TCL Seria C70

Szpura

New member
Wchodzę tu na forum prawie codziennie. Liczę na jakieś sensowne informację, a tu jeden drugiego wyzywa od kłamców, kolejny pyta się każdego jaką ma matrycę (BTW Samsung, ale jakie to właściwie ma znaczenie?), a reszta narzeka na Androida. Przerabiałem już Android TV zarówno na Philipsie jak i Sony i uwierzcie mi, na TLC działa najlepiej. ten system to mój świadomy wybór bo: nie chce kolejnego pudełka obok tv i nie chce brać ze sobą telefonu kiedy siadam na kanapę.

Może chociaż uda mi się rozwiązać kilka Waszych problemów:

problemy z pilotem głosowym - wystarczy go sparować jeszcze raz
nie działające ustawienia zaawansowane - pomaga reset do ustawień fabrycznych
przycinający się Netflix - nie zauważyłem, a odtwarzam w 4K
przycinający się YouTube - odinstalować aktualizację lub puścić Internet po kablu
problemy z konsolą PS4 Pro - w ustawieniach zaawansowanych włączyć HDMI 2.0
kalibracja - przeprowadzana była na jednym egzemplarzu i każdy dostaje skserowany świstek papieru z tej kalibracji

Nie sądziłem, że będę *tym* gościem, ale kurde dam Wam "dobrą radę" chcecie lepszy telewizor? Kupicie droższy telewizor. Na rynku są sztuki po 10 tysięcy, a Wy liczycie, że za 3 tysiące będziecie mieli cuda na kiju? A ten droższy i tak będzie miał swoje problemy...

Dodam jeszcze że konsoli nie podpinamy pod port hdmi3, tylko pod pozostałe porty. Na 3 porcie nie możemy ustawić hdmi 2.0 a co za tym idzie nie uzyskamy jakości 4k. Pozdro
 

pioterek9

New member
Witam! Jestem nowy na forum i od razu zwracam się do was z problemem! Wczoraj zakupiłem tv TCL 49 cali. Problem polega na tym że po podłączeniu go pod PS4 obraz gry jest jakiś taki ziarnisty, natomiast podczas cutscenek w grze, w miejscach gdzie jest ciemny obraz występują jak wy to nazywacie "duchy"? Przepraszam za takie nedrowskie wyjaśnienie ale jestem w tym temacie zielony. Poradźcie co powoduje tą ziarnistość obrazu? To wygląda jak by obraz się cały poruszał. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć! Proszę o pomoc, bo już myślę o zwróceniu tv do sklepu ��

PS4 czy PS4 Pro - jakie masz ustawienia ekranu (predefiniowny tryb), efekt występuje na zwykłym obrazie czy na HDR czy może na jednym i drugim.
 

Crocodil

New member
Czesc,

Z tego co udalo mi tutaj wyczytac, w TCL 55C70 wystepuja 2 matryce:

  • LSC550FN18-W produkcji Samsunga
  • ST5461D07-2 produkcji CSOT
Wedlug porownania na panelook.com sa one bardzo zblizone z lekka przewaga Samsunga jesli chodzi o kontrast (4700:1 kontra 4500:1) ale np. CSOT to panel 10-bitowy a nie 8bit + Dithering.

Czy ktos mial moze mozliwosc porownania telewizora w obu wersjach? Czy dane techniczne wskazuja na przewage ktorejs z matryc?

Zastanawiam sie tez czy warto byloby doplacic do TCL U55X9006 - tam na 100% jest matryca Samsunga z QLED. Dzwiek podobno tez jest lepszy...

Pozdrawiam,
Crocodil

PS. Przepraszam za brak polskich liter ale cos stalo sie z moja klawiatura...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obie są dobre.
Nikt nie narzeka ani na jedną ani na drugą.

A X2 to quantum dot - i klasa premium.
 

drapik

New member
Chcę zrobić przywracanie ustawień fabrycznych w swoim TV i wyskakuje mi okienko o podanie hasła!!! Czy jest jakieś uniwersalne hasło w stylu cztery zera lub coś? Bo ogólnie nie mogę nic zrobić, a wcześniej nie ustalałem żadnego hasła.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Chcę zrobić przywracanie ustawień fabrycznych w swoim TV i wyskakuje mi okienko o podanie hasła!!! Czy jest jakieś uniwersalne hasło w stylu cztery zera lub coś? Bo ogólnie nie mogę nic zrobić, a wcześniej nie ustalałem żadnego hasła.

jest w instrukcji
 
"Crocodil" czy na tv jest jakiś symbol który wskazuje że to matryca SAMSUNG lub inna ?
Jakie matryce są w TCL 55C7006 a jakie w TCL 55C7026 ?

Proszę o info od tutejszych posiadacz tych tv jakie mamcie modele
TCL 55C7006 czy TCL 55C7026 ?
 

lakatus

New member
"Crocodil" czy na tv jest jakiś symbol który wskazuje że to matryca SAMSUNG lub inna ?
Jakie matryce są w TCL 55C7006 a jakie w TCL 55C7026 ?

Proszę o info od tutejszych posiadacz tych tv jakie mamcie modele
TCL 55C7006 czy TCL 55C7026 ?
wysil sie i przejrzyj poprzednie posty temat roznicy matryc w modelach byl poruszany przez pare stron ! Generalnie w MediaExpert dostaniesz raczej Tv z panele COST w MediaMarkt/Saturn masz szanse dostac z Samsungiem a u Kiki masz prawdopodobnie "Mieszankę Olsztyńską" tzn na forum sa potwierdzone glosy iz Ci co kupuli posiadaja matryce COST (nie spotkałem opinii , że ktoś miał od niego panel LCD Samsunga nad którym to tak sie pozytywnie pismaki rozpisały) a modelowo niby mieli mieć Samsunga.Gdyby ktos sie upieral na TCL to w MediaExpert macie 49C7026 za 2499zl
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I w stacjonarnym i On line.
Jesteś niebieski więc się łapiesz.
Napisz proszę na PW.
 

Mangus112

New member
no wlasnie w grudniu :) teraz mamy luty :)

Z tego co widzę TCL nie schodzi z ceny, pewnie wycenili go tak, że marży już prawie nie ma.
W październiku można go było wyrwać za 2999 + pilot, potem 3099/3199 w grudniu znowu obniżka do 2999 potem 3099 i znowu 2999. Poniżej ten ceny już nie schodzą.
Patrząc na ceneo i ceny LG/Samsung/Sony to tam nieżle one spadają. Ciekawe jak wejdą nowe TCL czy cena tego coś ruszy.
 

Mangus112

New member
spoko na alledrogo macie 55c7006 za 2799zl malo tego byl 65c7006 za 3999zl ..

Niby tak, ale jakość nie lubię kupować drogiej elektroniki od małych firm na allegro. Niby, walczą ceną, ale człowiek czasami woli dać te 200-400 zł drożej, a potem nie mieć problemów.
Jeszcze kikiego jakoś akceptuje bo ma forum i dość duże doświadczenie na rynku. Obserwuje rynek i widzę, że coraz więcej promocji w sklepach, aby wyprzedać stary asortyment przed nowymi liniami.
 
Do góry