Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

Drachenfels

New member
Diabelis i inne osoby które podłaczają ten TV do konsoli.

Ogromna prośba, sprawdzcie czy w grach podczas ruszania kamerą na boki nie macie takich efektów jak u mnie (zdjęcia w postach wyżej)? Włączam tryb gra w opcjach i nic to nie daje. Już nie wiem co mam zrobić, załamka jakaś. Może coś ustawić inaczej w menu serwisowym? Może TV do naprawy?
Mam Xboxa 360. Może PS3 inaczej generuje grafikę? nie mam pojęcia. Konsola była podłączana kablem HDMI, przez komponent, bawiłem się przestawieniami w menu konsoli. I nic.
Może jest ktoś z Wrocławia kto zna temat, lub jest zainteresowany jak TV wygląda w akcji, to zapraszam. Póki TV mam i nie oddałem, można oglądać.

Co ciekawe, sprzedawcy w Saturnie byli zdziwieni jak im pokazałem o co chodzi. Konsolę podłacząłem w sklepie do ich telewizorów. LG i Panasonic tez mialy te problemy.

HELP!
 

suhar80

New member
Diabelis i inne osoby które podłaczają ten TV do konsoli.

Ogromna prośba, sprawdzcie czy w grach podczas ruszania kamerą na boki nie macie takich efektów jak u mnie (zdjęcia w postach wyżej)? Włączam tryb gra w opcjach i nic to nie daje. Już nie wiem co mam zrobić, załamka jakaś. Może coś ustawić inaczej w menu serwisowym? Może TV do naprawy?
Mam Xboxa 360. Może PS3 inaczej generuje grafikę? nie mam pojęcia. Konsola była podłączana kablem HDMI, przez komponent, bawiłem się przestawieniami w menu konsoli. I nic.
Może jest ktoś z Wrocławia kto zna temat, lub jest zainteresowany jak TV wygląda w akcji, to zapraszam. Póki TV mam i nie oddałem, można oglądać.

Co ciekawe, sprzedawcy w Saturnie byli zdziwieni jak im pokazałem o co chodzi. Konsolę podłacząłem w sklepie do ich telewizorów. LG i Panasonic tez mialy te problemy.

HELP!

Ja mam model d490 i w 100% ani na x360 ani na ps3 nie mam takich efektów.
 

suhar80

New member
Zarówno xbox jak i ps3 pracują w najwyższych rozdzielczościach, ale przy innych również nie mam żadnych problemów. Zero całokwicie zero takich problemów.Gierki śmigają fantastycznie płynnie.
 

Sebast1an

New member
Ściągnij tę planszę. Wgraj na pena lub odczytaj ją telewizorem przez AllShare. Włącz 3D side-by-side, włóż okulary i sprawdź czy obraz przewidziany dla lewego oka rozjaśnia Ci czerń w środkowej części planszy, gdy patrzysz prawym okiem i na odwrót. Czyli czy patrząc lewym okiem widzisz szare fragmenty litery R, a prawym szare fragmenty litery L. Pokiwaj głową, a zauważysz jak się to zmienia.

I jak jest?

Jak ruszam główą patrząc lewym i prawym okiem zarazem, to widać zmianę przenikania litery R i L, raz jedną, raz drugą widać wyraźniej. Powinny być obie białe cały czas? Bez względu na poruszanie głową? Nie wiem - czy o to chodzi?
 

post

New member
przedarłem się przez cały ten wątek. mam parę krótkich pytań (@ps51d550):

