała, dopiero jak jej ten banding pokazałem to go dostrzegła. Zastanawiam się teraz, czy sobie odpuścić toczenie bojów ze sklepem, czy też ich pomęczyć, sorry ale jestem zdania że w TV za ponad 4K tego powinno nie być. Być może powiecie, że tego nie ma w TV za ponad 10K, ale wg mnie nie powinno tego być nawet za 2K. Tylko jaką znajdę alternatywę za LG ??

Teraz czy dobrze dobrałem TV do odległości ? Albo za bardzo mój wzrok przyzwyczaił się do 40" Samsunga, albo muszę się przyzwyczaić do tego 47" LG. Z każdym dniem powinno być lepiej (tak sobie to tłumaczę) ale teraz z 4m obraz mam za wielki (3D oglądałem z 3m).
 

jarjar82

New member
uuuu dobrze, że sprawa tak silnego BANDINGU wyszła tu na forum ... ten model LG był moim ziszczeniem bardzo długich poszukiwań.

Sam banding można ścierpieć jak i mało agresywny clouding, ale temat szczelin między matrycą a minimalną ramka jest już nie do przejścia :/ tv ściąga kurz i tylko kwestia czasu jak nasza matryca pokryje się od środka paproszkami :((
 

Duris

New member
Może trafiłem na taki egzemplarz, ale silnego bandingu w tym modelu u mnie nie ma jak pisałem wyżej. Jest na pewno widoczny na meczach. Dzisiaj probowalem na siłe znaleźć i mi sie to nie udało. Odnośnie szczelin między matrycą a obudową: najwieksza, wielkości szpliki krawieckiej jest u góry (poziom), najmniejsza albo wcale jest z prawej i lewej strony (pion). Przykladowo jak wsadze róg kartki cieńszej niż papier do xero i próbuję przeciągnąć z góry do dołu to w niektórych miejscach się da, ale w niektórych nie ma opcji aby przeszła. Na chwilę obecną tym się nie martwie, równie dobrze moglibyśmy się martwić, że z tyłu każdego TV są dziurki do oddawania ciepła i tam też kurz wpada. A rotacja powietrza może zrobić swoje. Szukanie igły w stogu siana.
 

jarjar82

New member
Duris, takie szczeliny to chyba większość modeli posiada. Mnie martwią sytuacje opisywane wcześniej i w innych tematach, gdzie można było palcem grzebać. Widać powtarzalność jakościowa w firmie LG = poniżej pkt normy ( ale mieści się w normach przyjętych przez samego producenta )
 

tingens

New member
Wszystko gra do momentu, gdy za oknem zaczyna się ściemniać, bo sedno sprawy leży w wieczornym oglądaniu filmów. Gdy na ekranie pojawiają się ciemne sekwencje, a w pokoju gaśnie światło, na ekranie pojawia się mix szarości i jasnych plam. Wygląda to tak, jakby ktoś bez ładu i składu porozmieszczał na obwodzie matrycy w przypadkowych odległościach ledowe latarki.

Na mojej 47lm670s podświetlanie było OK, aż tu jakieś 5 dni temu pojawiły się ogromne chmury na czarnym tle (objawy takie jak opisałeś), a nic w ustawieniach nie mieszałem. Od razu chwyciłem za telefon i dzwonie do serwisu LG... a tam Pani kazała mi włączyć obraz testowy i się pyta czy problem występuje.... Oczywiście, że nie występuje bo obraz testowy jest jasny... no to Ona, że nie może przyjąć zgłoszenia i jak chcę to mogę to pisemnie zgłosić do działu reklamacje.
A tak byłem zadowolony z tego modelu... a tu taki zonk...
 
Do góry