Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

Kokosso

New member
Kilka moich uwag o Samsungu 60e6500:
Gigantyczny karton! Kiedy kurier go przywiózł byłem w lekkim szoku. Na szczęście udało się z nim wykręcić na schodach. Potem tylko wyjąć i już można się cieszyć widokiem. Duży! Ale nie za duży. Odczekałem parę godzin, przykręciłem stopkę, postawiłem na szafce i można było odpalać.
Fajna, szybka konfiguracja. Język, internet, aktualizacja softu i tv się włączył.
Na początek coś w HD, Canal+, Canal+Sport i co od razu się rzuca to piękne kolory, ostrość, powtórka jakiegoś meczu wyglądała kapitalnie. Kanały SD – tu miałem pewne wątpliwości bo w sklepach RTV na tak dużych rozmiar wyglądają z reguły kiepsko, ale to na pewno wina sygnału bo u mnie Polsat czy History wyglądają bardzo dobrze, naprawdę świetne skalowanie
Dźwięk całkiem niezły, wiadomo nie jest to kino domowe ale w porównaniu do poprzedniego Sony 32u2000 różnica jest kolosalna, co nie zmienia faktu, że ampek + 5.1 na pewno by się przydały.
Filtr spełnia swoje funkcje, odbicia nie są duże, choć u mnie słońce nie świeci bezpośrednio w tv.
Co do minusów to oczywiście są:
- bzyczenie, nie ma się co czarować, telewizor bzyczy i słyszę to nawet przy włączonej fonii choć na pewno nie przekracza 30db, więc podstaw do reklamacji nie ma
-tańczące zielone piksele na czarnym, szczególnie widoczne czarny jest bezpośrednio przy białym. Oczywiście jest to widoczne z odległości ok 30cm.
Zaraz po sprawdzeniu mocno zjechałem z ustawieniami tak by wygrzać go przez 200h, więc nie wiem czy te minusy, szczególnie drugi będzie widoczny przy normalnych ustawieniach. Choć to właściwie mi nie przeszkadza gdyż z takiej odległości nie oglądam, gorzej z tym bzyczeniem ale z tym się trzeba liczyć. Myślę, że też zależy to od rozmiaru bo tata ma Samsunga 50b850 i bzyczenie jest właściwie niezauważalne.
I pytanie czy do pierwszych 200h takie ustawienia będą właściwe:
Tryb: Standardowy
Podświetlenie: 6
Kontrast: 50
Jasność: 30
Ostrość 36
Kolor: 50
 

Kleikadam

New member
Napisał Kleikadam
Ten wieszak ma tylko 5cm odtępu TV od ściany. Nie za mało jak na plazmę? nie grzeje się się za bardzo?

U mnie telewizorek chodzi po 10h dziennie i nie ma problemu z jego wentylacją.On wcale się aż tak nie grzeje,stary Panas bardziej się grzał.

Znalazłem właśnie uchwyt któr odstaje 3 cm od ściany i jest uchylny do 15 stopni w dół :). Po lekkim odchyleniu dół będzie praktycznie przylegał do ściany a góra oczywiście trochę odejdzie dalej. Jak myślicie nie będzie się grzał za bardzo? Tak jak patrzyłem to dołem zaciąga powietrze a górą wypuszcza.
 

