Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

R@V

New member
Ja mam SSG-3100GB i spisują się elegancko. Jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów 3D .mkv to sprawa wygląda tak : Film IMAX Hubble w wersji dostępnej w internecie czyli SBS 1080p . Po przekonwertowaniu do .m2ts i odpaleniu z PS3 wygląda kosmicznie :) Co innego jeżeli ten sam film odpalimy z dysku zewn. podłączonego do TV, mianowicie obraz jest rozmazany tzn. brakuje ostrości i film nie wygląda jakby był w 1080p, też tak macie ??
 

szoszo17

New member
Witam mógł by ktoś podać wymiary pudła od telewizora 51 wysokość i szerokość bo niewiem czy wejdzie mi do samochodu a jadę odebrać TV osobiście .
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie ma samochodu osobowego do ktorego mieści sie 50ciocalowa plazma w pudle w pozycji stojącej a tak trzeba to przewozić.
 

suhar80

New member
Akurat ktoś z nas wie, jak był transportowany jego telewizor do sklepu ... Gdybym nie pomógł kurierowi przynieść tv z samochodu to pewnie on sam by obijał pudło o każdy kolejny winkiel i ciągnął tv po ziemi.
 
Ostatnia edycja:

crimson-pirate

New member
No i niestety odwiedziłem sklep gdzie był podłączony D490 , zaraz obok niego LED 40 samsunga (nie pamietam modelu). Obraz byl nadawany w full hd i tutaj moje zaskoczenie. Slaba biel , czarny tez wypadal szaro...
Obraz nie byl specialnie plynny. I teraz moje pytanie , czy to wina tego ze obraz byl full hd prezentacja a tv ma HD ? czy poprostu tak to juz wyglada?
bylem praktycznie zdecydowany na D550, ale po tym co zoabczylem troche mi mina zrzedla. Na tv obok LED Samsunga , czern byla swietna , a obraz plynny niesamowicie...
 

tdx

New member
Bez reklam
No i niestety odwiedziłem sklep gdzie był podłączony D490 , zaraz obok niego LED 40 samsunga (nie pamietam modelu). Obraz byl nadawany w full hd i tutaj moje zaskoczenie. Slaba biel , czarny tez wypadal szaro...
Obraz nie byl specialnie plynny. I teraz moje pytanie , czy to wina tego ze obraz byl full hd prezentacja a tv ma HD ? czy poprostu tak to juz wyglada?
bylem praktycznie zdecydowany na D550, ale po tym co zoabczylem troche mi mina zrzedla. Na tv obok LED Samsunga , czern byla swietna , a obraz plynny niesamowicie...

Jeśli widziałeś nowe LEDy samsunga to faktycznie obraz jest dużo bardziej płynny z głębokimi czerniami. Ale porównujesz to z najniższymi modelami plazm i stąd taka duża różnica.
 

crimson-pirate

New member
Jeśli widziałeś nowe LEDy samsunga to faktycznie obraz jest dużo bardziej płynny z głębokimi czerniami. Ale porównujesz to z najniższymi modelami plazm i stąd taka duża różnica.

tak , niestety obok siebie byly postawione , prawdopdobnie jakby ten samsung byl w towarzystwie bardziej zblizonych cenowoto moze tak by to nie wygladalo :)
Ale pare metrów dalej byl panasonic serii G20 i nie jestem pewien ale wydawalo mi sie ze lepiej to wyglada. Na panasonicu byla cyfra + HD , a na tym samsungu byla prezentacja full hd , jednak tv hd 490
 

tdx

New member
Bez reklam
Jakbym Ci miał polecać plazmę to faktycznie był by to G30 i wyżej tylko to już inny przedział cenowy.
 

szoszo17

New member
Witam od wczoraj jestem posiadaczem samsunga PS51d550 chciałbym sie dowiedzieć czym najlepiej odtwarzać filmy 3d z kompa przez hdmi i jak najlepiej ustawić opcje w telewizorze 3d
ps TV zmieścił się bez problemu do hondy civic Vgen w pozycji poziomej
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam od wczoraj jestem posiadaczem samsunga PS51d550 chciałbym sie dowiedzieć czym najlepiej odtwarzać filmy 3d z kompa przez hdmi i jak najlepiej ustawić opcje w telewizorze 3d
ps TV zmieścił się bez problemu do hondy civic Vgen w pozycji poziomej

Mam pytanie do ciebie jaki model pilota masz z tym tv bo w zeszlorocznych modelach byl to 1050 w seri 5, a teraz na stronie samsunga napisali ze 950 jest ten z tanszej seri 4 .
 

adwolf

New member
Mam pytanie dotyczące tunera DVB-T - czy posiada obowiązujący standart w Polsce MPEG-4 ? Ew. Czy normalnie czyta divx z usb ?
 

