samsung wszystko o serii t51 ... opinie, pytania...

filip68

New member
Kupiłem go 3 dni temu.Po zakupie podłączyłem LCD do sygnału z kablówki.Jakośc obrazu nie zadawalała mnie wogóle,ale z uwagi,iż moja kablówka nie nadaje super mocno to pomyslałem,że tak musi być.Postanowiłem kupić cyfrówkę POLSATU.Po podłączeniu obraz poprawił się o jakieś 15-20%.Dalej jest rozmyty i nie wyrażny.W czasie szybszego przemieszczania sie obiektów pozostawiają one za sobą smugi.Kolory są mało żywe a napisy chropowate.Wiem,iż tego typu sprzęt poprawnie działa pod komputerem,ale ja zakupiłem go zmyslą o telewizji.Obraz z DVD jest dość poprawny ale napisy też trochę się rozmywają.Może przesadzam(trochę),ale kupiłem tego LCD z myslą o super oglądalności a jak do tej pory to tylko mnie to denerwuje.Może ja nie potrafię go poprawnie ustawić,ale gostek który montował Polsat stwierdził,że lepiej juz nie bedzie.NORMALNIE ZAŁAMKA
 

pom22

New member
Witam , też kupiłem ten model i jestem z niego zadowolony podłączyłem cyfrowy polsat i jest super poza TVP1 TVP2 mogło być lepiej , a poza tym nie ma co narzekać wiadomo że to nie Mercedes ale cena też przystępna .Ja jestem z tego tv zadowolny DVD podłączyłem przez komponent i jest super no i ważna moim zdaniem rzecz odległość oglądania od tv ja mam około pięciu metrów .Jak podłączyłeś polsat cyfrowy czy przez RGB .Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
prawidła świata są STAŁE
nie moze grać SUPER - coś co jest najtańsze.
Po stokroć - jeśli masz wątpliwości proś o
pokaz w DOMU.
Oszczedzisz rozczarowania nawet jeśli miałbyś wydać 2000 zł
Nie mówiac o nerwach.
32 T 51- moze najlepszy w swojej klasie cenowej - fakt !!!
ale wcale nie znaczy ,że spełnia oczekiwania każdego.
I nie ma w tym nic złego. Oczekuj tyle , ile za niego ZAPŁACIŁEŚ.

Jeśli masz mało pieniedzy - odpusć LCD - kup dobry CRT i czekaj
Jeśli masz wątpliwości - pokaz oszczędza czas i pienądze.
Jeśli kupujesz super sprzęt - zadbaj o jego sygnał .
pozdrawiam
 

filip68

New member
Dzieki wielkie za sugestie i zainteresowanie.Polsat podłączyłem przez RGB i nic.Byłem dzisiaj u sprzedawcy (taki niewielki sklepik) i powiedziałem mu o swoim problemie.Gośc podłączył taki sam model pod jakąś antenę na dachu i wiecie co......obraz był lepszy niż z mojej cyfrówki - SZOK!!! Stwierdził,iz może to być wina kabla(EURO) łączącego dekoder z TV.Wcisnąl mi kabelek (THX-2-taki ze złotymi końcówkami) w promocji za stówkę i oznajmił iż jeśli to nie pomoże to mam przytargac w poniedziałek sprzęt do sklepu i tam porównamy dwa odbiorniki.W domu podłączyłem tę moją promocję i wiecie co...... dalej wielkie G.Nic się nie zmieniło-obraz pozostał niezmieniony czyli gówniany.Dobrze przynajmniej,że umówiłem się z nim na oddanie kabla w razie gdyby nie zadziałal.Okarze się w poniedziałek czy to moje "wysublimowane i przesadzone"poczucie estetyki czy to sprzęt jest do d....POZDRAWIAM
 

arekczarny

New member
Czy może wie ktoś co to za model przewija sie w dzisiejszej reklamie TV.
Cena wygląda atrakcyjnie.
Pewnie tylko jedna sztuka.


Pozdrawiam
 

Piopio

New member
To LE32T51.
Cena faktycznie atrakcyjna.
Mają tego sporo. Sam widziałem stosy pudeł.
Jest jedno ale ... to nie najlepszy model. Choć w tej cenie najlepszy.
 

Piopio

New member
Ma matryce z nie najlepszym czasem reakcji.
Do DVD ponoć dobry ale gorzej sobie radzi z TV.
Początkowo miałem zamiar go nabyć ale znalazłem inną alternatywę.
 

Piopio

New member
Zamiast 32" zakupiłem 37" Benq DV3750.
Stojąc w MM i oglądając różne TV LCD obok siebie doszedłem do wniosku, że 32" to jeszcze TV a 37" i wyżej to już ekran.
Zamiast oglądać TV (w sensie urządzenia) a na nim film oglądam teraz film na ekranie !!!
Po prostu 32" to za mało żeby poczuć się jak w kinie. Wzrok obejmuje od razu cały ekran łącznie z samym TV. W przypadku 37" wzwyż człowiek skupia się na filmie zupełnie nie zauważając samego TV. W każdym razie ja mam takie subiektywne odczucia.
 

HSV

New member
Cytat z innego forum
"15 Dec 2005, 03:27
witam
Samasung serii t 51
to najsłabszy model tego koncernu.
Na najwolnijszą matrycę
Najwolniesze procesory ruchu, słaba czerń , duze smuzenie, nawet z HD lekko smuży .
w przypadku LCD zależność jest okreslona ceną.
Im nizsza cena tym tańsze elementy , wieksz smuzenie, gorsza matryca , mniej szczegółów na ekranie.Zostajac przy syndromie jedynaka - w domu wszystko gra inaczej - najważniejsze abys Ty był zadowolony.
pozdrawiam "

Przed zakupem Tv LCD ogladałem różne telewizorki i testowałem je w sklepach i niestety T51 to wg. mnie jeden z najsłabszych LCD na rynku a już napewno najgorszy z Samsungów - smuży i zniekształca a oglądając rajdówki pozostawia "wielką smugę".
Za 3999 pln. jeszcze bym go nie kupił, no chyba że jako "szpan na na meble".
 

ANDREW

New member
Piopio napisał:
Ma matryce z nie najlepszym czasem reakcji.
Do DVD ponoć dobry ale gorzej sobie radzi z TV.
Początkowo miałem zamiar go nabyć ale znalazłem inną alternatywę.

czas reakcji bodajze 12ms. moj 32lx500 ma 14 ms i nie narzekam ;)
Jakis czas temu na temat czasów reakcji wypowiadal sie na tym forum pracownik serwisu sharp twierdzac, ze czasy reakcji na poziomie 16,14,12,8,6 ms nie maja juz takiego wplywu na jakosc ogladanego obrazu. Podobno parametr ten byl wazny przy 40-30ms.
 

Rondel

New member
Piopio napisał:
To LE32T51.
Cena faktycznie atrakcyjna.
Mają tego sporo. Sam widziałem stosy pudeł.
Jest jedno ale ... to nie najlepszy model. Choć w tej cenie najlepszy.

...Ja również uważam, że nie jest to rarytas.Sami przedstawiciele SAMSUNG POLSKA wypowiadają się o nim niezbyt pochlebnie( oczywiście nieoficjalnie )...
 

Spidey

New member
Za tą cene nie kupisz lepiej wyposażonego LCD 32' (rozdzielczość wejscia d-sub, dvi) . Sam taki posiadam.
Jakość obrazu nie najlepsza w porównaniu z innymi, ale ja za swój zapłaciłem 3800, a następny przyzwoity model kosztował 5400 (1600 zł- kolosalna dla mnie różnica)
Oczywiscie nie oczekuj cudow, dość słabo poprzez cyfre plus, ale spoko na DVD po componencie, no i oczywiscie ładnie po d-sub (VGA), czekam teraz na jakies dvd z hdmi wyjsciem (kupuje kabelek hdmi-dvi) i chce zobaczyc jaka jakość (czyli tragedii nie ma, że nie posiada wejscia hdmi, bo nie powinno byc kolosalnej roznicy miedzy tym wejsciem a dvi)
Reasumując: LCD dla "ubogich", odległość minimalna ok. 3-3,5 metra. Proponuje zmniejszyc od razu ostrość na cyfrze + (na minimum żeby nie pikselizował) oczywiscie smugi są, ale co dziwne on ma 14 ms (czyli nie powinny byc widoczne).
Jeżeli się nie śpieszysz to poczekaj pół roku aż stanieją inne LCD, jak koniecznie chcesz mieć teraz to nie zastanawiaj się i kupuj.
Pozdrawiam.
Spidey
 
Ostatnia edycja:

Antoś

New member
ludzie nie kupujcie tego samsunga
widzialem go dzis w akcji co prawda tylko podlaczonego do dvd
i jezeli obraz z dvd prezentuje tak slaba jakosc to nawet nie chce myslec jak to wyglada w przypadku tv
szczerze odradzam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
telewizory z tej serii mocno staniały
Tym bardziej niezbedna jest własna akceptacja przy kupnie.
Nie kupuj ceny !!!
pozdrawiam
 

tomon

New member
Samsung LE27T51B

Witam.Od kilku dni jestem posiadaczem owego lcd.W tym zakresie cenowym był jeszcze philips 26", ale jego odpustowe kolory w porównaniu z samsungiem skutecznie mnie odstraszyły.Wyczytałem na forum że ten sprzęt nie jest mistrzostwem świata ale jak dla mnie jest ok.Ten sam film na dvd oglądałem na tv 16:9 klasycznym a potem na tym lcd i różnica jest znaczna.Jedyne co mnie lekko drażni to słaba czerń,ale da się z tym żyć.Moje pierwsze pytanie dotyczy menu serwisowego ,czy można tam zmienić to i owo,czy lepiej go nie ruszać?Drugie pytanie to jak najlepiej połączyć dvd(philipsDVP720 sa) z tym lcd aby wykożystać progresywne skanowanie?
 
Do góry