40RL933 - prosze o opinie

Maksymilian

New member
Mam jeszcze jedno pytanie (do tych osób które aktualizację mają) - telewizor szyfruje nagranie i nie pozwala na odtworzenie w innym telewizorze czy na kompie tak?
 
Pewnie szyfruje, na kompie nie da się tego odtworzyć. Sam tv też nie rozpoznaje tego pliku z menu odtwarzacza. Nagranie jest dostępne tylko poprzez aplikację do odtwarzania nagrań (biblioteka).
 

Pap76

New member
Witam,

To mój pierwszy post na tym portalu czy może vortalu ;-)
Mój 40TL933 (kupiłem go kilka dni temu), też nie umożliwia mi nagrywania na USB. Mam aktualnie wersję oprogramowania (odczytane z"Informacje o systemie"): 6.8.6H.1 Apr 7 2012-57.0.95.2
Jest nowszy soft od tego, który pozwala zapisywać na/przez USB?
Prosiłbym o jakąś wskazówkę, bo zabrało mi to sporo radości z posiadania tego TV.
 

nyrubmat

New member
Mam parę pytań do użytkowników, bo biorę pod uwagę ten model telewizora ale nie starczyło mi dzisiaj czasu by pobawić się jego opcjami.

Wg. instrukcji obsługi odtwarza on większość popularnych plików multimedialnych, ale jak to wygląda w praktyce?

Wiem, że to dość nowy model, ale może wiecie czy potrafi płatać figle typu zawieszki, wyłączanie się i inne tego typu kwiatki.

Pytam głównie głównie dlatego bo nie wiem czy warto na niego zwracać uwagę.
 
Ostatnia edycja:

Zdzislawbr

New member
Chciałbym odpowiedzieć użytkownikom "Pap76" i "nyrubmat". Niestety soft który posiadasz nie umożliwia nagrywania na USB. Soft który to dodawał pojawił się w aktualizacjach automatycznych na początku sierpnia. Niestety był tylko około tygodnia i znikł. Szczęśliwcy którym udało się go pobrać. Mi się niestety nie udało, a softu do tej pory nie ma. Ciekawe dlaczego go wycofali, musiałbyć jakiś powód ? Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów to jest idealnie nieudało mi się znaleźć żadnego formatu z którym TV miałby problemy odtwarza nawet "real" czyli .rmvb. Z formatami wysokiej rozdzielczości radzi sobie też doskonale. Bez problemy wykrywa zaszyte w filmie dodatkowe ścieszki językowe i napisy. Można je sobie przełączać przyciskami na pilocie. Także jeśli film jest podzielony na sceny można po nich nawigować. żadnych zawieszeń, wyłączeń ni stopklatek. Problem jest tylko z napisami w plikach .txt, ale można je przerobić małym programikiem na .srt i te TV czyta bez problemu. Oczywiście muszą mieć taką samą nazwę jak plik z filmem.
 
Chciałbym odpowiedzieć użytkownikom "Pap76" i "nyrubmat". Niestety soft który posiadasz nie umożliwia nagrywania na USB. Soft który to dodawał pojawił się w aktualizacjach automatycznych na początku sierpnia. Niestety był tylko około tygodnia i znikł. Szczęśliwcy którym udało się go pobrać. Mi się niestety nie udało, a softu do tej pory nie ma. Ciekawe dlaczego go wycofali, musiałbyć jakiś powód ? Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów to jest idealnie nieudało mi się znaleźć żadnego formatu z którym TV miałby problemy odtwarza nawet "real" czyli .rmvb. Z formatami wysokiej rozdzielczości radzi sobie też doskonale. Bez problemy wykrywa zaszyte w filmie dodatkowe ścieszki językowe i napisy. Można je sobie przełączać przyciskami na pilocie. Także jeśli film jest podzielony na sceny można po nich nawigować. żadnych zawieszeń, wyłączeń ni stopklatek. Problem jest tylko z napisami w plikach .txt, ale można je przerobić małym programikiem na .srt i te TV czyta bez problemu. Oczywiście muszą mieć taką samą nazwę jak plik z filmem.

W pełni potwierdzam i jako "szczęśliwiec" mogę z pełną odpowiedzialnością dodać, że nagrywanie na USB także w pełni funkcjonuje.
 

nyrubmat

New member
Właśnie przeczytałem info o możliwościach Toshiby serii TL/RL 938 i powiem jest nieźle. Nie wiem ile w tym prawdy ale piszą, że mają one miec wbudowane Wifi i możliwośc korzystania w ogólnodostępnych przeglądarek. Myślę czy nie poczekac. Ma ktoś informację, kiedy te modele będą w sprzedaży?

PS. Głupi laptop mojej żony, pozwala mi wstukac jedynie literke "cy" zamiast "ci"
 

Pap76

New member
Uff, dzięki serdeczne za obie odpowiedzi ;-)
Znaczy mimo wszystko jest nadzieja ;-)))

Pytanie do "szczęśliwca" - positivepl.
Czy posiadasz ten soft w pliku możliwym do przesłania?
Zaznaczam, że chodzi mi ciągle o model 40TL933, a nie 40RL933 - chyba, że nie ma to znaczenia, choć nie wierzę, bo różnice są (3D, AMR, itp).
 

