Samsung UE60J6240

Rafal7

Banned
Przecież wszystko co masz w domu podaje Ci 50 albo 60 Hz, myślisz ze oglądasz wtedy 100 Hz? :D
Chyba ze Samsunga technologia podbija do 100 Hz :D
Podepnij kompa, ustaw w karcie graficznej 100 Hz i wtedy będziesz oglądał w stu Hz.
 

mlody2v8

New member
Ja ma m 50 i zgodnie z oznaczeniem matrycy potwierdzonym przez Samsunga panel jest 100/120hz. Problemem jest płyta główna i to dlatego jest tylko jeden suwak. Podobno nie ma możliwości uruchomienia obu opcji AMP przez menu serwisowe ani też przez aktualizacje softu.

Witaj, czy informacja dot. winy płyty głównej jest pewna? Skąd te info?

Dla przypomnienia: mój TV to UE50J6240 z matrycą 120Hz i tylko jednym suwakiem w ustawieniach AMP.
Telewizor mam podpięty również jako drugi monitor do komputera. Niestety maksymalne odświeżanie jakie moge dla niego ustawić to 60 Hz. Obawiam się, że pomimo matrycy 120-hertzowej pracuje ona w trybie 60 Hz...
 

Rafal7

Banned
Witaj, czy informacja dot. winy płyty głównej jest pewna? Skąd te info?

Dla przypomnienia: mój TV to UE50J6240 z matrycą 120Hz i tylko jednym suwakiem w ustawieniach AMP.
Telewizor mam podpięty również jako drugi monitor do komputera. Niestety maksymalne odświeżanie jakie moge dla niego ustawić to 60 Hz. Obawiam się, że pomimo matrycy 120-hertzowej pracuje ona w trybie 60 Hz...
No to nie masz 120 Hz matrycy :D
 

Ultrasonic

New member
PC podłączony do TV zawsze zapodaje 60Hz i bez znaczenia jakie odświeżanie ekranu ma telewizor. Można o tym poczytać w necie. U mnie po podłączeniu UE50J6240 w sterownikach od grafy od AMD pokazuje maks 75Hz przy ustawionej rozdzielczości z kompa 1680x1050.
 
Ostatnia edycja:

milinet

New member
Chyba jedyny sposób żeby rozwiać wszelkie wątpliwości to zmierzyć szybką kamerą i testem ufo jakiegoś większego j6240 z matrycą 120hz ale jednym suwakiem. Ktoś da radę? Wtedy będzie wiadomo czy po włączeniu motion plus liczy i wyświetla pośrednie klatki czy nie.
 

maniek530

Banned
Chyba jedyny sposób żeby rozwiać wszelkie wątpliwości to zmierzyć szybką kamerą i testem ufo jakiegoś większego j6240 z matrycą 120hz ale jednym suwakiem. Ktoś da radę? Wtedy będzie wiadomo czy po włączeniu motion plus liczy i wyświetla pośrednie klatki czy nie.

Napisz do Macierewicza - on ogarnie temat :eek:k:
 

mlody2v8

New member
Masz matryce 120 Hz o w spółpracy z komputerem poczytaj na "zaprzyjaźnionym" forum...

Ok, dzięki za informacje.

PC podłączony do TV zawsze zapodaje 60Hz i bez znaczenia jakie odświeżanie ekranu ma telewizor. Można o tym poczytać w necie. U mnie po podłączeniu UE50J6240 w sterownikach od grafy od AMD pokazuje maks 75Hz przy ustawionej rozdzielczości z kompa 1680x1050.

Dzięki, u mnie jest identycznie.

Chyba jedyny sposób żeby rozwiać wszelkie wątpliwości to zmierzyć szybką kamerą i testem ufo jakiegoś większego j6240 z matrycą 120hz ale jednym suwakiem. Ktoś da radę? Wtedy będzie wiadomo czy po włączeniu motion plus liczy i wyświetla pośrednie klatki czy nie.

Odnośnie UFO testu - z ciekawości odpalony w przeglądarce TV wyświetla niestabilne 60 fps (czasami spada o kilka klatek w dół) niezależnie od trybu obrazu i ustawień AMP.
 

milinet

New member
Ten sarkazm był niepotrzebny :p Koledzy z konkurencyjnego forum tak robią i nie ma zbędnych dyskusji wszystko widać. To nie jest takie trudne do ogarnięcia, od biedy by wystarczył aparat z zoomem i 240fps, może nawet goproo by styknęło, trzeba by spróbować :)
 

milinet

New member
Odnośnie UFO testu - z ciekawości odpalony w przeglądarce TV wyświetla niestabilne 60 fps (czasami spada o kilka klatek w dół) niezależnie od trybu obrazu i ustawień AMP.

Ale tam się nie zmieni na 120fps, tam ma być 60fps tylko w zależności czy włączysz motion czy nie, czy tv będzie doliczał i wyświetlał dodatkowe pośrednie klatki powinieneś widzieć różnice w latajacym ufo, bardziej wyraźny mniej rozmyty, tak ja to rozumiem.
 

milinet

New member
Jak ktoś ma doświadczenie i wie na co patrzeć i jak to pewnie masz rację, ale jak ktoś się będzie kłócił że on widzi to inaczej albo są pewne wątpliwości jak w przypadku j6240 to wtedy najlepiej zmierzyć i uciąć wszelkie dyskusje. Ty pewnie się naoglądałeś wielu 60Hz i 120Hz i nie ma dla Ciebie problemu stwierdzić na oko a dla mnie 50j6240 będzie pierwszym 120hz i chce mieć pewność przed zakupem, że będzie te dodatkowe klatki liczył, albo dla pewności przekroczę budżet i wezmę 50ds630E.
 

Rafal7

Banned
Co Ty, ja się nie na oglądałem tv, bo po co.
Tylko jak ktoś nie widzi jaka tam jest matryca to co mu to da ze będzie wiedział?
Nagle zobaczy różnice?
 
Do góry