3D - Usuwanie bocznych pasków (Tutorial)

TechnoDream

New member
Witam, wielu z Was ma problem z bocznymi paskami lub źle nakładającym się obrazem 3D, dużo osób zgłasza mi na GG właśnie taki problem i większości przypadkach problem ten występuje na kartach ATI.

Po kilku próbach znalazłem rozwiązanie i mam nadzieje, że pomoże wszystkim tym którzy mają problem z źle nakładającym się obrazem 3D i bocznymi paskami :)

Tutorial:

1. Odpalamy komputer na TV tak aby był wyświetlany na TV cały pulpit
2. Odpalamy Film 3D oraz tryb 3D w TV
3. W trybie 3D przechodzimy do panelu karty graficznej (prawy przycisk na pulpicie Catalyst Control Center - Może to być troszkę trudne ze względu na rozmazany obraz , ale musicie sobie jakoś poradzić )
4. W panelu przechodzimy do zakladki "Moje Płaskie Panele Cyfrowe", a następnie wybieramy "Opcje Scalowania"
5.W opcjach scalowania przesuwamy pasek na 0, klikamy zastosuj.
6.Wyłączamy tryb 3D w Tv oraz film
7.Uruchamiamy ponownie komputer

Po ponownym uruchomieniu komputera problem powinien zniknąć bo wynikało to z błędnego scalowania obrazu dla trybu 3D. W moim przypadku opcje scalowania muszę ustawiać osobno dla zwykłego trybu oraz trybu 3D, być może na innych modelach TV wystarczy w zwykłym trybie ustawić scalowanie i będzie również tak samo działało w trybie 3D.

W przypadku problemów na kartach graficznych Nvidi szukać w panelu sterowania karty opcji scalowania i spróbować zrobić podobny manewr, nie posiadam tej karty więc nie mam jak tego sprawdzić, a tym bardziej napisać.

Mam nadzieje, że pomogłem w razie problemów zapraszam na GG lub pisać PM na forum


Moje Tematy
-------------------------------
3D - Usuwanie bocznych pasków (Tutorial)
Gom Player - Filmy z napisami 3D (Tutorial)
3DSubtitler - Napisy3D (Tutorial)
Filmy 3D na komputerze (Tutorial)
Filmy 3DBluray iso (Tutorial)
Filmy 3D, gdzie ten efekt wychodzenia z obrazu?

Kontakt
-------------------------------
GG - 1208596
 
Ostatnia edycja:
Do góry