Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

czajaPL

New member
a jak u was z pilotem do Toshiby , mam logitecha 885 i musze celowac w odbiornik podczerwieni , wczesniej w innym tv moglem celowac gdziekolwiek
 

mkuchar

New member
wyjście optyczne w47zv

witam
czy ktoś się orjętuje jaki wychodzi dżwięk z optyka (np. z blur do tv połączenie hdmi a z tv do amplitunera optyk ) czy przechodzi orginalny dżwięk(np. dts, dd5.1) bo chyba podając dżwięk z blur do ampli dżwięk będzie wyprzedzał obraz:?:


czy menu w xv jest podobne do zv

z góry dziękuję
 
Ostatnia edycja:

count

New member
O ile się orientuję, TV nie ma trybu "passthrough" dla DTSu, czyli dla dźwięku z BlueRaya. Co oznacza, że TV zdekoduje dźwięk do stereo i dopiero wtedy przekaże dalej. Jeśli chcesz mieć DTS, podłącz optykiem BlueRay bezpośrednio do amplitunera, bez pośrednictwa TV.
 

mkuchar

New member
takie podłączenie wydawało ni się oczywiste(czyli z dvd optyk do ampli) ale doszły mnie słuchy o jakichś opóźnieniach (nie zgranie się obrazu z dżwiękiem :sad: ,bo z głośników i z optyka dżwięk jest synchronizowany z obrazem, aby dżwięk poczekał na wyświetlenie się obrazu)czy może takie opużnienie nie występuje?;)

apropo ile wynosi "imput lage" w game mode?
 
Ostatnia edycja:

count

New member
Ja mam model XV, więc nie chcę się wymądrzać na temat ZV, ale wierzyć mi się nie chce, że mogłoby być inaczej. U mnie dźwięk jest podłączony do ampli od zawsze, obojętnie, czy idzie z kompa, czy teraz z PlayOn HD, którego kupiłem niedawno, nie ma absolutnie żadnych problemów z synchronizacją.
DVD też mam podłączone coaxialem do amplitunera i również nie zauważyłem żadnych opóźnień.
 

danch

New member
Kto produkuje matryce modelu 42ZV ? Wydaje mi sie ze jest to LG Dispay (LGD) z matryca typu S-IPS ale ciekawi mnie model matrycy. Moze ktos przeczytac naklejke z tabliczki znamionowej ?
 

danch

New member
@danch:
Na poprzedniej stronie o tym pisałem. O tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/479565-post191.html

Widzialem ta stronke ale w sumie poza informacja ze to S-IPS brakuje mi dokladego modelu matrycy.
Kiki na pierwszej stronie tej recenzji pisze "cinespeed 10-bitowy panel LCD", czyli model ZV ma matryce 10bit. Mnie interesuje roznica w matrycach miedzy zv i xv, a xv ma ponoc 8bit plus FRC.
Jak jest w rzeczywistosci ?
 

sztefan2

New member
byc moze juz bylo pisane ale nie moge sie doszukac - zatem licze ze ktos z posiadaczy mi pomoze odpowiedziec:
czy Toshiba 47ZV czyta .mkv (najlepiej jeszcze z textem) ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
@danch
Zv i xv ma 8 bit + frc

Nie czyta napisow oddzielnie. Trzeba wkleic tekst do pliku video, wtedy mamy napisy.
 
Do góry