TCL Seria C70

adambe

Member
I co lepiej chodzi android 7 ? Jest tak jak być powinno w końcu?

Nie przywracałem tv do ustawień fabrycznych. Po aktualizacji był problem z YouTube ( przycinanie) i z pilotem głosowym. Udało się to wszystko poprawić poprzez usunięcie aktualizacji aplikacji YouTube i wyczyszczenie tv Guardem. Jeśli chodzi o pilota to pomogło anulowanie sparowania, ponownie sparowanie,restart tv i jest ok.
Wczoraj przez cały dzień tv był testowany, nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości, tv pracuje płynnie, nie ma żadnych przycinek systemu, jest tak jak przed aktualizacją.
Gdyby jednak coś się działo to wtedy zdecyduję się na przywracanie tv do ustawień fabrycznych
 

uysy

New member
uysy, co jest złego w tym żę CSOT a nie Samsung?

A gdzie ja tak napisałem (moze nie pamiętam) ? :)
Wspominałem, wytykałem wręcz (nie ja jeden) że ktoś wprowadza ludzi w błąd na temat matryc.
Z 5 albo i 6 osób wrzuciło info o Matrycach z TV kupionych u kikiego że mają CSOT, a nie "obiecaną" przez kikiego Samsunga.
 

marcindt1984

New member
Witam! Jestem nowy na forum i od razu zwracam się do was z problemem! Wczoraj zakupiłem tv TCL 49 cali. Problem polega na tym że po podłączeniu go pod PS4 obraz gry jest jakiś taki ziarnisty, natomiast podczas cutscenek w grze, w miejscach gdzie jest ciemny obraz występują jak wy to nazywacie "duchy"? Przepraszam za takie nedrowskie wyjaśnienie ale jestem w tym temacie zielony. Poradźcie co powoduje tą ziarnistość obrazu? To wygląda jak by obraz się cały poruszał. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć! Proszę o pomoc, bo już myślę o zwróceniu tv do sklepu
 

drapik

New member
Witam.
Czy któryś z Kolegów forumowiczów posiada może jakiś link do androida 6, bo jak to nazwać stałem się nieszczęśliwym posiadaczem tegoż wstrętnego, niesympatycznego Androida 7 na swoim TCL C70 i muszę to dziadostwo wymienić z powrotem na andka 6.
Dzięki i pozdrawiam.
 

AdamWGM

New member
Jakiś sposób na przycinającego Netflixa na Android 7?

Factory reset wolałbym uniknąć, bo rozwali mi kanały z NC+ z modułu CAM CI i znowu musiałbym instalować 2 softy.
 

DLUGI321

New member
No jedyny sposób to chyba powrót do 6 i wyłączenie internetu ale to działa tylko do pierwszego wyłączenia bo po kolejnym włączeniu TV znajduje ta zj....na aktualizację i ja instaluje na siłę bez możliwości anulowania ot taki prezent od TCL który rozsyla niedopracowanego androida 7 użytkownikom ich TV

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

lakatus

New member
czy poza tym ze piszemy tu na forum eskalujemy sprawr do tcl kazdy z osobna ja dzis poswiecam chwile czaxu i piszr do nich...ja chce sprawny telewizor gruntownie przetestowany pod katem dzialania systemu a nie badziew z chin ktory w sumie poza minimalna rpznica cenowa przy zakupie w mediaexpert wzgledem matkowy h produktow nie oferuje nic wiecej poza klopotami
 

DLUGI321

New member
PIP jest tak badziewny w tym TV że szkoda sobie nim głowę zawracać już jakiś czas temu pisano że jest to pseudo PIP i działa tak jak cały android 7 od TCL czyli beznadziejnie i podejrzewam że większość osób z niego nie korzysta

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

klonxxx

Banned
A gdzie jest Janusz? :)
Jemu też się zawiesił :D
Jemu się nie zawiesza,bo ma ogarnięty a tak w ogóle to inni nie potrafią korzystać :)
Przecież androida ogarniają nawet 11-letnie dzieci:),już sam taki wpis świadczy na jakim poziomie muszą być tworzący oprogramowanie dla TCL-a inżynierowie,którym od ponad roku to nie wychodzi ....
 

Mangus112

New member
Z tego co czytałem, spore problemy są z androidem 7. Nawet sony wstrzymało aktualizacje. Dziwie się, że nikt nie narzeka na Google za skopaną aktualizację.
Jeszcze ktoś z użytkowników pisał, że android taki przyszłościowy. A widzę, że z każdym updatem 7.0 potem 8.0 producent musi poprawiać to co programista (google) skopał.
Nic dziwnego, że w USA TCL nie wypuszcza systemu Googla... Pewnie nawet Google nie pozwoliłby na to..
Wg mnie to wina Google i ich chorej implementacji całego Androida. Na hejt na TCL trochę zasłużony, powinni zrobić test 24 roboto-godzin stabilności aktualizacji i dopiero potem udostępnić. Sony jakoś wstrzymało się w porę. Widać, że Chińczycy nie są zbyt dobrym programistami i łykają to co da wujek Google.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Bo android jest przyszłościowy tylko producenci mają problemy z optymalizacją po aktualizacji...warto zaznaczyć że kiedyś android był beznadziejny w telewizorach ale czasy się zmieniły i z roku na rok jest lepiej i warto zauważyć żę to AKTUALIZACJE są problemem a nie fabrycznie wgrany android
 

drapik

New member
Może mi powiedzieć jak wykonać aktualizację z tego androida 7 na 6? Trzeba to zrobić jakoś specjalnie czy wystarczy przez aktualizację lokalną w TV?
 