1. jak długo trwa przeskakiwanie z kanału na kanał (może to śmieszne ale tbh to dla mnie niezwykle ważna rzecz. jestem z tych co lubią biegać po kanałach i czekanie 1s u mojej siostry na LG LCD doprowadza mnie do szału)
2. czy tego telewizora dotyczy problem smużenia przy dynamicznych scenach?
3. widziałem parę razy w sklepach na róznych telewizorach, też przy dynamicznych scenach, takie różnokolorowe pixele (coś ala w kartach graficznych na pcetach jak się kręciło za bardzo grafikę, może przesadny przykład ale chodzi mi mniej więcej o coś takiego - "localhostr.com /file /YjacEfo /Zdjcie0167.jpg" ktoś raz to widział na tv to będzie wiedział o co chodzi) - czy ten problem dotyczy tego telewizora?
4. moglibyście mi wytłumaczyć na czym do jasnej cholery polega ta kwestia dlna? Czy to znaczy że jak LANem pociągnę tv->LAN->router<-wifi<-laptop i udostępnie dysk to będę mógł bez problemu oglądać filmy? bo żeby tv->wifi->router to muszę mieć adapter tak? czy film oglądany tą metodą nie traci w żaden sposób na jakości (tzn. nie ma skoków itd?)? jak dobrze rozumiem to przy takim oglądaniu tv nie korzysta z karty laptopa więc nie muszę się martwić że mój lap nie odtwarza fullhd?
5. czy jeżeli przewodem tv/hdmi podłącze laptopa, to będę mógł bez problemu na nim działać, tj. używać tv jako monitora?
6. czy faktycznie jest w plazmach taki problem z tym że pozostają "znaczki" po stacjach jak się długo ogląda kanał...? o_O

dzięki z góry za odpowiedzi. jak będą satysfakcjonujące to jutro będę miał nowy tv :)



p.s aha, dodam jeszcze że byłem napalony na samsung led ued6100 ale u kolegi zobaczyłem jak śmiga plazma i doszedłem do wniosku że 800pln na ziemi nie leży.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Jak ruszam główą patrząc lewym i prawym okiem zarazem, to widać zmianę przenikania litery R i L, raz jedną, raz drugą widać wyraźniej. Powinny być obie białe cały czas? Bez względu na poruszanie głową? Nie wiem - czy o to chodzi?

Nie, nie.
Ta plansza jest przygotowana do patrzeniem tylko jednym okiem - prawym lub lewym. Jak patrzysz prawym, to nie powinno być widać żadnych elementów narysowanych dla oka lewego i na odwrót.

Jeśli widzisz jakieś elementy przygotowane dla innego oka niż to, którym patrzysz, to jest to efekt zwany crosstalk. W szczególności patrząc prawym nie powinieneś widzieć żadnych znaczków o kształcie litery L. A lewym żadnych cieni z literą R. Chodzi na przykład o ewentualne lekkie rozjaśnienie czarnego środka planszy. Rozjaśnienie w kształcie litery, której widzieć się nie powinno.

W okularach Samsunga stopień tego przebijania obrazu zależy od tego pod jakim kątem patrzysz na TV. A dokładniej jaki kąt tworzy linia Twojego wzroku z płaszczyzną szkieł okularów. Znacznie większy crasstalk powstaje gdy lekko pochylę lub podniosę głowę, niż gdy trzymam ją na wprost.
 

post

New member
Panowie gentelmani,

byłbym serdecznie wdzięczny gdybyście odnieśli się do mojego posta.

Został na poprzedniej stronie i szybko weszła nowa dlatego piszę żebyście go nie przeoczyli ;S

pozdrawiam.
 

JackS.

New member
Bez reklam
przedarłem się przez cały ten wątek. mam parę krótkich pytań (@ps51d550):

1. jak długo trwa przeskakiwanie z kanału na kanał (może to śmieszne ale tbh to dla mnie niezwykle ważna rzecz. jestem z tych co lubią biegać po kanałach i czekanie 1s u mojej siostry na LG LCD doprowadza mnie do szału)
A kogóż obchodzi czas przełączania się pomiędzy kanałami naziemnymi?
Przecież teraz prawie każdy ma jakąś telewizję satelitarną lub kablówkę, więc w telewizorze kanałów się w ogóle nie zmienia.

Sprawdziłem - gdzieś z 1/2 sekundy to trwa.