drongol

New member
Kilka moich uwag o Samsungu 60e6500:
Gigantyczny karton! Kiedy kurier go przywiózł byłem w lekkim szoku. Na szczęście udało się z nim wykręcić na schodach. Potem tylko wyjąć i już można się cieszyć widokiem. Duży! Ale nie za duży. Odczekałem parę godzin, przykręciłem stopkę, postawiłem na szafce i można było odpalać.
Fajna, szybka konfiguracja. Język, internet, aktualizacja softu i tv się włączył.
Na początek coś w HD, Canal+, Canal+Sport i co od razu się rzuca to piękne kolory, ostrość, powtórka jakiegoś meczu wyglądała kapitalnie. Kanały SD – tu miałem pewne wątpliwości bo w sklepach RTV na tak dużych rozmiar wyglądają z reguły kiepsko, ale to na pewno wina sygnału bo u mnie Polsat czy History wyglądają bardzo dobrze, naprawdę świetne skalowanie
Dźwięk całkiem niezły, wiadomo nie jest to kino domowe ale w porównaniu do poprzedniego Sony 32u2000 różnica jest kolosalna, co nie zmienia faktu, że ampek + 5.1 na pewno by się przydały.
Filtr spełnia swoje funkcje, odbicia nie są duże, choć u mnie słońce nie świeci bezpośrednio w tv.
Co do minusów to oczywiście są:
- bzyczenie, nie ma się co czarować, telewizor bzyczy i słyszę to nawet przy włączonej fonii choć na pewno nie przekracza 30db, więc podstaw do reklamacji nie ma
-tańczące zielone piksele na czarnym, szczególnie widoczne czarny jest bezpośrednio przy białym. Oczywiście jest to widoczne z odległości ok 30cm.
Zaraz po sprawdzeniu mocno zjechałem z ustawieniami tak by wygrzać go przez 200h, więc nie wiem czy te minusy, szczególnie drugi będzie widoczny przy normalnych ustawieniach. Choć to właściwie mi nie przeszkadza gdyż z takiej odległości nie oglądam, gorzej z tym bzyczeniem ale z tym się trzeba liczyć. Myślę, że też zależy to od rozmiaru bo tata ma Samsunga 50b850 i bzyczenie jest właściwie niezauważalne.
I pytanie czy do pierwszych 200h takie ustawienia będą właściwe:
Tryb: Standardowy
Podświetlenie: 6
Kontrast: 50
Jasność: 30
Ostrość 36
Kolor: 50
Ja mam podswietlenie 10 kontrast 50 jasność 50 ostrość 50 kolor 50
 

tunis

New member
Wczoraj dołączyłem do posiadaczy Ps60E6500 tv kupiony w Media Expert dokładnie za 5379zł. Wcześniej miałem plazmę też sams 50 cali. Tv oglądam z odległości 2-3m i... trza było brać 64! 70 też by było ok. Bzyczenie? jakie bzyczenie! ja tam nic nie słyszę bynajmniej na razie.Tańczące zielone piksele na czarnym są różowe czerwone też z odległości 50cm w ogóle nie widoczne.
Wybierałem pomiędzy Pans 55St A Sams 60E6500 wole 5 cali więcej niż niby lepszą jakość obrazu na ST niezauważalną przez zwykłego użytkownika. Ważniejsza jest większa odpor na wypalanie, powidoki w e6500 niż niby lepsza jakość obrazu. 3D super, dźwięk w porządku, player bardzo dobry odtwarza wszystkie filmy. Jak na razie jestem bardzo zadowolony
 

Kokosso

New member
Jak uzyskałeś taką dobrą cenę w media ? Gratuluje zakupu

Martwi mnie, że słyszę to bzyczenie nawet przy włączonym dźwięku... I to dziwne, że wydaje mi się ono głośniejsze z odległości ok 3m niż przy samym ekranie. Wydawało mi się zawsze, że plazmy bzyczą od tyłu a tu ten dźwięk wydobywa się z przodu... Natężenie siły jest niezależne od koloru w danym momencie wyświetlanego, jest stałe z jednakową głośnością
 
Ostatnia edycja:

tunis

New member
Najpierw byłem w Media Markt i zaoferowali mi najniższą cenę w internecie 5399zł ale czas oczek ok 2tyg więc podjechałem do ME gdzie wyskoczyli mi z ceną 5799zł :) jak im przedstawiłem ofertę z MM to zeszli do 5379zł :)) i nie 2 tyg tylko 2 dni
 

tunis

New member
Co do bzyczenia to jakiś tam delikatny dźwięk jest, słyszalny z bardzo bliskiej odległości na wyciszeniu. z odległości 1m jest absolutna cisza no chyba że mam taki kiepski słuch. Moja stara plazma jest o wiele głośniejsza ale ma znacznie mniej tych zielonych pikseli.
 

