TCL Seria C70

sulko

Member
Jak w chrome uruchomiłem speedtest to po wifi wyszło mi ~50 mbit, także z tym LAN<Wifi w tym TV to bym uważał. Dodam, że mam router asusa do 600 Mbp, łącze 180.
U mnie realny transfer w sieci na wifi ac to 200mbit router od upc connect box synchronizuje się na poziome 700-800mbit. Na lanie ponad połowę mniej. Mierzone za pomocą WiFi Speed Test https://www.download.net.pl/jak-prz...i-fi-za-pomoca-komputera-lub-androida/n/5961/ . Tak że jest różnica, w przypadku filmów 4k o wysokim bitrate różnica jest kluczowa.
 

ligeza

Member
Czyli mój egzemplarz jest jakiś walnięty chyba bo max synchronizacja jaką udało mi się uzyskać to 173mbit/s na WiFi ac i działa dużo gorzej niż kabel sieciowy. Router stoi koło TV. Testowane na androidzie 6 i 7.
 

szejkus

New member
u mnie speed test pokazuje wifi 10 mb/s kicha a na lanie raz 29 raz 50 i kij wie czemu takie cuda.

Aha i jeszcze głupie pytanie gdzie i jak sprawdzić jaka jest matryca w TV??:)
 
Ostatnia edycja:

kamiloos

New member
1. producent matrycy
2. rodzaj podświetlania / microdimming
3. jasność matrycy
4. awaryjność / stabilność andka

każdy mówi co innego. ten sam sklep, pewnie na te same szkolenia nawet jeżdżą...

Nie jezdza na zadne szkolenia :p Mam znajomego, ktory pracuje w ME i zapytalem. TCLe maja od niedawna i zadnych technikalii do nich nie dostali. Jak byl przedstawiciel to tez w zasadzie niewiele wiedzial. A jesli maja jakies szkolenia to to sa szkolenia produktowe, sprzedazowe. Nikt tam nie porusza takich szczegolow, bo 99% osob przychodzacych do takich marketow i tak nigdy o to nie zapyta :)
 

AdamWGM

New member
TV dziś się sam wyłączył i uruchomił, zaczął ładować od nowa całego androida i tak 10 min się kręciłu kółeczka. Wyjęcie wtyczki i ponowne uruchomienie pomogło...
Na module Cam CI NC+ na Canal+ discovery co 5-8min. utrata sygnału i komunikat o włożeniu karty CAM CI, podobna sytuacja była jeszcze na jednym kanale ale nazwy teraz nie pamiętam.

Wcześniej na Android 6, przez pół roku nigdy nie pojawiały sie takie problemy...
 

xRAFx

New member
Jak został jak 7.0 się pcha drzwiami i oknami albo sam się zaktualizuje albo nie da się używać TV bo non stop komunikat wyskakuje.
 

AdamWGM

New member
Chętnie zostałbym na 6, ale nie da się...
Dodatkowo mam moduł NC+ z którym największy problem jest z listą kanałów, da się je ustawić wdłg listy operatora ale tylko na jakimś starym sofcie (chyba 116). Więc zawsze to jest ładowanie starego, żeby ściągnąć listę kanałów a potem nowego. Trochę jest zabawy.
Wkrótce dodadzą nowe kanały Eurosport na olimpiade i żeby je obejrzeć to będę musiał znowu 2 x soft wgrywać, a potem jeszcze konfiguracja kodi itd...
 

sulko

Member
Chętnie zostałbym na 6, ale nie da się...
Dodatkowo mam moduł NC+ z którym największy problem jest z listą kanałów, da się je ustawić wdłg listy operatora ale tylko na jakimś starym sofcie (chyba 116). Więc zawsze to jest ładowanie starego, żeby ściągnąć listę kanałów a potem nowego. Trochę jest zabawy.
Wkrótce dodadzą nowe kanały Eurosport na olimpiade i żeby je obejrzeć to będę musiał znowu 2 x soft wgrywać, a potem jeszcze konfiguracja kodi itd...
Tu opisany jest sposób blokady aktualizacji http://www.hdtv.com.pl/forum/1443981-post1974.html
 

xRAFx

New member
...to dobre :) dobre "bo politeczne" się mowiło :)
Ale w czym to pomaga ?
Najlepsze jest wtedy jak ktoś zadzwoni i:.. "włącz szybko TV i zobacz teraz newsa" a twój TV TCL włączy się już natychmiast 3min po zakończeniu tego info...
Ratuje go jeszcze tylko obraz i dźwięk ale z dnia na dzień mam powoli dość tego C70... ;)
 
...to dobre :) dobre "bo politeczne" się mowiło :)
Ale w czym to pomaga ?
Najlepsze jest wtedy jak ktoś zadzwoni i:.. "włącz szybko TV i zobacz teraz newsa" a twój TV TCL włączy się już natychmiast 3min po zakończeniu tego info...
Ratuje go jeszcze tylko obraz i dźwięk ale z dnia na dzień mam powoli dość tego C70... ;)

Przecież można załączyć szybkie uruchamianie.

BTW czy ten C70 może nagrywać z TV na USB? Albo chociaż timeshifting?
 

ligeza

Member
Przecież można załączyć szybkie uruchamianie.

BTW czy ten C70 może nagrywać z TV na USB? Albo chociaż timeshifting?


Oczywiście że można, ale jeśli ktoś używa głośników podłączonych do złącza słuchawkowego to wtedy trzeba przed każdym uruchomieniem się modlić aby dźwięk załapał, bo jak nie to i tak restart TV i czekanie na uruchomienie z dźwiękiem. Oprócz tego TV przy włączonym szybkim uruchamianiu pobiera około 12W w trybie czuwania.
 
Ostatnia edycja:
Do góry