Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

dziadek266

New member
A ja zapytałem bezpośrednio Panasonica i Samsunga jak to jest z tym dźwiękiem DTS 5.1 z USB. Tak mi narazie odpisał SAMSUNG:

"Zgodnie z instrukcją obsługi dźwięk przestrzenny jest przekazywany jedynie dla kanałów cyfrowych (ze źródła antenowego), jeśli taki dźwięk posiadają. Dla urządzeń zewnętrznych odbiornik przekazuje jedynie dźwięk dwukanałowy. "

Czyli producent podaje, że ze źródła zewnętrznego jest tylko stereo. 5.1 jest tylko z telewizji. Jak to kurde wreszcie jest?
Wczoraj przywiozłem 60E6500 :), pierwsze wrażenie: za duży! Ale dzisiaj już jest OK.
Dźwięk z USB czyta w 5.1 sprawdziłem i potwierdzam, trzeba tylko menu przestawić.
Obraz 3D rewelacja - tenis na żywo z Paryża, jak i filmy z USB.
 

majki84

New member
No to bardzo dziwna sprawa, avatar raczej powinien mieć dźwięk DTS 5.1 i to w wersji HD (master), a bitwa warszawska mogła mieć DTS 2.0 w źródle i taki dźwięk może puścić dalej, a DTS 5.1 przerabia na DD 5.1 aby puścić jakikolwiek dźwięk 5.1, ale pewnie da się go obciąć w opcjach do DTS 2.0 (jeśli ktoś się upsze na lepszą jakość dźwięku, ale mniejszą ilość kanałów.
 

Travis

New member
ja w piątek zamówiłem na electro.pl z przesyłką wyszło mnie 5825zł we wtorek ma do mnie dotrzeć :D

jak już będzie stał przede mną to postaram się go odpowiednio przetestować i co nieco o nim tu napisać
 

dziadek266

New member
Po 2 dniach oglądania, mogę powiedzieć że jestem zadowolony z zakupu.
Obraz na kanałach HD jest super, 3d również (na ustawieniach fabrycznych).
Z USB czyta filmy bez problemu.
Funkcje multimedialne 1 klasa - WiFi, AllShare + smartfon działa super.

Chociaż mam 4 okna w pokoju odbicia światła są do zaakceptowania (zawsze mogę roletę zasłonić).
W Panasonicu było podobnie.
 
co do DTS to w PS51e8000 wysyła tylko DTS2.0(i raczej w e6500 nie więcej!) gdyż moge na ampli wypościć tylko DTS NEO ale to juz chyyba kulawa wersja DTS może ktoś wie więcej na ten temat?
 

art-e

New member
co do DTS to w PS51e8000 wysyła tylko DTS2.0(i raczej w e6500 nie więcej!) gdyż moge na ampli wypościć tylko DTS NEO ale to juz chyyba kulawa wersja DTS może ktoś wie więcej na ten temat?

Czyli co, żaden telewizor nie wypuszcza DTS z USB? To ja już nic nie wiem.

DTS Neo to już jest przetworzone ze stereo na 5.1 przez procesor amplitunera. Tak samo jak Dolby Prologic II.
 

jarwlo

New member
Po 2 dniach oglądania, mogę powiedzieć że jestem zadowolony z zakupu.
Obraz na kanałach HD jest super, 3d również (na ustawieniach fabrycznych).
Z USB czyta filmy bez problemu.
Funkcje multimedialne 1 klasa - WiFi, AllShare + smartfon działa super.

Chociaż mam 4 okna w pokoju odbicia światła są do zaakceptowania (zawsze mogę roletę zasłonić).
W Panasonicu było podobnie.

Zgadzam się w 100 %, multimedialnie wymiata, ciągle mnie zaskakuje. Warto dodać, że dźwięk w porównaniu do Leda zdecydowanie lepszy i głębszy. Co do obrazu naprawdę fajny obraz, na początku strasznie mi przeszkadzała różnica ostrości obrazu względem LED LCD firmy LG, lecz przyzwyczaiłem się do myśli, iż plazma nie ma takiej ostrości niż LED. Na razie jade na ustawieniach fabrycznych.

Konwersja obrazu z 2D na 3D bez większych fajerwerków, natomiast już obraz prawdziwy 3D rewelacja.

Nie wiem co z tym DTS, nie mam jak sprawdzić bo nie mam amplitunera.

Bałem się, iż mając okna od południowej strony, będę miał odbicia w TV. TV stoi prostopadle do okna na ścianie wschodniej, najgorzej jest o 12 ale spokojnie da się oglądać TV i światło mi w ogóle nie przeszkadza. Uważam, że ma dobry filtr, a ten test KIKI-ego porównujący ST50 z E8000, na pewno nie jest wiarygodny jeśli chodzi o odbicia (resztę się nie wypowiadam), tego typu porównania robiłem z 10 razy, wierzcie mi, iż ST50 równie odbija jak E6500. Sprawdzałem w sklepie, kazałem nawet w Saturnie je przestawiać raz w jedną raz w drugą stronę. Violator74 słusznie zauważył, że ST50 stoi bardziej w cieniu niż E8000.

Jak macie pytania piszcie.

Plusy:
Jest ich tyle, że nie chce mi się pisać :).
Można podłączyć i klawiaturę i myszkę.