Paćka87

New member
Samsung PS51D550

Witam wszystkich
Też zastanawiam się nad kupnem tego modelu, czytając posty widzę że jest już paru użytkowników tego modelu (PS51D550) prosil bym o wstawienie scen z wyświetlania.
Podsumowując tą plazme: czerń i biel jest na średnim poziomie, w zależności jak sie go skalibruje, jedni są zadowoleni drudzy nie, ale myślę ze to kwestia kalibracji, jestem bardzo ciekaw, wczoraj zjeździlem sie po czestochowie, po marketach, chcialem sprawdzic jak swiecą, ale niestety nie znalazłem tego modelu, jestem zdany tylko na was.
 

Drzymek

Member
Witam! Po 3 tygodniach podzielę się wrażeniami z używania PS51D550!

Zacznę od wad:

Trochę bzyczy (szczególnie na białym tle) ale nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe. Ja jestem uczulony na takie rzeczy, a bzyczenie mi jakoś specjalnie nie dokucza. Poza tym wystarczy dać dźwięk na 2-3 i już nic nie słychać.

LUUUUSSSSTTTTRRRROOOO!!!! W pokoju mam rolety, i w dzień jest ciemno (nie jak w nocy ale półmrok) a mimo to w czarnych scenach widzę siebie przed tv i to co w pokoju. Przy odsłoniętych oknach to można zapomnieć o normalnym oglądaniu.

Trafił mi się jeden subpixel ale z bliska jest ciężko go zauważyć a z odl. 2m to wogóle go nie widać. Mam nadzieję że sam zniknie jak tv trochę pogra.


Teraz plusy:

Duży z cieniutką ramką (znajomi pytają czy to LED). Obraz super aczkolwiek nie żyłuję go jeszcze bo "docieram". Kolory ostre, żywe, brak efektu juddera i migotania. Powidoki czasem powstają ale na bardzo krótko. Jeszcze nie miałem potrzeby korzystać z "oczyszczacza" powidoków.
Dźwięk nadaje się do wiadomości i seriali. Jest dobrze.
Bardzo duża multimedialność. Odtwarza na razie wszystko co podepnę (przy kompie trzeba instalować jakieś kodeki itp. a tu wkładasz pena i leci. Problem pojawia się wtedy gdy film ma np zapisane na ścieżce (nie w pliku) napisy w 2 językach. Na razie nie potrafiłem ich zmieniać, a czasami jako domyślny włączy się ang.
TV DEKODUJE DOLBY DIGITAL I DTS i przesyła sygnał do amplitunera!!! REWELACJA!

Dużo wejść zapewnia komfortowe przełączanie bez potrzeby przepinania kabli.

Teraz trochę o technologii 3D. JEST REWELACYJNA!!!!!!!!

Na razie używam tylko do gier na PS3, ale Killzone 3, Crysis 2 i Motorstorm apocalypse zmiażdżyły mi i kumplom kohones beż reszty. GŁĘBIA PRZESTRZEŃ poczucie bycia w centrum rozgrywki i akcji. Parę razy nawet grając samemu otworzyłem gębę i powiedziałem na głos "ja pier ale efekty"

Nie wiem jak się to sprawdza w filmach bo jeszcze żadnego nie odpalałem, ale 3D w grach jest super.

Teraz największy "+"

CCCCCCEEEEENNNNAAA!!!!!! TV 3D 51cali multimedialny, z możliwością podpięcia do internetu, dekoderami, super wyglądem i obrazem można już kupić za 2850zł!!!! + 200 zł za okulary 3D To jest mistrzostwo świata!!!

To już mój 3 samsung i ze wszystkich jestem zadowolony i wszystkie działąją bezproblemowo do dziś (plazma 42cale ma już 4 lata i gra jak nówka).
 

5hiva

New member
Mógłbyś sprecyzować trochę lepiej jak bardzo słychać to bzyczenie?
Czy siedząc wieczorem i oglądając przy normalnej głośności przy cichym otoczeniu z odległości 2m+ jesteś w stanie wsłuchując się je usłyszeć? Czy słychać je tylko z bliska przy wyłączonym dźwięku i bardzo jasnym tle?
Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

Drzymek

Member
Witam!

Bzyczenie słychać przede wszystkim na jasnym tle (im więcej jasnego tym wyraźniej słychać). Nie jest to jak inni piszą głupoty "głośniejsze od agregatu lodówki". Z odl. 2 metrów jest to słyszalne w nocy ale tylko jak masz dźwięk na 0 lub 1-2. Podczas normalnego oglądania z normalną głośnością jest to niesłyszalne. W dodatku tylko osoby czytające fora i opinie o samsungu są na to uczulone.

Koledzy, dziewczyna, rodzina tego nie słyszy (lub nie daje sobie z tego sprawy że nie słyszy). Ja kupując ten model wiedziałem że coś takiego istnieje i szczególnie na to zwracałem uwagę (więc jesteśmy bardzo na to wyczuleni).

Poza tym to nie jest wyraźne bzyczenie, nie takie jak dźwięk świetlówki, nie jest to częstotliwość drażniąca ucho.

Na infolinii samsunga dowiedziałem się że norma to 30dB z odl 2m. Jak jest nie spełniona to tv do naprawy.
 
Do góry