Mangus112

New member
Bo android jest przyszłościowy tylko producenci mają problemy z optymalizacją po aktualizacji...warto zaznaczyć że kiedyś android był beznadziejny w telewizorach ale czasy się zmieniły i z roku na rok jest lepiej i warto zauważyć żę to AKTUALIZACJE są problemem a nie fabrycznie wgrany android

Android to jeden wielki chaos, rozumiem, że o przyszłościowych mówimy tutaj o multimediach tzn, że za 3 lata będzie nowy netflix albo jakiś inny streamer, który dostępny będzie tylko na nowe TV lub na androida. Więc na 3 letnim TV odpalisz przez APK mirror i będziesz cieszył się z nowości, gdy użytkownicy Webos/Tizen/Firefox z 2017/2018r będą w dupie?
Ja to widzę inaczej, nawet jak będzie super apka, pewnie będzie wymagać nowego androida X. No, ale jakby nawet dało się to obejść to pewnie stary procesor Mediatech z 2017/2018 roku nie da rady poprawnie obsługiwać aplikacji itp itd.
Nie wygodniej korzystać z funkcji miracast/screen mirroring? Rzutujesz obraz ze smartfona na TV i masz wszystkie aktualne aplikacje. Zmieniasz smartfon na nowy z nowymi bajerami i nowym androidem i znowu rzutujesz :)
Ze swojego przykładu, mam takie urządzenie Android Mirror niby wszystko ok, chińczycy obeszli blokadę sklepu play można instalować wszystkie apki z oficjalnego sklepu. Jednak urządzenie jest na android 4.4 i np. taki here maps wymaga już 5.0. Inny przykład, miałem kiedyś ipada 2, świetny sprzęt bardzo wolny się starzał, ale już go później nie aktualizowałem do nowych wersji. Gdy ciałem zainstalować nowego instagrama to bez aktualizacji do nowszej wersji nie dało rady.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Może dla Ciebie to jest chaos , dla mnie nie...to kwestia gustu , czego się oczekuje...każdy z nas wybiera swój system który mu pasuje więc nie rozumiem po co kogoś zniechęcać do systemu komu ten system odpowiada...nie pasuje Ci android to weź inny...TO JEST WOLNOŚĆ WYBORU wielu ma androida i nie narzeka , to rozmowa typu PANASONIC ALBO TCL a bo ten telewizor jest taki a bo tamten jest taki...musimy ustalić jedno JEDEN CHCE TCL A DRUGI PANASONICA I NALEŻY TO USZANOWAĆ to samo jest tutaj...ja nie komentuję negatywnie WebOS czy Tizen-a bo szanuję wybór użytkowników,to użytkownik ma być zadowolony a nie ja więc to nie jest temat do sporów..
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
to jest pytanie do producenta...najlepszym rozwiązaniem byłoby wgranie już oreo do telewizorów z 2018 i sprawę to załatwi na 2-3 lata dopóki producenci nie ogarną tego
 

klonxxx

Banned
Z tego co czytałem, spore problemy są z androidem 7. Nawet sony wstrzymało aktualizacje. Dziwie się, że nikt nie narzeka na Google za skopaną aktualizację.
Jeszcze ktoś z użytkowników pisał, że android taki przyszłościowy. A widzę, że z każdym updatem 7.0 potem 8.0 producent musi poprawiać to co programista (google) skopał.
Nic dziwnego, że w USA TCL nie wypuszcza systemu Googla... Pewnie nawet Google nie pozwoliłby na to..
Wg mnie to wina Google i ich chorej implementacji całego Androida. Na hejt na TCL trochę zasłużony, powinni zrobić test 24 roboto-godzin stabilności aktualizacji i dopiero potem udostępnić. Sony jakoś wstrzymało się w porę. Widać, że Chińczycy nie są zbyt dobrym programistami i łykają to co da wujek Google.

Przecież google udostępnia tylko czystą wersję androida dla TV a firma,która chce go wykorzystać musi tak tą wersję zoptymalizować ,aby działała dobrze na jej produktach .Dlatego to TCL,Philips czy Sony są odpowiedzialne za kiepskie aktualizacje.Więc obwinianie googla ,który nie jest producentem wszystkich TV, jest nie na miejscu.
Kolejna sprawa to przyszłość - przecież w TV z praktycznie najniższej półki cenowej,mające adekwatne do ceny podzespoły (procesor,ram) zapewne w ciągu dwóch lat już nie będą w stanie obsłużyć nowych coraz bardziej wymagających aplikacji.
Dodatkowo jak pokazuje dotychczasowa historia modeli TCL (7806,7906) chyba po ponad roku już TCL ich nie aktualizował ....Można poczytać o tym w wątkach.
 
Do góry