40TL939 - uruchamianie TV, podświetlanie matrycy

DevilS

New member
to zalezy od serwera dlna najlepiej na servio tylko trzeba go dobrze skonfigurować...
Z dzieleniem filmu z pena to zalezy od filmu...
Ja olalem tematy bo szkoda nerwów. Podłączam tv pod kompa i tyle.
 

felis

New member
Ja olalem tematy bo szkoda nerwów. Podłączam tv pod kompa i tyle.
Jasne, że szkoda nerwów bo ogólnie w tym modelu jest sporo takich męczących niby drobnostek. Ale może inne TV też tak mają. Pozostanie oglądanie po USB, bo kompa mam daleko od TV a ponadto nie lubię jak wiatraki szumią podczas oglądania. Servio nie będę próbował bo właściwie to zależało mi głównie na odczycie z NAS-a. Kompa z DLNA spróbowałem tylko dlatego by sprawdzić czy nie będzie lepiej niż z WD book Live, ale jak widać toshiba to kapryśny LCD.
 

seba1002

New member
Pozostanie oglądanie po USB...

Aktualizacja firmwaru (co prawda w modelu TL938, ale to to samo) pomaga:

... poprawa w DNLA, teraz wszystko odtwarzam w sieci. (...) Nr firmwaru to 7.028,12,1 Mar 19 2013 Mboot 00646225

Ja mam inny problem i pytanie:
Można gdzieś ustawić, żeby TV po przełączeniu kanału wyświetlał co aktualnie jest nadawane, czyli tytuł programu czy filmu ?
U mnie jest to możliwe tylko po wciśnięciu "i+", co mnie strasznie denerwuje w tym TV.
 

felis

New member
Witam
Aktualizacja firmwaru (co prawda w modelu TL938, ale to to samo) pomaga:
Mój TV raz zaktualizował oprogramowanie, ale jest tak jak pisałem przez DLNA jest bardzo kiepsko. Teraz mam komunikat "brak nowego softu" czyli rozumiem, że drugiej aktualizacji dla 40TL939 nie ma.
Pozdrawiam
 

seba1002

New member
Z tymi aktualizacjami do Toshiby TL938/939 to ogólnie jakoś dziwnie jest.
Ja w swoim TV mam 7.0.27.19.1 Jan 16 2013 i u mnie filmy z serwera nie działają, a kolega system2007 ma z marca 2013 i u niego działa.
Niestety ten z marca wgrywał mu serwisant, a przy aktualizacji przez sieć też mam "brak nowego softu".
Trzeba poczekać, albo poprosić w serwisie o wgranie nowego softu ...
 
Ostatnia edycja:

felis

New member
Ja w swoim TV mam 7.0.27.19.1 Jan 16 2013 i u mnie filmy z serwera nie działają, a kolega system2007 ma z marca 2013 i u niego działa.
U mnie też jest 7.0.27.19.1 Jan 16 2013. Czyli pozostaje czekać, aż Toshiba raczy udostępnić nowy soft dla wszystkich, bo przecież nie będę wzywał serwisanta.
 

system2007

New member
Witam
46TL938G
Mój Tvik jedzie do Wawy na Centralny serwis. Ma przypadłośći które mnie wkurzają, tzn, sam potrafi się wyłączyć bez powodu, kiedy jest włączone HBBT. Jak wyłączyć to jest ok. Tną się filmy w MKV nie wszystkie , tylko te w jakości Full.
W sprawie DNLA trzeba postawić dobry serwer.
Ja używam TZW Domowy Media Serwer, ???????? ?????-?????? (UPnP, DLNA, HTTP).
Jest pisany cyrlicą, ale jest to klon Home Media Serwer. Wszystko można przesłać nawet 3D bez problemu ale tylko na kablu. Przez WiFi nie ma co próbować.
 

felis

New member
Witam
W sprawie DNLA trzeba postawić dobry serwer.
Ja używam TZW Domowy Media Serwer, ???????? ?????-?????? (UPnP, DLNA, HTTP).
Jest pisany cyrlicą, ale jest to klon Home Media Serwer. Wszystko można przesłać nawet 3D bez problemu ale tylko na kablu. Przez WiFi nie ma co próbować.
Ale to pewnie jest oprogramowanie dla Windows. A ja korzystam z NAS WD My book Live. Nie interesuje mnie oprogramowanie na komputer, bo po to mam NAS by komputer mi nie szumiał i nie zżerał prądu jak oglądam film. Jakbym miał korzystać z komputera po kablu LAN, to wolałbym podpiąć grafikę przez HDMI i wyświetlać wszystko z kompa, a nie zastanawiać się co DLNA odtworzy, a co nie.
Pozdrawiam
 

kinky

New member
Witam!
Mam ten tv od kilku dni, testuję.
Obejrzałem już kilka filmów z USB, bez problemu. Do dzisiaj...
3 filmy na pendrive, wszystkie się tną, zatrzymują, obraz i dźwięk. Co ciekawe, to samo na filmie, który wcześniej odtworzony był w całości bez problemu. Wszystkie filmy w mp4, nie wiem czy to jest problemem, może, bo demo Panasonica 3D w formacie BDAV (rozszerzenie - m2ts) odtwarza ok.
PenDrive sformatowany w NTFS, sformatowałem na FAT42, ten sam problem.
-----------
Przekonwertowałem filmy na mkv, niestety to samo.
O co chodzi, działało bardzo dobrze-nagle jest źle!?
Macie może podobne doświadczenia, jakieś sugestie, porady?

P.S.
Ogólnie ten tv zaczyna mnie drażnić, mam Panasa G20, zero problemów, obraz... Tośka do pięt nie dorasta. Mam jeszcze kilka dni żeby ją oddać i coraz bardziej do tego dojrzewam... a szkoda, zapowiadał się świetnie.
 

system2007

New member
Witam
mam te same problemy z TL938G. Tv po wymianie płyty głównej. Teraz wraca z Centralnego serwisu z Wawy, i co i nic dla nich jest wszystko OK. Tv się sam wyłącza podczas oglądania programów telewizyjnych i tną się filmy MKV, ale to też jest w/g servisu OK. Nagrałem płytę z filmikami jak zachowuję się Tośka, i co nic nawet tego materiału nie oglądali. Po tygodniu walki o jakąkolwiek informację co jest z moim Tv, oraz po "lekkim" przypomnieniu infolini Toshiby o ich obowiązkach, wreszcie czegokolwiek się dowiedziałem i wiem TV JEST SPRAWNY.Kuriozalny jest też fakt iż z Działem Obsługi Klienta i Działem Reklamacji można się kontaktować UWAGA tylko pisemnie za pomocą LISTÓW, najlepiej poleconych (inne giną?) (sugestia infolini). Myślę że warto założyć osobny wątek na temat serwisów Toshiby w Polsce, i uważam że się nigdy nie wyczerpie.
Tv wraca do mnie z nie naprawionymi usterkami.
Pozdrawiam wszystkich
 

seba1002

New member
Myślę że warto założyć osobny wątek na temat serwisów Toshiby w Polsce, i uważam że się nigdy nie wyczerpie.
Propozycja godna poparcia.

Ja po rozmowie z "centralą" dostałem telefon do lokalnego serwisu.

Rezultat: po dwóch telefonach ze strony serwisu (jeden z nich to: "a może soft by pan sobie zaktualizował, może pomoże" - przypominam gwarancja door-to-door, a nie phone-to-phone), pomysł naprawy mojego TV umarł najwyraźniej śmiercią naturalną i od miesiąca nie żyje :-x

Też mam filmik jak cudownie zachowuje się mój TV, serwis nie chciał go nawet oglądać niestety ...

