Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

smalecwks

New member
Czy ktoś próbował podłączyć zewnętrzny dysk usb 2,5" do PS51D490? Chodzi mi czy port USB zasili dysk? Podłączałem dysk z osobnym zasilaczem i działa, ale nie wiem jak to się zachowa z dyskiem bez zasilacza? Wie ktoś jaki maksymalny prąd może dać port USB w PS51D490?
 

viperlodz

New member
Z USB jest zawsze 5V. Jeśli dysk jest tylko pod usb bez dodatkowego zasilania, co jest przy większych dyskach to bezproblemowo można podłączyć pod ten TV i będzie działać jak i każdy inny. Niedługo zdam relację po miesiącu korzystania z tego tv (PS51D550).
 

R@V

New member
Problem o którym wcześniej pisałem , został rozwiązany. TV ma problem z czytaniem napisów w formacie .txt po konwersji na .srt wszystko działa elegancko. Jeżeli chodzi o dysk zewnętrzny to też nie wiedziałem z jakim zasilaniem ma być, zadzwoniłem na infolinię samsunga i tam powiedziano mi że dysk z napięciem 5V najlepiej bez własnego zasilania.
 

sylwek34

New member
Telewizor czyta pliki w formacie .txt ale muszą one być w formacie czasowym bo tych w klatkowym nie potrafi odczytać. Rozróżnić je można np. po tym, że po otwarciu pliku tekst jest w nawiasach klamrowych lub kwadratowych.
 

smalecwks

New member
No to że USB ma 5V to ja wiem ale to jest napięcie a nie prąd, niektóre usb np w laptopach dają mniejszy prąd i przez to dyski nie działają bo wymagają 500mA co jest chyba maxem dla USB. Że z PS51d550 działają takie dsyki to też wiem bo w instrukcji jest nawet napsiane że ten tv wspiera zewnetrzne dyski usb, a ps51d490 nie. więc chciałem być na 100% pewny zanim kupię
 

viperlodz

New member
OPINIA po miesiącu korzystania:
Telewizor jak za tą cenę jest bardzo dobry. Dużym problemem jest jednak matryca błyszcząca, która w ciągu dnia zachowuje się jak lustro. Mi to nie przeszkadza, bo w ciągu dnia nie oglądam filmów, a jak już bardzo bym chciał to spuszczone rolety rozwiązują ten problem. Jeśli jednak u kogoś długo widać słońce przez okno może to być dużym problemem.

Ogólnie obraz jest bardzo dobry i nie dopatrzyłem się mankamentów. Filmy Full HD widać bardzo dobrze i nie miałem żadnych problemów z odczytem plików mkv. Jest duża możliwość dopasowania obrazu także obraz można poprawić wg własnego uznania.
Dużym udogodnieniem jest DLNA i połączenie skrętką z komputerem. Wygodny interfejs pozwala oglądać filmy, słuchać muzyki albo przeglądać zdjęcia. Jest to ciekawie zrobione i bardzo wygodne w korzystaniu.

O 3D jak na razie się nie wypowiem, bo nie zakupiłem jeszcze okularów, ale zapewne jest tak samo jak w innych telewizorach w tej cenie. Na prawdziwe 3D, które nie męczy oczu z innymi okularami pewnie jeszcze trochę poczekamy chociaż już są niezłe prototypy.

Podsumowanie:
Krótko mówiąc polecam ten telewizor. W tym przedziale cenowym chyba nic lepszego nie kupimy. Długo zastanawiałem się nad wyborem telewizora. Problemem był wymóg, aby telewizor był cienki (jak np. PS50C6900 lub PS50C6500) i można było skorzystać w montażu pod wieszak Ultra Slim. Niestety cena cienkich telewizorów była dużo wyższa, a grubość np. PS50C550 nie zachwycała mnie. W końcu kupiłem coś pomiędzy. Co prawda nie można skorzystać z wieszaka Ultra Slim, ale już mam pomysł jak zamocować go przy ścianie w podobny sposób;)
 

suhar80

New member
No to że USB ma 5V to ja wiem ale to jest napięcie a nie prąd, niektóre usb np w laptopach dają mniejszy prąd i przez to dyski nie działają bo wymagają 500mA co jest chyba maxem dla USB. Że z PS51d550 działają takie dsyki to też wiem bo w instrukcji jest nawet napsiane że ten tv wspiera zewnetrzne dyski usb, a ps51d490 nie. więc chciałem być na 100% pewny zanim kupię

PS51D490 również wspiera takie dyski, a jako że ma 1 usb ja właśnie korzystam na nim z huba usb.
 

smalecwks

New member
Potwierdzam, kupiłem samsung portable, smiga elegancko. Co do samego PS51D490, jak dla mnie telewizor super, HDready - moim zdaniem oglądając z 3 metrów nie zauważysz różnicy, a do tego zwykłe kanały SD wyglądają lepiej niż na FullHD, pliki mkv gra z usb bez problemu, obraz dla mnie rewelacja do tego niski pobór prądu
 

Jankes1214

New member
ja mam jakieś 5m od telewizora. Mam możliwość kupienia od znajomego za 2tys z roczną gwarancją i nie wiem czy się skusić.. czy mógłby Pan jeszcze coś więcej o tym telewizorze powiedzieć? (okulary są drogie?)
 

Jankes1214

New member
Miał ktoś może porównanie do LG 50PW450? Bo waham się między tymi dwoma a nie ma kiedy pojechać więc zakup będzie na podstawie opini innych i przez internet..
 
Do góry