Kokosso

New member
No właśnie, wiadomo że z bliskiej odległości przy wyciszonym dźwięku plazma bzyczy, to naturalne, ale żeby było słychać bzyczenie przy włączonym dźwięku, to trochę dziwne...
 

waszek_rmc

New member
Odnośnie zielonych pikseli na czarnym tle, próbowaliście ustawić opcje poziom czerni hdmi na niski? U mnie pomogło.
Odnośnie bzyczenia, to moja pierwsza plazma wiec ciężko było sie przyzwyczaić, ale po miesiącu nie zwracam na ro uwagi.
 

Kleikadam

New member
Jak uzyskałeś taką dobrą cenę w media ? Gratuluje zakupu

Martwi mnie, że słyszę to bzyczenie nawet przy włączonym dźwięku... I to dziwne, że wydaje mi się ono głośniejsze z odległości ok 3m niż przy samym ekranie. Wydawało mi się zawsze, że plazmy bzyczą od tyłu a tu ten dźwięk wydobywa się z przodu... Natężenie siły jest niezależne od koloru w danym momencie wyświetlanego, jest stałe z jednakową głośnością

U mnie jest tak samo, w zależności jak skieruję głowę to słychać bardziej lub mniej. Najmniej słyszalne jest jak siedzę centrlnie, ale wystrczy że skieruję ucho w kierunku TV to bzyczenie staje sie się bardzo głośne. Tak samo mam nawet przy wyłączonym głosie
 

atom2008

New member
Wydaje mi się, że na głośność bzyczenia, u jednych bardziej u innych mniej może mieć wpływ pomieszczenie i usytuowanie TV. W wytłumionym pomieszczeniu z większą ilością mebli może być mniej słyszalne, w pustym pomieszczeniu bardziej. Ustawienie TV na stoliku a powieszenie na ścianie też może mieć znaczenie. Może tu należy szukać przyczyny dlaczego jedni je słyszą a drudzy nie. Na pewno nie bez znaczenia jest też wiek widza, z wiekiem górne słyszalne pasmo jest coraz niższe :)
 

tunis

New member
Zwróciłem większą uwagę na to bzyczenie i jednak jest ono dosyć słyszalne. Dla kogoś kto po raz pierwszy będzie oglądał plazmę może to być dosyć denerwujące tak jak to było w moim przypadku gdy 4 lata temu kupiłem PS50A551 jednak można się szybko przyzwyczaić i będzie ono niesłyszalne:), dlatego wcześniej pisałem, że nic nie słyszę w PS60E6500. Widocznie tak już jest w plazmach, że wydają takie dźwięki nie wiem jak to wygląda w plazmach innych firm
 

Kokosso

New member
To trochę mnie uspokoiliście. Myślę, że zależy też dużo od wielkości tv. Ja już osobiście myślałem nad a) zwrotem w przysługującym 10dniowym terminie b) zgłoszeniu sprawy do serwisu.
Czyli słyszycie to również przy włączonym dźwięku, tak? Takie delikatnie bzyczenie w tle?
 

tunis

New member
Tak słychać przy włączonym dźwięku, ale tak jak pisałem wcześniej mi to w ogóle nie przeszkadza reszta członków mojej rodziny nic nie mówi o jakimś bzyczeniu czyli jest ok :) b) powiedzą że tak ma być , jeśli Ci to tak bardzo przeszkadza pozostaje tylko rozwiązanie a)
 

tunis

New member
Dlaczego przy niektórych filmach nie czyta mi napisów?. Film jak i napisy są w jednym folderze i mają taką samą nazwa, jak wciskam Tools to niema ustawień napisów
 

RadarVR6

New member
Też od niedawna dołączyłem do grona posiadaczy E6500 (51cali), i musze powiedzieć, że u mnie żadnego bzyczenia nie ma. Jedynie jak wyciszę telewizor i podejdę z tyłu to słychać delikatnie, ale już patrząc od przodu nie słychać. Nie wydaje mi się żeby to było normalne, może spróbujcie to zgłosić na serwis ?
Jak ktoś się waha czy brać czy nie, to ja polecam, uważam że w tej cenie to przyzwoity sprzęt.
Na razie jestem w fazie "docierania" i ogląda się całkiem dobrze, więc po kalibracji może być już tylko lepiej.
 
Do góry