Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

diegosx

New member
dobra ale nie myslicie ze teraz wrazie jakies awari nie bedzie problemu z gwarancja Byc moze serwisant zauwazy ze bylo cos zmieniane (nawet jesli powrocimy do pierwotnych ustawien) Slyszal ktos cos na ten temat?
 

adas1

New member
tv + laptop

jak uzyskać dzwięk w tv (b550) podłaczając laptopa kabelkiem hdmi (czy to jest mozliwe)
 

altop

New member
pliki m2ts

Po zmianie rozszerzenia z m2ts na avi lub mkv odtwarza ale bez dźwięku.
Znalazł już ktoś lekarstwo ? Nagrania z kamery hd , dżwięk dd5.1 oraz
dd2.0 efekt ten sam . Może przekonwertować samo audio tylko jakim programem ?
 

Peteroso

New member
adas1 napisał:
jak uzyskać dzwięk w tv (b550) podłaczając laptopa kabelkiem hdmi (czy to jest mozliwe)

Na pilocie od telewizora masz przycisk "source" - to ten powyżej zielonego "menu" - następnie tam wybierasz sobie które złącze hdmi wykorzystałeś (możesz je sobie również zdefiniować jako komp).
Ponadto sprawdź w ustawieniach głośników (w menu druga zakładka po lewej) czy przypadkiem TV samodzielnie nie przełączył głośników w ustawienie na "zewnętrzne" - wg instrukcji po podłączeniu do zewnętrznego odbiornika tak się dzieje - ja mam połączony TV z amplitunerem za pomocą kabla optycznego ale TV samodzielnie się nie przełącza. Daj znać, czy się udało. ;)
 

adas1

New member
tv laptop

tak udało się,w laptopie w zakładce dzwięk zmieniłem na interfejs spdif jako domyślny no i gra az miło :)
 

klebus

New member
b550+mediabox z upc

Rodzice kupili sobie ten telewizor i podłączyli do zwykłego mediaboxa z upc. Niestety ale w mediaboxie są tylko wyjścia euro, co daje raczej marny efekt. Podczas oglądania meczu co chwila obraz się rozmywal i na pół sekundy przycinał.Ma ktoś pomysł żeby to wszystko jakoś skonfigurować i odbierać w miarę dobrze tv?
Ps.
Wiem szkoda takiego telewizora na takie połączenie:)
 

11Solitary25

New member
Witam, pytanie dotyczy podstawki w B551: czy jest ona ruchoma ? jak dostałem TV to podstawka była z barwionego szkła z plastikowym kołkiem , niestety raczej zamontowane na sztywno. Od spodu widać trzy śruby -dwie mocujace i jedna jakby z zakresem regulacji (jakby na szynie ograniczajacej zakres jej ruchu) -czy oznacza to że jeśli poluzuję tą środkową śrubę to będe mógł lekko obracać TV ??? Z góry super dzięki za pomoc...

PS. Telewizorek świetny, szczerze polecam, super czerń, elegancko działa na zwykłej kablówce, do kompa trochę duże 32 cala, jeśli się blisko siedzi -20/30cm to moze trochę męczyć, ale oglądanie filmów to rekompensuje z nawiązką... Wkurza trochę przełączanie źródeł (trzeba swoje naklikać aby zmienić źródło), reszta super godna polecenia...
 

11Solitary25

New member
PS. Problem rozwiązany -podstawka jest ruchoma, widocznie była lekko zklinowna, wystarczyło lekko poruszyć i już można obracać TV :)
 

pietruh

New member
Można włączyć tryb divx i mkv w trybie serwisowym. W stand-by należy nacisnąć: info, menu, mute, standby. Następnie wybrać: Control, Sub Option i włączyć WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI.
Na zachodnich forach ludzie piszą, że wszystko działa ok. U mnie po włączeniu divx'a następuje reset. Nie próbowałem MKV. Czy komuś udało się odtworzyć którykolwiek z w/w formatów?


Mam podobny problem : po włączeniu divx restart TV - czy udało się go jakoś rozwiązać ? Jakie macie wersje oprogramowania ?(Ci którym działa divx i Ci którym nie działa).
 

pietruh

New member
pietruh napisał:
Mam podobny problem : po włączeniu divx restart TV - czy udało się go jakoś rozwiązać ? Jakie macie wersje oprogramowania ?(Ci którym działa divx i Ci którym nie działa).

Okazało się, że po zmianie nośnika z pendrive kingstone'a na usb hdd problem znikł.
Jakość obrazu miażdży, szczególnie w rozdzielczość HD. ;P
 
Ostatnia edycja:

kreeg

New member
Witam serdecznie forumowiczów :)
Podpinam się pod wątek, gdyż zamówiłem LE32B550 i w połowie tygodnia powinien do mnie trafić.

Czytając temat, zauważyłem że możliwe jest odtwarzanie mkv/mp4/divx na tym tv z usb - pytanie jakie mi się od razu nasunęło: co z polskimi napisami? Z góry zakładam że żadnego formatu napisów ten telewizor nie łyka, i jedynym wyjściem będzie "wkomponowywanie" napisów w materiał video ... jak się mylę, to proszę mnie poprawić.
 

altop

New member
kreeg napisał:
Witam serdecznie forumowiczów :)
Podpinam się pod wątek, gdyż zamówiłem LE32B550 i w połowie tygodnia powinien do mnie trafić.