2. czy tego telewizora dotyczy problem smużenia przy dynamicznych scenach?
Nie, to nie LCD.

3. widziałem parę razy w sklepach na róznych telewizorach, też przy dynamicznych scenach, takie różnokolorowe pixele (coś ala w kartach graficznych na pcetach jak się kręciło za bardzo grafikę, może przesadny przykład ale chodzi mi mniej więcej o coś takiego - "localhostr.com /file /YjacEfo /Zdjcie0167.jpg" ktoś raz to widział na tv to będzie wiedział o co chodzi) - czy ten problem dotyczy tego telewizora?
Mi się Twoje zdjęcie nie otwiera.. nie wiem o co chodzi.

4. moglibyście mi wytłumaczyć na czym do jasnej cholery polega ta kwestia dlna? Czy to znaczy że jak LANem pociągnę tv->LAN->router<-wifi<-laptop i udostępnie dysk to będę mógł bez problemu oglądać filmy?
Tak.
bo żeby tv->wifi->router to muszę mieć adapter tak?
Tak.
czy film oglądany tą metodą nie traci w żaden sposób na jakości (tzn. nie ma skoków itd?)?
Nie, ale jest jedna istotna wada takiego oglądania - nie da się filmu przewijać ani w przód, ani wstecz.
jak dobrze rozumiem to przy takim oglądaniu tv nie korzysta z karty laptopa więc nie muszę się martwić że mój lap nie odtwarza fullhd?
Dobrze rozumiesz.
5. czy jeżeli przewodem tv/hdmi podłącze laptopa, to będę mógł bez problemu na nim działać, tj. używać tv jako monitora?
Tak, ale laptop podłączony do plazmy to nie najlepszy pomysł.
6. czy faktycznie jest w plazmach taki problem z tym że pozostają "znaczki" po stacjach jak się długo ogląda kanał...? o_O
Tak, we wszystkich. Na moim 51D550 mam już od dawna wypalone dolne prostokąty z TVN24. Widać je wyraźnie, jak się na telewizorze puści planszę z latającymi spodkami, tę którą zawsze w nocy nadaje TV6.
 

Sebast1an

New member
5. czy jeżeli przewodem tv/hdmi podłącze laptopa, to będę mógł bez problemu na nim działać, tj. używać tv jako monitora?
6. czy faktycznie jest w plazmach taki problem z tym że pozostają "znaczki" po stacjach jak się długo ogląda kanał...? o_O

Ja mam bezpośrednio podpięty komp do TV długim kablem HDMI, ale tylko jak oglądam filmy, jako monitora używam sporadycznie - wypalanie.
Jeszcze odnośnie wypalania, to raz oglądnąłem film w formacie kinowym - czarne pasy na górze i dole ekranu tv. Film trwał okolo 2godzin. Po filmie zostały powidoki pasów, ale zniknęły po kilku miniutach oglądania programu na całym ekranie. Więc póki co powiększam sobie ekran od filmu na kompie tak aby wypełnił cały ekran tv jeśli ma inny format niż 16:9. Obraz nie jest zniekształcony, ale oczywiście skutkuje to utratą jego części:???:. Narazie wolę tak oglądać, jak trochę poużytkuje to sprawdzę czy zaś i na jaki czas zostaną.

Na moim 51D550 mam już od dawna wypalone dolne prostokąty z TVN24. Widać je wyraźnie, jak się na telewizorze puści planszę z latającymi spodkami, tę którą zawsze w nocy nadaje TV6.
Masz już na stałę wypalone?
PS. Planszę sprawdzę znów jak będę miał chwilę...
 

post

New member
A kogóż obchodzi czas przełączania się pomiędzy kanałami naziemnymi?
Przecież teraz prawie każdy ma jakąś telewizję satelitarną lub kablówkę, więc w telewizorze kanałów się w ogóle nie zmienia.