Może jakby umieszczać to wszystko w osobnym temacie, ktoś by zareagował (naiwne to trochę, ale może ...)
A może ktoś po lekturze takiego tematu zrezygnowałby po prostu z zakupu TV od Toshiby i uniknął tego przez co przechodzi większość jego użytkowników, gdy TV się zepsuje ? (choć mój od początku nie działał poprawnie, więc trudno nawet mówić, że się zepsuł)
 
G

Galnospoke

Guest
Witam
46TL938G
Mój Tvik jedzie do Wawy na Centralny serwis. Ma przypadłośći które mnie wkurzają, tzn, sam potrafi się wyłączyć bez powodu, kiedy jest włączone HBBT. Jak wyłączyć to jest ok. Tną się filmy w MKV nie wszystkie , tylko te w jakości Full.
W sprawie DNLA trzeba postawić dobry serwer.
Ja używam TZW Domowy Media Serwer, ???????? ?????-?????? (UPnP, DLNA, HTTP).
Jest pisany cyrlicą, ale jest to klon Home Media Serwer. Wszystko można przesłać nawet 3D bez problemu ale tylko na kablu. Przez WiFi nie ma co próbować.

HBBT w Toshibach dla Polski nie dziala poprawnie - czemu? Bo nie. Ponoc zmiana jezyka (tego glownego, w kreatorze po uruchomieniu nowego TV) na niemiecki daje sensowny efekt. MKV jest zwalone i Toshiby to nie obchodzi (a to i tak detal brzy bledach takiego kalibru jak zle profile przy HDMI). Tyle.
 

system2007

New member
Propozycja godna poparcia.

Ja po rozmowie z "centralą" dostałem telefon do lokalnego serwisu.

Rezultat: po dwóch telefonach ze strony serwisu (jeden z nich to: "a może soft by pan sobie zaktualizował, może pomoże" - przypominam gwarancja door-to-door, a nie phone-to-phone), pomysł naprawy mojego TV umarł najwyraźniej śmiercią naturalną i od miesiąca nie żyje :-x

Też mam filmik jak cudownie zachowuje się mój TV, serwis nie chciał go nawet oglądać niestety ...

Może jakby umieszczać to wszystko w osobnym temacie, ktoś by zareagował (naiwne to trochę, ale może ...)
A może ktoś po lekturze takiego tematu zrezygnowałby po prostu z zakupu TV od Toshiby i uniknął tego przez co przechodzi większość jego użytkowników, gdy TV się zepsuje ? (choć mój od początku nie działał poprawnie, więc trudno nawet mówić, że się zepsuł)

Założony nowy wątek na temat serwisowania TV Toshiba.
 

masofcer

New member
jak wyglada u was podswietlanie matrycy??? ktos juz pisal ze widac z prawej strony w rogach jasniejsze miejsca, mozna prosic jakies zdjecia z ciemnego kadru?
 

felis

New member
Witam
jak wyglada u was podswietlanie matrycy??? ktos juz pisal ze widac z prawej strony w rogach jasniejsze miejsca, mozna prosic jakies zdjecia z ciemnego kadru?
Zdjęć nie zrobię, ale mogę napisać, że wszystkie rogi są jaśniejsze ale te z prawej bardziej. Ponadto u mnie w ogóle na całej powierzchni matrycy widoczne są takie jaśniejsze place.
Oczywiście to wszystko da się dostrzec gdy wyświetlisz jednolite czarne tło lub rogi przy ciemnych scenach gdy film nie zajmuje całej powierzchni ekranu.
Ogólnie przy oglądaniu TV to raczej nie przeszkadza. Ot niedoskonałość znana z 99% urządzeń LCD, zresztą nie jedyna wada tej technologii.
 

wilanowiak

New member
Czy nowy soft ( jesli kupie 46tl938 np jutro ) wyczyscil te wszystkie problemy z tego wątku?
Wiem ze watek dotyczy 939 ale to chyba nie ma różnicy?
 
Do góry