Samsung UE60J6240

Malix7

Member
Na włączonej.
Oglądałem dziś w media tego j6240 o ile z włączonym motion plus fajnie upłynnia to z wyłączonym chodzi jak mój j5200
 
Ostatnia edycja:

skalam

New member
Witam. Posiadam model UE50J6240. Mam do was kilka pytań. Zauważyłem u siebie, że ramka okalająca matrycę jest w pewnych miejscach chyba źle spasowana i ogólnie jest jakby taka "elastyczna". Po naciśnięciu palcem nie jest sztywna tylko się lekko ugina. Czy u was też tak jest? Czy może to wpłynąć na dostawanie się kurzu pod matrycę? Czy może jednak ta ramka jest tylko taką nakładką i jej "elastyczność" nie wpływa negatywnie? Mam jeszcze pytanie dotyczące 3D. Na różnych forach można wyczytać, że w tych modelach (J6240) można w menu serwisowym odblokować możliwość oglądania materiałów 3D np. z USB. Czy to prawda? Ktoś coś wie? Ktoś próbował? Ogólnie z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony. Kąty, mimo że to VA, są dobre. Dźwięk mi odpowiada. Smarta jeszcze nie sprawdzałem. Pozdrawiam.
 

robertoos188

New member
miałem wczesniej j6240 40 cali, potwierdzone 60hz w menu serwisowym, zakupiłem teraz panasonica 50DS630E, ale porównując panasonica do tego samsunga j6240 to samsong wygrywa, obraz o wiele lepszy na samsungu niz na panasonicu, obraz wyrażniejszy, no coz bede usiał panasonica oddać i kupić samsunga 50 cali najchętnij bym kupił j6200 albo j6300 ale nigdzie nie ma do kupienie, tylko powystawowe, one to miały na 1000% 120hz i 2 suwaki , myśle aby kupić tego j6240 50 cali na forum pisza ze ma niby 120hz bo niektorzy sprawdzali w menu serwisowym, tylkoodstrasza mnie ten 1 suwak, co robić, ten panasonic to miał 120hz dlatego ze mial 3d, czekam na wasze opinie
 

skalam

New member
robertoos188 napisał:
"miałem wczesniej j6240 40 cali, potwierdzone 60hz w menu serwisowym, zakupiłem teraz panasonica 50DS630E, ale porównując panasonica do tego samsunga j6240 to samsong wygrywa, obraz o wiele lepszy na samsungu niz na panasonicu, obraz wyrażniejszy, no coz bede usiał panasonica oddać i kupić samsunga 50 cali najchętnij bym kupił j6200 albo j6300 ale nigdzie nie ma do kupienie, tylko powystawowe, one to miały na 1000% 120hz i 2 suwaki , myśle aby kupić tego j6240 50 cali na forum pisza ze ma niby 120hz bo niektorzy sprawdzali w menu serwisowym, tylkoodstrasza mnie ten 1 suwak, co robić, ten panasonic to miał 120hz dlatego ze mial 3d, czekam na wasze opinie."

Samsung 50J6240 na na 100% matrycę 120hz. Rozmawiałem o tym z paroma serwisantami Samsunga. Fakt ten potwierdza jeszcze jeden bardzo istotny szczegół. Mianowicie w rozszerzonym menu serwisowym można w tym modelu odblokować możliwość oglądania materiałów 3D. Po odblokowaniu tej funkcji w zwykłym meny telewizora pojawia się zakładka dotycząca 3D i opcje jej regulacji. Widziałem na własne oczy i działa. Co do braku jednego z suwaków to bym się nie przejmował. U mnie obraz jest płynny, bez przycięć, smużenia czy klatkowania. Jedyne z czego nie jestem zadowolony to jakość spasowania/klejenia ramki okalającej matrycę. Zgłosiłem już to to działu reklamacji Samsunga i czekam na serwisanta. Tak więc jeśli ktoś chciałby kupić ten model to proszę zwrócić uwagę na jakość spasowania/klejenia ramki do pleców telewizora.
 

maniek530

Banned
Jedyne z czego nie jestem zadowolony to jakość spasowania/klejenia ramki okalającej matrycę. Zgłosiłem już to to działu reklamacji Samsunga i czekam na serwisanta. Tak więc jeśli ktoś chciałby kupić ten model to proszę zwrócić uwagę na jakość spasowania/klejenia ramki do pleców telewizora.

Ja u mnie niczego takiego nie zaobserwowałem !
 

mlody2v8

New member
Mianowicie w rozszerzonym menu serwisowym można w tym modelu odblokować możliwość oglądania materiałów 3D. Po odblokowaniu tej funkcji w zwykłym meny telewizora pojawia się zakładka dotycząca 3D i opcje jej regulacji. Widziałem na własne oczy i działa.
Wiesz jak odblokować taką funkcję?

Czy ewentualne odblokowanie funkcji 3D wiąże się z utratą gwarancji?
 

kaem1984

New member
Wiesz jak odblokować taką funkcję?

Czy ewentualne odblokowanie funkcji 3D wiąże się z utratą gwarancji?

Ja mam j6200 50", kupiony kiedy nigdzie nie mozna go już było dostać i tylko w komputroniku był dwie ostatnie sztuki. Bardzo chciałbym włączyć 3D ale z tego co się dowiedziałem, zmiana jakiejkolwiek wartości w menu serwisomym zapisuje się w tzw logach i kiedyś w razie reklamacji serwisant może odmówić naprawy z tego powodu. Wygląda na to, że będę czekał dwa lata aż gwarancja się skończy.
 

skalam

New member
Funkcję 3D można odblokować po wejściu w rozszerzone menu serwisowe za pomocą aplikacji na smartfona SmartTv Service Remote Control. Na swoim telewizorze jeszcze nie sprawdzałem bo czekam na serwisanta a grzebanie w menu serwisowym może grozić utratą gwarancji. Ale znajomek ma ten sam model i ma odblokowane 3D.
 

skalam

New member
Ja mam taki plan, że jak odwiedzi mnie serwisant to poproszę go aby on odblokował mi to 3D :) W końcu jest serwisantem więc może grzebać w MU :)
 
Do góry