Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

quki

New member
siemka

Podpowiedzcie prosze, podłączyłem tv pod ampli Kabelkiem HDMI obraz mam przez TV N, jak włożyłem pendriva pod usb w tv to dzwięk idzie przez tv, jak zrobić by szedł przez ampli.?
Pozdrawiam
 

boxster

Member
Czy w tym tv internet służy tylko do uaktualniania softu i kontaktu z supportem? Ja jakoś odnośników do np. YouTube oraz jakiejś namiastki przeglądarki nie znalazłem... może źle szukam (?). Będę wdzięczny za wyjaśnienia.
 

uran0s

New member
Właśnie przymierzam się do zmiany 42 calowego panasonica serii Viera(niestety uległ uszkodzeniu, prawdopodobnie moduł i nie ma sensu podejmować się naprawy), na coś większego.

Początkowo chciałem zakupić LG 50PV350, jednak po paru dniach lektury, skłaniam się ku TV z funkcją 3D.

Prześledziłem cały temat i mam straszny mętlik, który TV wybrać, czy tańszy model 490, czy droższy 550. Niby to 500zł różnicy, ale przy moich obecnych wydatkach, to już spore pieniądze, a trzeba doliczyć jeszcze zakup okularów.

Porównywałem parametry obu TV i mam pytanie, warto dopłacać za FHD i możliwość konwersji z 2D na 3D? Czy skonwertowany obraz faktycznie jest dobry i porównywalnych do filmów w wersji 3D.

Filmy będą odtwarzał wyłącznie za pomocą odtwarzacza DVD, posiadam Cyfrę +, ale bez pakietu HD i 3D i nie zamierzam wykupować dodatkowo tych funkcji.
 

bigxlx

New member
Porównywałem parametry obu TV i mam pytanie, warto dopłacać za FHD i możliwość konwersji z 2D na 3D? Czy skonwertowany obraz faktycznie jest dobry i porównywalnych do filmów w wersji 3D.

Na wstepie zapomnij o konwersji 2D na 3D :popcorn:

Filmy będą odtwarzał wyłącznie za pomocą odtwarzacza DVD, posiadam Cyfrę +, ale bez pakietu HD i 3D i nie zamierzam wykupować dodatkowo tych funkcji.

Do 3D potrzebujesz BD z 3D, lepiej kupic TV ktory bedzie odtwarzal "wszystkie formaty" video z USB i po temacie. Wkladasz pena z MKV i ogladasz FHD. A jak sie postarasz to i SBS.

50PZ250 Ciebie nie zrujnuje.

Zalezy jak dla kogo, milo by bylo miec wsparcie tez dla napisow.
 
Ostatnia edycja:

uran0s

New member
Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź, przeglądam ceny i za 2900 można wyrwać tego LG-ka. Zakup planuje na wrzesień, więc może jeszcze ciut spadnie z ceny.

Na pewno jeszcze trochę poczytam i poszukam żeby dokonać najlepszego wyboru, choć na chwilę obecną ten LG wędruje na początek mojej listy zakupu.

A jak wygląda cenowo zakup okularów do tego LG-ka?
 

andrzej.b

New member
Nabylem nowy telewizor samsung plasma ps51d550 (600Hz). Nim to zrobilem zapoznalem sie z dosc wyczerpujacym opisem by wiedziec co kupuje.

Po podlaczeniu sprzetu (n-ka, ps3) zdziwilem sie troszke bo wszystkie kanaly n-ki po wcisnieciu info w pilocie do samsunga wyskakuje 50Hz (piecdziesiat). W PS3 60Hz. Po wlaczeniu filmu na Blu-ray w PS3 - 24 Hz. Pytanie: o co chodzi? czy cos nie zrozumialem? W menu samsunga nie znalazlem opcji do zmiany czestotliwosci tak samo w N-ce i PS3. Jest jakas mozliwosc odblokowania innych czestotliwosci? (jakas kombinacja klawiszy dluzej przycisnietych?) o co chodzi z tym 600Hz, jak to jest wykorzystywane w tym modelu?

w sprawie bzyczenia: wczesniej mialem LCD samsunga i bzyczenia nie bylo. Teraz je uslyszalem i sie troszke zdziwilem... (nawet myslalem ze to moze jakas usterka?) ale widac przyjdzie mi sie do tego przyzwyczaic.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Było o tym dziesiątki razy, to czestotliwość źródła sygnału a nie telewizora. Poza tym dałeś sie nabrać troche magicznemu marketingowemu bełkotowi o 600Hz.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Nabylem nowy telewizor samsung plasma ps51d550 (600Hz). Nim to zrobilem zapoznalem sie z dosc wyczerpujacym opisem by wiedziec co kupuje.

