40TL939 - uruchamianie TV, podświetlanie matrycy

felis

New member
Witam
Czy nowy soft wyczyscil te wszystkie problemy z tego wątku?
Nowy soft pojawia się niezwykle rzadko (dotąd swa razy, a mam TV ponad pół roku) i w moim odczuciu nie rozwiązał żadnego problemu. Tyle, że w innych TV nie jest lepiej. W innym wątku opisałem odczucia odnośnie 3 odbiorników:
http://www.hdtv.com.pl/forum/933110-post28.html
Do samsunga dodam jeszcze, że jak go się zostawi z podłączonym dyskiem USB to przy kolejnym uruchomieniu trzeba go odpiąć i podłączyć na nowo bo nie działa. Samsung ma też zdecydowanie najgorsze kąty widzenia.
I wychodzi na to, że w każdym są różne wady.
TV LCD mają niby duże możliwości, ale nic do końca nie działa poprawnie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Witam

Nowy soft pojawia się niezwykle rzadko (dotąd swa razy, a mam TV ponad pół roku) i w moim odczuciu nie rozwiązał żadnego problemu. Tyle, że w innych TV nie jest lepiej. W innym wątku opisałem odczucia odnośnie 3 odbiorników:
http://www.hdtv.com.pl/forum/933110-post28.html
Do samsunga dodam jeszcze, że jak go się zostawi z podłączonym dyskiem USB to przy kolejnym uruchomieniu trzeba go odpiąć i podłączyć na nowo bo nie działa. Samsung ma też zdecydowanie najgorsze kąty widzenia.
I wychodzi na to, że w każdym są różne wady.
TV LCD mają niby duże możliwości, ale nic do końca nie działa poprawnie.

Ja swoją 933 aktualizowałem 4 razy w ciągu ostatnich 6msc - z czego aż trzy wniosły choćby nową wersję Wi-Di. 938 z tego co wiem, dostały więcej aktualizacji, ze względu na wbudowane wi-fi, które crashowało system.
 

felis

New member
938 z tego co wiem, dostały więcej aktualizacji, ze względu na wbudowane wi-fi, które crashowało system.
Nie wiem jak 938, ale do 939 były jak pisałem 2 oficjalne aktualizacje, Przez DLNA nadal niemal nic nie odtwarza w tym mkv zupełnie. Jak potrafił się czasem sam resetować przy przeglądaniu USB tak dzieje się nadal, a w aplikacjach internetowych coś się tam trochę zmieniło, ale flash-a przeglądarka wciąż nie obsługuje.
No i oczywiście te pliki z USB które nie działały to nadaj nie są odtwarzane.
 

bratmat

New member
Mam 46tl938 od tygodnia i jedno wam powiem, technologia lcd/led to nieporozumienie. Poprzednio mialem plazme panasonic PY8 full HD i tam obraz to bylo marzenie . Tutaj obraz jest conajmniej zly ... dlaczego zmienilem tv? Z powodu oszczednosci 300w vs 62w robi roznice ale juz widze ze zrobilem blad. Po pierwsze toshiba ma daleko do panasonica jesli chodzi o jakosc. Po drugie nowe plazmy nie biora juz tyle pradu co moja wiec jesli chcecie jakosc to nie ma innej alternatywy :-(
 

cosmo-pl

New member
Pytanie o toshibaplaces -

Pytanie o toshibaplaces TL938 - jak to zrobić, żeby były polskie aplikacje. Zabawa z językami menu nie dała efektów.. Soft jest zaktualizowany, w menu tosibaplaces oczywiście brak polskiego, wybrałem więc "taki jak menu" nic to nie daje. Nadal nie ma polskich aplikacji.

Pytanie jeszcze o jedno, jak wyłączyć te denerwujące reklamy viewster itd, które się ciągle same odtwarzają po prawej na dole.
 

felis

New member
Pytanie o toshibaplaces TL938 - jak to zrobić, żeby były polskie aplikacje.
U mnie są może z trzy rzeczy po polsku. VOD onetu i coś tam jeszcze. Wyświetlają się jako takie małe "zajawki" u góry ekranu. Nic nie robiłem by były. Po prostu się pojawiły. Czasem trzeba włączyć toshibaplaces dwa razy, by wszystko się wyświetlało, ale rzadko korzystam z tego bo chodzi kulawo jak połowa innych funkcji w modelu 40TL939.
Myślę, że jak zależy ci na polskich i w miarę sprawnych dodatkach z netu to sprzedaj Toshibę i kup Samsunga.
 

paeru

New member
Bez reklam
Pytanie o toshibaplaces TL938 - jak to zrobić, żeby były polskie aplikacje. Zabawa z językami menu nie dała efektów.. Soft jest zaktualizowany, w menu tosibaplaces oczywiście brak polskiego, wybrałem więc "taki jak menu" nic to nie daje. Nadal nie ma polskich aplikacji.

Pytanie jeszcze o jedno, jak wyłączyć te denerwujące reklamy viewster itd, które się ciągle same odtwarzają po prawej na dole.

Nie masz w ogóle polskich aplikacji? Spróbuj w ustawieniach zmienić kraj na "inny".
 

cosmo-pl

New member
Próbowałem, to nic nie daje... W ogóle jest coś dziwnego, bo po założeniu konta mam kraj - Rosja :) Spróbowałem to zmienić bezpośrednio przez stronę, bo w tv się tego nie da edytować. Na stronie się zmieniło a w TV dalej widać, że Rosja.

Ogólnie ta Toshiba mi pasuje i nie narzekam na nią, bo pod względem obrazu, jak na tą półkę cenową, jest całkiem niezła. Co do tych małych ikonek po prawej stronie to mam tam 3 - inbox, facebook i twitter. Nic więcej nie ma. W głównych Video, Music, Social, Music, News, Game brak polskich "place'ów".

Te reklamy są dobijające po prawej na dole co się odtwarzają, nie da się tego wyłączyć jakość. Po kiego grzyba ktoś coś takiego wsadził?

EDIT: Sprawa rozwiązana. Język nie jest zależny od ustawień języka menu, tylko od lokalizacji geograficznej IP. Ja mam w koncie Russia, bo moje ip jest geolokalizowane w Moskwie. Trzeba poprosić o zmianę. Swoją drogą głupie rozwiązanie, dużo łatwiejszy byłby wybór. Problem rozwiązany. Nie rozwiązany zostaje z odtwarzanymi reklamami ale się tego pewnie nie da załatwić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry