40RL933 - prosze o opinie

Oczywiście nagrywania brak i kompletnie niepotrzebna ta aktualizacja - zmieniła się tylko data softu na 11 maja 2012 i nic poza tym (hmmm co tam się musi mieścić w tych 60MB?). Generalnie jak się przestawi TV na "Germany" to znikają problemy z sortowaniem programów itd.
Trochę to "śmiech na sali", żeby TV składany pod Wrocławiem poprawnie działał dopiero po przełączeniu na "wersję dla sąsiadów". Jestem pełen podziwu dla specjalistów Toshiby, która oczywiście tradycyjnie nie potwierdzają, że jest dostępna aktualizacja - ot - ciekawostka.
 
Ostatnia edycja:
No jak to nic nie wnosi, obiecali, że będzie do końca połowy roku... no to jest ;)
23/32/40 RL933 G 6.8.4G.1 - o tym mowa?
 
Ostatnia edycja:

monika78

New member
Witam, to mój pierwszy post, ale nie mogę się powstrzymać od zadania tego pytania: czy ten telewizor jest fajny czy nie jest wart uwagi?
pytam bo możne go kupić na alle... za śmieszne pieniądze
allegro.pl/tv-led-toshiba-40rl933-bcm-od-1pln-i2470595907.html
co o tym myślicie?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli cena nie przekroczy 1800zł - warto brać:) Telewizorek jest godny polecenia, jeśli mówimy o tym przedziale cenowym przy LED 40cali. No i tegoroczna seria to jest :) Więc aktualizacje będą się pojawiać, jak ta np. na koniec lipca, wprowadzająca nagrywanie na pamięć USB
 

monika78

New member
Jeśli cena nie przekroczy 1800zł - warto brać:) Telewizorek jest godny polecenia, jeśli mówimy o tym przedziale cenowym przy LED 40cali. No i tegoroczna seria to jest :) Więc aktualizacje będą się pojawiać, jak ta np. na koniec lipca, wprowadzająca nagrywanie na pamięć USB

W takim razie, będę licytować, jak coś to będzie na Karpaja ;)
 
Nowy soft do nowych modeli:

Toshiba
Firmware TL838:
Version 6.4.0Q.1
Erscheinungsdatum 10.07.2012
http://portalcp.toshiba-tro.de/documents/11248/a8327221-60d2-43c8-9222-5cf46e5c2085

Toshiba Firmware RL838:
Version 6.4.0Q.1
Erscheinungsdatum 10.07.2012
http://portalcp.toshiba-tro.de/documents/11248/cb2ae1b0-981f-44ed-b0f5-064b42d8e20b

Toshiba Firmware TL868:
Version 6.4.0Q.1
Erscheinungsdatum 10.07.2012
http://portalcp.toshiba-tro.de/documents/11248/245e5580-150a-4b38-9597-746de0231221

Downloadbereich - IBM-NETWORK

Czekamy jeszcze na RL933.
 
Ostatnia edycja:

kaczorek1984

New member
w Toshiba rl933 podłączając dysk USB pliki mam posortowane w nieznany mi sposób, nie są ani alfabetycznie ani wg daty utworzenia/modyfikacji pliku co jest dla mnie kłopotliwe. Czy jest jakaś możliwość alby pliki były posortowane alfabetycznie ?
 
U mnie sortuje według nowoczesnego algorytmu "RL933" :) Oczywiście to żart - sortuje całkiem nieźle np. pliki które w nazwie mają liczby - 1,10,11,2,3,4,5,6,7,8,9,20. Nie chciałbym się powtarzać, ale może po aktualizacji softu coś się poprawi. Swoją drogą muszę sprawdzić czy jak się przełączy TV na Niemcy, to sortuje poprawnie (oczywiście po ostatniej aktualizacji).
 

kaczorek1984

New member
U mnie sortuje według nowoczesnego algorytmu "RL933" :) Oczywiście to żart - sortuje całkiem nieźle np. pliki które w nazwie mają liczby - 1,10,11,2,3,4,5,6,7,8,9,20. Nie chciałbym się powtarzać, ale może po aktualizacji softu coś się poprawi. Swoją drogą muszę sprawdzić czy jak się przełączy TV na Niemcy, to sortuje poprawnie (oczywiście po ostatniej aktualizacji).


U mnie w ogóle nie widać sortowania, mam np plik na litere, k, później z, następnie a, g, e, i tak w kółko. Czy ktoś zna sposób aby to poprawić ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Witam.
Próbował ktoś już podłączyć ten TV do xboxa 360? może ktoś powiedzieć jak się sprawuje podczas grania?

pozdrawiam

Widziałem podpiętą do PlayStation3, dobrze sobie radzi z grami, obraz nie podskakuje przy ruchu kamerą (w odróżnieniu od rl838). Jedyną rzecza do której miałem zastrzeżenie, to poziom czerni przy krawędziach - mogło by być lepiej.
 

mikocm

New member
Widzę, że ostatni portal w którym była nadzieja na poprawny soft wycofał się z publikowania takich rzeczy Downloadbereich - IBM-NETWORK
Czy ktoś ma jakieś info co można zrobić w tym temacie, poza infolinia, która jest bezradna, oddać tv w ramach gwarancji?

A co się złego dzieje z tym telewizorem, że trzeba oddawać na gwarancję? Chcę wiedzieć, bo moją TL838 mogą wymienić na RL933 lub TL933.
 

xchaotic

New member
Czy UOKiK moze pomoc jesli Toshiba obialac nagrywanie USB a go nie ma?
Mam RL933 i z samego obrazu jestem zadowolony, ale prawde mowiac spodziewalem sie lepszej multimedialnosci w 2012 roku...
Czy ktos podpowie jak poustawiac na przyklad, zeby z USB lub serwera DLNA dzialaly polskie napisy?
Aktualnie mam tak:
z laptopa przez HDMI wszystko ok, oczywiscie
z USB film dziala, napisy nie
z odtawrzacza sieciowego nie dziala ten sam film, ktory dziala z USB (XVid)
 
Polskie napisy (polskie znaki) u mnie działają bez problemów (format .srt) z usb i serwera plików. Działają chyba wszystkie znane mi formaty plików. Problem pojawia się jedynie gdy mamy film z dźwiękiem DTS - tego już tv nie ogarnia.
Generalnie wszystko działa i jak to w tym modelu, nie ma za bardzo gdzie i czego ustawić. Jakby UOKIK się odezwał, to ja się mogę podłączyć ;)
 
Do góry