Sprawdziłem - gdzieś z 1/2 sekundy to trwa.
jedni patrzą na wygląd zewnętrzny, inni na stopkę, a jeszcze innym zależy na szybkości przełączania kanałów. chcesz mnie potępiać za moje kryteria? ;P
Dzięki za sprawdzenie. Gdzieś przeczytałem że trwa 3-4s i się przeraziłem.

Mi się Twoje zdjęcie nie otwiera.. nie wiem o co chodzi.
przekopiuj proszę tego linka i pokasuj spacje w linku. ustawienia forum zabraniają mi wklejania linków przed napisaniem 5 postów.

Nie, ale jest jedna istotna wada takiego oglądania - nie da się filmu przewijać ani w przód, ani wstecz.
o_O dziwna sprawa. wychodzi na to ze dlna można odstawić na półkę i trzeba łączyć hdmi.

Tak, ale laptop podłączony do plazmy to nie najlepszy pomysł.
jest jakiś powód czy tylko twoja subiektywna ocena?
a może chodzi o to co Sebast1an napisał - o wypalanie? i czym tak dokładnie jest to wypalanie? tym samym co pozostawiane "dolne prostokąty z tvn24"?

Tak, we wszystkich. Na moim 51D550 mam już od dawna wypalone dolne prostokąty z TVN24.
telewizja złoooo. ja nie do końca w temacie się orientuje, ale te "wypalone" dolne prostokąty to widać przy ciemnym ekranie np po przełączeniu gdzieś gdzie jest ciemno tak?


dziękuję serdecznie za odpowiedzi. nie zniechęciliście mnie.

pozdrawiam.
 

JackS.

New member
Bez reklam
jedni patrzą na wygląd zewnętrzny, inni na stopkę, a jeszcze innym zależy na szybkości przełączania kanałów. chcesz mnie potępiać za moje kryteria? ;P
Dzięki za sprawdzenie. Gdzieś przeczytałem że trwa 3-4s i się przeraziłem.

Nie potępiam, tylko się dziwię. W końcu jak kupuje się TV FullHD, to aż grzech używać go do oglądania naziemnej TV, która jak na razie w całości nadawana jest jeszcze w SD.

przekopiuj proszę tego linka i pokasuj spacje w linku. ustawienia forum zabraniają mi wklejania linków przed napisaniem 5 postów.
O.K. Wyszło: http://localhostr.com/file/YjacEfo/Zdjcie0167.jpg
Tylko co to ma wspólnego z telewizorem? Na ekranie widać ekran BIOSu komputera, którego karta graficzna ma najprawopodobniej uszkodzoną pamięć i przekłamane matryce znaków.

o_O dziwna sprawa. wychodzi na to ze dlna można odstawić na półkę i trzeba łączyć hdmi.
Niestety jeśli chodzi o filmy, to raczej tak. Natomiast do przeglądania zdjęć ewentualnie zwiastunów filmów nadaje się to jak najbardziej.

jest jakiś powód czy tylko twoja subiektywna ocena?
a może chodzi o to co Sebast1an napisał - o wypalanie?
Tak.
i czym tak dokładnie jest to wypalanie?
Nierównomiernym (większym) zużyciem luminoforu w miejscach gdzie pali się coś znacznie częściej niż w innych fragmentach ekranu.
tym samym co pozostawiane "dolne prostokąty z tvn24"?
Tak.
telewizja złoooo. ja nie do końca w temacie się orientuje, ale te "wypalone" dolne prostokąty to widać przy ciemnym ekranie np po przełączeniu gdzieś gdzie jest ciemno tak?
Widać je gdy włączone jest jasne jednolite tło. Świecą ciemniej.
 

Drachenfels

New member
Witam,
trochę zapoznałem się z tematem podłączania konsol do plazm. Oto co wyczytałem:
gry które pracują w 30 fps na plaźmie wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciach które umieściłem(ok, może aparat trochę ten efekt powiększa), a gry które działają w 60 pfsach działają bardzo ładnie.
Jak ma się to do tego co pisaliście suhar80 i cryptoworks? Może inni forumowicze?
Nie chciałbym tej plazmy oddawać, bo rozmiar ma znaczenie:)
Wyczytałem na amerykańskich forach audio video że ludzie mieli podobny problem i Samsung wymieniał im modele, ale jest to generalnie bolączka plazm w podłączeniu z grami na konsole w 30 klatkach.
Prośba - odpalcie jeszcze raz konsole, włącznei jakąs grę która nie jest w HD i obracajcie kamerą z lewej na prawą. Przyjrzyjcie się konturom - nie powielają się? Napisy się nie rozmazują? Jeśli nie to oddaję TV do wymiany.
 

suhar80

New member
Witam,
trochę zapoznałem się z tematem podłączania konsol do plazm. Oto co wyczytałem:
gry które pracują w 30 fps na plaźmie wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciach które umieściłem(ok, może aparat trochę ten efekt powiększa), a gry które działają w 60 pfsach działają bardzo ładnie.
Jak ma się to do tego co pisaliście suhar80 i cryptoworks? Może inni forumowicze?
Nie chciałbym tej plazmy oddawać, bo rozmiar ma znaczenie:)
Wyczytałem na amerykańskich forach audio video że ludzie mieli podobny problem i Samsung wymieniał im modele, ale jest to generalnie bolączka plazm w podłączeniu z grami na konsole w 30 klatkach.
Prośba - odpalcie jeszcze raz konsole, włącznei jakąs grę która nie jest w HD i obracajcie kamerą z lewej na prawą. Przyjrzyjcie się konturom - nie powielają się? Napisy się nie rozmazują? Jeśli nie to oddaję TV do wymiany.


Na żadnym moim fps'sie nie ma takichprzypadłości !!! Nie wiem czy śmiga w 60 czy 30 klatkach.
Moja lista FPS (PS3 i X360):

killzone 2
Far cry 2
Halo 3
Maedal of honor: Airbone
Call of duty 3
FEAR 2
Call of duty: Modern warfare2
1942

i kupę demek.

Zero problemów.
Scigałki również, a są dość dynamiczne, nie potwierdzają problemu rozdwajania konturów. Radzę sprawdzić konsolę. Pożyczyć konsolę od kolegi i podłączyć do swojego TV.
 

post

New member
Tylko co to ma wspólnego z telewizorem? Na ekranie widać ekran BIOSu komputera, którego karta graficzna ma najprawopodobniej uszkodzoną pamięć i przekłamane matryce znaków.
to miał być przykład dot. "pixeli" o których występowanie się martwiłem. ale jeżeli nie wiesz o co mi chodzi to znaczy że to tutaj nie występuje.
Niestety jeśli chodzi o filmy, to raczej tak. Natomiast do przeglądania zdjęć ewentualnie zwiastunów filmów nadaje się to jak najbardziej.

Tak.

Nierównomiernym (większym) zużyciem luminoforu w miejscach gdzie pali się coś znacznie częściej niż w innych fragmentach ekranu.

Tak.
4xdziękuję.

martwi mnie troche to wypalanie... da się to potem jakoś usunąć, tj. naprawić? (nie chce wnikać w technologiczne sprawy)

update:
Telewizor ma wbudowaną opcję ochrony przed wypalaniem - powoduje skok pikseli po 10 minutach w miejscach wyświetlających stały obraz. Jest też zabezpieczenie przed wypalaniem się pasków 4:3, dzięki ich podświetleniu co jakiś czas. Najciekawszy jest fakt, że mamy kontrolę nad tymi opcjami.
@idg.pl
to nie działa czy działa? jak to jest?

pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

staroń

New member
adapter

nie wiem po co adapter sam router podpięty kablem do telewizora połączy sie z laptopem poprzez wifi nie trzeba kupować żadnych adapterów ja mam dlinka di-514 i ogladam filmy na tv z laptopa a także zdjęcia z telefonu puszczam na tv sterując telefonem ich przegladanie;-)
 
Do góry