Czytając temat, zauważyłem że możliwe jest odtwarzanie mkv/mp4/divx na tym tv z usb - pytanie jakie mi się od razu nasunęło: co z polskimi napisami? Z góry zakładam że żadnego formatu napisów ten telewizor nie łyka, i jedynym wyjściem będzie "wkomponowywanie" napisów w materiał video ... jak się mylę, to proszę mnie poprawić.

Poczytaj dokładnie temat b 650
Widzi te same formaty napisów z polską czcionką
 

rosemaster

New member
witam, jezeli chodzi o mnie to rzeczywiscie dalem rade wejsc w ustawienia serwisowe samsunga 550, opcji odtwarzania filmow jeszcze nie wlaczylem i szczerze watpie czy to zrobie gdyz mam ten telewizor od tygodnia, a z tego co wyczytalem na amerykanskich stronach, w wypadku awarii lub serwisu nie uwzglednia nam gwarancji i moze byc problem ,poza tym niepokoji mnie fakt resetowania telewizora ktory rowniez jest tu poruszony, wiec na razie chyba dam sobie spokoj. Podziekowania dla wszystkich, ktorzy wniosa cos do tematu Samsunga LEB550.
 

misiak44

New member
czy mozna robić takie cuda z b530 typu zmiana softu i dzialaja mkv'y prosze o pomoc chce kupic i nie wiem co :),
konkretnie 32b530, 37b530 czy na tym da sie odpalic mkv
 

sq9gk

New member
Zbychor napisał:
Można włączyć tryb divx i mkv w trybie serwisowym. W stand-by należy nacisnąć: info, menu, mute, standby. Następnie wybrać: Control, Sub Option i włączyć WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI.
Na zachodnich forach ludzie piszą, że wszystko działa ok. U mnie po włączeniu divx'a następuje reset. Nie próbowałem MKV. Czy komuś udało się odtworzyć którykolwiek z w/w formatów?
Owszem udało się, właśnie w ten sposób a to resetowanie to na wskutek błędów w odczycie z pendriva u mnie raz się resetuje, innym razem działa poprawnie. Zarówno DivX jak XVID oraz MKV odtwarza bezbłędnie i to z napisami(srt oraz txt)
 

nocturnus_

New member
witam, b550 przerobiony wg instrukcji, divxy chodzą bezproblemowo, tylko ostatnio pojawił się pewien zgrzyt, jaki divx bym nie puścił to napisy są niezsynchronizowane z filmem, próba synchronizacji w ustawieniach napisów w tv sprawdza się przez jakąś chwilę (???) po odpowiednim przyspieszeniu wyświetlania napisów tak żeby sie zgrały z filmem one po kilku chwilach dalej zaczynają się rozjżdzać (opóźniać), dodam że te same filmy puszczone na pc chodzą bez żadnych problemów, aha i opcja z walniętym pendrivem wykluczona (sprawdzone na dwóch), spotkaliście się z takim przypadkiem??
 

sq9gk

New member
nocturnus_ napisał:
witam, b550 przerobiony wg instrukcji, divxy chodzą bezproblemowo, tylko ostatnio pojawił się pewien zgrzyt, jaki divx bym nie puścił to napisy są niezsynchronizowane z filmem, próba synchronizacji w ustawieniach napisów w tv sprawdza się przez jakąś chwilę (???) po odpowiednim przyspieszeniu wyświetlania napisów tak żeby sie zgrały z filmem one po kilku chwilach dalej zaczynają się rozjżdzać (opóźniać), dodam że te same filmy puszczone na pc chodzą bez żadnych problemów, aha i opcja z walniętym pendrivem wykluczona (sprawdzone na dwóch), spotkaliście się z takim przypadkiem??

Spróbuj reset synchronizacji napisów a nie dopasowuj za każdym razem. Mogło się zdarzyć ze jak dopasowałeś to zapamiętało to jako default.
I mam jeszcze pytanie, czy jest możliwe powiększenie napisów ponad te które są standardowo (mały, standardowy i duży), może w manu servisowym? patrzyłem ale nie zabardzo wiem co za to odpowiada.
 

robak013

New member
Witam
Miał ktoś może problem z sygnałem na zwykłej antenie kablowej?
Miałem problem po włączeniu telewizora wyświetlał się komunikat "słaby sygnał lub brak" myślałem że coś z kablem ale po przepięciu kabla do drugiego TV wszystko było ok. Dopiero zresetowanie ustawień pomogło i znalazł sygnał. Miał ktoś coś podobnego. Mam model 32b550.
 

VirtuaTylda

New member
Firmware.

Witam, na stronie Samsunga jest firmware T-CHL5DEUC - czy to jakas nowosc, czy warto wgrac. Telewizor maja moi rodzice (37b550) i wraz z modulem CAM conax z kablowki maja problem z GUIDEm oraz Info - pojawiaja sie sporadyczne nazwy audycji, a opis wcale sie nie pojawia (na dekoderze zewnetrznym opisy sa), na tv moich dzieci (32b350) z tym samym modulem opisy tez sa (brak natomiast posliej czcionki o godzina przesuwa sie o 1 h wstecz automatycznie). Jak rozwiazac powyzsze problemy. Z gory dzieki i pozdrowienia!!!
 
Do góry