Pap76

New member
Dokładnie 40TL933G. Ja nie znalazłem u siebie oznaczenia "G"na końcu. Kto wie co to oznacza i jak to z tymi oznaczeniami jest? Gdzies czytałem, że "G" "dodaje" jakies złacza do TV...
 

paeru

New member
Bez reklam
Dokładnie 40TL933G. Ja nie znalazłem u siebie oznaczenia "G"na końcu. Kto wie co to oznacza i jak to z tymi oznaczeniami jest? Gdzies czytałem, że "G" "dodaje" jakies złacza do TV...

G oznacza, że telewizor sprzedawany jest w Europie (bez Francji, Wielkiej Brytanii). Nie dodaje żadnych złącz, chociaż gdyby było B - czyli Wielka Brytania, to miałbyś inną wtyczkę do prądu. Generalnie żeby mieć Polską gwarancję to telewizor musi mieć na końcu G i musi być kupiony w Polsce. Jeśli sklep nie podaje żadnej literki to jest to jego niedopatrzenie.
 
Właśnie przeczytałem info o możliwościach Toshiby serii TL/RL 938 i powiem jest nieźle. Nie wiem ile w tym prawdy ale piszą, że mają one miec wbudowane Wifi i możliwośc korzystania w ogólnodostępnych przeglądarek. Myślę czy nie poczekac. Ma ktoś informację, kiedy te modele będą w sprzedaży?
Tak... "mają mieć" to bardzo nie pewna informacja, po tym co wyprawiają z RL933 i tym co ten tv "miał mieć" to poważnie bym się zastanowił.
 
Jest soft!!!
Czy ktos go już dzisiaj sprawdzał?
Gdzie można znaleźć info jakie zmiany wprowadza?
Właśnie wrzucam ten soft... za kilka chwil tradycyjnie "zrelacjonuję za żywo" co i jak z tym softem, chyba, że nagrywanie mi zniknie - to mogę się zamknąć w sobie, bo już się do tej funkcji przyzwyczaiłem ;)
 
tos1.jpg
tos1.jpg
tos1.jpg


tos2.jpg


Tyle zmian zauważyłem...
TV działa tak jak działał - nadal brakuje opcji formatowania dysku/pendrive na USB, ale reszta działa jakby szybciej - z sortowaniem programów też nie ma już żadnych problemów. Jeśli znajdę jakieś wady tego softu - to nie omieszkam ich wytknąć w najbliższym czasie ;)
 
Ostatnia edycja:

Zdzislawbr

New member
Z wielką ciekawością obserwuje tą dyskusje. U mnie też jest tylko nazwa tv bez żadnej literki na końcu. Pojawienie się softu bardzo mie ucieszyło, no i to że jest normalnie do zaktualizowania poprzez pendrive, a nie jak ten ostatni w aktualizacji sieciowej. Z wielką niecierpliwością i ciekawością czekam na relację na żywo. Już ściągnełem ten soft, i jak odpiszę kolega "positivepl" co w nim jest to go chyba już dziś wieczorem wgram do TV.
Mam też pytanie, jak z HBBTV dalej trzeba mieć kraj ustawiony na Niemcy ?
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście bez zmian pozostał także format urządzenia podłączonego pod usb: FAT32 - nagrywa i aktualizuje plikiem tv, ntfs - odtwarza wszystko co widzi. Podsumowując: bez zmian - fat32 R/W, ntfs - R/O, exfat - brak obsługi.
 
Z wielką ciekawością obserwuje tą dyskusje. U mnie też jest tylko nazwa tv bez żadnej literki na końcu. Pojawienie się softu bardzo mie ucieszyło, no i to że jest normalnie do zaktualizowania poprzez pendrive, a nie jak ten ostatni w aktualizacji sieciowej. Z wielką niecierpliwością i ciekawością czekam na relację na żywo. Już ściągnełem ten soft, i jak odpiszę kolega "positivepl" co w nim jest to go chyba już dziś wieczorem wgram do TV.
Mam też pytanie, jak z HBBTV dalej trzeba mieć kraj ustawiony na Niemcy ?
HBBTV - w tym temacie niestety nie pomogę - w MUX`ie, który odbieram nie ma niestety tej opcji. W temacie "literki" w nazwie tv mogę powiedzieć, że w moim też nie ma żadnej litery na naklejce na tv, ale można ją znaleźć na kartonie od tv (patrząc od przodu jest na lewym boku) i tak już (przynajmniej u mnie) jest wyraźnie napisane, iż jest to model przeznaczony na rynek europejski (G).
 

Pap76

New member
Wgrałem, no i jest obsługa nagrywania ;-) Jestem zadowolony. Nie potrzebuję żadnych dekoderów, żeby sobie wyjść po herbatę ;-)))
Nie kręcą mnie gadżety (chodzi tylko o praktyczne możliwości), więc na razie wiem, że pracuje, bo sprawdzałem. Mam tylko problem z nagrywaniem, a raczej odczytem tego co nagrałem z wykorzystaniem przycisku REC - na razie niechciał czytać.
Sprawdzę, jeśli znajdę trochę czasu, co tym systemem plików(FAT..). W instrukcji wgrywania firmware'u piszą, żeby podawać w formacie FAT lub FAT 16, nie podawać w FAT32. A jak mi nagrywał z Timeshift to nagle miąłem FAT32 - do sprawdzenia.
 
Do góry