Samsung UE60J6240

Ultrasonic

New member
A można ustawić maksymalna płynnośc tak jakbym miał dwa suwaki? chodzi o to żeby było jak najbardziej płynnie aż tak nienaturalnie, czy tak da radę z jednym suwakiem?

Mi wyskakuję cena w Saturnie dokładnie 3 254,00 zł

Da się bo za płynność odpowiada opcja "redukcja drgań" którą można sobie ustawić suwakiem w 10 stopniowej skali. Jak dla mnie 3-4 to maks powyżej robi się zbytni teatr. Drugi suwak którego "nie ma":D "redukcja rozmycia" jak nazwa wskazuje jest od redukcji rozmycia w ruchu. Choć nie jestem fanem sportu to specjalnie obejrzałem parę meczy do testowania TV i nie zaobserwowałem aby biegający "kopacze" czy piłka się rozmazywały.
 

Malix7

Member
test

Jutro pojadę do Saturna go oglądać, jakie plansze testowe zabrać na pendrive, te z kolorowymi tlami do wylapania pixeli i co jeszcze najlepiej mieć żeby go ocenić, bo koca żeby się z nim przykryć raczej brać nie będę...

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Tutaj coś jest i jeszcze jak znajdę to wrzuce fajny link do sprawdzania rozmycia
https://docs.google.com/file/d/0BwsXZmRe04CkbF8yWUNCZkdaLTA/edit


Tutaj masz jeszcze, filmik z zieloną trawą i kwadraciki są dobre do sprawdzania
https://onedrive.live.com/?id=E0B927E465B4E970!1489&cid=E0B927E465B4E970


Dzięki Ultrasonic Rozumiem że ty masz jeden suwak?
 
Ostatnia edycja:

kerad77

New member
Dzięki, a w menu serwisowym w którym miejscu szukać ilość przepracowanych godzin?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

maniek530

Banned
Tutaj coś jest i jeszcze jak znajdę to wrzuce fajny link do sprawdzania rozmycia
https://docs.google.com/file/d/0BwsXZmRe04CkbF8yWUNCZkdaLTA/edit


Tutaj masz jeszcze, filmik z zieloną trawą i kwadraciki są dobre do sprawdzania
https://onedrive.live.com/?id=E0B927E465B4E970!1489&cid=E0B927E465B4E970


Dzięki Ultrasonic Rozumiem że ty masz jeden suwak?

Potwierdzam słowa Ultrasonic - może regulowac choć ja i tak tego włączam bo nie lubię "teatru" a na włączonym AMP np. w sporcie występują artefakty - bez tego obraz płynny.

Wystarczą te materiały - sprawdźcie tylko bad piksele na różnych kolorach.
 

Malix7

Member
menu

Dzięki, a w menu serwisowym w którym miejscu szukać ilość przepracowanych godzin?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Tutaj masz z mojego starego tv ale ja bym się nie przejmował tymi godzinami, mój poprzedni tv był z ekspozycji i hula do dzisiaj,
http://www.tinypic.pl/64lnn9p1pmxn


Maniek to mnie zmartwiłeś tymi artefaktami, może jutro sam się wybiorę do sklepu i zalukam jak to wygląda.
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Tutaj masz z mojego starego tv ale ja bym się nie przejmował tymi godzinami, mój poprzedni tv był z ekspozycji i hula do dzisiaj,
Pobierz plik IMG 20161123 214044 jpg | TinyPic.pl - Najlepszy darmowy hosting zdjęć, obrazków, fotek


Maniek to mnie zmartwiłeś tymi artefaktami, może jutro sam się wybiorę do sklepu i zalukam jak to wygląda.


Jest też "tryb sports" uruchamiany z pilota przyciskiem ale to porażka - nie da się ogladać.
Bez AMP transmisje sportowe hulają aż miło więc nie ma się o co obawiać !
 

Malix7

Member
Nie o input lag mi chodzi bo to moim zdaniem dla niedzielnego gracza nie ma znaczenia, bardziej o płynnośc się martwie i artefakty z amp
 

kerad77

New member
Mam nie takie głupie pytanie, jakie wymiary ma karton z tego TV, bo boje się czy wejdzie do auta, jak mam fotelik na tylnym siedzeniu

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Malix7

Member
Myśle że możesz mieć problem, zależy od auta, nie wiem jak w tym tv ale w moim j5200 58" karton był dużo większy niż tv i nawet się zastanawiałem czy do windy w bloku wejdzie :)
 

kerad77

New member
Póki co zabrałem do domu bo w sklepie powiedzieli mi że mogę sobie sprawdzić po zapłacie w kasie i na boku mogę podłączyć i sobie testować. Tylko tam na boku wydają zamówienia internetowe i ludzi jak w ulu to jak takiego 60 calowego testować żeby ktoś nie wszedł, bo TV już zapłaciny więc na moje ryzyko.
A jak w sklepie wszedłem w menu serwisowe w tv na wystawie, bo miał dwa suwaki, to sprzedawca myślałem że mnie zabije i dostałem wykład że wejście w MS wiąże się z utratą gwarancji.
Mam niby 30 dni na zwrot w saturnie i póki co mam pytanie bo o ile clouding nie jest zły
6e3af5130b229e0bbe4036181c14f7b0.jpg

O tyle z prawego boku jak patrzeć pod ramkę to ma takie dziwne odcienie niebieskiego i żółtego, czy tak ma być?
1e616bf3ba9e7f39062177e1079b578f.jpg


Ps. Jest jeden otwarty pixel i święci na czerwono.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Wez szmatke bawelniana i przecieraj matryce delikatnie - moze uda sie zniwelowac te roznice
O gwarancje sie nie martw - mozna wchodzic w MS byle.by nic nie majstrowac ;)
Na spokojnie poustawiaj wszystko po swoje oko a zobaczysz ze to dobry tv - wtej cenie chyba nie ma na rynku lepszego w 60" ?!?!
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Kerad a ten co przytargałeś do domu to ma dwa suwaki czy jeden?
W jakim mieście był ten z dwoma suwakami?
Z tym podświetleniem to nie masz co się martwić bo tak ma każdy w tej klasie cenowej.Ja miałem dzisiaj zalukać do media ale nie dałem rady, może jutro się wybiorę.
 
Ostatnia edycja:

kerad77

New member
Na wystawie był z dwoma, a ten co ja mam jest jednak z jednym. Mówimy o Krakowie, ale jak widać tak jak ktoś w tym wątku już pisał że z dwoma był na ekspozycji a otworzył dwa pudła i były tylko z jednym.
@maniek530 czyli mówisz że to po prawej stronie przy ramce widoczne na drugim zdjęciu czyli ta tęcza z niebieskiego i żółtego to normalne?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Malix7

Member
Takie posiwtlenie to norma w dzisiejszych tv, zależy jaką sztukę trafisz, ja bym go nie eliminował, niech trochę popracuję i spróbuj rozetrzeć ściereczką.
Daj znać jak wrażenia w domu z tym tv.
 

Rozpar

New member
Cześć, czy ktoś już próbował podanych jakoś na początku ustawień na 60j6240? Jest ok, czy może jakieś inne polecicie? Pzdr
 
Do góry