Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

5hiva

New member
Dzięki za odpowiedź.
Najgorsze właśnie jest to że muszę polegać na subiektywnych opiniach, bo nie mam jak samemu tego sprawdzić - w marketach jest to nie do porównania. Jest możliwe, że w ogóle nie będzie mi to przeszkadzać, ale boję się bardzo, że albo trafię na taki co będzie wyjątkowo głośny, albo po prostu ja osobiście nie będę tego tolerował jak ciche by to nie było :/ A wtedy już chyba zwrot tv nie będzie możliwy.
 

timonek

Member
Bez reklam
Powtarzam pytanie czy ktoś kto ma ten tv mógłby mi odpowiedzieć na pytanie jaki model pilota ma ten telewizor, i takie jeszcze dodatkowe pytanie jak jest z tym dodatkowym jednym calem czy jest to naprawdę jeden więcej czy tylko jakieś złudzenie.
 

Sebast1an

New member
Powtarzam pytanie czy ktoś kto ma ten tv mógłby mi odpowiedzieć na pytanie jaki model pilota ma ten telewizor, i takie jeszcze dodatkowe pytanie jak jest z tym dodatkowym jednym calem czy jest to naprawdę jeden więcej czy tylko jakieś złudzenie.

Model pilota:
AA59-00483A

Dodatkowy cal jest uzyskany poprzez cieńszą ramkę (mniejsza szerokość ramki). Jutro jak dam radę to zmierzę przekątną.

Kupiłem sobie dziś ten TV i mam pytanie do jego użytkowników. Ma wyjście słuchawkowe - z tego co czytam to jest na mini-jack'a. Ale gdy chce tam wsadzić mini-jack'a to nie mogę wepchnąć do końca, a nie chce wciskać na siłę. Jest tam czarna mała nakładka? Ją się zdejmuje, czy po prostu wepchąć wtyczkę od kabla?

PS. Jak będę miał chwilę to powrzucam jakieś fotki i napisze co nieco, ale to jeszcze go poużytkuję chwilę, żeby nie pisac tak od razu po zakupie.:wink:
 

timonek

Member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedź, trochę ta symbolika pilota nic mi nie mówi najlepiej jak bys wrzucił zdjęcia a co do tego jednego cala więcej przecież jeżeli producent zachował ta sama rozdzielczość to musiał by zwiększyć rozmiar piksela czyli zmienić coś w procesie produkcji a jeżeli jest to tylko przez zwężenie ramki to wtedy nie zwiększy się widoczna część obrazu najlepiej było by zmierzyć .
 

Sebast1an

New member
jak w googlach wpiszesz, zmienisz na grafikę, to jako pierwsza wyskoczy fotka pilota
musisz sam sprawdzić bo zabezpieczenie przed dawaniem linku wcześniej niż po 5 odpowiedziach na forum jest przez co fotki na razie nei wrzuce zadnej


Ogólnie trochę duży i wygląda jak dla "dziadków" duże przyciski, ale w sumie łatwiej trafić.

Pytanie, czy wam "kropuje" tv z bliska (ja zaczynam widzieć kropeczki z metra)? Jak siędzę na kanapie to praktycznie nie widać, może się czepiam?

PS. wejście słuchawkowe - wystarczyło mocniej wepchnąć ;]

Odnośnie zdjęć, póki co to mam mało wolnego czasu, bo niedawno córeczka mi się urodziła, teraz ma 3 tyg i TV to od zakupu oglądałem może przez godzinę ;p
jak tylko będę miał dłuższą chwilę to coś wrzucę...
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Powtarzam pytanie czy ktoś kto ma ten tv mógłby mi odpowiedzieć na pytanie jaki model pilota ma ten telewizor,
229351

i takie jeszcze dodatkowe pytanie jak jest z tym dodatkowym jednym calem czy jest to naprawdę jeden więcej czy tylko jakieś złudzenie.
Aktywna część ekranu ma 112,7 cm x 62,7 cm.
 

timonek

Member
Bez reklam
Wielkie dzięki za fotke co do pilota to tak jak pisało na stronie producenta czyli model tm950 szkoda że nie dali tego co był w zeszłorocznej serii c550 był model tm1050 który dużo bardziej mi się podobał ( wiadom że ważniejszy jest tv ale czasami nawet na pilota można narzekac) wrzuc sobie w google ten model wedlug mnie jest ladniejszy nie ma tego dluzszego dolu. Co do wymiarow to nie mam jak porownac bo nie znam wymiarow wersji 50 calowej dobrym wyjsciem by byl wymiar przekatnej zeby podzielic przez cale.
 

