Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

JackS.

New member
Bez reklam
Nurtuje mnie tylko jedno pytanie: Szwagier ma 50 samsunga (plasma ale nie wiem jaka) i gdy tylko zobaczylem ze takie pokazywane jest odswiezanie zadzwonilem do niego i poprosilem by sprawdzil na swoim telewizorze jak u niego jest i... uparcie mowil ze ma napisane 600 Hz czy to PS3 czy N-ka. Klamal? Moze zazdrosci troszke? :D
Może zostawił sobie naklejkę reklamową w rogu ekranu i z niej to czyta?

A tak serio, to nie ma znaczenia czy to plazma, czy LCD - gdy naciskamy klawisz INFO pilota zawsze wyświetlany jest format (rozdzielczość i ilość obrazów lub półobrazów na sekundę) sygnału wejściowego. Sygnału wejściowego, a nie po obróbce przez elektronikę telewizora.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy PS 3 należy korzystać z funkcji - gra, to wyłącza obróbki cyfrowe i zmniejsza input lag o połowę. taki jest cel podświetlenia gry . I nie ma tam 600 Hz
 

Kampaj

New member
Bez reklam
600Hz występuje tak jakby w modelu 50D8000/C7000(smużenie tak małe jak na 100Hz LED).
Plazmy D550 i D491 są 50Hz, co widać po smużeniu jak na 50Hz LCD:(
 

quki

New member
?

Mam jeszcze do was jedno pytanko, na chwilę obecną jedyna opcją oglądania filmów 3D dla mnie jest TV N, recorder mam podłączony do ampli: Yamaha RX-V465 przewodem hdmi tak samo jak TV, pytanie moje jest następujący. Czy będę mógł oglądać programy 3D . Czy ampli. będzie na coś wpływał lub czy porzebuję jakiś specjalnych przewodów?

Pozdrawiam
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam jeszcze do was jedno pytanko, na chwilę obecną jedyna opcją oglądania filmów 3D dla mnie jest TV N, recorder mam podłączony do ampli: Yamaha RX-V465 przewodem hdmi tak samo jak TV, pytanie moje jest następujący. Czy będę mógł oglądać programy 3D .
Tak.

Czy ampli. będzie na coś wpływał
Tak - na jakość odtwarzania ścieżki dźwiękowej programu.

lub czy porzebuję jakiś specjalnych przewodów?
Nie.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam pytanie do innych użytkowników 51D550. Czy istnieje jakiś skrót na pilocie (jakaś kombinacja klawiszy) umożliwiająca szybkie przełączanie się pomiędzy fonią programu wyświetlanego na pełnym ekranie a fonią programu wyświetlanego w okienku PiP. Chodzi o coś prostszego niż wchodzenie do MENU / SYSTEM / PIP.
 

quki

New member
JackS., a wracając do mojego posta w sprawie dźwięku z pendriva podłączonego przez usb do Tv , napisałeś żeby mieć dźwięk przez ampli. trzeba podłączyć ampli z tv dodatkow przez kabelek optyczny i uaktywnić go w ampli, ostatnio w necie obiło mi się coś o uszy na temat kabelka HDMI 1.4a, czy ten kabel może jakoś pomóc w mojej sprawie?
 

JackS.

New member
Bez reklam
JackS., a wracając do mojego posta w sprawie dźwięku z pendriva podłączonego przez usb do Tv , napisałeś żeby mieć dźwięk przez ampli. trzeba podłączyć ampli z tv dodatkow przez kabelek optyczny i uaktywnić go w ampli, ostatnio w necie obiło mi się coś o uszy na temat kabelka HDMI 1.4a, czy ten kabel może jakoś pomóc w mojej sprawie?

Zapewne chodzi Ci o funkcję ARC (audio return channel) wprowadzoną od specyfikacji HDMI 1.4.

Niestety ten telewizor nie obsługuje tej funkcji.
 

jonas12

New member
Witam.
Kupiłem ten telewizor dwa dni temu. Wygląda na to że mimo gniazda LAN nie ma on funkcji INTERNET TV i internet służy wyłącznie do aktualizacji oprogramowania. Czy tak jest rzeczywiście czy się mylę?
Jeżeli to prawda to trochę lipa że Samsung nie wyposażył tv w tą funkcję
 

jonas12

New member
DLNA oczywiście też ale brak internet tv samsunga. Kolega ma w swoim telewizorze. Nie wiadomo czemu Samsung w tym modelu pozbawił tej usługi nabywców tv.
Co do allshare (DLNA) to próbuję właśnie skonfigurować połączenie z laptopem toshiba poprzez router ale nie wychodzi mi na razie. Wyskakuje komunikat nie obsługiwany format pliku mimo że bezpośrednio z pendriva film albo muzykę telewizor odtwarza.
 

JackS.

New member
Bez reklam
DLNA oczywiście też ale brak internet tv samsunga. Kolega ma w swoim telewizorze. Nie wiadomo czemu Samsung w tym modelu pozbawił tej usługi nabywców tv.
Może chodzi o to, aby handlowcy mieli czym zachęcić do zakupów telewizorów z serii D6500 lub D8000? Tylko lepsza szyba i mniejsza grubość to widocznie za mało, aby kusić ludzi na zakup wyższych modeli.

Co do allshare (DLNA) to próbuję właśnie skonfigurować połączenie z laptopem toshiba poprzez router ale nie wychodzi mi na razie. Wyskakuje komunikat nie obsługiwany format pliku mimo że bezpośrednio z pendriva film albo muzykę telewizor odtwarza.
Ilość formatów idących po DLNA jest mniejsza.
 

rboczon

New member
Nagrywanie na HD po USB

Przeczytałem na innym forum w recenzji, że istnieje możliwość nagrywania programów TV na podłączonym dysku twardym po USB dot. PS51D550. Niestety jak dotąd nie udało mi się uruchomić tej funkcjonalności. Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć jak to zrobić? Dzięki za pomoc.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Przeczytałem na innym forum w recenzji, że istnieje możliwość nagrywania programów TV na podłączonym dysku twardym po USB dot. PS51D550. Niestety jak dotąd nie udało mi się uruchomić tej funkcjonalności. Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć jak to zrobić? Dzięki za pomoc.
W instrukcji do tego TV nie ma informacji o takiej funkcjonalności.
 
Do góry