40TL939 - uruchamianie TV, podświetlanie matrycy

felis

New member
1)czasu potrzebnego do pełnego uruchomienia się TV (u mnie 16 sek)
Trudno dokładnie zmierzyć, bo zależy od źródła sygnału, kiedy był ostatnio wyłączony, czy są podpięte urządzenia USB i sieć, ale na płynne menu trzeba u mnie z 8 do 15 sek poczekać, więc myślę, że jest u ciebie OK.

Shadow napisał:
nie używam, nic nie strzela u mnie.

Shadow napisał:
3)poziome jaśniejsze obszary na całej szerokości obrazu tworzące pasy?
Nie zaobserwowałem, chyba że to jakiś ledwo zauważalny niuans

Shadow napisał:
4)mikro przycinki obrazu dvb-t, usb również na clearscan - standardowy
piszesz o kafelkowaniu obrazu SD? U mnie raczej odwrotnie mógłby być bardziej ostry
 

felis

New member
tutaj mam na myśli ułamkowe przycinki obraz zarówno na dvb-t czy przy divx z usb etc, występujące dość regularnie
DVB-t nie używam, ale z USB nic mi nie przycina, chociaż muszę przyznać, że sam nie miałem okazji oglądać niczego dłużej niż 20 minut. Ale trochę patrzy żona, trochę synek na bajki i nie zawracali mi na nic takiego uwagi.
 

marcinwyspa

New member
Kupiłem telewizor Toshiba 46939.Internet mam z kablówki, połączyłem przewodem telewizor z modemem, zrobiłem test połączenia i nic nie działa.Pomocy
 

felis

New member
Witam
Jakoś nie mogę znaleźć w instrukcji. Gdzie mogę ustawić, by TV po włączeniu startował od HDMI-1.
Obecnie dzieje się tak wówczas, gdy TV wyłączałem w tym trybie. Ale jak wyłączam go np. z poziomu urządzenia USB czy anteny zewnętrznej to startuje zawsze wejściem TV.
Pozdrawiam
 

methodini

New member
- natomiast "strzelanie" występuje tylko na materiałach 3D

Apropo tego "strzelania" również odnotowuje coś takiego, i raczej tylko podczas oglądania materiału z USB . Oglądałem teraz dokument z pendrive'a w formacie mkv, nie w 3d - i co 45 sekund średnio było takie pojedyńcze "strzelenie" - przez co rozumiem dźwięk zbliżony do rozprężania się plastiku - tak jakby ścisnąć ramkę lcd za brzegi... pytanie o co chodzi pozostawiam już raczej producentowi telewizora.
 

Shadow_t

New member
W tej chwili TV trafił do autoryzowanego serwisu -> następnie jak mnie poinformowano do centralnego, gdy sprawa się wyjaśni odezwę się

Co do "strzelania" tak jak wspomniałem u mnie występowało tylko w 3d raz na 10-15 min.

Płynność - była już o tym mowa wyłączyć clear scan lub ustawić na "standardowy", u mnie dziwna sprawa bywały dni gdzie obraz był płynny oraz takie gdzie występowały mikro przycięcia
 

felis

New member
Witam
A jak zmienić podczas oglądania materiału z USB proporcje obrazu, bo przycisk na pilocie w tym trybie u mnie nie działa, choć bez problemu mogę go stosowac, gdy obraz idzie z HDMI lub anteny.
Pozdrawiam
 

Shadow_t

New member
Witam
A jak zmienić podczas oglądania materiału z USB proporcje obrazu, bo przycisk na pilocie w tym trybie u mnie nie działa, choć bez problemu mogę go stosowac, gdy obraz idzie z HDMI lub anteny.
Pozdrawiam
w przypadku odtwarzania materiałów z usb aby dostać się do opcji obrazu używasz przycisku "quick"
 

felis

New member
Witam
W kwestii zmiany proporcji obrazu podczas oglądania video z USB to serwis Toshiby potwierdził brak takich możliwości.
Ciekawe czy w innych TV tez nie jest to możliwe, bo czuję się rozczarowany brakiem tej opcji.
Pozdrawiam
 

martinus123

New member
Witam,

Jestem zainteresowany zakupem tego telewizora, pod uwagę biorę jeszcze Philipsa 40PFL5007K.
Przeczytałem cały wątek ale mam kilka wątpliwości.

1. Jak w praktyce działa nagrywanie przez USB na tym TV?
Czy konieczny jest dysk zewnętrzny, czy też dobry pen drive 32 GB wystarczy do nagrania kilku filmów/audycji?
Wyczytałem że nagrywa tylko tv cyfrową, czy ma znaczenie czy to jest cyfra ogólnodostępna przez antenę podłączona bezpośrednio do tv, czy też płatna i kodowana platforma cyfrowa? Precyzując czy będę mógł nagrywać (podczas oglądania, jak i programować nagrywanie za pomocą Timera) programy mając Cyfre + i zewnętrzny dekoder podłączony do telewizora przez kabel HDMI?

2. Czy ktoś z was wykorzystywał ten telewizor jako monitor pc, podłączając go do kompa za pomocą kabla HDMI. Czy win 7 bez problemu wykryje ten monitor i pozwoli ustawić odpowiednią rozdzielczość?

Będę wdzięczny za info.
 

DevilS

New member
Nagrywa tylko z DVB, z HDMI nie nagrywa obrazu, nie przetestowalem jak nagrywa bo nie mam tv naziemnej
Laptopa po HDMI od razu wykryl i ustawilem na 60Hz w laptopie
 

DevilS

New member
Witam
W kwestii zmiany proporcji obrazu podczas oglądania video z USB to serwis Toshiby potwierdził brak takich możliwości.
Ciekawe czy w innych TV tez nie jest to możliwe, bo czuję się rozczarowany brakiem tej opcji.
Pozdrawiam

Także mnie to denerwuje bo oglądam film 1920x800 i mam czarne pasy, musze podłączać kompa pod HDMI i wtedy mogę obraz dać na full ekran (wiadomo z częściową stratą obrazu)
 

wandelt1944

New member
- dysk zewnetrzny wspolpracuje bez problemow, mam tylko zle doswiadczenia z pendrive 32 GB... trzeba sformatować przez ustawienia tv i zapisuje, zobacze ile plikow zapisze. Od 16 GB w dół nie ma problemów
można zapisywać jedynie cyfrowe
Najlepszym rozwiazaniem jest jest jednak zewnetrzny dysk twardy z folderami zbiorów... na zapis sam sobie stworzy i tak zapisy sa nieczytelne na innych urzadzeniach czyli typowe
Poprzedni tv mialem z wewnetrznym dyskiem i nie dalo sie wyluskac "nagań"
 

wandelt1944

New member
Witam,
Wyczytałem że nagrywa tylko tv cyfrową, czy ma znaczenie czy to jest cyfra ogólnodostępna przez antenę podłączona bezpośrednio do tv, czy też płatna i kodowana platforma cyfrowa? Precyzując czy będę mógł nagrywać (podczas oglądania, jak i programować nagrywanie za pomocą Timera) programy mając Cyfre + i zewnętrzny dekoder podłączony do telewizora przez kabel HDMI?
----------------
paskudnie, ale zapisuje tylko program ze swojego dekodera tunera cyfrowego... nie zapisze sygnalu z modemu kablowki
:-?
 
Do góry