Sebast1an

New member
Oba te piloty do "ładnych" nie należą ;) Praktycznie są identyczne. Ten od C550 to chyba na płasko leży. Nowy wyprofilowali z boku (jak położysz to taki "mostek" się robi) i przez to jego dolna część jest wydłużona.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Moze i sie wiele nie różnią mógłby być trochę krótszy np. ale 1050 nie ma takiego dołu dłuższego i pustego bez przycisków
 

timonek

Member
Bez reklam
tylko że ten 950 był w zeszłym roku w niższej serii a teraz dodali go do wyższej , ciekawe jak reaguje czy trzeba prosto w tv celowac czy można pod kątem i będzie działać
 

Sebast1an

New member
Moze i sie wiele nie różnią mógłby być trochę krótszy np. ale 1050 nie ma takiego dołu dłuższego i pustego bez przycisków
Ten dół pilota jest zawinięty. Zresztą to jest tylko pilot...

tylko że ten 950 był w zeszłym roku w niższej serii a teraz dodali go do wyższej , ciekawe jak reaguje czy trzeba prosto w tv celowac czy można pod kątem i będzie działać
Nie muszę celować. Działa pod kątem, góra, dół, lewo, prawo ;).

PS. Zamówiłem parę okularków 3D - gościu na allegro ma je dosyć tanio 170zł/szt i bez dodatkowych kosztów za wysyłkę.
W mediamarkt chcieli ponad 300zł za szt. ;/

Zobaczymy - jak to się będzie oglądało 3D w domu. :)
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
TPS. Zamówiłem parę okularków 3D - gościu na allegro ma je dosyć tanio 170zł/szt i bez dodatkowych kosztów za wysyłkę.
Bardzo dobra cena. Z tym, że Samsung przegiął trochę z wykonaniem tego modelu. Są bardzo czułe na kąt (w pionie) pod jakim patrzysz na ekran. Przy lekkim podniesieniu lub opuszczeniu głowy pojawia się spory crosstalk. Chyba szkła tych okularów zrobili w technologii TN.
 

Sebast1an

New member
Podpinał ktoś z was dźwięk z TV-out na chinche. Ja chciałem podpiąć system głośników zewnętrznych chinch'ami z redukcją na minijack i nie działa. Po zmianie w ustawieniach TV na głośniki zewnętrzne też nic nie słychać?

Działa tylko jak podepnę bezpośrednio głośniki na minijack, ale do gniazda słuchawkowego w TV?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Podpinał ktoś z was dźwięk z TV-out na chinche. Ja chciałem podpiąć system głośników zewnętrznych chinch'ami z redukcją na minijack i nie działa. Po zmianie w ustawieniach TV na głośniki zewnętrzne też nic nie słychać?

Działa tylko jak podepnę bezpośrednio głośniki na minijack, ale do gniazda słuchawkowego w TV?

A ten telewizor ma wyjście dźwięku na cinchach?
Ma wejście na cinchach, ale wyjścia dźwięku to chyba tylko optyczne i słuchawkowe.
 

Sebast1an

New member
Kilka fotek :

PS51D550, a obok dodatkowy monitor do laptopa 21' :mrgreen: porównanie wielkości.
dscf8265y.jpg

Kilka zdjęć:

dscf8211y.jpg

dscf8209k.jpg

dscf8213b.jpg

dscf8214k.jpg

dscf8215h.jpg

dscf8216.jpg

dscf8217.jpg

dscf8220t.jpg



dscf8222.jpg

dscf8223f.jpg

dscf8225i.jpg

dscf8226.jpg

dscf8227.jpg

dscf8228c.jpg

dscf8229z.jpg

dscf8230.jpg

dscf8231.jpg

dscf8232w.jpg

dscf8233a.jpg

dscf8234e.jpg

dscf8236.jpg

dscf8237q.jpg

dscf8238f.jpg

dscf8239.jpg

dscf8240.jpg

dscf8241z.jpg

dscf8242w.jpg

dscf8243.jpg

dscf8244.jpg

dscf8248j.jpg

dscf8251x.jpg

dscf8253a.jpg

dscf8255j.jpg

dscf8256m.jpg

dscf8257e.jpg

dscf8258.jpg

dscf8259c.jpg

dscf8260l.jpg

dscf8261g.jpg

dscf8264.jpg



dscf8266b.jpg

No i bateria w aparacie siadła. Porobie jakieś za dnia...


PS.
Rzeczywiście ten telewizor "piszczy", ale ja mam wyczulony słuch.
Pilot też czasami nie reaguje od razu, mam tv z jednej strony trochę zasłonięty komodą i osadzony na nodze w głębi półki.​
 
Ostatnia edycja:
Do góry