Po podlaczeniu sprzetu (n-ka, ps3) zdziwilem sie troszke bo wszystkie kanaly n-ki po wcisnieciu info w pilocie do samsunga wyskakuje 50Hz (piecdziesiat). W PS3 60Hz. Po wlaczeniu filmu na Blu-ray w PS3 - 24 Hz. Pytanie: o co chodzi? czy cos nie zrozumialem?
Nic nie zrozumiałeś. Szkoda tego czasu, co go poświęciłeś na czytanie.
 

andrzej.b

New member
widze ze pan jacks duzo wie, wiec moze wytlumaczy komus kto pierwszy raz posta na tym forum napisal i staral sie byc odrobinke mniej opryskliwy. No to jak to jest z tym odswiezaniem?
 

JackS.

New member
Bez reklam
widze ze pan jacks duzo wie, wiec moze wytlumaczy komus kto pierwszy raz posta na tym forum napisal i staral sie byc odrobinke mniej opryskliwy. No to jak to jest z tym odswiezaniem?
Sorry, ale skoro napisałeś, że zapoznałeś się z dość wyczerpującym opisem by wiedzieć co kupujesz, to powinieneś wiedzieć, że częstotliwość odświeżania subpolowego plazm nie ma nic wspólnego z tym ile obrazów lub półobrazów ma sygnał z n-ki lub z PS3.

Tak w skrócie: pojedyncza komórka plazmowa telewizora nie potrafi świecić jaśniej lub ciemniej. Ona albo świeci, albo nie. W związku z tym, aby uzyskać wrażenie, że jakiś jest jaśniejszy lub ciemniejszy w ciągu każdej klatki obrazu (trwającej 1/60 sekundy) 600-herzowa plazma wykonuje 10 cykli zapalania/gaszenia pikseli. Stąd 10 x 60 = 600 cykli na sekundę. Każdy z tych cykli ma różny czas trwania. Najdłuższy jest 512 razy dłuższy od najkrótszego, 256 dłuższy od drugiego po względem długości, itd. Czasy ich trwanie mają się do siebie jak kolejne potęgi liczby 2. W ten sposób różnymi kombinacjami załączeń i zgaszeń pojedynczego piksela można uzyskać wrażenie 1024 poziomów jego jasności. Dodatkowym sposobem na zwiększenie ilości tych poziomów jest dithering. Tak czy siak, to ile razy na sekundę w plazmach błyskają piksele (400 czy 600Hz) nie ma się nijak do ilości klatek obrazu wyświetlanych na ekranie w ciągu sekundy.
 
Ostatnia edycja:

andrzej.b

New member
dziekuje za odpowiedz. Czytalem o specyfikacji oraz opinie uzytkownikow na temat tego telewizora. w sprawie odswiezania w opisach nie wiele lub wcale nie pisali a ja dopiero co raczkuje w tej technologii :p

Tak ogolnie zona jest zachwycona telewizorem i w ogole nie slyszy bzyczenia (ja juz prawie go nie rozpoznaje bo teraz siedze 4-5 m od telewizora). Po wypowiedzi jacksa tajemnica sie rozwiala i wiem wreszcie jak to dziala. Dzieki jeszcze raz.

Nurtuje mnie tylko jedno pytanie: Szwagier ma 50 samsunga (plasma ale nie wiem jaka) i gdy tylko zobaczylem ze takie pokazywane jest odswiezanie zadzwonilem do niego i poprosilem by sprawdzil na swoim telewizorze jak u niego jest i... uparcie mowil ze ma napisane 600 Hz czy to PS3 czy N-ka. Klamal? Moze zazdrosci troszke? :D
 
Do góry