Co do minusów
- 2x port USB przy tak multimedialnym TV to za mało, brakuje mi jeszcze przynajmniej jednego (1x dysk do PVR, 1x dysk do oglądania, 1x Mysz+klawiatura o ile się posiada taki zestaw)
-ostrość konturu obrazu (mam porównanie z LED, ale tym się nie przejmujcie bo i tak jest b.dobra. Po prostu trochę mi jej brakuje)
- brak wyjścia słuchawkowego
- mozolne i długotrwałe ustawianie kolejności kanałów (zakładamy, że już poukładaliśmy kanały w kolejności, dostarczyciel kablówki dołączył jeden fajny kanał, chcemy go ustawić gdzieś na początku, to musimy wszystkie kanały o jeden do tyłu poprzestawiać ręcznie ;( . Piszę o tym gdyż listę z kanałami można eksportować i importować :), ale na razie mi się to nie udało po próbie edycji programów na komputerze )
 
Ostatnia edycja:

Tocki

Member
do jutra musze podjac decyzje czy 51e65oo czy 50ST50 ? prosze o pomoc, cenowo st50 jest drozszy o 300zl i nie posiada okularow, dzisiaj go widzialem i jakis ciemny mi sie wydawal, co robic
 

MITV

New member
do jutra musze podjac decyzje czy 51e65oo czy 50ST50 ? prosze o pomoc, cenowo st50 jest drozszy o 300zl i nie posiada okularow, dzisiaj go widzialem i jakis ciemny mi sie wydawal, co robic

Trudne pytania zadajesz:). Masz forum gdzie piszą o st50 i na pewno wiesz dużo więcej ode mnie/od osób które nie planowały zakupy panasa. Patrząc na ceny obu telewizorów to najtaniej st50 w stosunku do e6500 po cenie której wczoraj zamówiłem z transportem to 380 zł. Okulary nie wiem czy będą Ci potrzebne teraz bo w przyszłości pewnie tak ale nie wiem ile kosztują bo mnie to nie interesuje ale 2 pary pewnie 500 zł. Masz już prawie 900 zł ale ceny się zmieniają i będą spadać(jak masz czas, chodź pewnie jak się domyślam do piątku tak blisko że już pewnie nie masz czasu:)) to raz a dwa może dla Ciebie to nie wiele:), ja się uparłem że nie wydam więcej niż 4tyś i udało mi się jeszcze zatrzymać 80 zł w kieszeni:)Nie wiem jak multimedialnie panasonic ale pewnie gorzej niż samsung. Nie chce doliczać Ci kosztu kupna odtwarzacza bo może już taki masz i laptopa chodź to jednak mniej wygodnie. Obraz a to jest chyba najważniejsze ma lepszy i powinien mieć panasonic. Mi osobiście wydawało się, że bardziej odbija od e6500 a to dla mnie większy minus niż trochę gorszy obraz samsunga. A może któryś bardziej Ci się podoba...:) Powodzenia
 

art-e

New member
dźwięk - dodatkowe ustawienia- wyjście SPDIF - format dźwięku i tu do wyboru: PCM, Dolby Digital i DTS
oczywiście musi być odpowiedni format "puszczony" np.z USB

Nie rozumiem. To TV nie wykrywa sam jaki dźwięk idzie? Za każdym filmem muszę sprawdzic w jakim systemie jest ścieżka dźwiękowa i to przełączać na TV?

Apropo, zamówiłem 50-tkę i mam nadzieje jutro będzie u mnie :) się będzie działo...
 

atom2008

New member
Dzisiaj przyjechał do mnie PS51E6500 i po krótkim testowaniu z n-ki jestem pod wrażeniem jakości obrazu. Czerń bardzo dobra, zero odbić, dzisiaj trochę szarówa na dworze, więc trudno powiedzieć jak będzie w słoneczny dzień, ale zapaliłem wszystkie światła w pokoju i zero odbić na ekranie, kontrast bardzo dobry. Sprawdzę wieczorem jeszcze jak z tym DTSem, bo czytam te szczątkowe komentarze i nie chce mi się wierzyć, że nie można wypuścić pełnego DTSa po wyjściu optycznym (przecież to dużo prościej zrealizować niż downmix do 2.0). Przy okazji odnośnie bzyczenia tej plazmy to słychać bardzo delikatnie tylko jak się przyłoży ucho do ekranu. Z metra już nic nie słychać - przecież nikt nie ogląda z uchem przy TV. Powiem szczerze, że rozpatrywałem zakup nowej plazmy LG 50PM970S lub tego samsunga. Panasonica zdyskwalifikowałem za problem 50Hz. Widziałem ten problem na zeszłorocznym modelu VT30 i wg mnie obraz z takim problemami jest nie do zaakceptowania. Tym bardziej nie rozumiem zachwytów nad Panasonic'iem, co z tego, że Panasonic ma dobrą czerń jak beznadziejną jakość obrazu ruchomego przynajmniej ja nie mogę tego przetrawić (te kolorowe zielone i czerwone pasy na krawędziach np. twarzy - tragedia). O LG 50PM970S, na którego się najbardziej nastawiałem, niestety brak opinii wersji europejskiej, a amerykańskie niestety są przeciętne. Wybór więc padł na Samsunga PS51E6500, do tego cena 3920zł i darmowa wysyłka pomogły podjąć decyzję.
Po trochę dłuższym oglądaniu postaram się napisać coś więcej o tym TV.
 
Do góry